Социалните отказват да осребрят престоя ни в Трявна - защо?

  • 935
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте.  Hug
Ами това ми е въпросът. Детето ми е с астма и ТЕЛК за 60% с придружител. Социална оценка и...разрешение за ползване на санаториум. Днес като отидох с фактурата, Епикризата, направлението и картона от физиотерапията, казаха - не може. Било болница за долекуване... на фактурата не пишело "Комплексна услуга"... направлението не било зелено а за хоспитализация... и какво ли още не. ooooh!
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем за Трявна и как е завършил накрая? Има ли възможност все пак да си получа парите или не?
Благодаря предварително ако някой може да ми помогне.

# 1
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
dama , сама си си отговорила на въпроса. Социалните не изплащат фактура когато отиваш в СБР с направление за хоспитализация. Изплащат когато си с направление за санаториално лечение. С направлението за хоспитализация не се заплаща престоя на детето в СБР,а само на придружителя. Социалните изплащат рехабилитация за болния и придружителя. Не само за придружителя.
Малко объркано, но дано ме разбра.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 546
Т.е. като детето е било с преференции (безплатно), придружителя губи правото да получи помощ. Така ли? И...това СБР, какво означава? Rolling Eyes
Социалните ми казаха, че ако на фактурата има записано "Комплексна услуга" можело и да мине. newsm78 Нещо по това.
Идеята ми е дали някой си е получил парите, като е бил в Трявна или няма. Да не съм аз първата дето искам такова нещо?!?! newsm78

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 23:09 от dama

# 3
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Т.е. като детето е било с преференции (безплатно), придружителя губи правото да получи помощ. Така ли? И...това СБР, какво означава? Rolling Eyes
Социалните ми казаха, че ако на фактурата има записано "Комплексна услуга" можело и да мине. newsm78 Нещо по това.
Идеята ми е дали някой си е получил парите, като е бил в Трявна или няма. Да не съм аз първата дето искам такова нещо?!?! newsm78

 Да когато детето е с направление по- клинична пътека придружителя няма право.Това е право на детето, а не на придружителя.

СБР- специализирана болница за рехабилитация. В нея има право на лечение по клинична пътека както вие сте ходили и със заплащане. Тогава във фактурата се пише комплексна услуга или медицински услуги изброявят се по вид и срещу всяка се отбелязва цената. 

Общи условия

Активация на акаунт