Февруарки на отчет, трупат темички наред

  • 12 102
  • 303
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 17
Охоооо имаме си мама с двама  Hug добре дошла Марго
ти наистина си ни талисманчето. В коя седмица ти казаха че ще са двечки Simple Smile ?
 Добре дошла и на v.pluemper то като гледам до края ще си имаме все по някой нов, но по-хубаво от това няма да се множим ....
 А за ФМ - да не се поема от касата чувала съм че излиза от 50 до 80 лв. На мен като ми правиха ранната в 17г.с. ми взеха 60лв. Сега съм се записала за 30.09 при Враглева във Фемина, но ще искам и диск та май ще поолекна с повечко левчета:) А за тази втората се записах еи така от глезотия да си видя бебо по-добре а и за спокойствие все пак. Че Димитрова като прави първата каза, че е още малко и е хубаво да се повтори в по-късен етап. Та аз реших във възможно наи-късния- 22 седмица.

# 76
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте,мами!
Да се разпиша и аз в новата темичка.
Честит празник на рожденничките,да сте живи и здрави!
Марго,добре дошла и честита ти двойна радост!
Вече всички май пазарувате активно.Аз нямам търпение да дойде момента за пазаруване на бебешки неща.Вие определили ли сте си момент,след който ще започнете с бебешкото пазаруване или сте по-импулсивни и ще пазарувте когато си харесате нещо.А може би има и такива,които ще изчакат след като се появи бебчо....Аз лично смятам,живот и здраве,влезна ли в 7-я месец,да започна лека по-лека с покупките.

# 77
  • София
  • Мнения: 23
Добре дошли на новите мами! Супер е, че си имаме и първите близначета. И само хубави новини до края.
Лека вечер от мене! Аз отивам да полегна, защото от седенето цял ден краката ми приличат на понички.

# 78
  • Мнения: 30
Здравейте,мамчета!
dida_p-чрд newsm67!Пожелавам ти пухкаво и здраво бебче!
Марго-добре дошла!Честито за близнаците! dancing
Моето бебче вече го усетих,но много рядко става още. Hug

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
dida_p, newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 Two Hearts  bigdance2 dance  ura newsm18  costumed034 Tada  Party Time

# 80
  • Мнения: 3
 добър вечер коремчета
 welcome newsm51 на новите коремчета.
Чрд със закъснение  EmbarassedДиде всичко което си пожелаеш да стане реалност   bouquet
Аз днес цял ден на вън направо съм капнала, само седнах ви прочетох, вмънах 1,2 щъркелчета и отнова на вън, нямах повечко време.
Беба още не я усещам  Weary, то от тези сланинки може и да не я усетя скоро  smile3518
.И наче и аз като се преуморя почва да ме боли.Трябва да се пазим сега, дечковците ни имат нужда от спокойствие.
Мами нямам сили вече отивам  да newsm46 Sleeping smile3524.
Лека вечер и сладки сънища.

# 81
  • Мнения: 122
здравейте , мили мами. Добре дошли на всички нови мами!!
 Аз се включвам да се оплача - днес: след цяла нощ зъбни болки ми откриха киста в костта над един зъб. И сега искат да правят операция с венозна упойка и да си приготвя едни 1000 лв за цялата работа. Отвратителна работа и разбира се по закона на всемирната гадост- точно сега.. smile3511 smile3511 smile3511 smile3511 smile3511 . Някоя от вас имала ли е подобен проблем?

# 82
  • Мнения: 56
Късен поздрав и от мен!
Добре дошли на новите мамета welcome Много се радвам, че си имаме вече и мама с близнаци Heart Eyes  bouquet
Честит  рожден ден, дидка, да си жива  и здрава newsm51 smile3525
lukrecciana, голяма гадост това със зъба #Crazy за съжаление не мога да помогна с този проблем.
Бульовче, мисля, че ФМ си е един нормален преглед и е почти задължителен, а това, че не се прави навсякъде поради липса на добра техника  е истина.
Ако знаете какво прави щерка ми в момента- опънала е баща си на земята и го гримира, а той завалата лежи чинно и не мърда и вече прилича на клоун Mr. Green
Мен бебчо напоследък доста ме подритва, забелязах, че вече ми е дискомфортно като лежа дълго време по гръб, но за сметка на това все още мога да спя по корем, което си е истинско щастие Wink
Хайде, приятна вечер от мен и целувки на всички Heart Eyes

# 83
  • Мнения: 805
здравейте,
гледам, че си говорите за фет. морфология. моята ще е на 2.октомври, ще съм в 20г.с.
ние живеем в словения и тук е пълно с разни изследвания, които сега разбирам ги е имало и в бг, но преди 4г като бях бременна  preggo не са ми ги предлагали. тук правих изследв. на нухалната транслуценция и 4 хормона...
и още не са ми изсл. урина?!? Thinking  аз вече съм забравила, в бг кога взимат? newsm78

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 11:49 от v.pluemper

# 84
  • Мнения: 649
Добро утро и от мен,


lukrecciana аз имах проблеми със зъб точно към края на 2-ри, началото на 3-ти месец.
Един мъдрец ми разказа играта, бях с постоянни болки, главоболие, повръщане и тн. Като отидох на зъболекар (а аз отидох направо при хирург) тя като го видя и вика за вадене е . И аз й викам ами снимка нещо няма ли да правим - и тя ме навика едно хубаво, че снимки на бременни не се правят. Обясни ми, че се е възпалил, направил е ненам си какво и ми го извади. Упойката , която ми слагаше беше месна и каза, че ще ми сложи по-малко. Надявам се това да не се е отразило на бебо по някакъв начин. Но след това бях на антибиотик една седмица. От него получих дисбактериоза. От там хайде пък глобули за гъбите и др антибиотик за тия стрептококи дет ми го откриха.

На мен предния месец ми идваше да  #2gunfire ама се надявам и се моля само тия неща да не са навредили на бебо и аз да се възстаноявам , за да не го тъпча с хапчета само

На теб как ти откриха кистата? Консултирай се ако трябва с няколко стоматолози и хирурзи все пак трябва да се отчете състояноето ти.
Успех ти пожелавам и дано случиш на кадърен лекар  Hug

# 85
  • Мнения: 356
здравейте , мили мами. Добре дошли на всички нови мами!!
 Аз се включвам да се оплача - днес: след цяла нощ зъбни болки ми откриха киста в костта над един зъб. И сега искат да правят операция с венозна упойка и да си приготвя едни 1000 лв за цялата работа. Отвратителна работа и разбира се по закона на всемирната гадост- точно сега.. smile3511 smile3511 smile3511 smile3511 smile3511 . Някоя от вас имала ли е подобен проблем?
Мила,какви са симптомите на тази киста?Питам те защото от няколко дни имам болка в долната дясна челюст и откривам едно топче с напипване под зъба.Не съм ходила на зъболекар,защото ми е цепната устата и чакам  да зарастне.
Добре дошла на v.pluemperbouquet
И аз не усещам бебо CryВече взех да се притеснявам.

# 86
  • Мнения: 1 134
Привет, момичета! Hug Липсвахте ми!
Моята отпуска приключи и вече съм на работа.
Почивката мина добре. Доста се притеснявах от пътуването и морето, но всичко беше наред. Дори плувах мъничко. Само дето, заради дъщеря ми се качихме на някакъв кораб и изживях първите си три месеца за половин час - толкова зле ми стана...
Миналата седмица се върнах за малко в София, заради ФМ при доц. Томова. Възхитена съм от тази жена - много внимателна и истински професионалист. Беше болна и въпреки това преглеждаше с маска на уста, за да не ни върне.
Та, новините са: засега всичко е наред. Отказах се да правя БХС. Иии... синьо щъркелче и за мен, моляяяяя Laughing. Дъщеря ми е най - щастлива от новината. Ние с баща й не придиряхме чак толкова, но тя категорично заяви, че иска само братче и нищо друго.
Надявам се всичко около вас да е наред. Сега започвам бавно и славно да ви изчитам.  bouquet

# 87
  • Мнения: 1 795
Добро утро мами Hug

Добре дошли на мама Марго и мама  v.pluemper, най-после и мама на двама при нас, пожелавам ви лека бременност и здрави бебоци през февруари  bouquet

lukrecciana, доста е неприятно това с кистата, брат ми два пъти го оперираха заради киста, че и скъпо да му се не види, пожелавам ти всичко да мине възможно най- леко Hug

При мен нищо ново засега, вчера малко попрекалих с разходките и вечерта бях като смазана, че и леко слънчасала.

# 88
  • Мнения: 649
naiema аз също не усещам бебчо. Преди два дни имаше някакви побутвания и си мислих, че е бебо, ама от тогава нищо  Sad Аз също съм леко притеснена, но утре съм на доки и ще видим всичко наред ли е и ще я питам кога по-осезаемо и отчетлево трябва да почне да се усеща.

Вчера попрочетох няколко статии на тази тема и пишеше, че докато побутванията не станат по-силни някои мами не могат да разберат, че усещат бебо. Така че не се притеснявай. Също така четох, че е по-притеснително ако до 22-23 седмица мамата не е усетила нищо. А ние имаме време до тогава и съм сигурна , че всичко ще е наред.
При мами, на които това им епърва бременостт движенията започват да се усещат между 18 и 20 седмица.
На мен по калкулатора на БГ Мама ми дава, че трябва да го усетя от 11 до 26 Септември, а дано по-скоро. Но този път да съм сигурна това бебо ли е или червата  Simple Smile

# 89
  • Мнения: 89
Добро утро и от мен!
Naiema,спокойно.Така,както го описваш,при теб се е изострил наличен хроничен периодонтит,т.нар. гранулом.Това "топче под зъба" е фистула-извежда гнойта от огнището в коста.Трябва да отидеш на стоматолог.Една снимка ще установи размера и причината за гранулома.Съветвам те да не отлагаш,защото това е инфекциозно огнище в костта и според размера се и лекува.Поне от упойка няма да имаш нужда(аз съм стоматолог,но това все пак е много задочна диагноза-задължително преглед) newsm10 Имай предвид,че зъбът може да се успокои,но това лъжливо "подобрение" да не те заблуждава.

Lukrecciana,колко е голяма тази киста?Т.е. колко зъба обхваща?Щом са ти казали с пълна упойка,май е голяма..Така че нямаш особен избор.Довери се на хирурзите.Преди 5 години открихме на мъжа ми киста на долната челюст-доста голяма,обхващаща четирите долни резци.Най-вероятно беше от травматичен произход(катастрофа години по-рано).Премахнаха му  я с местна упойка,но няма да те лъжа-беше му адски болезнено,а той е най-издръжливия човек,който познавам.При бременни е по -добре явно венозно обезболяване,вместо болки,които може да са по-опасни за плода.Между другото,в киста може да прерастне и един гранулом.

MamaZ,ЧЕСТИТО  stork-boy

Общи условия

Активация на акаунт