Норвежки майки и деца усмихнати посрещат есента! - Тема 28

  • 17 080
  • 284
  •   1
Отговори
# 30
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Момичета, едно питане.
Абе има ли грис някъде тук по магазините и ако има- къде ?
Моето злоядото само това пожела да яде цял месец в България и искам да и приготвям и тук, убих се да търся и няма и няма  newsm78

# 31
  • Мнения: 1 062
Добър ден. Ели заспа чак сега ooooh! За 2ри път ми го прави този номер.
Бобченка, има грис тук. питането ти ме подсети и ходих до турския магазин. Фино смлян грис - Fine semolina, отдолу стои - Feingriess, Semoule fine de ble, Fijn grismeel, semola fine. Опаковката е от 1,5 кг, ако не намериш,ще ти изпратя. Фирмата е TRS Asia's finest foods. Опаковката е лилава с една жена в червено. Обаче давай насам рецепти сега Joy

# 32
  • Мнения: 977
rkb, прибираме се на 20-ти.

Бобче, как беше първият ден в градината?

# 33
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ето ни завърнахме се.
Градината мина добре. Оба4е като ги видях как вси4ките ка6лят и са сополиви и ло6о ми стана. Съ6то и храната, която дават. Разбрахме се да нося храна за нея, за6тото много сол много не6то им дават на тия деца. Дават и вода от 4е6мата, което за мен е немислимо и вода 6те и нося. Ина4е детето няма6е проблеми с интеграцията  Laughing и тъкмо се разигра и ни пратиха в къ6ти. Сега се 4удя какво да я правя. За тази цел сме в библиотеката, тя си играе в детския кът, аз гледам за работа в нета.м затова са тия 4ки и 6ци, немога да ги намеря на тая клавиатура буквите.

Ркб, мерси, веднага отивам днес да гледам за грис. Като се съгласувам с мама за коли4еството грис в млякото, 6те ти пусна рецепти4ки. Ина4е е просто, загрява се мляко, гриста се разтваря в малко хладка води4ка да набъбне малко и се изипва на тънка струйка в мялкото, бърка се до сгъстяване и се оставя да изстине. Ако дава6 на Ели захар и слага6 захар да се подслади. Аз не давам и 6те смесвам с пресни пасирани плодове или боров (не п4елен  Naughty) мед. Ако не и дава6 мляко о6те, може с адапте. Йована го омита6е в България това не6то, ама то си става вкусотийка.  Laughing

Моми4ета един дежурен въпрос. Ако слу4айно детето се разболее и се наложи да си седи в къ6ти седмица да ре4ем. Може ли тогава да се избира кой родител да вземе болни4ен да си остане в къ6ти с детето, или само на майката се дава. Питам, да знам, ако може, мъжо (дано не се налага де) да го цаня за болногледа4ка.

хайде до после  Grinning

# 34
  • Мнения: 2 786
сем22, при нас много ветровито от вчера, направо ураганен вятър.
Тъкмо се върнах от университета и както си велосипедирах (харесва ми този глагол) и един страничен вятър за малко да ме събори.
Аз нали не съм тежка категория, та мъжа ми каза: Добре, че раницата ти тежи с тия учебници, да не те отвее вятъра някъде  Joy
За ботуши чак не е при нас, но захладня значително с този вятър, мда  newsm78
Утре може и ръкавици да сложа  Thinking
Успешно местене и успешно учене на езика (не е много труден, но си трябва постоянство).

бобче, браво за успешния първи учебен ден на малкото съкровище!  Heart Eyes
И успех с работата.
Ти ли спомена, че и квартира трябва да си търсите скоро или бъркам?  newsm78

# 35
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ти ли спомена, че и квартира трябва да си търсите скоро или бъркам?  newsm78

Веднага даже ако можем да си намерим, ще е идеално  Laughing.

Ркб съгласувано с мама, на 100/120 мл мляко се слага една равна супена лъжица грис  Peace Може директно в млякото да се сипва, даже било по- добре, не ставало на бучки  Peace

# 36
  • Мнения: 2 786
Бобче, я кажи на какъв език ще говори Йована?
Български, сръбски, норвежки или и трите?  Wink

# 37
  • Мнения: 25
Я да Ви питам гриса и овеса едсно и също ли са? Защото овес продават навсякъде аз ям постоянно всеки ден, то май от това се оказа колита, защото са фибри и в постоянни количества май не е добре. Незнам при Вас но при нас днес беше 10 градуса. Не ботуши ами ракавици и шапка ще сложа, а какъв дъжд само ужас.  Shocked

Значи да променя държавата на Норвегия и тогава ще започне да ми отброява публикациите ? Мерси

# 38
  • Мнения: 1 062
Не, Yuli83, тук в под форума по държави не се броят мнения. А за времето - при нас беше цеееели 13С Mr. Green Поне заваля късния след обяд. Грис и овес не са едно и също нещо.
Боб4енка, аз намерих и други рецепти в нета. Ще се пробва.
Сем, аз дрехите си суша на най-обикновена сушка.

# 39
  • Мнения: 175
Боб4е за две деца са 20 дни на година, който се делят по равно между майката и таткото. Мисля 4е за едно са 15 дена, но не съм напълно сигурна. Така или ина4е се делят по равно. Когато ве4е сте ги използвали лекарят може да ти даде болни4ен за да си гледа6 детето когато е болно, но не преди да сте използвали тези 15 дни.  За дрехите имам су6илня и су6ка /как ми хареса тази дума rkb/ Ползвам и двете.

# 40
  • Мнения: 1 265
Добър ден на добра учебна година на всички ученици /ние в Гърция днес почваме/ Много благодаря за "сушката", на Квине и РКБ, че то аз бях хукнала да диря автоматична сушилня /нали ще правим контейнер/. За рецептите с грис - може да ги правите и соленички за разнообразие - с малко сирене; много е вкусно полято и с малко плодов сироп от горе /ката малебито/. Гриста се приготвя от "Сърцето" на царевичните зърна - затова пише царевичен грис. Приятно папкане на малките ви сладурчета.

# 41
  • Мнения: 2 786
Юли, ако пишеш в Родители в чужбина например, ще се отброяват.
Но в темите по държави - не.

В малкото слънчеви и хубави дни дрехите се сушат и навън  Sunglasses
Не дават да се слагат простори, затова пък дават да се ползват сгъваеми просторчета  Sunglasses

# 42
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Здравейте всички! Извинявайте, че нахлувам в темата ви, искам да потърся малко помощ.Интересува ме има ли сред вас някой, изпратен в Норвегия от българска агенция за подбор на персонал?Доколкото съм чела в тази тема, повечето са дошли по друга линия, а не на гурбет, но ако евентуално съм пропуснала нещо...Търсих, търсих в нета, хората все питат като мен, но не намерих някой, който да препоръча агенция, тук-там само съвети да не се обръщаме към еди кои си, защото са мошенници.
Решили сме  с приятеля ми да напуснем България, тук вече положението е нетърпимо. Тази държава е мащеха за нас, огорчени сме от много неща....които сме безсилни да променим.България няма да се оправи, поне докато ние сме живи.
Ако дойдем направо на място, дали има шанс да си намерим работа, дори съвсем ниско квалифицирана?(Тъй като сме само с английски, средно образование, а опита който имаме от БГ едва ли ще ни е от полза - по заведения,магазини и в офис). С курс за масажист може ли да се започне работа или трябва по-стабилно образование (рехабилитация или нещо др.)? Знам, че  е много трудно с разрешителните, дали на някой ще му се занимава с нас да ни урежда документи? Ако възрастта има значение, аз съм на 25, а приятеля ми на 37, нямаме деца.
Ще съм ви благодарна за всякаква информация, всяка дума ще е ценна за мен.
Най-добри пожелания за всички   bouquet

# 43
  • Мнения: 977
Привет!

Днес Вики колабира.  Sad
Няма да ви описвам какъв ужас изживях!...

По този повод се замислих какво бих направила в подобен момент в Норвегия?
Сама, мъжа ми е на мин. 30мин. от нас...
Не ми се е налагало нито да поръчвам такси, нито знам номер за спешна помощ.

Какво бихте ме посъветвали?
Как е най-адекватно да реагирам ако недай си Боже ми се наложи спешна помощ в Осло?

Сама без кола?

Та на мен не ми се е налагало дори и такси да си поръчам.
И незнам как да го направя...

# 44
  • Мнения: 1 062
Звъниш на 113! Това са линейките. Ели се събуди, ще пиша довечера

Общи условия

Активация на акаунт