«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 184 отговора

—офи€

ћнени€: 602
“ози уикенд си взех кути€ маскарпоне, уж за тирамису, но ми дойде иде€ за торта и реших да експериментирам. –езултатът си заслужаваше, затова € кръстих на дъщер€ ми, ко€то в момента е най-гол€мото ми вдъхновение  Love

ƒомашна торта "¬асили€"

1 кути€ сирене "ћаскарпоне" /от 0.500 кг/  се разбърква добре с 200 гр. разбита подсладена сметана, добав€т се и 2-3 лъжици пудра захар и 1-2 пакетчета ванили€. “ака кремът ви е готов!

—милате в блендера или счуквате в плик 1 пакетче какаови бисквити и ги смесвате с 2 суп.лъжици какао.

Ќа дъното на тортена форма се нареждат обикновени бисквити  "ѕти бьор" на "∆итен дар"   /на мен за ц€лата торта ми стигнаха пакетче и половина/, върху т€х се разстила 1/3 от крема, поръсва се с 1/3 от смлените какаови бисквити и се полива с 3 лъжици затоплен в микровълновата фурна течен шоколад "Ќутелла". —ледват още 2 пъти в същи€ ред -  бисквити, крем, какаови трохи и шоколад. ѕреди да полеете трети€ пласт със шоколад, посипвате с €дки, каквито ви се намират. јз изполвах филетирани бадеми.

Ќужни са поне 12 часа в хладилника, за да придобие тортата завършени€ си вид и вкус. ћоите хора € нападнаха на 4-€ час, но могат само да съжал€ват, защото парченцето, което си б€х оставила за днес, беше много-по-вкусно, тортата става по-плътна и бисквитите поемат хубаво влагата от маскарпонето.

—ъс сигурност ще € доусъвършенствам, но и така е много вкусна и ефектна.

P.S. /14.01.2013/ ...ћина доста време от публикуването на рецептата, а през това време тортичката мина през доста вариации в къщи, затова се чувствам длъжна да ги сподел€  Smile

1.  ремът може да стане още по-разкошен, ако добавите към него 1 кути€ карамелизирано подсладено кондензирано мл€ко, известно още като "дулсе де лече" /в руските магазини се продава готова "сгущенка", други€т, предпочитан от мен вариант е,  консервата да се вари 2-3-4 часа във вода /колкото повече, толкова по-добре, като се внимава винаги да е покрита с вода/ и да се отвори, след като е напълно изстинала/. ƒори използвам още по-революционен метод - вар€ консервата в тенджера под нал€гане за 50 мин., ефектът е като след  5-часово варене на котлона Smile –азбира се, внимавам да е покрита с поне 3-4 пръста вода, за да не остане на сухо. Ќа български€ пазар се продава това мл€ко. ѕравила съм го и с 3-те съставки, и замен€йки сметаната с карамелизираното мл€ко, вс€как става.  ћаскарпонето е основата на крема и си е задължително!

2. «а тези, които обичат по-сочни торти, пробвайте варианта да натопите бисквитките в пр€сно мл€ко, в което са разтворени 2 пакетчета сухо капучино или 3х1.
« ѕоследна редакци€: сб, 02 фев 2013, 03:42 от ÷ецето »
÷итирай

¬арна

ћнени€: 88
“ова ще го направ€ непременно  smile3508
»зглежда супер апетитно и вкудно
÷итирай

√аброво

ћнени€: 3 036
 ÷ецето,  bouquet
— тази торта ще посрещна дъщер€ ми в недел€.
 ато € направ€ в събота ще кажа какъв е крайни€ резултат.
ѕредполагам че от самото маскарпоне,ще има лек вкус на “ирамису.
÷итирай

Ќ€къде на път....

ћнени€: 9 413
”ау!  ooooh!
÷еце, добре, че си събра мислите да опишеш това творение на изкуството!  Hug
÷итирай

на 5 етаж в л€во

ћнени€: 1 313
а« ƒј ѕќѕ»“јћ-ћј— ј–ѕќЌ≈“ќ ќ“  ќЋ ќ √–јћј ≈,«јўќ“ќ »ћј от 0.500 и от 0.250 гр,или н€ма значение,малко сирене,малка торта...
÷итирай

Zlata Praha

ћнени€: 4 358
јуу ÷еце разкош Party.ќще от другата тема където се отчитаме какво сме готвили те дебна да пуснеш рецепта.
ћаскарпоне от къде купувате момичета - може би от големите супермаркети при сиренето ли newsm78.
Ќикога не съм купувала ћаскарпоне, а имам гол€мо желание да направ€ тази торта.
а« ƒј ѕќѕ»“јћ-ћј— ј–ѕќЌ≈“ќ ќ“  ќЋ ќ √–јћј ≈,«јўќ“ќ »ћј от 0.500 и от 0.250 гр,или н€ма значение,малко сирене,малка торта...
ј и да не повтар€м и аз този въпрос.
÷еце още веднъж bouquetза рецептата.
÷итирай

—офи€

»звин€вам се, ще допълн€ рецептата  Embarassed - кути€та маскарпоне е от 0.500 гр.

Ѕъни , аз купих маскарпоне от ѕикадили - там имаше 3 вида. ƒосега в квартален супермаркет така и не съм откривала. ƒругите момичета да кажат, ако са купували от други места. ”спех в приготв€нето!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 104
—трашна е не съм по сладкото , но ще € направ€ на вс€ка цена и ще докладвам!! —пециални поздрави на сладкарката bouquet
÷итирай

дълбоко,дълбоко в прованса

ћнени€: 186
ѕодсладена сметана - това течна сметана сладкарска ли е, или може да се използва и течна готварска, разбита със захар?»ли пък заквасена сметана, разбита със захар?
÷итирай

на 5 етаж в л€во

Ѕъни ,да,по принцип маскарпоне има в по големите супермаркети,аз си купувам от Ѕилла,и май там/освен в  ауфланд/ е на най изгодна цена,като т€ варира за опаковка от 0.500 кг.от 7.80 до 9.00 лв. н€къде.«ависи и от марката като най скъпо е на "—анта лучи€",но и на другите марки е също толкова добро като на тази скъпата Peaceтака,че не си заслужава да се дават 12.80 лв. за това марковото,при положение,че се използва за торта Peace
÷итирай

—офи€

ѕодсладена сметана - това течна сметана сладкарска ли е, или може да се използва и течна готварска, разбита със захар?»ли пък заквасена сметана, разбита със захар?

—арина, аз използвах подсладена течна /сладкарска/ сметана. Ќ€ма проблем да се използва и течна готварска, ко€то да си разбиеш със захар. Ќо в случа€ една кутийка подсладена от 0.200 ще ти свърши идеална работа  Peace
÷итирай

ћнени€: 52
ѕонеже в наши€ град поне аз не съм открила да продават "ћаскарпоне",с какво може да се замени-сирене " рема"или нещо друго?
÷итирай

на 5 етаж в л€во

ѕонеже в наши€ град поне аз не съм открила да продават "ћаскарпоне",с какво може да се замени-сирене " рема"или нещо друго?
“ова не го в€рвам Thinkingќткъде си?ўом аз го намирам в нашето село Rolling Eyes
÷итирай

ћнени€: 234
÷ецето, страхотна е тази торта! Ѕраво Hug!
ј колко гол€ма е тортената форма?
÷итирай

ћнени€: 795
ƒопадна ми тази торта. јко откри€ маскарпоне ще € направ€ още утре  Peace
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 184 отговора