Кога бебчето да си държи главичката?

  • 6 715
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Първо да се похваля,че Днес ставаме на цели 3 месеца newsm19-та въпроса ми е:Кога бечето започва да си държи главичката стабилно?  Малката започна да си вири главата още на месец и половина,но още неможе да я държи стабилно. като я слагам по корем (на възглавница) я държи ,но като я взема на ръце-доста се люлее.Мислех,че на 3 месецаа,би трябвало да може да я държи стабилно,или избързвам?При вас как беше-помните ли?

Последна редакция: пт, 01 юли 2005, 16:59 от Godzilla

# 1
  • Мнения: 3 663
Щом я държи изправена е ОК. Абсолютен пълен контрол върху главата, както при възрастен човек - без клатушкане и люлеене при въртене настрани, нагоре и надолу - при нас стана към 5-6 месец

# 2
  • Мнения: 827
При нас се клатушкаше,когато го взема,до към 4тия месец.Но иначе си държеше главата,когато беше по корем.

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами нашия към 2 месец я държеше стабилно въпреки, че се измаряше по някое време и я отпускаше на рамото ми. На 3 месеца вече си въртеше главата наляво и надясно без да се усеща никакво усилие от негова страна. Но ние все бяхме на ръце и затова си мисля, че по бързо се заздрави вратлето му, както е сега с кръста му. Вече си стои седнал, въпреки, че препоръчват момчетата да се слагат седнали към 7 месец чак.

# 4
  • Мнения: 8 505
На 2,5месеца вече беше много стабилна.Но ако се случеше по-дълга "разходка" на ръце,отпускаше я за по 1-2 мин,за да събере сили.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
хей, моето момиченце днес навършва точно 3 месеца и аз подобни въпроси си задавам Simple Smile
За главата като че ли я държи изправена, обаче имам други вълнения, спомняте ли си Кога
- започват да се обръщат от корем на гръб
- от гръб на корем
- да посягат съзнателно /защото мойто бебе хваща играчки съвсем несъзнателно/
- да се смеят с глас /мойто се смее, но за кратко Laughing/

и въобще какво трява да може да прави сега когато е навършила 3 месеца

# 6
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Като го взема на ръце си вири главата бая стабилно и не спира да се оглежда, обаче от лег я криви наляво, а аз се старая да не се паникьосвам.

# 7
  • София
  • Мнения: 625
честито първо тримесечие newsm19
моят някъде към 3-3,5м. вече я държеше стабилно ама той си се роди отгледан-4кг smile3503ако това има значение де newsm78

# 8
  • Мнения: 827

- започват да се обръщат от корем на гръб
- да посягат съзнателно /защото мойто бебе хваща играчки съвсем несъзнателно/
- да се смеят с глас /мойто се смее, но за кратко Laughing/

и въобще какво трява да може да прави сега когато е навършила 3 месеца
-края на 4тия месец
-началото на 4тия,но все му навирах нещо в ръцете,за да се упражнява
-моят е вече на 5,но на глас се смее рядко,по-често пищи

# 9
  • Мнения: 5 299
Ами нашия към 2 месец я държеше стабилно въпреки, че се измаряше по някое време и я отпускаше на рамото ми. На 3 месеца вече си въртеше главата наляво и надясно без да се усеща никакво усилие от негова страна. Но ние все бяхме на ръце и затова си мисля, че по бързо се заздрави вратлето му, както е сега с кръста му. Вече си стои седнал, въпреки, че препоръчват момчетата да се слагат седнали към 7 месец чак.

Ами аз не я държа много на ръце Embarassed-дали ако го правя по-често ще има резултат? newsm78

# 10
  • Мнения: 2 489
Ами нашия към 2 месец я държеше стабилно въпреки, че се измаряше по някое време и я отпускаше на рамото ми. На 3 месеца вече си въртеше главата наляво и надясно без да се усеща никакво усилие от негова страна. Но ние все бяхме на ръце и затова си мисля, че по бързо се заздрави вратлето му, както е сега с кръста му. Вече си стои седнал, въпреки, че препоръчват момчетата да се слагат седнали към 7 месец чак.


Ами разбира се! То си е вид гимнастика това.
Синът ми навърши три месеца миналия ден и я държи абсолютно стабилно вече.
Иска сега все да стои изправен!
Ами аз не я държа много на ръце Embarassed-дали ако го правя по-често ще има резултат? newsm78

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами нашия към 2 месец я държеше стабилно въпреки, че се измаряше по някое време и я отпускаше на рамото ми. На 3 месеца вече си въртеше главата наляво и надясно без да се усеща никакво усилие от негова страна. Но ние все бяхме на ръце и затова си мисля, че по бързо се заздрави вратлето му, както е сега с кръста му. Вече си стои седнал, въпреки, че препоръчват момчетата да се слагат седнали към 7 месец чак.

Ами аз не я държа много на ръце Embarassed-дали ако го правя по-често ще има резултат? newsm78
Ами незнам!  newsm78 Ние по цял ден сме така, като имаш предвид, че той денем почти не спи, ако му се събере 1-2 часа сън, ще съм щастлива, нощно време спим по 8 часа само. Не се притеснявай всяко бебе се развива със свои си темпове. За някои неща сина ми се развиваше по бързо от връстниците си, за други по бавно. Много е индивидуално! Както и видя по горе майките какво са писали, всяко бебе по различно време. Педиатрите казват май чак към 3 месец? Освен това носенето на ръце не е песен, ще вземеш да я свикнеш като мен, че отвикване няма после.

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
хей, моето момиченце днес навършва точно 3 месеца и аз подобни въпроси си задавам Simple Smile
За главата като че ли я държи изправена, обаче имам други вълнения, спомняте ли си Кога
- започват да се обръщат от корем на гръб
- от гръб на корем
- да посягат съзнателно /защото мойто бебе хваща играчки съвсем несъзнателно/
- да се смеят с глас /мойто се смее, но за кратко Laughing/

и въобще какво трява да може да прави сега когато е навършила 3 месеца
- средата или края на 4 месец май, вече не помня! По това време някъде.
- ами края на 4, началото на 5 месец, но не обичаме по корем много, много.
- на 4 месеца и половина, тогава се заинтригува от играчките преди това дори не ги и поглеждаше, но ни хващаше ръцете по рано съвсем съзнателно.
- ами ние от много рано се смеехме с глас, може би към 1 месец и половина, някъде по времето след като започна да се усмихва, известно време след това започна и с глас, но и ние не сме от веселяците, има бебета които се смеят и без причина с глас, само да му се усмихнеш и то се залива от смях. При нас има определени неща които винаги го разсмиват със глас нашия мъж. Примерно, като му направя боц, на нослето с пръстите на крачето, това го кара да се смее със глас винаги, безотказно.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 903
tp://www.medicine.primasoft.bg/medinterest/for_child/tips/babys_development.htm
В тази статия е дадено развитието на детето по месеци. Надявам се да ти е полезна. Но все пак тук става въпрос за средностатистическото бебе. Всички деца са различни.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
tp://www.medicine.primasoft.bg/medinterest/for_child/tips/babys_development.htm
В тази статия е дадено развитието на детето по месеци. Надявам се да ти е полезна. Но все пак тук става въпрос за средностатистическото бебе. Всички деца са различни.

уви......не се отваря страницета... на мен поне

Общи условия

Активация на акаунт