при ухапване от комари?

  • 1 458
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 389
Момичета дайте съвет - тая нощ два комара са изпонахапали детенце по ръчичките и по бузката, от сутринта до сега гледам, че червеното около ухапаното се е увеличило -  малко, но все пак е нараснало - с какво да го намажа?

# 1
  • Мнения: 5 393
Алергозан примерно.

# 2
  • София
  • Мнения: 629
Фенистил гел Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Този гел също много помага  Peace

# 4
  • Мнения: 1 371
Мазала съм го с Фенистил гел.

# 5
  • Мнения: 625
Може и някакво противоалергично сиропче да дадеш.Моето дете се подува страшно от ухапвания от комари и честно казано почти нищо не помага.

# 6
  • Мнения: 537
На нас ни помага спрея срещу насекоми и комари Ohh. По принцип той е за предотвратяване, но когато е нахапана също много ни помага, за около ден - два изчезват обривите. В сравнение с Фенистил например, който цяла седмица трябва да мажеш за да изчезнат.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 39 674
Дияна я мажа с Фенистил Гел. Имам и Псило балсам.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 524
За успокояване -Фенистил гел и според мен. Но изчезват бавно ухапванията с каквото и да намажеш. Мазала съм и с ментолов спирт, но първоначално много щипе и докато дойде ефекта на успокояване коки се беше изнервил повече Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 437
Аз купих репелента на Chicco(около 8 лв. е),и съм доволна от неголПробвах го и на себе си и доста успокоявалПреди да го купя, мажех малкия с кремчето му протимв подсичане - нали съдържа цинк и по този начин действа антибактериално.

# 10
  • Мнения: 437
Само да допълня за кой продукт на Chicco точно става въпрос( `щото имат цяла серия против комари) - стикчето, което е за "след ухапване".

# 11
  • София
  • Мнения: 43 833
Аз ползвам едно на Vape drem herbal зеленичко е за след ухапвания - помага...но пък не знам дали бих мазала дете под година....на твое място бих се обърнала за съвет към педиатъра на детето, особено ако се опасяваш за алергична реакция....

# 12
  • Мнения: 2 807
Фенистил гел - 2-3 пъти на ден  Peace

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Фенистил гел Peace

# 14
  • Мнения: 9
и аз използвам фенистил гел ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт