Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 септ. 2008, 17:52 ч.

Малкото човече иска да яде само с лъжица

• 370
  • 3
  •   1
Отговори
Привет,
Алекс вече доста упорито се опитва да се докопа до лъжицата или до паницата...
иска ми се да започна да го уча как става номера,
но в 90% от случаите, докато аз се опитвам да му покажа с едната ръка
как да загребе с лъжицата и да си я сложи в устата,
той вече е бръкнал с другата ръка в купичката и
мачка, маже, цапа, слага си по главата, в ушите, по пода, по стената...
слагам няелон на земята, но това не намалява особено размера на щетите...
особено на тези върху нервната ми система:)

разрових из форума и търсачката по въпроса, но освен една тема
Как НЕ трябва да храним дедето
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=196516.0
друго особено полезно не открих

та ако някой има някаква идея КАК ТРЯБВА, да сподели!

# 1
И моите девойки изпитват неудържим интерес към лъжицата, въпреки че не ги храня с лъжичка, а си ядат сами всичко на парченца още от самото начало  Grinning Лично аз проблема с лъжицата го разрешавам като им дам по една пластмасова бебешка лъжичка, за да си играят. От известно време им давам да си ядат сами с лъжичката от купичката с кисело мляко. Слагам им по съвсем малко кисело мляко, около 1 супена лъжица, в доста плитка купичка и те се опитват доста успешно да загребват сами и да ядат. Е, мажат се разбира се и с другата ръка бъркат в млякото, но понеже количеството не е много голямо и мазалото е с поносими размери  Crazy Но пък подобряват техниката с всеки изминал ден  Simple Smile Според мен ако изявява желание трябва да го оставяш да се учи и нищо чудно скоро да започне да успява да се храни и почти самичък. Има много деца, които успяват в доста ранна възраст да се хранят сами  Simple Smile Е, няма да са толкова чистички, колкото ни се иска, но пък и няма да преследваме децата си до 2-3 години с лъжичката около масата  Mr. Green

# 2
  • Стара Загора
Моята дъщеря отдавна прави опити да яде с лъжица,но я държим двете и аз и помагам....какво мазало става само  #Crazy

# 3
  • Анкх-Морпорк
Дай му лъжица в ръцете, а ти го храни с друга.
Не му се карай, ако маже и пипа с ръка. За да намалиш щетите - лигавници, стари дрешки, или го събличаш по памперс.
Като стане малко по-сръчен с лъжицата, ще цапа по-малко. Не слагай много цапащи зеленчуци в храната му Simple Smile
И гледай спокойно на това занимание, защото ако сега пропуснеш момента, после ще го караш да се храни сам, ама няма да иска.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт