Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 51 отговора
Копирам поста си от "Проблемното" с надеждата че тук влизат повече хора и може някой да ми помогне.
Здравейте много се надявам че някоя от вас може да ме успокои.Започвам с малко предистория.Преди тази бременност имам загубено бебе в 9-и месец от бременноста (инфаркти по плацентата).Просто един ден не се намериха тоновете на бебето- и това беше края.
Сега отново съм бременна и ходих къде ли не при кой ли не и всички ми казваха "Случва се- няма да се повтори".Но ето че един ден отидох при д-р Марков на ФМ в 21 седмица.Той ме посъветва да си пусна изследвания за тромбофилии Фактор 5 (които са в норма) и АФС. Вчера си взех резултата и се оказа че съм с АФС. Най- лошото е че аз до преди Марков да ме насочи към тези изследвания като възможна причнина за загубата на бебето ми, въобще не съм подозирала такова нещо и съответно не съм предприела лечение.Сега съм в 29 седмица - има ли шанс след започването на Аспирин Протект толкова късно да подейства и да си износя бременността (поне до 37-38 седмица)?След като влезна в 9-ия месец с доктора плануваме да направим секцио по - рано. Много искам ако има някоя мама която като мен (късно) е разбрала за този синдром и е почнала някакво лечение. Не знам какво мога да направя след като знаем проблема. Ако се слушат тонове всеки ден (или доплер) , може ли да се хване ако тръгне да се повтаря случката? Или всичко си протича безсимптомно и просто изведнъж. За сега кръвотока към плацентата ми е наред , бебето си отговаря на седмиците, но това не значи нищо нали?В смисъл то и предното бебе се "роди" голямо.
Много ще съм ви благодарна ако ми отговорите.
Цитирай

Много неприятно Sad,но важното е че все пак сте открили възможната причина за неуспешната предишна бременност./надничах при ноемврийки 2007 и ми стана много мъчно като разбрах за твоето бебче...а след това много се зарадвах,че отново чакаш бебче Hug/
Намерих ето тази статика в Бг-Мама http://www.bg-mamma.com/site/content/view/756/37/ ...и си мисля,че в такъв случай не е толкова късно да почнат да се взимат нужните лекарства и съм сигурна че след 2 месеца и нещо ще си имаш здраво сладко бебче Hug
Аз бих почнала да взимам отново фолиева киселина и бих почнала нужната диета,НО задължително се консултирай с лекар Peace
Успех bouquet
Цитирай

Всичко което намерих в нета съм го изчела.Но никъде не се казва дали в такъв късен етап може да се предприеме нещо което да увеличи процента на успеваемост.
Цитирай

Съвет не мога да ти дам, но ти желя всичко най-хубаво. Hug
Цитирай

Аз доколкото схванах може да  се предприеме нещо...е да-най-добре е да се взимат нужните лекарства още от началото на бременността/та дори и преди това/,НО и към този момент трябва да се взимат и да се предприеме също така и някаква диета Thinking
Какво казва следящият бременността ти по въпроса?
Цитирай

Мисля че следящия ми бременността лекар не е много в час с имунологичните заболявания.Нормално де- все пак е акушеро гинеколог. За това се обръщам тук към вас и събирам мнения.Естествено ще се посъветвам и с други доктори , но това ще стане в понеделник.
Цитирай

Съвет не мога да ти дам, но ти желя всичко най-хубаво. Hug

ladybebi  стискам палци всичко да е наред и да гушнеш живо и здраво бебче скоро  bouquet
Цитирай

много съжалявам за това,което ти се е случило,аз също имам два спонтанни аборта,след ,което ми откриха антифосфолипиден,това е имунологичен проблем /при бременност кръвта започва да се съсирва по-бързо и плода не мойе да се изхранва/ Фактор 5 лайден е също вид тромбофилия.
На мен много ми помогна доц Конова,и сега си имам бебче на 3 месеца.Ако искаш ще ти дам тел. да се свържеш с нея.
Цитирай

Не съм имала твоя проблем,но започни да взимаш лекарствата,спазвай всичко каквото ти кажат лекарите и дано накрая всичко е наред и да се радваш на едно здраво бебче Praynig Praynig Praynig
Цитирай

извинявай,сега прочетох поста ти по-внимателно,щом си стигнала до тук това е прекрасно, и ,да, аспирина определено ще ти помогне,не съм доктор ,но съм имала същия проблем,така,че ако питаш мен пий го
Цитирай

smile3518 Много съжалявам за първото ти бебче, миличка! От сърце желая този път да нямаш проблеми и да си имаш най-прекрасното бебче на земята! Късмет!
Цитирай

Не мога да ти помогна с нищо,но ще се моля  Praynigда си имаш рожбичка и всичко да е наред.
Цитирай

Ани моляте дай ми тела на Конова.Аз и писах имейл и чакам отговор но ако не получа до утре ще се побъркам.Искам да се видя с някой имунолог и надявам се да ми вдъхне малко кураж и вяра.
Цитирай

Ани моляте дай ми тела на Конова.Аз и писах имейл и чакам отговор но ако не получа до утре ще се побъркам.Искам да се видя с някой имунолог и надявам се да ми вдъхне малко кураж и вяра.

лейди защо не идеш при катя тодорова
ако си от сф де, извинявам се, не погледнах
Цитирай

Аспиринът спомага за разреждане на кръвта, това е един от страничните му ефекти, който в случая се използва.Аз също имам твоя проблем,имах един спонтанен аборт, после родих живо и здраво дете (без да се открие проблема), а сега с третата си бременност го откриха още в началото. Пия Аспирин Протект и се надявам всичко да е наред. Искрено ти желая късмет и започвай с аспирина още днес, със сигурност поне няма да навреди bouquet
Цитирай

1-14 от 51 отговора