Антифосфолипиден синдром!!!

  • 6 745
  • 51
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 827
catnadeen за сега бебка си отговаря на седмиците (даже малко и напред) и вчера бяхме пак на док и направи обстойно преглеждане и доплер и всичко е ОК.Но и предния път мисля че не съм имала проблем с плацентата по- рано тъй като бебето се роди в началото на 9-и месец 53см., 3320гр. Надявам се всичко да мине като един лош кошмар и да нямам повече премеждия и притеснения освен за бебка и за мен.
Почвам да се чудя дали да си правя това изследване за Лупус- ами ако се окаже че го имам...как ще "живея" с тази мисъл.Най вече ще навредя на бебка с моите мисли.Не знам какво да правя Cry И никой не ми е дал още точна информация ако е какво става от тук на татък и ако не е също.Успокоява ме мисълта че наистина има много момичета с АФС а май само аз съм седнала да се тръшкам.То самото АФС не е чак толкова опасно, но мисълта за Лупус ме вкарва в паника.

# 46
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
ladybebi, не си вкарвай такива мисли в главата защото наистина вредиш на бебето и на себе си. Просто не си поставяй диагнози от прочетеното в нета. На моя позната и откриха системен лупус, тя е на 40 г., направи много силна алергия, която не се повлияваше от нищо. Та се наложиха куп изследвания и така стана ясно откъде идва. И аз четох за АФС и лупусните антикоагуланти, но наистина има твърде много случаи на АФС и едва ли всички са с тази болест. Не се настройвай негативно, ми е мисълта, сега точно това не ти е от полза Hug

# 47
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ЛЕйди, което аз прочетох за ЛУПУС или вълчанка - не виждам връзка със синдрома ти
и не съм и чула нито от Тодорова нито от някой друг да предположи, че освен този синдрам имам и ЛУпус
така че за мен такива изказвания са излишни
самото изследване не би било излишно ако имаш доверие на кометентността на лекаря - но моля те попрочети в интернета и убедена ли си че наистина има връзка между двете заболявания?
както и да е - за мен лично за мен - проверката на някое подозрение е най-доброто решение - дори и най-лошите възможни неща са по-добри от жевеенето в страх и незнание
но това е спред мен - ти ще решиш за себе си

мен ме учудва пир първата ти проблемна бреемност как не са те насочили към генетични изследвания?
това е голям и тежък пропуск при проблем с плацентата....и който е допуснал този пропуск не е лекар -гинеколог ...ине не добър

# 48
  • Мнения: 827
Да ви кажа вече не знам дали искам да знам за този Лупус.Сигурно няма да си пусна изследванията- първо ще говоря с Тодорова и мисля да не ги правя- поне за сега.Само притеснения ще ми докарат.Не че и сега не ми минава през главата (целодневно) но друго е ако се потвърди.Наистина аз нямам симптоми (поне така мисля) които биха навели на мисълта за Лупус, но доктора ми каза че повечето пъти ги има като вариант заради АФСто.Абе дано всичко е било една напразна треваго- както се казва "имало е да ти мине през главата просто".

# 49
  • Мнения: 234
Здравей,

Ще ти споделя моя опит.Аз също като теб съмс повищен антибета гликопротеон.IgM повишено означава моментно текущо състояние.При мен проблема беше открит преди да забременея /вследствие стерилитет,търсене на причина/ и бях предприети мерки преди да родя.Започнах още като забременях с аспирин и фраксипарин.При мен имаше доста дълго време увеличени кръвопотоци от двете страни на матката, но в крайна сметка родих живо и здраво износено дете.Та си мисля, че ако редовно си следиш кръвопотоците на доплер и ако там всичко е оки,може би няма причина за притеснение.Аз също препоръчвам д-р Виолета Димитрова от МЦ"Фемина"-тя има много опит в тези случаи.Другата,която също би била от полза е д-р Катя Димитрова, но тя ми се струва,че доста често се презастрахова с доста лекарства,понякога излишни/това поне е моя опит с нея/.

Сега споделям опита на близка приятелка.Тя има 2 аборта в 28 и 22г.с.И в двата случая мъртъв плод като преди това е следена в Бургас и до последно уж всичко е наред.Когато си открих моя проблем с АФС я бях посъветвала да си направи и тя тези изследвания.Тя го направи бременна в 4ти месец вече.Оказа се, че има и двете АФС положителни+2 генетични мутации.Тя също и рави в напреднала бременност и гестационен диабет.Та тя се изследва в 4ти месец при д-р Конова и макар и бременна и бе назначена терапия с фраксипарин, аспирин и имуновенин и си роди здраво и доносено бебче в 36г.с.
Така, че си мисля, е най-добре е да се успокоиш и да се довериш на лекарите имащи най-много опит в този тип проблемни бременности.
Желая ти късмет и живо и здраво бебче на финала:)

# 50
  • Мнения: 827
Много ти благодаря Hug Hug Hug
А след това някаква терапия предприема ли се?Говоря за след раждането?

# 51
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Не мога да помогна със съвети, но ти желая ladybebi да родиш здраво бебенце и да бъдете щастливи. Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

Общи условия

Активация на акаунт