Кога най-рано на море?

  • 1 204
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Мамчета, всички мои познати са на морето с бебоци / е, по-големички от моя/. Иска ми се и ние да отскочим - ама се питам: не е ли бебо прекалено малък, все пак и доста път си е, дори и да не ходим на плажа, пък и с това цапане, пране и къпане ... знам ли? Кога заведохте за първи път малчовците на море?

# 1
  • Мнения: 1 250
На 8 месеца, но една комшийка - на 3 месеца. Каза че спяло по цял ден в люлката под чадъра, само влизала някъде да го кърми, да не е на плажа.

# 2
  • Мнения: 8 505
Ние това лято ще пропуснем морето,не заради малката,но на 7-8 месеца бих я завела на море.А моя приятелка също си е завела бебо на плажа на 2,5-3 месеца.

# 3
  • Мнения: 5 299
Аз не бих рискувала с тези чревни инфекции по морето(то не ,4е тук в града има по-малко вируси),но п едиатърката беше категорична,че по -рано от 1 годинка не е препоръчително.Имам много познати,които са водили малки беб4ета,но аз определено няма да съм от тях smile3513Ако беше на 7-8 месеца бих го направила,но сега е мнооого малка  още smile3504

# 4
  • София
  • Мнения: 1 621
На мен ми се струва, че за моето дете е рано,а е на 1г. и 6м., та си мисля че за вас е прекалено рано, точно заради по-голямата податливост към вируси и инфекции,но ако не прекалявате с плажа и слънцето знам ли?Поне да смените климата... newsm78

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Елина я заведохме на 50 дена....
чустваше се чудесно. ние също.

# 6
  • Мнения: 548
Елина я заведохме на 50 дена....
чустваше се чудесно. ние също.
И бяхте на палатка, нали?
Що никой не си прави труда да пуска търсачката?

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Що никой не си прави труда да пуска търсачката?

какво е това търсачка??? #Crazy #Crazy #Crazy newsm78 newsm78 newsm78

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Анита, ако ви се ходи, прецени си условията и дали се устройват и отивайте.
Искаш съвет - давам ти.
Хайде, приятен плаж даже ти желая.  Wink

# 9
Ние заведохме наш'та госпожица за първи път миналото лято, когато беше на 2 годинки. За предното лято решихме, че й е раничко заради жежкото слънце най-вече. Но трябва да ви кажа, че изумях колко бебоци на по няколко месеца "идваха" сутрин отрано на плажа с количките и си "тръгваха" чак вечерта. И всички, които аз видях, се чувстваха съвсем добре, майките им ги оставяха съвсем голички или най-много по памперси. Доста от дребчовците ревяха като невидяли и веднъж усетили водата, не искаха да излизат от морето. Едното, което беше на видима "зряла" възраст 6-8 месеца самичко тръгваше да пълзи по пясъка към водата. Така че, според мен поне, вие си познавате най-добре чеденцата и нах-добре вие ще си прецените кога да ги заведете на море за сефте. А ние за всеобща изненада си дойдохме от морето съвсем здравички, тръгнахме пак на ясла и на 3-ия ден си я прибрах болна. Така че не си мислете, че непременно ще лепнете нещо от морето.
Мога само още нещичко да споделя като личен опит: нашата Петя не хареса водата в морето (вероятно защото се движи, а не е като в надуваемия й басеин или в коритото, където може да стои с часове ако й позволим). Спря да плаче при влизане във водата едва, когато я оставихме на едно съвсем плитичко място на края на плажа, където водата стигаше до средата на прасците й. Там се убеди, че морето не е страшно и накрая въобще не можехме да я извадим от водата. Така че, ако и вашите рожбички се страхуват в началото, по-добре не ги насилвайте, оставете ги сами да усетят, че страшно няма и после сами ще искат вътре.

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ние това лято ще пропуснем морето,не заради малката,но на 7-8 месеца бих я завела на море.А моя приятелка също си е завела бебо на плажа на 2,5-3 месеца.
Абе те чужденците новородените си бебета ги водят на плаж.  Shocked И на мен много ми се ходи, но и аз като reflex, смятам да изчакам докато станем поне на 7-8месеца.

# 11
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
от личен опит ще ти кажа, че колкото по-малко е бебето, толков е по-лесно за родителите:)
имам опит от водене през периоди 50 дена, 9 месеца, 1 година, 1 1/2 година............първият път беше най-спокойно.....

# 12
  • Мнения: 8 769
Бебе на плажа до 10ч. и след 17ч.-не виждам пречки. Поради наличието на търсачка няма да описвам опита си, че вече няколко пъти пиша едно и също...

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Според мен по- големият проблем е пътя/вие сте далечко/, не морето.Аз съм от малко лудите и заведохме бебка на курорт/за 3 дни/ точно след като навърши 2 месеца.Изкара 2 дена в количката под чадъра и се чувстваше чудесно.

# 14
  • Мнения: 1 722
Според мен по- големият проблем е пътя/вие сте далечко/, не морето.Аз съм от малко лудите и заведохме бебка на курорт/за 3 дни/ точно след като навърши 2 месеца.Изкара 2 дена в количката под чадъра и се чувстваше чудесно.


Точно и аз това си мисля - значи до Бургас са ни някъде 8-10 часа път без почивка, а с бебока задължително ще има такива ... но пък тук е такъв пек и зной - вчера беше 36 градуса на сянка и бебо само мрънкаше, пуфтеше и мръцкаше, не можа да спи - въпреки че беше само по боди-потник и тъничко чаршафче през нощта, пък и всички възможни врати бяха отворени ...

Общи условия

Активация на акаунт