Какви изследвания да си направя

  • 2 119
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте момичета,преди 2 месеца направих мисед аборт.Сега док. каза,че трябва да си направя няколко рутинни изследвания преди да забременея пак-хламидия,токсоплазмоза,цитомегаловирус и микоплазма.Но кои по точно?IgA,IgM или IgG?Защото всички тези изследвания имат по няколко разновидности,но не мисля,че всички са необходими.Док. ще ми каже какво точно ще ми прави,но след като отида да ми вземат кръв,а аз все пак трябва предварително да знам горе-долу какво ще се прави,защото всичко е свързано с парички Embarassed

# 1
  • Мнения: 55
Здравей!Докторът със сигурност знае повече от нас. Но аз ти препоръчвам да си направиш изследване на НК клетките задължително. Аз имам 8 безуспешни инвитра зад гърба си, около 20 000 лева похарчени за инвитра и манипулации и много похабено здраве и нерви. Досега щях да имам вече бебе, ако докторите  се бяха сетили да ми направят това изследване по-рано. Изследването струва около 250 лв. а лечението ми струва около 10 лева на месец. Вече втори месец се лекувам и се надявам на успех. Желая ти и на теб успех и ако имаш някакви въпроси  питай ме. Joy

# 2
  • Мнения: 9 063
Но аз ти препоръчвам да си направиш изследване на НК клетките задължително.

Не мога да повярвам, че си направила 8 опита и дори преди първия лекарите не са ти назначили пълни генетични и имунологични изследвания...след такива случаи се убеждавам, че лекарите не винаги знаят по-добре от нас....Съжалявам че си преживяла всичко това и ти желая успех съвсем скоро Praynig

psygirl  - с теб май се засякохме в темата за топалова Simple Smile И там ти казах, че след мисед е редно да се замислиш за генетични и имунологични изследвания. Аз така бих направила. Разбира се, тези изследвания, които са ти назначени, няма да са излишни - дори се правят като част от пренаталната диагностика...
За токсоплазмозата се изследват ИгА и ИгМ.
Хламидия - ИгА и ИгГ.
За цмв и микоплазма - не знам, но може да се обадиш в лаб., която си избрала и да питаш по принцип кое се изследва.

Желая ти хубави резултати от изследванията Praynig Hug

Препоръчвам ти лаборатория Зинвест - на Васил Априлов, както и тази във ВМИ.

# 3
  • Мнения: 3 453

 .....след мисед е редно да се замислиш за генетични и имунологични изследвания. Аз така бих направила. Разбира се, тези изследвания, които са ти назначени, няма да са излишни - дори се правят като част от пренаталната диагностика...

Желая ти хубави резултати от изследванията Praynig Hug

Препоръчвам ти лаборатория Зинвест - на Васил Априлов, както и тази във ВМИ.

Подкрепям Стеф. НК клетките - задължително.

Bebonka,
съжалявам... Tired Идея си нямам, защо някой "специалист" би пропуснал толкова важни изследвания, след повтарящи се неуспехи.... Tired
Все пак, ив-витро опитите се правят в клиники по стерилитет. Ако и там пропускат изследвания....не ми се мисли просто! Confused

# 4
  • София
  • Мнения: 2 908
Bebonka би ли споделила къде си правила всичките си осем опита,не ми се вярва че през цялото това време никой не ти е споменал за НК клетки,това не е един,два или три опита а цели осем,а също така казваш че си дала досега 20 000 лева не е ли доста малко,ако сложим средно по 5 000 лева на опит то излиза най-малко 40 000 за осем опита,ами изследванията.Нещо не разбирам явно.

# 5
  • Мнения: 51
Благодаря ви!Стеф,има ли някакъв сайт тази лаборатория,че не мога да го намеря?

# 6
  • Мнения: 9 063
Ами сайтът е в процес на разработване, но помня цени, защото ходих там да си пускам изследване на токсоплазмоза минаклата седмица.
Тя ми струваше по 12 лв., тоест 12 и 12 - 24 + 2лв. за манипулацията. Хламидията беше и тя на тзи цена.
Ето ти телефон, да се обадиш и да питаш за другите цени: 648413

# 7
  • Мнения: 51
Благодаря ти много  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 541
Извинявам се за досадното записване, но искам да следя темата, тъй като на мен също ми предстоят всички възможни изследвания след като утре ми направят абразиото на missed abortion. За сега докторката ми е пуснала само някакъв ANA профил, който трябваше да си направи още преди махането на зародиша.

# 9
  • Мнения: 871
Здравейте момичета,преди 2 месеца направих мисед аборт.Сега док. каза,че трябва да си направя няколко рутинни изследвания преди да забременея пак-хламидия,токсоплазмоза,цитомегаловирус и микоплазма.Но кои по точно?IgA,IgM или IgG?Защото всички тези изследвания имат по няколко разновидности,но не мисля,че всички са необходими.Док. ще ми каже какво точно ще ми прави,но след като отида да ми вземат кръв,а аз все пак трябва предварително да знам горе-долу какво ще се прави,защото всичко е свързано с парички Embarassed
Напротив! Необходими са! По стойностите на ИгГ и ИгМ се съди за това какъв е имунният отговор- първичен или вторичен.  Toxoplasma-IgG,IgM; Hlamydia trachomatis- IgG,IgM; Mycoplasma-IgG. Хламидията я направи в лаборатория, извършваща количествен тест, а не качествен. Успех!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 908
Bebonka моля те сподели къде си правила всичките си опити,а и как са ти излезнали осем опита само 20 хил.лева.Аз продължавам да се чудя на твоята история но за съжаление ти не искаш да поясниш за какво точно става въпрос.Извън това ти желая съвсем скоро да се случи и при теб чудото.Успех.

# 11
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Направи си всички горепосочени от момичетата изследвания за твое успокоение,не жали парите,вярвай ми така ще си спестиш много болки,обвинения и психически травми при един евентуален втори мисед(не дай Боже никому да не сполети). Peace

Общи условия

Активация на акаунт