Ремонт на пералнята за 400лв или да купувам нова???

  • 20 720
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 1 006
По-скоро нова бих взела - поне ще има между две и три години гаранционен срок..

# 32
  • Мнения: 459
Нова  Peace Може да намериш и за 400 лв нова, а за 600 - 800 лв се намират страхотни перални и най - важното ще имат гаранция. Ако дадеш 400 лв за ремонт не е гаранция, че след 2 месеца примерно няма да се счупи пак.
И аз така си мисля. Новото си е ново,ама много кратък се оказа живота на пералнята.Далеч съм от мисълта да изкара 20 години,но 10-12 ми се струва нормално.

Нормално е , ако примерно я ползва майка ми. Аз лично моята пералня я смазах от работа, а е точно на 4 години. Сигурно по работа е като 20 годишна. Вече при работа чувам лек, но дразнещ шум и майсторите казаха, че ремонтите ще ми струват около 180 лв., но няма смисъл. После ще изникне и друг проблем...Вече има нови, на прилични цени с по 6 години гаранция.

# 33
  • Мнения: 308
   Бих си купила нова. Нашата е Кьортинг (не знам дали го записвам правилно). Немска е доколкото знам. Ползвам я от 6 години и съм много доволна. Печката ми също е на тази фирма и с нея не съм имала проблеми, ако не броя, че за същите тези 6години сменихме две лампички на фурната.

# 34
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Нова, разбира се.
Миналата зима и моята Електролукс на 7 години се развали. Трябваше да чакам за част една седмица. Иначе струваше около 50лв... Но с 2 деца, зимата без пералня и 2 дена немога... И си купих нова Електролукс за 500лв.

# 35
  • София
  • Мнения: 958
Новите много се чупят, нямаш гаранция, че след 2 г. няма да си в същата ситуация, освен, ако не броиш над 2000 лв. ...

П.П. "Miele" 2 употреба са по 300 лв. и са железни.

Каква е тази марка и откъде може да се вземе - гледахме в магазините за втора употреба, но нямаше такава? Мислехме нова горения да купим, или кьортинг......Но ако тези са толкова здрави, няма да е лошо да ги видим.....

# 36
  • София
  • Мнения: 226
И ние имахме същата дилема - скъп ремонт или нова. Естествено, че нова! Старата беше Горене, новата е Канди. Много съм доволна от промяната.

# 37
  • Мнения: 161
Аристон на 7 години, не е зле... можеш ли да попиташ в какво състояние е лагера и колко според тях ще издържи помпата? В какво състояние е нагревателя отдолу? АКо е целия в налепи и на него му иде времето. Ако не сте правили нищо по нея досега е издържала похвално добре..., но тепърва ще има 50-100 лв за лагер, 50-100 лв за нагревател....
При 400 лв и аз бих се замислил за нова, вашата надали е с много обороти на центрофугата, да не говорим че се рекламират сега някакви дето перат с пара...
Иначе много икономичните перални на мен лично много много не ми се нравят - почти не ползват вода и поради това понякога праха не се разтваря, образуват се черни налепи от препаратите заради ниското количество вода (не знам дали забелязвате че по време на пране не се образува вода по отвора) после дрехите излизат някак засечени, някак си личи че не са обилно изплакнати...
Въпрос на вкус...

# 38
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
Най-добре нова с гаранция!
Ние преди 2 год. си взехме втора употреба Зануси за 280лв. с едногодишна гаранция и съм доволна!

# 39
  • Мнения: 4 965
Не си заслужава толкова много пари за пералня на 7 г.
С още 200-300 лв. отгоре можеш да си вземеш нова, а с още малко отгоре дори и комбинирана със сушилня.
Пък и колкото да е добра, една 7-годишна пералня скоро ще започне да прави и други проблеми. А и ако новата е с по-голяма гаранция, не бих се колебала.

# 40
  • Мнения: 57
Взимай нова. Дори и да не е за 400 лв.,  а се наложи да дадеи малко повече, гаранцията си е гаранция. Naughty

# 41
  • Мнения: 77
Стар модел пералня(според мен).Имам Индезит на 1 година -преди година беше предпоследен модел на фирмата-такъв боклук втори няма.На маика ми пералнята е Зануси ,копувана преди 11 години (втора употреба) и още нищо не и е сменяно и пере прекрасно

# 42
  • Мнения: 79
и какъв е този казан за 400лв
струва ми се или са надули яко цената за да те откажат или виждат възможност да изкарат бързи пари
мисля че такъв казан струва 150-200лв-нов останалите пари за труд ли ги искат

# 43
и според мен нова. Сестра ми има WHIRLPOOL AWE 7516, от две години я ползва, като пере доста често и не е имала проблеми. много е доволна и мисля и аз да си купя такава. В Техномаркет са по 620 лв.

# 44
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Нова Peaceима за 550-600лв.перални,които са А+ клас.Спестяват вода,ток и са много безшумни,всичко е електроника.Говоря за моята LG перфектна е Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт