Джентълмен ли е мъжът ви?

  • 3 171
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Моят определено не е!
За МЕТРО забравихме картата си, все пак той влезе и реши, че ще пита някого с неговата карта да мине през касата и да купи нещо,което много ми трябваше и после да му платим.Аз чаках с детето от вън. Попита една жена и тя отказа, после не посмя да попита никой друг остави вещта и ми вика аз да вляза и да питам  ooooh! Представяте ли си, да обиколя, да отида до касите и да питам  #Cussing out  Започнах да го обиждам, че не е мъж ипрочие и се скарахме жестоко.
Да не говорим за това, че сама товаря багаж в багажника, отварям му вратата и други неща, които в моите представи трябва да прави мъжът. И той би го направил, но е толкова бавен,че докато се усети минават минути , нямам търпение и избързвам #2gunfire
Аз ли съм нещо сбъркана? Кажете ми, на какво ви прилича?

# 1
  • Мнения: 2 005
На моят шапка му свалям  newsm20 Джентълмен е от всякъде  bowuu

# 2
  • Мнения: 25 447
Ами прилича ми, че сте супер семейство!  Hug
Не знам дали мъжът ти е джентълмен или не, но определено жена му не е дама.
А си и доста наивничка още - не си ли чула, че кавалерите са измрели с динозаврите? Откакто е отпаднала нуждата мъжът да пуска жената да влезе първа в пещерата, та ако има някакъв звяр, да нападне първо нея, няма джентълмени вече, нямаааа...  Cry

# 3
не можах да се сдържа: и все пак чисто теоретично, предполагам, че когато КЕНГУРУ елиза с ника си, т.е. не е гост, е иделната мама и са идеалното семейство с мажо  hahaha

# 4
  • Мнения: X
Понякога. Peace

# 5
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Разбира се  отвсякъде. Peace

# 6
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Хе-хе, зимата имахме сериозен конфликт на тема защо аз не искам да се науча да цепя дърва. Не КЕНГУРУ терзанията ми се виждат бели кахъри...

Джентълмен е непознато понятие в дома ми!

# 7
  • Мнения: 1 849
Е ако не беше джентълмен нямаше да се омъжа за него, осеменител винаги може да се намери...
Имахме спорове единствено кой да кара колата на ремонт, но и за това се споразумяхме, е струваше ни скъпичко, но вече не е мое задължение.  Laughing Няма идеални семейства, но си отваряйте очите като се омъжвате.  Wink

# 8
  • Мнения: 183
В началото ми отваряше вратата на колата, нямаше шанс аз да си пална цигарата, следваше вратата на асансьора, апртамента и т.н.
Сега ги пропуска повечето. Обикновено, отварянето вратата на колата и паленето на тУтУна му се губят по трасето. Но пък се появиха други ценни качества, тъй че не се впрягам.

# 9
  • Мнения: 824
Да,кавалерства винаги,не само на мен.Има ли жена около него си е джентълмен.Обаче,ако бяхме попаднали в същата ситуация в Метро и на мен нямаше да ми се размине да търся карта.Даже той нямаше да направи и един опит.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Моя е умерен джентълмен Simple Smile
На мен се сеща да ми отваря вратата, че и на колата от време на време. Никога не би ме оставил да нося багажи, когато сме заедно. Ако попаднем в ситуация като вашата /в Метро/ съм сигурна че би се справил, не защото е голям кавалер, а заради това че е много контактен.
Понякога забелязвам, че не се сеща да помогне на някоя друга жена. Наскоро на едни стълби виждаме млада жена с количка да се озърта за помощ, наложи се да му напомня ... Това не го отчитам като голям пропуск, че ако много вземе да помага на чужди жени, може да стане по-лошо  Wink

# 11
  • Мнения: 2 388
Да,кавалерства винаги,не само на мен.Има ли жена около него си е джентълмен.Обаче,ако бяхме попаднали в същата ситуация в Метро и на мен нямаше да ми се размине да търся карта.Даже той нямаше да направи и един опит.

Хаххаха. Подписвам се под думите ти. Simple Smile ( днес за втори път )

# 12
  • Мнения: 575
Не знам дали мъжът ти е джентълмен или не, но определено жена му не е дама.

Ее защо обиди жената?

Според мен е права да му се ядосва. Наистина поведението му не е мъжко, за джентълменско въобще няма какво да говорим...

# 13
  • Мнения: 4 435
Е,след като прочетох, че тя му отваря вратата думи нямам. ooooh! Не мисля че вината е в него. Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 388
Е,след като прочетох, че тя му отваря вратата думи нямам. ooooh!

Че как няма да му я отваря. Може да се сеЦне нещо човека. Mr. Green Опасно нещо са вратите. Laughing

# 15
  • Мнения: 4 435
Е,след като прочетох, че тя му отваря вратата думи нямам. ooooh!

Че как няма да му я отваря. Може да се сеЦне нещо човека. Mr. Green Опасно нещо са вратите. Laughing

Много съм несъобразителна значи,ще ме извиниш. Mr. Green Сънена съм,знаеш. Joy

# 16
  • Мнения: 6 582
За да е мъжът ти джентълмен и ти трябва да си дама. Една дама не прави скандали на публично място, не обижда, не си товари сама багаж в багажника, не си отваря вратата и най-важното има търпение и знае как да накара мъж да се държи така както тя иска с финес.
А за конкретната случка - ми не е много оправен човекът, може и притеснителен да е.

# 17
  • Мнения: 25 447

Ее защо обиди жената?

Според мен е права да му се ядосва. Наистина поведението му не е мъжко, за джентълменско въобще няма какво да говорим...

За ядосването дали има право или не - не мога да коментирам, при положение, че не съм чула и другата страна.
Но след като самата тя си признава какви махленски скандали му вдига на обществено място, определено е много далече от поведението на една дама. А джентълмените вървят в комплект с дами, за жалост.

  Започнах да го обиждам, че не е мъж ипрочие и се скарахме жестоко.

Крещя много и обиждам- мъжа си! Направо не се понасям, но той ме предизвиква.
На детето също крещя и после съжалявам.
Много съм нервна и не знам как да се справя с това  Cry

Дама?  Joy

# 18
  • Мнения: 6 607
Аз не държа на тези неща т.е. не съм дама по скоро съм "мъжко момиче" .
Скандала ви е бил за многооо тъпо нещо .Ако спреш да обиждаш и крещиш може би по-малко ще се изнервяш Mr. Green
Не ,че и на мен не ми се е случвало да направя от мухата слон ,хубавото е че той не ми се връзва .

# 19
  • София
  • Мнения: 392
 Не съвсем, за носене на торби или подаване на ръка се оправя, но да ходи да пита нещо или да моли непознат за услуга- абсурд! Дори не бих направила опит да го пращам за картата.

# 20
  • Мнения: 192
Аз като отварям врати, паля цигари, давам предимства по зебри та кво ли от това?
Напоследък съжалявам че не съм като оня тип дето само като звънне на звънеца, всичко застава мирно а жента търчи с чехлите в ръка...

# 21
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Да, кавалер е и ме кара да се чувствам дама, обичана и обгрижвана.

# 22
За да е мъжът ти джентълмен и ти трябва да си дама. Една дама не прави скандали на публично място, не обижда, не си товари сама багаж в багажника, не си отваря вратата и най-важното има търпение и знае как да накара мъж да се държи така както тя иска с финес.
А за конкретната случка - ми не е много оправен човекът, може и притеснителен да е.

Права си наистина! Не съм му викала на вън а в колата, но пак не е хубаво. Не претендирам, че съм дама, но искам да стана поне малко такава, омръзна ми да съм доминантна. Може би някоя книга ще ми помогне? Или ваши съвети...
Благодаря за критиката, помага ми да се вгледам в себе си.

# 23
  • Мнения: 1 559
В началото ми отваряше вратата на колата, нямаше шанс аз да си пална цигарата, следваше вратата на асансьора, апртамента и т.н.
Сега ги пропуска повечето. Обикновено, отварянето вратата на колата и паленето на тУтУна му се губят по трасето. Но пък се появиха други ценни качества, тъй че не се впрягам.


мдаа,и сакото(якето)ми обличаше като бяхме на ресторант Whistling.Но сега настава лудница ,ако ще си тръгваме от някъде(покрай децата Laughing),та той облича тях...Това за вечните джентълмени,някак не ми се вързва newsm78.Мъжът си е ловец по природа,докато хване плячката и звездите ще свали Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 731
Да,подава ми ръка,носи чантите ама ако трябва нещо да пита или не дай си боже ,да помоли и все мене набутва.Обяснявам си го с притеснението му.Аз съм по-отракана и не ми пука ,тъй че се завирам веднага дето трябва и не трябва.Примерно,съседите викат до късни зори.Отивам аз да се карам ,той седи до мене,мълчи и го отразява като охрана.  newsm78 Ако случайно някой ми посегне да ме бие ,да ме защити. Laughing
Ето последната случка от снощи.Влизам в банята ,обаче чак като се изкъпах видях че няма хавлия на вратата.Викам,викам...Никой не ме отразява.Тръгвам гола по външните стълби(живеем в къща) ,нашия си чете книжката и изобщо не му дреме.Аз ,естествено,се развиках и му теглих едно конско набързо.Ами така де.Човек може да умира,той изобщо няма да се сети ,да се ослуша #Crazy.Или оглушава нещо или никаква мисъл за другия няма. #Cussing out

# 25
  • София
  • Мнения: 1 735
Мъжът ми мога да кажа,че не е 100% джентълмен-понякога забравя за стола в ресторанта/миналата седмица/ или вратата на колата,но винаги знае в трудни моменти как да направи за да се чувствам спокойна.За мен това е мн. по-важно.При нас като се оказа метро картата невалидна се обърнах към първия младеж с най-чаровната си усмивка и я получих веднага/и моя мъж не е от най-комуникативните/.Най-важното ми правило в живота е-да знам от всеки какво може да се очаква и да не насилвам хората около мен да правят такива неща,които не искат.А относно скандалите на публични места-за мен по-голяма селения и простотия от това няма.И миналата седмица бях свидетелка в един детски магазин на такова чудо та ми дожаля направо и за магазинерките,които търпят такива "семейства".

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Не. Ама е пич Wink

# 27
  • Мнения: 2 803
Беше, едно време, сега си прави оглушки. Ама и аз не го оставям, все ще му припомня, че той е мъжа и той трябва да мъкне тежките торби, да ми подава ръка и пр.

# 28
  • Мнения: 315
не, в смисъла - " принц чарлз", но се оправя в ситуациии, като тази в "метро".когато говори е много убедителен и обикновено никой нищо не му отказва Joy
/леле, аме жените? сега се замислих покрай тази тема... Joy hahaha Joy hahaha/
но когато се налага нещо да се върши аз винаги се подреждам да помагам - не, че много съм от помощ, ама ей така - за компания.
но никога - никога не сме си викали един на друг, нито пред хора, нито насаме.
все пак това е въпрос на възпитание и уважение.
държа много на него, а и той на мен - не мога да си представя ситуация, в която ще се разкрещим newsm78

Peace

# 29
  • Мнения: 166
Джентълмен е. Защото е добър и внимателен по природа. Не знам дали се вписвам в общите определения за дама /понякога крещя, плюя дъвки и ям пържени картофки с пръсти/. Но покрай него свикнах, държа и изисквам спрямо себе си точно такъв тип отношение и поведение. И обикновено го получавам.

КЕНГУРУ, виж си първо ника! И научи значението на думата "себеуважение".

# 30
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Какво ще ти стане ,че ще влезеш и отидеш до касите,да не би да се разпаднеш, не се превземай!? Wink

# 31
  • Мнения: 53
Моят съпруг е голям кавалер. Мисля че винаги е бил такъв. В началото, когато се запознахме и започнахме да излизаме, смятах че жестовете които прави към мен ще се загубят във времето, но съм се лъгала. Явно не го е правил само с цел, да ми направи добро впечатление, защото и сега - доста години след първата ни среща, продължава да настоява той да носи пазарските чанти, да ми отваря врата, да ме целува на тръгване за работа и прочие. Нещо повече - често се възмущава на мъже, които вървят след жените си с ръце в джобовете, а те /жените им/ мъкнат багаж или бутат количката с детето.

А що се отнася до Кенгуру, и аз съм имала в живота си един подобен представител на силния пол. Като го видиш - мъж като канара, а за всичко държеше аз да се оправям. Така че напълно я разбирам и най-искренно я съчувствам, но според мен жената има само два варианта : Или да го приеме такъв, какъвто е - с всичките му недостатъци или да се опита да промени нещата.

# 32
  • Мнения: 6 607

А що се отнася до Кенгуру, и аз съм имала в живота си един подобен представител на силния пол. Като го видиш - мъж като канара, а за всичко държеше аз да се оправям. Така че напълно я разбирам и най-искренно я съчувствам, но според мен жената има само два варианта : Или да го приеме такъв, какъвто е - с всичките му недостатъци или да се опита да промени нещата.
Ти пък за какво и съчувстваш все едно кой знай какво е станало.

КЕНГУРУ когато в теб не заложено да си дама ,глезла или както искаш го наречи няма как това да се промени.
Ако бяхме във вашата ситуация сигурно също аз трябваше да търся някой за карта и то не защото мъжът ми не е джентълмен,а защото не много общителен.Ама чантите щеше да си ги мъкне той.

# 33
  • Мнения: 940
Моят мъж е супер в това отношения. Джентълмен от класа, перфектен. Това обаче не означава, че той прави всичко. Аз се справям с доста неща, защото мното често съм сама у дома, а той работи. Пазарувам сама, ходя и се оправям с какво ли не.
Но когато сме заедно, всичко е в негови ръце.

# 34
  • Мнения: 304
Моят мъж не е чак абсолютен кавалер и пропуска доста неща от този род , но за мен е важно това че ме уважава и зачита. Другото го преживявам.

# 35
  • Мнения: 294
Е, кавалерства - къде ще ходи. За конкретния случай в "Метро" и аз щях да седя и само да наблюдавам, защото на моя му дай да си приказва и да се запознава с нови хора. Дай му причина и веднага налазва спокойствоето на хората..  hahaha

# 36
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
с мен е джентълмен. перфектният Heart Eyes! но понякога отношението му към други жени, познати и непознати, е като на каруцар Confused

# 37
Когато съм с мъжа ми се чувствам спокойна, защото в каквато и ситуация да попаднем, той винаги намира решение и се съобразява с мен Stuck Out Tongue

# 38
  • Мнения: 246
Моят мъж е най-грижовния,най-милият,любвеобвилен и внимателен ...Абе най-най  Hug Грижовен е-да  Mr. Green  Много си го обичам,защото е такъв какъвто е  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 39
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222


Не претендирам, че съм дама, но искам да стана поне малко такава, омръзна ми да съм доминантна. Може би някоя книга ще ми помогне? Или ваши съвети...
Благодаря за критиката, помага ми да се вгледам в себе си.
а в какъв смисъл си доминантна?

# 40
  • Мнения: 1 763
Моят мъж не е кавалер в абсолютния смисъл на думата. Не се сеща винаги да ми отваря вратата, да ми подава ръка. Но пък от нищо не му пука, когато има нещо за питане, обикновено ходи той, дори с риск много да се изложи. Когато трябва нещо да се носи, количка да се бута, винаги го прави той. Но пък аз съм много слаботелесна и винаги, когато съм с друг човек, дори да е жена, изявява желание да ми помага. Явно будя съжаление.
Абсолютно кавалерство към мен са проявявали само мъже, които се опитват да ме свалят.

# 41
  • Мнения: 1 186
Категорично ДА Peace

# 42
  • Мнения: 148
Мъжът ми не е чувал за такова понятие, пък и не съм срещала такива екземпляри скоро, мислех, че са изчезнали отдавна, може би  някъде по времето когато са се еманиципирали жените  Thinking

# 43
  • Мнения: 118
Разбира се ,че съм джентълмен .А ,също така се разбира ,че съпругата ми е дама.

Общи условия

Активация на акаунт