Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Под синьото небе и топлото слънце...
Разбрах,че ако детето е на 2-3 мес. е нормално да не се изхожда всеки ден,но нормално ли е да прескача 2 и повече дни?
И кое е правилното кърмене (може би правилно не е най-точната дума newsm78) от 1 или от 2 гърди? Защото аз в началото кърмих от 2, но в последствие минахме само на една(чукам на дърво,нямали сме проблеми с недохранване,нито аз с гърдите..просто наддава бързо)

# 1
  • До хладилника, който обичам
Отделих питането ти, защото не му беше мястото в другата тема. Още никой не е писал, така че пу първа Grinning

Да, след 6-тата седмица е нормално бебетата да акат както няколко пъти на ден, така и веднъж на няколко дни. Това - при условие, че суче на поискване, пишка обилно, наддава добре, здраво и жизнено е, а когато се изака, изпражненията са меки, кашави и обилни (количество като за няколко дена). Ако всички тези неща са така, то разреждането на изхождането в общия случай не е проблем. Ако си особено притеснена, можеш да опиташ да ядеш разхлабващи храни (овесени ядки, сини сливи, активиа или каквото ти действа на теб) - малко или много, може леко да помогне. Можеш да пробваш да му правиш масаж на коремчето по посока часовниковата стрелка, както и да караш колело с крачетата му, за раздвижване на перисталктиката. Още - пробвай да го слагаш в столче за кола (подходящия размер) или да го придържаш полуседнал - много е трудно да акаш в легнало положение. Ако тези не помогнат и не ака повече от 3 дена, можеш да се консултираш с педиатъра си, въпреки че се приема за нормално след 6-та седмица бебето да разреди изхождането и на 5-7 дена (ако иначе е здраво и т.н.), а количеството обикновено е страховито Simple Smile

Ако наддава добре, не търси допълнително и на теб ти е комфортно с хранене от една гърда, всичко е ок. Няма "правилен" начин Simple Smile И от една гърда е добре, и от две - всяка майка сама намира правилният ритъм и разбира кое работи за нея и бебето й.

# 2
  • Стара Загора
Когато кърмих малката акаше по 3-4 пъти на ден Hug
Храних я от двете гърди Peace

# 3
  • Айтос
Бу го е казала.
Само споделям моя опит. При сина не съм имала проблеми с акането. Голямата дъщеря си ходеше по 4-5-6 пъти на ден до момента на захранването в 7 месец, тогава един месец акаше веднъж на 4-5 дни, после се регулира.
Сега с малката дъщеря, до 3-я месец беше като по часовник, почти всеки памперс акан, след това изведнъж спря да ака. Най-голямата ни пауза е 12 дни, водих я при педи, спокоен корем, спокойно дете, каза да чакам жената. Не съм правила нищо, около 5-я месец започна да ака пак редовно по няколко пъти на ден. Сега преди седмица захраних, няма промяна.
И трите си деца храних/храня от една гърда, рядко се налага да предложа и другата.
Ще си намерите ритъма скоро! Wink

# 4
  • София
Аз бих изпаднала в паника ако не ми ака 2 дни.Когато кърмех бебето ми акаше на всяко ядене.

# 5
  • Габрово
като цяло и аз да споделя опит Владко имаше период в който само на кърма не акаше по 3-4 дни положението си беше доста стряскащо
сега Киара ми ака минимум два пъти дневно като ако са само два едното сутринта  към 9ч е много прелива от всякъде. А когато детето не ака повече от три дни не ми говорете за каква липса на комфорт при него става дума.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт