Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 689
Знам ,че тук влизат много хора с различно образование и на някой може да са му по-ясни тези неща newsm78
Бихте ли ме насочили или пък направо ми обясните  какви са изискуемите условия за пенсиониране при втора категория труд.За мен тази материя е ,,тъмна Индия''и си нямам никакво понятие какво и как се изчислява.
Моля, ако темата ми не е за тук да бъде преместена, където и е мястото.Благодаря.  bouquet
« Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 21:42 от djily »
Цитирай


Мнения: 22
КСО

§ 4. (1) (Изм. - ДВ, бр. 64 от 2000 г.) До 31 декември 2009 г. включително лицата, които са работили 10 години при условията на първа категория труд или 15 години при условията на втора категория труд, могат да се пенсионират, ако отговарят на изискванията за сбор от осигурителен стаж и възраст по чл. 68, но не по-рано от 47 години за жените и 52 години за мъжете при първа категория труд и 52 години за жените и 57 години за мъжете при втора категория труд.
Цитирай


Мнения: 19
А може ли да става закупуване на точки (ако не е висшист човека)?  На майка ми не и стигат 3 точки.
Към коя агенция или от къде мога да получа повече информация?
Предварително благодаря.
Цитирай


Мнения: 22
Обърнете се към някой инспектор в пенсионен отдел към НОИ по местожителство за повече информация.


Другото за което се сещам е да проверите дали времето за майчинство е включено към този стаж за който сте установили че не и достигат точки.Там зависи от броя на децата  и годината на раждане им.
Цитирай


Мнения: 689
Благодаря за отговорите   bouquet
Все още не съм седнала да разгледам по-обстойно всичко ,но пък се успокоявам,че има време
Още нещо -срока за пенсиониране до 31 .12. 2009г. ли е, или вече е прието удължаването му до
31 .12.2010г?
Цитирай


Мнения: 22
да ..до 2010 е.....

сега погледнах излязло е в ДВ  33 /2008 изменение ...
Цитирай


Мнения: 689
Момичета ,сърдечно ви благодаря    bouquet
Благодарност и признателност на stalinka за отделеното време  bouquet  bouquet
Обичам ви,вие непознатите ми помагате толкова много,а от хората ,които ме познават и това им е работата,срещам само спънки и прикриване на информация.
Още веднъж-БЛАГОДАРЯ!!!
Цитирай

Варна

Мнения: 223
ще използвам темата да питам за моя казус

баща ми е на 58г, работил е втора категория труд, платил е част от образованието си и ако плати още ще може да се пенсионира.
Въпроса е в това, че в понеделник може да получи заповед за съкращаване, а още не е платил колкото му трябва, защото съответно не си го е изчислил точно. Ако плати в понеделник, но повече време - дали получава право за пенсия към датата на плащането или към датата на която прави точките, но пък плащането е по-късно. Искаме да придобие право днес, защото се тревожим в понеделник да не бъде неприятно изненадан
Цитирай

Sofia

Мнения: 51
И аз моля за консултация.
Баща ми е подписал предизвестие за пенсиониране на 14 април, може ли сега да излезе в болничен ? newsm78
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.