Резус фактор - вярно ли е,че ... ?

  • 4 928
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Tinkyразбираш ли значението на емотикона който използваш?
Не се заяждам...просто това ми е работата...не мислиш ли?

# 16
  • Мнения: 2 172
По принцип има минимален риск,но както ХЕра е обяснила, зависи от нивото на антителата.Едно време не е имало анти-Д и има случаи на проблемни втора и трета бременност.Но за първа няма чак такъв риск  Peace

# 17
  • Мнения: 32
Хера,знам,че това ти е работата.За вчера искам да ти се извиня,защото наистина нямах време да погледна другаде,а сега виждам,че и в самия форум има теми,които дават отговор на въпроса ми.  friendship

# 18
  • София
  • Мнения: 1 809
Когато майката е с отрицателен резус фактор,а бащата с положителен при първа бременност няма никакъв риск.
Въпреки, че е първа бременност пак може организма на майката да изгради антитела и затова се правят тези изследвания, за които Хера писа. Моят случай - аз (-), бащата (+), бебето с Rh-то на баща си. Бита ваксина на следващия ден. През бременността ми правени 3-те изследвания, въпреки че ми е първа бременност.
Обратния вариант - ако майката е Rh+, няма абсолютно никакво значение с какъв Rh е бащата.
...сега виждам,че и в самия форум има теми,които дават отговор на въпроса ми. 
При това доста теми Peace

# 19
  • Мнения: 2 013
А когато таткото е отрицателен,а пък мамата е положителна ?  Rolling Eyes Или тук вече няма значение?  Rolling Eyes
 Hug
Ние сме така аз съм 0+,а мъжът ми е 0- и е нормално,няма опасност за беб4о.Маи има проблем само когато майката е с отрицателен  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 187
Аз не съм наясно, но моя приятелка е с "-". По време и на двете бременности и биха инжекции. След раждането не съм питала. Има две здрави дечица.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Този въпрос винаги ми е бил много много интересен....  newsm78 ще следя темата  Wink

# 22
  • Мнения: 1 900
Погледни тази тема, има полезни неща.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=340668.20
И друго - има опасност и при първа бременност, много рядко обаче.

# 23
  • Мнения: 4
Съжалявам,но това което ще споделя е,че имаме доста голям проблем аз съм А+ ,а той В- .2 спонтанни аборта.При 1-я не се изясни проблема антитела,при 2 с инжекции за задържане и въпреки всичко пак аборт.Тогава и се установи проблема антитела.

# 24
  • Мнения: 92
Вярно ли е,че когато майката и бащата имат различен резус фактор,организмът на жената започва да произвежда антитела и това може да доведе до спонтанен аборт в по-късните месеци на бременността?  newsm78
Ако се следят редовно,чрез кръвни изследвания  антителата,няма опасност.Лошото е "coombs"
да не стане положително PeaceПовече опасност има с втора бременност.

# 25
  • Мнения: 879
Момичета, до тук прочетенето, не можах да разбера влияе ли на зачеването кръвната група и резус фактора. аз съм с О+ , а мъжа ми е А-  newsm78  newsm78  newsm78 някой може ли да разясни, че започвам да се шашкам?????

# 26
  • Мнения: 668
Вярно ли е,че когато майката и бащата имат различен резус фактор,организмът на жената започва да произвежда антитела и това може да доведе до спонтанен аборт в по-късните месеци на бременността?  newsm78

майка ми е с отрицателен резус, баща ми с положителен, аз също с положителен и абсолютно никакви проблеми не е имало в никакъв момент от бременноста или пък после

# 27
  • Мнения: 404
Когато майката е с отрицателен резус фактор,а бащата с положителен при първа бременност няма никакъв риск.След раждането на майката се бие гамаглобулин /ако бебето е взело RH-то на бащата/ и няма никакъв риск при следващата бременност.Ако бебето вземе RH-то на майката нищо не и се бие.В много редки случаи се стига до спонтанен аборт.В наши дни медицината е доста напреднала и нещата се овладяват преди да се стигне до усложнения.Няма място за притеснение.

Това, което Магика ти е написала е вярно.Аз съм с RH /-/ а таткото  е с RH /+/ .Няколко часа след като родих първото ми дете ми бига гамаглобулин, а след второто дете нищо не ми биха.Иначе и двечките са взели моята кръвна група и RH-то им е /-/.

# 28
  • Мнения: 270
При нас беше.Първа бременност,аз 0- таткото АВ +.Бебето взима на таткото  RH и още в болницата ми биха анти д,за да са ми успешни следващите евентуални бременности.Естествено анти д-то се постава по желание понеже е 150 лв. вносния.Ако не искаш няма да ти слагат.Поне в болницата,в която раждах беше така.Отделно по време на бременността ми правиха 3 пъти теста на Кумс,който следи антителата и дава възможност да се реагира навреме ако нещо Peace

# 29
  • Мнения: 37
Здравейте момичета. да се запиша и в тази тема, въпреки че няма да споделя хубави преживявания. Точно поради причината, че не са ми поставили анти д гама глобулин след раждането на първото ми дете, въпреки че съм с резус - сега 6 години по-късно когато решихме, че ще си имаме второ дете всичко се обърка. Сърдечната дейност спря в 8 г. седмица и се наложи да направя аборт, въпреки че въобще не исках. Изходът беше само това. И когато гинеколога ми ме попита дали при първото раждане са ми поставили гама глобулин и му отвърнах, че не са, той беше изумен и каза, че точно поради тази причина има голяма вероятност да се е получило така с втората бременност. Това ме наведе на мисълта, че лекарите понякога си играят с човешкия живот и никога не са наказани за това което са направили. Но какво да се прави живота продължава. След аборта лекаря ми сложи анти д гама глобулин и ще се надявам всичко да е както трябва. дано господ да е с всички нас. искрено вярвам, че след всяко зло идва и добро.  Praynig  Praynig  Peace

Общи условия

Активация на акаунт