Пазаруваме за ОКТОМВРИЙЧЕ всички - дрешки, мебели, колички

  • 14 098
  • 291
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 31
Ето и малкото ми покупки за бебето:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=251280&pid=7414086
Има и още една залъгалка и два биберона за шише, но тях забравих да ги снимам.
А ето и едно "коремченце"
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=225542&pid=7414453

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 723
Майченце имам същите гащииии Mr. Green

А твойто любимо одеалце вече е и мойто такова.
А пък бодинцето с магаренцето или жирафчето/не го разподзнавам много/ и топката е супер.

Отивам да наготвя нещо на моилото,че ще се прибере умрял от глад.
После ще ви нагледам пак Hug

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 20:54 от Nedialka_81

# 77
  • Мнения: 558
Капките повечето в БГ или чужбина са все със симетикон- дали ще е инфакол от Англия или Гърция, еспумизан за бебета от БГ, или майликон от САЩ- все тая е. Аз ще взема за всеки случай един  Майликон, а още преди месец забелязах и едно хомеопатично против колики, от серията която ползвах като ни растяха зъбите и не се поколебах да го взема та мисля първо с него да пробвам, ако се налага.
http://www.gentlenaturals.com/products/tummy_soother_label.cfm
това му е състава, ако има любопитни.
Лора, а кога ще имаш нет знае ли се?

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 21:08 от [sfkbfk]

# 78
  • на Земята
  • Мнения: 174
Бреее да не заспахте Thinking.Никой не е писал от 1 час.

# 79
  • Мнения: 718
Ооо хич не сме заспали, нали цял ден си почиваме само. Аз буквалнно само бебешки покупки сънувам, а веднъж преди лягане като бях разчоплила кърмаческата библиотека сънувах, че кърмя не 1 , 2 деца  #Crazy, но не бяха близнаци ,а породени мисля  Laughing

# 80
  • Мнения: 283
Здравейте, мили мами октомврийки 2008!!! Hug  bouquet Hug  bouquet Hug  bouquet
Аз съм от миналогидишните Октомврийски мами!!!

Искам да ви пожелая леки "метри до финала" newsm51 и най-прекрасните бебоци!!! 1stroller

# 81
  • Мнения: 498
Еййии, за почти цяла седмица успях някъде да наваксам с темите назад... ама сте писалиииии  ooooh!

Честито на всички за празниците на патерици, и за добрите резултати.
За отчета, бяхме на преглед в четвъртък, отговаряме си на седмиците, килограми не знам както винаги, доки каза, че след 2 седмици пак ще се видим и като вляза в 9-тия започваме всяка седмица да слушаме тонове, а ако се преноси всеки ден тонове... Разбрахме се че ще плащам 500 лева (един вид за избор на екип) разбрахме се, че всичко ако е наред ще се раждаме нормално без упойка, но тя ще има предвид нейния анестезиолог, ако се наложи да го извика.

То било много хубаво да си болнични))) Само дето милото не е до мен по цял ден и ми е кофти, а вечер не мога да му се нарадвам. И още нищо не съм купила за бебс и започва леко да ме обзема паниката.

А от ЛаРедут заръчахте ли си тези чувалчета за спане??? Да ме имате предвид и мен, ако поръчватеееееееее

Днес ми беше едно  Sick една диарийка и за първи път от години повръщах... явно съм яла вчера нещо лошо))) Сега мисля съм по-добре, ама да видим утрешния ден какво ще покаже  Crazy

Лека вечер и само хубави новинки.

# 82
  • Мнения: 558


Да ви запозная с Айк. Очаква се да се вмъкне в Мексиканския залив във вторник- сряда, като ураган от предпоследната 4та категория- т.е. много мощен. Още е рано да се гадае накъде ще тръгне, но както винаги новинарските канали започват първо полекичка, а после по грубо да нагнетяват напрежение. На мен ми иде да си заровя главата в пясъка като щраусите, ако трябва да съм честна  Crazy... ако стане страшно ще ъпдейтвам в реално време, но засега е още рано да се каже каквото и да е. Дано и тоя път ни подмине отдалече- пу пу пу!!!

Ох, омръзна ми да съм бременна и да ми тежи шкембака, и трудно да се сгъвам и т.н., но пък и така с малката вътре си ни е много добре... ако знам какво искам...

А, да казвам ли, че до скоро бях бясна на науката, че не е измислила някакъв трети, по- безпрепятствен начин за появяване на бебетата на бял свят, изключая, сурогатните майки...  Mr. Green Laughing

Приятен уикенд на всички желая от сърце!!!

П.С. прави ми впечатление, че много доктори отказват епидурална упойка и съм дълбоко възмутена от този факт. Изобщо има ли октомврийка, на която е обещана такава? То верно, че всичко е според зависи, но да се отказва най- съвременната и разпространена анестезия ми се струва гадно... Лично мнение...

# 83
  • Мнения: 206
Добро утрооо!
Прочетох новинките около вас, днес при мен чистенето продължава, затова няма да съм много редовна! Така съм подута тази заран, направо едва си свивам пръстчетата ooooh! и май имам лека мускулна треска от вчрашния маратон по шкафовете (колко ненужни неща изхвърлиххххх Wink) Днес обаче ще си имам помощник, дано ме слуша, че ... ще има семеен скандал Laughing
Приятни разходки, кафета или почивка, за кой каквото предстои. Очакваме снимки на маметата от Пловдив!
Софко - дано наистина ви подмине тоз ураган, какво стана с тия урагани бе? Confused Praynig

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 31
Добро утро!
Софко-дано наистина ви подмине и този път.
Имам приятелка, която живее във Флорида - голяма тарикатка - всеки май се прибира в България и всеки октомври - пак обратно

# 85
  • София
  • Мнения: 285
vanche_mamche: 
Здравейте и от мен!
Миналият четвъртък поръчахме количката директно от фабриката, ще бъде готова след 5седмици  . Поръчахме и стаята, ама леглото и комода за повиване ги имаха и вече стоят сглобени в нас, а за гардероба ще има да си почакаме  , 8седмици казаха, дано да стане по рано.
Като наредя всичко ще покажа снимки  .
За козметиката да кажа и аз. Бях се спряла на Себа Мед, и като потърсих тук, се оказа че тук не предлагат същите продукти както в България, което много ме озадачи тъй като е немска фирма. Тук има само 5продукта, като няма шампоан, пудра, кърпички.http://www.sebamed.de/index.php?id=3093 Освен това четох еко тестове за Бебе козметика и специално за крема за дупе и този на Себа мед беше последен, тъй като съдържа Парафин/Силикон, което не било толкова добре. И за мен взех решението че няма да вземам СебаМед.
Спряла съм се на био козметика, немска фирма, Weleda се казва. Има много добри отзиви и добри резултати на тестовете.
Това е от мен. Лека вечер на всички.


vanche_mamche,  

Аз в началото също се бях спряла на Себамед. Най-много ми повлияха лекциите на Плиска и рекламите - колко била ... еди каква си козметика. Тук на пуснатата анкета също гласувах за нея, но накрая заложих отново на А-Дерма педиатричната серия, която е синя . От А–дерма ползвах гела за измиване през цялата си бременност и кожата ми е в прекрасно състояние.

Weleda е съвсем нова на Бг пазар и ми се струва много качествена -  преминала през няколко лаборатории за Био качество, билките са брани от специални екологични местности, не съдържат никакви животински продукти и никаква химия. В бъдеще смятам да я пробвам в началото за мен и ако съм доволна ще купя и за бебчо, ако има нужда. Тук намерих отворена отскоро тема в нашия сайт за тази серия http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324705.0 - който прояви интерес може да я следи.


# 86
  • Мнения: 10
добро утро и от мен Simple Smile
вчера ходих до магазина на Захитекс Simple Smile страхорен е Simple Smile ами онова космонавтче за което е писала Параход е направо страхотно Simple Smile напараво е бонбон Simple Smile май ще правим фенклуб на този магазин Simple Smile
днеска като гледам се заформя ден за срещи на Октомврийки Simple Smile а така и снимки да има Wink
и при нас ремонта продължава Simple Smile и съм готова за ритане на задниците на майсторите Simple Smile ох само да ми паднат  smile3508 у нас е малка спретната кочинка и всичко е в прах Simple Smile
ами след като разгледах няколко бебешки магазина вече съм настроена за покупки Simple Smile благодаря за списъка  Hug без него трудно щя да се справя Simple Smile много е полезен  Hug може да се посмеете на воля Simple Smile чак вчера разбрах че порт бебетата ставали на одеалце и така можели да се ползват  newsm78  newsm68 newsm62
мале голяма съм ливада Simple Smile леле в работата съм по силна по тематиката Simple Smile взимам си поука Simple Smile
 Praynig надявам се този ураган да ви подмине отдалече  Praynig аман от нерви и притеснения #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire  #2gunfire
ей ама много е готинко Simple Smile кога бяхме в началото на бременностас малки почти неличащи коремчета Simple Smile а сега като гледам снимките и направо ахвам  newsm03 newsm68 newsm44
бременеенето с вас е супер приятно и времето лети  smile3501  love001 newsm51
приятен ден сладурки Simple Smile

# 87
  • Мнения: 498
Ей, тъкмо мислех, че този път първа ще пожелая добро утро, ама вие не спите!

Докато закусвам и чакам милото да се нахърка да ви пожелая лек и хубав ден.


Софко, дано и тоз ураган ви подмине  Praynig

Аз цяла нощ сънувах количката и вече нямам търпение да я купувам. Някоя мама беше писала в по-предната тема (да ме извини, че не я помния) че количките на
Пег Перего - моделчето Уно, го нямало в наличност и това явно ме провокира да сънувам, че ще останем без количка.

А по повод легълцата, ми нашето (което още си е в магазина де) сме си го харесали в
Пигис Хаус, а прочетох, че сте оплюли магазинчето  newsm78

Май започва да ме гони параноята, все пак вие сте накупили всичко или почти, а аз имам две, три нещица от
ЛаРедут само((( и започвам да изпадам в лека паника  Shocked

О, забравих да честитя навлизането в
9-ти месец на тумбачетата. Аз имам още седмичка нейде и моето предзтартово броене започва, но на малкия му говоря и го уговарям солдино преди 22-ри да не ми се явява, не искам мъж Дева, Везнички да е!!!

# 88
  • София
  • Мнения: 278
Добрутро   Stuck Out Tongue Winking Eye
Гуава, отде таз енергия в теб толко рано сутрин? Направо ме кефиш с тези енергични постове, аз докато вляза в час и то станало обяд   bouquet
Аз пък снощи сънувах че раждам  Tired

# 89
  • Мнения: 132
Добро утро Hug
Как сте?
Инче здрастииии
Ние с баткото ще излизаме след малко на разходка и после се прибираме да спим и да гладим бебешки дрешки  JoyИ аз се чувствам като хопопотам вече  Grinning
Да си похваля баткото вече е без памперс само докато спи го слагам и то с разправии. Joy

Общи условия

Активация на акаунт