За първа година в детската градина! - 3 част

  • 13 367
  • 284
  •   1
Отговори
# 270
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Дъщеря ми докато ходеше на ясла редовно боледуваше. На всеки един или два месеца вземахме болнични с баща и. Гледахме да се редуваме, да не е само единият непрекъснато в болнични за детето. От различни лекари съм чувала, че ако искам детето ми да е здраво и да не боледува трябва да си го гледам у дома и да не го давам на градина или ясла. Дано вашите деца да са по - здрави от моето, но и учителките в градината казват, че децата са по - малко на брой в групите от записаните защото винаги има болни.

# 271
  • София
  • Мнения: 5 362
Здравейте , мами ! Аз също съм учител в ДГ и от тази година ми се падна да водя точно І група . Другото съвпадение е , че и синът ми е в І група от септември , но не сме в една и съща дг . Което пък е добре , защото мога да изложа две гледни точки . За Мартин да е в І група беше голяма гордост , но пък той е бил и в яслата , така че нещата бяха доста безболезнени за него . В неговата дг никога не са ми искали пари за препарати , нито за тоалетна хартия . Веднъж съм купила един комплект фулмастри , когато беше в яслата , играчки за елхата , мокри кърпи веднъж на месец . Това е . Сега за мен . Наистина някои деца страдат за мама , но пък има много такива , които се качват сами до групата с усмивка казват " Добро утро , боксожо " . Относно водичката , върху всяко гардеробче има надписани шишенца , които родителите носят . Като им се пие водичка отиваме до гардеробчето пият и готово . По натам , когато работи само моята група ще си купуваме вода , мисля че е по 1 левче на месец от родителите . Пижамки си носят , но е толкова топло , че е по добре да спят само по гащички и завити с чаршафче . Относно пишкане и акане на тоалетна . Лелята и аз помагаме на тези , които не могат . Другите следим да не са напишкали гащичките и момиченцата дали са се изтрили със салфетка . Хранене , някои могат сами , тези които не могат  ние ги храним с лелята . Има деца , които още са с шишета с биберон . Не ги носят в градината , но това нещо затруднява тяхното хранене . Сутрин рисуваме , четем приказка , след това ходим навън . Следобяд като се събудят ,закусват ,подреждаме си групата и излизаме да играем . Носим и шишетата . Аз следя да не си сменят шишетата . На този етап, едно дете е дошло с кашлица . Когато направих забележка на бабата , тя ме сряза с думите " Не ми обяснявайте , много добре знам , аз също съм била учител " . Това го оставям без коментар . Стана малко дълго , надявам се да съм била полезна .

# 272
  • София
  • Мнения: 6 260
И аз много се радвам, че в темата ни освен мами вече пишат и детски учителки.  Peace Много се надявам моето дете да попадне в ДГ на такива "госпожи" като вас!   bouquet Самата аз съм била учителка по английски за една година в ДГ и ми се ще така, както аз се привързвах и радвах на всички онези дечица, да има и кой да гушне моето момиченце, когато му е тъжно, пък аз съм на работа, т. е. далече от него.

# 273
  • София
  • Мнения: 819
И аз много се радвам, че в темата ни освен мами вече пишат и детски учителки.  Peace Много се надявам моето дете да попадне в ДГ на такива "госпожи" като вас!   bouquet Самата аз съм била учителка по английски за една година в ДГ и ми се ще така, както аз се привързвах и радвах на всички онези дечица, да има и кой да гушне моето момиченце, когато му е тъжно, пък аз съм на работа, т. е. далече от него.

И аз се надявам децата ви да попаднат на съвестни учители, които не са в градината, само за да зяпат часовника кога ще стане 12.30 или 18.30, за да си тръгнат и по цял ден пуфтят недоволни. И защо си написала ГОСПОЖИ в кавички? newsm78

# 274
  • Мнения: 2 471
Благодаря на Мондлър и pipi06, надявам се и госпожата на моята Ния да е приятна, като вас. Малко се поуспокоих.

# 275
  • София
  • Мнения: 819
Благодаря на Мондлър и pipi06, надявам се и госпожата на моята Ния да е приятна, като вас. Малко се поуспокоих.

Дано Hug А софиянки дали ще може да напишат в кои градини и при кои госпожи са им децата, може да има мама на някое от моите дечица. Знам, че има отделна тема за това, но все пак да  Blushпитам

# 276
  • София
  • Мнения: 44 095
Simple Smile) виж в другата тема, има дечица от твоето ОДЗ - за група не знам кое в коя е....всъщност по-лесно ти да пишеш къде си...

ние не сме Simple Smile Но дано и ние попаднем на свястни и внимателни жени като вас Simple Smile

# 277
  • Мнения: 5 393
Дано Hug А софиянки дали ще може да напишат в кои градини и при кои госпожи са им децата, може да има мама на някое от моите дечица. Знам, че има отделна тема за това, но все пак да  Blushпитам

Мързел, има списък на първа страница Whistling Hug

# 278
  • София
  • Мнения: 819
Мързел, има списък на първа страница Whistling Hug

Знам, ама там не пише детето в коя група е, само градината/яслата и на кого е Naughty Аз съм в 1 Б група, 8 ОДЗ, групата на Василева-Узунова Peace

# 279
  • Мнения: 984
Аз ви казвам, че в гилдията има единички кухолейки, които обаче цапат имиджа на всички.И много ме е яд!

Искам да споделя и за допълнителните пари. Въпреки таксата, в началото на тази седмица ни поискаха по списък по 60лв, които са разпределени за пособия, една много интересна книга-игра, дебела и много шарена, пластелин и други такива неща общо 15 на брой. Тези пособия ще са за цялата година. Мисля, че нямам против да ги дам. И ги дадох.

Освен това с две други майки решихме и донесохме за двете групи играчки /такива, които са омръзнали на нашите деца, но пък са здрави и ще са интересни за другите деца/. Към инициативата се присъединиха и други и така подновихме малко играчките, въпреки, че има като че ли достатъчно неща по игралните.

Относно пижамките - носим си. Два броя, че понякога се напишват. А моята ИНя все пак още няма три години и понякога се изпуска.

Момичета, на кухолейките трябва да им се подчертае, че се грижат и са поели отговорност за чуждите деца и са дръжни да ги опазят здрави и в добро състояние.
Идеята за родителските срещи е отлична, аз бих си намерила още родители, които предварително да ме подкрепят.
Иначе ще си продължат постарому.

# 280
  • София
  • Мнения: 6 260
И аз много се радвам, че в темата ни освен мами вече пишат и детски учителки.  Peace Много се надявам моето дете да попадне в ДГ на такива "госпожи" като вас!   bouquet Самата аз съм била учителка по английски за една година в ДГ и ми се ще така, както аз се привързвах и радвах на всички онези дечица, да има и кой да гушне моето момиченце, когато му е тъжно, пък аз съм на работа, т. е. далече от него.

И аз се надявам децата ви да попаднат на съвестни учители, които не са в градината, само за да зяпат часовника кога ще стане 12.30 или 18.30, за да си тръгнат и по цял ден пуфтят недоволни. И защо си написала ГОСПОЖИ в кавички? newsm78

Защото децата са ми много сладки, като казват "Госпожо", пък и те влагат в тази думичка по-особен смисъл - госпожа за тях не е всяка омъжена жена, а само учителката в ДГ.  Wink

# 281
  • Мнения: 984
Нашата учителка е "Бугио" Joy

# 282
  • София
  • Мнения: 819
Нашата учителка е "Бугио" Joy

На мен ми казват лельо, како, скубужа Зунуа... Joy

# 283
  • Мнения: 5 393

На мен ми казват лельо, како, скубужа Зунуа... Joy

....."младо зайче" Joy

Аз нямам нищо против събирането на допълнителни пари от родителите за консумативи, книги и т.н. стига да е в някакви разумни граници разбира се.

# 284
  • София
  • Мнения: 6 260
скубужа Зунуа, мами, хайде на Нова тема, че и тази стана 15 страници!  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт