гърч или припадък

  • 13 978
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 195
По това което описваш никак не ми звучи на епилептичен припадък  Rolling Eyes моя братовчедка е епилептичка и съм присъствала на такъв припадък - без видима причина пада на земята извива главата и почва да трепери силно случвало се е да трака силно със зъби и дори да си гълта езика, понякога и излиза и пяна от устата.  Така мога да опиша с няколко гуми припадъка.

Това което мога да кажа за епилепсията, е че с нужното лечение тези гърчове се контролират Peace братовчедка ми преди се случваше в седмицата да има по три - четири припадъка, а сега от няколко години не е имала  Peace Но до колкото знам епилептиците се водят инвалиди  така че консултирай се с добър специалист .

Стискам палци всичко да е наред с детенцето   bouquet

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Хайде без нападки, моля! ...
Не беше това целта на думите ми. Съжалявам, че са ти прозвучали по този начин   Hug
Не винаги трябва да казваме това, което мислим, поне аз съм на това мнение. Поставям се на мястото на майката. Ако някой на мен ми каже, дори и да не е специалист в областта, че детето ми може би е епилептик, тази мисъл ще се загнезди в съзнанието ми и няма да ми дава мира. Не мисля, че точно това иска да чуе авторката от нас. Съвет да посети специалист невролог - да, но да се поставя диагноза - не.
Според мен лекарите са преценили, че състоянието на детето не се нуждае от извършване на допълнителни консултации със специалист и от изследвания. В нашите очи - в очите на майки, нещата почти винаги изглеждат доста по-зле, отколкото са в действителност и искренно се надявам и в този случай да е така  Peace
Относно това, че епилепсията не е клеймо за цял живот ще кажа, че за жалост е, както и много други заболявания, които не са опасни за околните, но въпреки това те отбягват носителите им като прокажени. Въпрос на култура и самосъзнание  ooooh!

Към авторката - тук има малко инфо за епилептичните припадъци с точното им описание.

# 17
  • Мнения: 3 069
Според мен е добре да се посети добър невролог.Желая ви успех.



Добре казано.
За мен това е епилептичен гърч. Все пак аз не съм доктор. Добре е ако има заболяване на нервната система, то да се лекува навреме, а не "да се чака да падне тавана". Диагностика - ЕЕГ , скенер, ЯМР. Препоръчвам доц. Алексиев - МА.

Д-т Алексиев е наистина страхотен специалист.И аз го препоръчвам горещо.

# 18
  • Мнения: 34
Благодаря на всички мами за бързите отговори.
Не знаехме за клиниката на 4-ти километър, ще потърсим повечко информация. Относно посещението ни на невролог, посетихме завеждащата детската педиатрия, не Летвиненко, а гастроентроложката пак беше отлична лекарката (Ковачева). Досега никой лекар не ни е назначил ЕЕГ, а нямах и представа, че би могло да трябва, т.к. по думите на невролога детето си е здраво. Но от написаното от вас поне ще знам какво изследвания да искам. Възможно ли е това да се получава при доста емоционалните деца. Ще съм Ви благодарна, ако препоръчате и невролози. След поредните посещения ще пиша отново.

# 19
  • Мнения: 7 474
На нас личната ни препоръча доц. Божинова от клиниката на 4ти километър,
каза само  и единственно при нея да ходим. Тя ни назначи веднага ЕЕГ и скенер,
но при нас гърча беше друг вид Thinking Правят се там на място тези изследвания, но ви трябва направление. http://www.svnaum.com/clinicsnch.html


П.П. доктор Димова също е добра и при нея сме ходили.
Приемат след 13ч. мисля Thinking

# 20
  • Мнения: 34
Благодаря за линковете, доста информация получих и доста се стресирах след като казват, че си е наред детето, сама му поставям диагнозите, но поне вече знам какво да предприема следващия път.

# 21
  • Мнения: 2 523
Иванова, съвет от мен: иди при някой от гореспоменатите лекари, не чакай да има следващ път. Отклонения в ЕЕГ или ги има , или ги няма, те не се проявяват само по време на гърч /ако е епилепсия/.
Може и да е епи-гърч, може и захласване да е, може и да не е нито едно от двете. Но нека да ти го каже лекар, който се занимава с такъв вид заболявания и е признат професионалист. Приеми го като съвет за презастраховка.
Лично аз се вдихнах и отидох до доц Алексиев да го питам за моя син за едно притеснително за мен "обръщане на очи". Човекът ме изслуша, поразпита и ме успокои , че няма нищо притеснително. 

# 22
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Малко си в грешка:
1. Епилепсията не е клеймо за цял живот и не води задължително до психодиспансера;
2. Епилептичните припадъци не е задължително да са чести;
3. Епилептичните припадъци не винаги се характеризират с гърч. Това за което говориш е Grand mal припадък. Има и petit mal - без видима загуба на съзнание правиш нещо. Например - пишейки започваш да драскаш нещо по листа , което не можеш да контролираш.
4. При съвременното ниво на диагностика и при наличие на достатъчно  разработени медикаменти докторите /тези които разбират, а не чакат да падне тавана/ могат да помогнат.
П.П. На никого не пожелавам такава диагноза
Да се водиш в психодиспансера не означава да лежиш там, но ако желаеш да се възползваш от безплатните прегледи и изследвания, както и от намаление на лекарствата, които се взимат ежедневно в продължение на години трябва да те заведат там на отчет, което при всяко медицинско когато се наложи да бъде извадено лъсва автоматично. И, да не е задължително, ако можеш да си го позволиш ходиш на частно, преди 2 г в нашия скромен град едно ЕЕГ струваше 20 лв, като малка ми ги правеха вярно на всеки 3 месеца по едно, а количеството на лекарствата, които пиех се увеличаваше, защото и моите килограми съответно растяха, всяко дете расте. Майка ми не пожела да се възползва от отстъпката и редовната доставка на лекарствата, които й се полагаха ако се съгласи да ме заведе в психодиспансера, а навремето беше чудо да се намерят, та с връзки, с молби се снабдявахме с тях. Да не говорим, че веднъж започнато такова лечение не може да се спира. Три години продължи моето спиране на лекарствата, след като решиха че съм здрава.
Именно заради рядката честота и липсата на гърч, се разминах точно с тази диагноза. Но аз говорех за честотата на припадъците преди поставянето на диагнозата и започването на лечение, защото след това намалят.
Не споря - може да има и друг вид припадъци, точно по тази болест не съм спец, нито съм лекар - споделям личните си преживявания. Просто не бих се доверила от първия път точно на такава диагноза, бих потърсила и трето и четвърто мнение, бих разпитала за най-добрия специалист в тази област. Специално аз от клиниката на 4-ти километър имам ужасни спомени, изобщо не искам да се връщам в този период. Нещата може да са се променили, но като гледам общото състояние на здравеопазването и държавата честно казано не съм такъв оптимист.

# 23
  • софия
  • Мнения: 636
Според мен е добре да се посети добър невролог.Желая ви успех.

Абсолютно. Има детска неврологична клиника на 4ти километър-добри са докторите.
Това е много сериозен проблем така че не питай във форума, а отиди на сериозен лекар и вземай мерки. Детето ще има този проблем със сигурност до предпубертетна възраст. Вариантите са три-блокаж от захласване вследствие стрес, плач, напрежение, епилепсия, вродени мозъчни увреждания, които се отключват пре стресови ситуации във възрастта до първите 9 месеца. Посетете специализирана клиника по  неврология.

Общи условия

Активация на акаунт