Колко пари да приготвим?

  • 22 943
  • 179
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 806
Autmunsphere лихвите в инвестиционни сметки са почти двойни на нормалните банкови сметки.
Тези сметки се отварят с определена сума и се внася в тях определена сума всеки месец.  Не могат парите да се теглят веднага както при нормалните сметки.  Трябва да се даде 30 дневен срок на банката да освободи парите. 
През времето в което парите стоят в тази сметка, банката ги използва и ти печелиш лихва от тях. 
За мен сметката е практична защото хем парите са спестени, хем не можем да ги пипаме и хем си печелят лихва докато са там.  Може да има хора които не са съгласни с мен, но за нас това беше изгоден начин да спестяваме за бебо и необходими неща.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 508
Това звучи много добре! Много! Точно защото не можеш да ги пипаш парите! Laughing Мерси много, ще проуча.

P.S. Някой знае ли защо преди подписа ми винаги остава толкова разстояние?...

# 47
  • Мнения: 806
Това звучи много добре! Много! Точно защото не можеш да ги пипаш парите! Laughing Мерси много, ще проуча.

P.S. Някой знае ли защо преди подписа ми винаги остава толкова разстояние?...
Провери, може да се окаже добре и за теб.  Като гледам двете с теб ще сме мами почти заедно, значи има време за спестявания.

Относно разстоянието до подписа ти: Премахне разстоянието в профила си, от самото квадратче където ти е подписа.  Да започне от най горе.  Дано се изразих правилно.

# 48
  • Мнения: 1 153
Autmunsphere, слингът изглежда много добре, особено с този мъник вътре:)
За мен по-добрият избор обаче е слинг-шал, защото може да се ползва по-дълго време (практически докато детенцето стане толкова тежко, че и татко откаже да го носи Laughing), а и има възможност за различни пози, включително и тази люлка. Не е много трудно да се научиш да го връзваш, а веднъж вързан добре, можеш да не го развързваш и го навличаш за секунди (специално за люлката, де). Във форума има майки, които сами си правят слинговете, но за този тип - слинг-шал, според мен е трудно да се намери подходящ плат.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/613/52/- ето едно списъче за необходимите неща като за начало.
Не разчитай на това някой да ти даде точен отговор на това колко парички ще са необходими за пазаруване преди да родиш и колко ще са ти нужни на месец за гледане на детенцето.Всичко е въпрос на стандарт на живот.Всяко спестяване ще ти е от полза.Дори и да не раждаш секцио пак е добре да имаш опора зад себе си.Нищо не се знае какво ще трябва накрая.Аз засега искам да раждам нормално , но ще раждам в държавна болница , но ще си плащам за т.нар. ВИП стаи , за избор на екип и присъствие на таткото и също съм заделила една сума.в нея съм включила и почерпки и някакви непредвидени разходи итака.Аз също имам много близки хора и приятели, но не разчитам на техния избор и подаръци.Ще си изпълня списъчето , за да съм спокойна.Все пак най-малкия 22 размер се носи от раждането да третия месец.Не мисля че ще вземеш толкова много та чак, да ги израсне бързо.Все пак идва зима съхнат бавно.Сушилните замирисват дрешките, но ти преценяш.А за списъка кой какво да ти подари ОК  Peace, но пак не разчитай на 10 те неща от приятели!!!

# 50
  • Мнения: 806
Autmunsphere, слингът изглежда много добре, особено с този мъник вътре:)
За мен по-добрият избор обаче е слинг-шал, защото може да се ползва по-дълго време (практически докато детенцето стане толкова тежко, че и татко откаже да го носи Laughing), а и има възможност за различни пози, включително и тази люлка. Не е много трудно да се научиш да го връзваш, а веднъж вързан добре, можеш да не го развързваш и го навличаш за секунди (специално за люлката, де). Във форума има майки, които сами си правят слинговете, но за този тип - слинг-шал, според мен е трудно да се намери подходящ плат.

Да, този слинг шал и на мен ми харесва много.  И аз ще си купя от тях.  Знам че може да се върже в различни пози, даже и в поза за кърмене.  Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 44 088
Аз ти предлагам освен в пигис (който честно - не мога да понасям като магазин) да се разходиш и до джъмбо...там има играчки на чико и фишър прайз на много по-ниски цени от другите места....а нещата са качествени и хубави...има и боклуци, но има и мн добри попадения там, на прекрасни цени например този тип люлки на фишър http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3180 там бяха по около 200 лв...което си е 100-тина по-малко....и разни такива Simple Smile)) А в близост е и комсед - също хубав магазин Wink
Иначе като магазини от големите харесвам и бебемаркет, 9+ и бебе планет.... имат си и сайтове - може да ги разгледаш(ако искаш да ти пусна и линкове, ако не си попадала...)....Wink
аз лично понеже до 9-тия месец бях нон стоп на работа, та така - набелязвах си нещата, които харесвам колко струват онлайн, сметнах си ги колко ще ми излезе и после само ходих и си ги пазарувах Simple Smile))е някои неща на живо са по-евтини, отколкото онлайн....

А за мустела - детето ми от много суха кожа стигна до атопичен дерматит въпреки, че ползвахме специалната им стелатопия серия...така че за мен далеч не са най-доброто...а-дерма, себа мед са доста по-добри...Wink но много зависи от кожата на детето и поносимостта му Wink

Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 14:29 от Angel_Dust

# 52
  • Мнения: 1 187
Аз лично не намирам смисъл нито в активната гимнастика, нито в шезлонга, нито в слинга - но ако можеш да си ги позволиш - давай. Количка можеш и за 200лв да си купиш - прекрасна и удобна. Не купувай много неща - повечето няма да си ти необходими или ще ги ползваш два три пъти. Ненужно харчим пари (визирам и себе си) за неща, които не ни трябват, само и само да ги имаме. Ако имам второ дете Praynig бих си направила много добре сметката.

# 53
  • София
  • Мнения: 44 088
Оооо шезлонга има смисъл...поне за нас имаше огромен смисъл от него ....активна гимнастика и аз не съм взимала...слинг не съм ползвала, но кенгуру мноогооо ползвах до 9-10 месец...супер беше...тогава за слинг не бях и чувала...но казват , че слинга е по-удобния вариант...

# 54
  • Мнения: 1 336
Някои неща не мога да ги купя преди да се роди детенцето - всички деца са различни ... Откъде да знам дали ще му харесва да стои в шезлонг, кенгуру, люлка или активна гимнастика? Нека да се опознаем малко пък после ще му купя всичко, което му харесва  Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 44 088
Всъщност няма как да разбереш дали ще му хареса докато не го купиш Simple Smile))

# 56
  • Мнения: 1 336
 Laughing може би да

# 57
  • Мнения: 804
autumnsphere, според мен сушилнята е най-гениалното изобретение на човека  Laughing Затова спести от всичко останало и си вземи сушилня на всяка цена.  Peace дори капчица да капне върху дрешка на детето и през ум няма да ти мине да я переш: пералня, сушилня и след 4 часа имаш пак дрешка. Това, че трудно се събират бебешки дрешки за една пералня са щуротии, особено в началото на два-три дни съм пускала "бебешка" пералня.
Иначе за другите покупки - според зависи. Склада на Cangaroo е в Илиянци. Имат голям избор. Бях се заклела, че няма да разнасям бебето, ако ще камъни да валят. Е да, обаче дъщеря ми беше с колики до 4,5 месеца, а на 3,5 месеца и поникна първото зъбче - голЕм купон. Сега си стоя на бюрото в офиса и си мечтая за момента когато ще спра да кърмя, за да мога по 100 пъти на ден да си мажа кръста с Фастум гел  Crazy Но въпреки, че съм я разнасяла по 17 часа слинг не съм ползвала (а имам). Просто не искаше в него и това е. Отделно, че след като стана на един месец докато навърши 5 месеца не искаше да си спи в леглото, а си спеше в количката. Леглото й е прекрасно, люлеещо се и т.н., но тя не искаше там и се будеше по 20 пъти на нощ. След всяка разходка миех гумите и паркирах количката до нейното легълце - там спеше.  ooooh!  Tired
Това леко й забави развитието - започна да се обръща по-късно, по-късно седна, но сега си е о'к и няма спирачки  Peace
Пиша всичко това, за да се убедиш, че всяко бебе е различно и може би е по-добре да пробваш първо дали твоето ще иска в слинг (вземи от някой за два-три дни), дали ще стой в шезлонг, дали ще се заиграва с активна гимнастика и т.н.
УСПЕХ! Здраво и послушно бебче ти пожелавам!   bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 2 508
Сега си стоя на бюрото в офиса и си мечтая за момента когато ще спра да кърмя, за да мога по 100 пъти на ден да си мажа кръста с Фастум гел  Crazy

 Joy

Май сте прави... Слинга ще ми го донесат от чужбина, но за другите неща мога просто да ида с бебето в магазина и да пробвам... Въпросът е кога ще ми трябват и ще мога ли да изнасям бебето толкова рано??...

# 59
  • Мнения: 340
Autmunsphere, май малко съм те подвела, ние по собствено желание отложихме доставката и плащането на някои неща, тъй като го съчетаваме с изпадане на парички от едно място. Става дума за по-големите работи като количка+столче за кола и матрак. Леглото го взехме вече и дори аз собственоръчно го сглобих. Искам да обърна внимание, че матракът е почти толкова важен, колкото и самото легло, дори по мое мнение бебешкият матрак е по-важен от този на родителите. И така нашия с вентилационната система ще струва повече от леглото. За леглото е важно да е стабилно и да покрива изисквания от сорта на разстоянието между пръчките и най-високо/ниско ниво на основата. Останалото е въпрос на вкус.


И още един съвет, дайте си малко аванс за големите неща от сорта на легло, шкаф -  да ги разопаковате и сглобите и да прецените дали ви харесват/може да имат дефект. Веднъж в къщи, не оставайте тази манипулация за към края, може да се наложи да сменяте нещо. Не че е фатално де, но коства нерви, защото се чувстваш прецакан, и то от себе си. Аз дори отварям направо в магазина или на място като го докарат, за да си спестя евент. разкарване, обаждания и т.н.

Но ти си питай де, действително някъде, някои фирми имат срок на доставка. Все пак не се шашкай много, тъй като от тези големите вещи бебето няма такава жизнена необходимост в първите дни, както от... мама  Heart Eyes

Що се отнася до приятелите и подаръците, може да получите големи неща, ако сте младо семейство или току що преместени в ново жилище  Mr. Green Или ако вие сте правили големи подаръци и сте се консултирали тогава какво да вземете.  Mr. Green Малко цинично, но май е така. Аз дотолкова не разчитам и не държа на подаръци, че даже ако имаше начин, бих си го казала. Роднините са далече, не сме и мислили за подаръци от тях. Всъщност повече разчитаме един ден като си купим жилището, да ударят едно рамо по ремонта.  Laughing Или някой лев... Но по отношение на бебето изобщо не очакваме подаръци, защото тук можем да си купим точно каквото искаме, а от Б-я почти съм сигурна, че те не могат да ми купят нещо, което да импонира на избора ми тук.

Общи условия

Активация на акаунт