Акушерките в родилното ни чакат-скоро СЕПТЕМВРИйчетата ще проплачат!

  • 13 101
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 109
Ето и моят вечерен рапорт.  Laughing
Бях на преглед- всичко е наред, бебка е бая смъкната вече надолу в таза. От тази вечер и аз започвам със свещичките- "Гино-Певарил", че имам гъбички. Лекарката ми каза, че ми ги дава най-вече за да е спокойно влагалището по време на раждането. Малко ми е неудобно да се изразя така натуралистично, ама докато си слагах свещичката днес, ми направи впечатление, че  входът ми е зейнал като врата на градска гара, така да се каже..... Blush дано да е за добро и бебка бързо да се изниже през него!  Grinning

Роси, такава болка под гърдите не е контракция. Може да си настинала нещо, или пък бебчо все още да ти притиска гръдния кош. Контракциите се усещат като втърдяване и отпускане на матката, и обикновено се чувстват в долната част на корема, а истинските предродилни контракции започват от кръста, като менструални болки.

Страйп, много сладки снимки, малката само как гледа сериозно и съсредоточено!  Laughing  А на снимките от изписването се разтопих- с три деца семейството ви изглежда страхотно!   bouquet

Ти за каква работа се стягаш, да не се връщаш вече?  newsm78

# 46
  • София
  • Мнения: 7 673
Пльок  Hug
Мерси, Веч и Флуч    bouquet  bouquet
Стелчее, днес един дядо ми скъса нервите. Не стига, ме внучето му хвърли камък по зет ти (не го уцели, слава богу), ама и оня направи страшно грозен скандал. Не ми се обяснява в подробности, че съм направо бясна  #Cussing out
Ти как си? Бачкаш ли още?
Мире, щом са в нормата, макар и на долна тграниця, не се шашкай!
При двете ми първи раждания, първите ми контракции бяха в дните на раждане.

# 47
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Петка, на теб ли ти се схващаха ръцете?  newsm78 Че и аз от известно време съм със същия проблем.

И на мен ми се схващат - и то от доста време, почти цяла бременност.

Аз днес бях на контролен преглед и доктора каза, че бебето не е голямо но ми е много малко разстоянието м/у срамната кост и опашката, а то се разширявало максимум 1 см по време на раждане.

Оф, на мен пък такива разстояния не ми мерят, нито таза, нито нищо  Thinking .

# 48
  • Мнения: 1 226
Иринкаааааа  Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug я не се ядосвай. Добре, че няма нищо. Иначе поработвам по малко. но когато ми е кеф.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 109
Сетих се да ви питам нещо- става ли ви едно такова, притеснено, като наближи нощта? И двата пъти водите ми текнаха през нощта и се усещам, че като дойде вечерта, се напрягам и все едно такова ми се върти - дали пък няма да е тая нощ..... Rolling Eyes
През деня някакси по не го мисля....

# 50
  • Мнения: 29
Няма страшно, тези разстояния са относителни  Naughty . Някоя от "чужбинските" мами беше споменала, че там не се мерят защото таза може да се отпусне дори и в деня на раждането. Така че предварително е трудно да се предвиди колко сантиметра ще е това.  Hug

# 51
  • Мнения: 1 226
Суит  ако е тази, нека да е леко.Стискам палци  Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 3 109
Суит  ако е тази, нека да е леко.Стискам палци  Hug

Мерси, мила Hug.
На мен вече ми става съвестно, че ви тормозя с моите смени на настроения, предчувствия- подготовки за раждане и пр..... Embarassed
Все пак имам 20 дни до термина и най-вероятно ще изкарам още една седмица 2 във 1, обаче както и да се старая, не мога да го изкарам от мислите си....

# 53
  • Мнения: 1 226
Бе как ще ни тормозиш бе. Rolling Eyes Не  евярно. Нали всички сме така  Joy Joy

# 54
  • Мнения: 543
Здравейте, мили мами!

Включвам се със СТРАХОТНА НОВИНА!

Бизу днес роди своя първороден син - Адриан, размерите на юначето са 3.200 кг и 51 см! newsm44 newsm44 newsm44
Бебето е добре, но скъпата ми приятелка се е измъчила максимално: след като е постъпила са я включили на системи - окситоцин и още най - различни, не разбрах точно, за да може контракциите и да предизвикат разкритие. Обаче повече от три часа се е мъчила, а така и не се е получило разкритието. В последствие я вкарват за спешно секцио, тъй като и водите не са били добри и да не рискуват за бебето. Та общо взето с две думи скъпото ми БИЖУ  newsm51 се е измъчило и родило двойно - изтърпяла си е родилните болки за нормалното раждане и сега ще се възстановава и от секциото....  smile3511 Направо щеше да ми се гръмне сърцето, колкото и да се радвах за новороденото бебче, толкова ме болеше, че тя е изтормозена до крайност!

Пожелавам и бързо възстановянване, за да може да си гледа бебчето, да му се радва, да го възпитава и обича.
Дано има сили и воля да го кърми дълго време, защото това е най - добрата храна за нашите наследници, освен това връзката мама - бебе е неописуема и неповторима!


На малкия Адриан пожелавам да расте здрав и щастлив, да стане добър човек, като мама и много да я обича и слуша! Нека целия КЪСМЕТ на света му принадлежи! Той е щастливец и късметлия по рождение с такава добричка и миличка майчица!

Моля момичетата, които се грижат за оформлението на първа страничка, да включат Бизу в списъчето! Благодаря предварително!

Извинете за нахлуването, надявам се да съм ви зарадвала!

Желая на всичко леко, бързо и безпроблемно раждане, здрави бебчета и само щастливи мигове с тях!

Кураж и късмет на всички!

# 55
  • Мнения: 7
 newsm44
Да е жив и здрав Адриан newsm59 ! От все сърце ви желая цялото щастие на света! Бързо възстановяване на Бизу.

# 56
  • Мнения: 770
Бае по принцип се чакат 6 дена след термина и те пращат в болница!Но в моя случай, в зависимост от състоянието на плацента и води ще ми го предизвикат по рано!
sweetkids_mama стискам палци!
Браво на Бизу!Да и жив и здрав юнака и много да я радва!
Ох, и мен от това ме е страх само да не е секцио!Досега се рових за предизвиканото раждане, при повечето момичета е минали сравнително бързо и безпроблемно, но не бяха малко тези, които са завършили със секцио,както бизу!

# 57
  • Мнения: 133
Да е жив и здрав малкия Адриан!!! Бързо възстановяване на Бизу  bouquet
Ване, а може ли да се направи нещо по въпроса с ръцете? Компрес или нещо от сорта?  newsm78
За контракциите - имам си контракции и понякога болки в кръста. То и за това явно шийката ми е изгладена вече.  Но някак си не се чувствам раждаща още  newsm78 Мамите с повече опит споделете дали преди първите си раждания сте имали усещането, че ще родите този ден или всичко е станало неочаквано? Simple Smile
Ирини, ми се губи пак?  newsm78
А някой да е чувал Асето напоследък?  newsm78 Че отдавна не е писала  newsm78 Мога да си представя колко е ангажирана и все ми е неудобно да я притеснявам  Rolling Eyes

# 58
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Честито на Бизу - милата, дано да се възстанови максимално бързо  Peace !!!

Ване, а може ли да се направи нещо по въпроса с ръцете? Компрес или нещо от сорта? 

Еми някога бях питала тук и ми казаха, че е липса на магнезий /но това все пак не е лекарско мнение/ , пък то май е и късно магнезий да се пие. Една братовчедка ми каза, че било нещо нормално и като родя, ще се оправи. Все пак не остана много де, аз до сега го търпях, та няма да потърпя още малко  Peace .

# 59
  • Мнения: 166
Честити момченце Адриан на мама Бизу, да са много щастливи заедно и мама да се възстанови много бързо


Еми някога бях питала тук и ми казаха, че е липса на магнезий /но това все пак не е лекарско мнение/ , пък то май е и късно магнезий да се пие. Една братовчедка ми каза, че било нещо нормално и като родя, ще се оправи. Все пак не остана много де, аз до сега го търпях, та няма да потърпя още малко  Peace .


Това не е от липса на магнезии. Причината е, че се стеснява т.н Карпален тунел, където минават разни нерви към пръстите и поради тази причина са изтръпнали. Аз ходих на невролог, прави ми мерене и ми потвърди, че е такова. Обаче и той каза, че е заради бременността. Нищо не може да се направи в момента. Каза да изчакам 1-2 седмици след раждането, за да мине. Ако не се оправи да изчакам още 1-2  #Crazy и ако и тогава не се оправи да ходя при него. По принцип се оперира това нещо, но според него много рядко след бременност трябва да се оперира.
Мен ми помага да си държа ръцете на горе, освен това разтриване от дланта към лакътя и когато си мокря ръцете със студена вода. Ама не мога цял де да стоя под мивката  Sad
Мен лично много ме дразни това състояние. И за съжаление каза доктора, че с всяка бременност ще е така.  Twisted Evil

Абе имала на някоя дето да не са и казали, да си помисли за секцио? То бива, бива ама и аз почвам да се нервирам като Шейла. Едно време като не е имало ултразвук да "мерят " колко тежки са бебетата, как са ни раждали майките ни.
И това с "плановото" раждане, че така се правило на запад ме разби.  Joy Тук до сега никой не ми е и споменал думата секцио, макар че и ние се оформяме към 4ри килограмовите.
В болницата ми казаха, че ще чакат 12 дена след термина преди да предизвикват, ако разбира се всичко е ОК.

Общи условия

Активация на акаунт