Спешни нужди за старта на Защитеното жилище

  • 7 387
  • 111
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 760
Момичета, какво още трябва?

# 61
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Момичета, какво още трябва?
Мъни, извинявай че чак сега се включва някой, ама Кика, която е най-запозната няма време въобще за нета, защото вече всико започва да се задвижва и отначало естествено е най-трудно. Надявам се все пак скоро да се включи  Peace  Тези дни вече се събира всичко в сградата, което е обещано да се дари и като се подредят новодомците  Mr. Green ще се види ако има някакви фрапиращи липси. За сега това което се сещам, че почти нямаше някой да е изпращал пособия за баня, тенджери и тави за кухнята.  newsm78 Друго не се сещам, но акоима нещо което изникне като належаща нужда, ще пишем веднага   bouquet

# 62
  • Мнения: 4 514
Копвам се от другата тема, дано някой успее да ми отговори на въпроса с калъфките. Ако не, ще ги пратя, а ако прецените, че са ненужни, ги използвайте за каквото намерите за добре:

Току що открих в гардероба си 6-8 бр. калъфки за възглавници, които абсолютно никога не съм ползвала. Те са останали от дома на майка ми, но се съмнявам, че и там сме ги ползвали. Проблемът е, че са от онези старите - чисто белите, нали ги знаете. И са някакъв зашеметяващ размер, аз такива големи възглавници нямам у дома. Хубавото е, че са 100% памук, не като съвременните "изг***и" платове и са абсолютно здрави и запазени. Ако решите, че ще са добре дошли, пращам веднага. Само ще ги изпера и изгладя, че все пак са стояли само по гардероби досега. Казвайте какво да правя.  Hug
Досега отчетът от мен: 3 бр. кухненски хавлиени кърпи, 2 бр. кърпи за баня, размерът е приблизително 50х90, 2 бр. халата за баня, един бял долен чаршаф, едно перде, 6-8 бр. калъфки (само ако са необходими, иначе няма да натоварвам с излишни неща). Остава да купя още няколко хавлиени кърпи за бърсане на ръце.


Утре ще правя финалните покупки и ще пратя всичко на адреса на жилището, надявам се до понеделник да имате нещата от мен.  Hug

# 63
  • Мнения: 4 195
Анту наистина няма вече такива хубави калъфки Peace
пращай ги и ти благодарим Hug

# 64
  • Мнения: 4 514
Пращам!  Hug

# 65
  • Мнения: 3 268
аз искам да помогна с дрехи за момчета и момичета.На кой да ги дам?

# 66
  • Мнения: 2 353
  Фондация защитено жилище "Заедно" моли за адресите, имената, мейлите и телфоните на всички, които се откликнаха на инициативата.
  Забравих да напиша, че моля да ми ги пращате на личниSimple Smile

Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 10:33 от Хапка

# 67
  • Мнения: 2 353
  След понеделник ще ни услужат с транпорт, моля който иска да ми напише адрес и удобно време на лични.

# 68
  • Мнения: 1 988
Браво за ентусиазма момичета. Аз работя в такова "Защитено жилище", но в Бургас. Даже другия месец сме поканени във въпросното новооткрито ЗЖ. Хубаво е, че има хора като вас, които да помагат на тези младежи, защото нуждите им наистина са големи. Каквото и да им дарите, дори в момента да нямат конкретна нужда от него, тези деца ще се радват.Повечето идват от големи домове, където са били дори по 5-6 човека в стая и малко са били случаите когато външни хора са им обръщали внимание. Винаги е добре когато има хора с големи сърца.

# 69
  • Мнения: 49
Здравейте!
Нуждаете ли се от някакви дрехи и обувки за момичетата в защитеното жилище?
Имам два много запазени костюма, плюс няколко чифта обувки, които бих искала да дам.
Костюмите са за размер 42-44, обвуките - 40-41 номер.
Не е много, но е от сърце, наистина.

# 70
  • Мнения: 2 353
  Десито, как вървят нещата при вас?
  Nista, прати ми на лични адрес, от който да ги взема.
 
  В момента търсим два телефонни апарата.
  Поздрави и благодарности на всички, които се включиха  bouquet

# 71
  • София
  • Мнения: 9 850
Не е истина - точно вчера изхвърлих 2 стари, но изправни телефонни апарати... И дрехи оставих до кофите, защото циганите минават там и взимат...
Има ли нужда от нещо друго, да видя какво мога да дам?

# 72
  • Мнения: 3 379
Здравейте, съжалявам, че чак сега виждам темата... Има ли нужда от още неща?

Имам някои неща като тенджери, тави, чинии, вилици, ножове, чаши и т.н. посуда - вярно, стари са, но са използваеми. Също така, тъй като правихме ремонт на жилището ни (което е старо и наследено с много стари мебели и вещи), като много неща вече са или ще се окажат излишни в следващите 2-3 седмици (ремонтът продължава частично) - като например печка с два газови котлона, сгъваема маса, табуретки, шкаф за обувки, диванче.

Имам и чаршафи, дрехи ... трябва да погледна какво сме оставили, може и още неща да изкочат.

Пак казвам, че нещата са стари, всъщност от баба ми, но функционират и ако смятате, че могат да влязат в употреба за тези деца, ще се радвам.

# 73
  • Мнения: 248
Здравейте и от мен! Токущо видях темата и веднага искам и аз да се впиша. В момента се сещам, че имам юргани от едновремешните, които съм ги прибрала. Ако имат нужда децата мога да ви ги изпратя, но не знам как ще стане с транспорта... Трябва да провера и какво друго имам у нас и да видим как ще стане контакта... Пишете какво друго им е необходимо! Юрганите са ползвани, но са много запазени. Успех при започнатото начинание!

# 74
  • Мнения: 9
Здравейте, има монитар за компютър, стар, но е добър, ако имате нужда да пращам?
Ще погледна и за хавлиени кърпи.

Общи условия

Активация на акаунт