Трябва ли да дохранвам?

  • 564
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Здравейте,
напоследък ми се струпаха доста "симптоми", че кърмата ми не стига, които сами по себе си може би не са чак толкова притеснителни, но събрани на куп Thinking
1. Девети ден не е акала (при опит с термометъра нищо не излиза). Предният път се изака 2 пъти на осмия ден, а преди това акаше през ден;
2. Дори след цял час кърмене, като и дам шише с кърма почти винаги си го изяжда (50-80мл)
3. Не мога да изцедя повече от 70-80мл, след като са минали поне 3 часа от последното и сукане;
4. Повръща доста(взе все пак като че ли да намалява). Педи каза, че е рефлукс, но до скоро като че ли не и влияеше на наддаването
5. За около 20 дни е качила 200-250гр
6. Непрекъснато си смуче ръцете сякаш не е яла с дни
7. Почти никога не пуска сама (може и да е защото кърмя със силиконово зърно), но и след това не мрънка
но пък:
1. Спи от 21:30-22:00
2. Не реве от глад
3. На ден пие не повече от 50мл вода (навън като сме)
Притеснява ме също факта че наченахме замразените запаси с голяма скорост и до десеттина дни ще свършат. До сега количеството което изцеждах вечер преди да си легна и го давах вечер след последното кърмене, и то не всеки път (бях взела кантар на заем и я теглих, ако е изяла по-малко от 70-80гр. и го давах). Сега се кърмим горе долу в следния режим:
6:30-7:30 - около половин час;
9:30-10:00 - поне половин час; (излизаме на разходка, навън заспива към 11:30-12:00 до към 12:30-12:45)
13:00 - един час ядене с подрямване  ; (може да дремне 20-30 мин откачена от цицата)
15:00 -15:30 - поне 40мин ядене с подрямване : (може да дремне 20-30 мин)
17:00 -17:30 - абе много;
към 18:30 излизаме и ако не поспи малко към 19:30 почва да мрънка
20:00 - къпане и след това ядене с подрямване до окончателното заспиване в 21:30-22:00
Кърмя със силиконово зърно и за това си подрямва с мама-биберона.
Та според вас трябва ли да я дохранвам и ако да - кога и колко. Като я теглих бях изчислила че на ден изяжда (изцоква) 550-650гр.
Благодаря предварително за отговорите
Пропуснах да отбележа , че сме на 4 месеца и 5 дни.

# 1
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.
1.Случва се при кърмените бебета да не акат толкова често.Не ползвай термометър,ще направите червата лениви.Когато има какво да ака,ще го изака.Може би кърмата се усвоява пълноценно и не остава кой знае какво за изхвърляне.
2.Кърмата от шишето тече лесно,затова и не я отказва.Доказано е,че хранени от шише бебетата изядат по-голямо количество мляко.Така само може да предпочете шишето като по-лесен начин на хранене.По-добре само си кърми когато и колкото писка.Бебето си знае.
3.Аз не мога и не съм цедила повече от 5-10 мл.Кърмя доста време вече.Няма нужда да отделяш запаси.Кърмата не спира така лесно.
4.И ние повръщахме до към 5 месец.
5.Наистина не сте качили толкова много,но не е и толкова малко.Все пак не може да качва вече по килограм.
6.Вече се подготвят венците за зъбки,също и сега сте установили,че имате ръчички-защо да не ги посмучете малко?  chef
Не съм давала вода до 6-ти месец.Много от мамите не дават.Има достатъчно в кърмата-ако суче достатъчно.
Аз давах и давам все още/нищо ,че сме големи/,да суче когато поиска.На 4 месеца сучехме все още на час-час и половина.Не съм следила часовника и грамажи.
Давай на бебчето,то само определя кога,по колко  и колко време да цока.При някои бебета честото даване от шише ги кара да се противят на сукането след време.Опитай се да даваш само гърда.
Забрави часовника и кантара и се наслаждавай на миговете ви заедно.Ще видиш,че ще наддавате добре и ще имаш едно спокойно и щастливо бебе.
Това е само мое мнение,така аз гледам детето си,нека и други мами дадат тяхното. Peace
Успех и нека да растете здрави и спокойни. Hug

# 2
  • Мнения: 748
ами не знам. според тази статия бебето между 1 и 6м. трябва да изяжда по 570 - 900 гр. на ден.
ти казваш, че яде по 550-650гр., което е в долната граница. в комбинация с това, че не ака по 8 дни, а и наддаването също е минимално аз бих се притеснила и бих дохранвала.
надявам се да се включат и по-компетентни мами.

а все пак защо се храни на такъв режим бебето? ако предложиш да яде по-рано отказва ли?

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз също бих дохранвала Peace

# 4
  • Мнения: 9 466
Добре де, но си противоречиш....хем не ти стига кърмата хем не плаче от глад.. Rolling Eyes
Ако е гладна, повярвай ми, няма да млъкне и за секунда Mr. Green

Можеш да си увеличиш кърмата-стига да искаш Wink:
-по-често къремене,
-повече течности
-лактогонни средства
-сурови ядки
-пълнозърнести храни
-варено жито Peace

# 5
  • Мнения: 94

MTV и аз не мога да си го обясня това и за това моля за съвет.
Днес дори си пропусна сутрешното хранене и я събудих в 9:00, след това към 11:45–12:00 започна да мрънка и започна едно цокане с предрямване до 15:40.
В 16:30 опитах да изцедя нещо за навън и ................. цели 10мл може би. Извадих изцеденото от снощи - 90мл + 50мл от фризера и това го яде на пресекулки от 17:00 до 18:00 в което време и стана дългоочакваното чудо – ИЗАКАХМЕ СЕ
След това поспинкахме, баня, цици - 1 час и сега спинкаме и цокаме пръсчетата

Последна редакция: нд, 07 сеп 2008, 23:07 от @ANI@

# 6
  • Мнения: 9 466
Не я буди Peace, ако е гладна-ще се събуди сама.
Не всеки път изцокват еднакво количество кърма, затова и няма как да огладнеят прес равни интервали от хранене до хранене.
Относно акането-при нашия имаше страхотен и безотказен ефект-просто пиех по 1 сок Капи круша всеки ден /250мл/ Peace

# 7
  • Мнения: 94
И по 2 сока круша съм пила и круши и сини сливи хапвам - ефект не забелязвам при никоя от двете.

Общи условия

Активация на акаунт