Къде в рода ви....

  • 3 263
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 565
Къде в рода ви е имало близнаци мили мами?Simple SmileКак се унаследява?Simple Smile Баба ми по амйчина линия е биал бременна с близнаци. За съжаление е трябвало да направи аборт.Имала вече три деца, лекарите и били казали, че не може да има повече.
Имам ли шанс за близнета?Simple Smile Много искам:)

# 1
  • Мнения: 2 550
Къде в рода ви е имало близнаци мили мами?Simple SmileКак се унаследява?Simple Smile Баба ми по амйчина линия е биал бременна с близнаци. За съжаление е трябвало да направи аборт.Имала вече три деца, лекарите и били казали, че не може да има повече.
Имам ли шанс за близнета?Simple Smile Много искам:)

Аз знам, че през поколение се раждат близнаци (в род, в който има близнаци, естесвено). Е в родата на мъжа ми няма близнаци, в моята също, обаче аз съм бременна с две  newsm78.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 563
Не знам дали се унаследява.

Баща ми е близнак, прадядо ми по майчина линия - също, девер ми има близначки... дет са вика от три страни имам предпоставки, ама не!

Последна редакция: сб, 02 юли 2005, 13:56 от Mira

# 3
  • Мнения: 2 013
Къде в рода ви е имало близнаци мили мами?Simple SmileКак се унаследява?Simple Smile Баба ми по амйчина линия е биал бременна с близнаци. За съжаление е трябвало да направи аборт.Имала вече три деца, лекарите и били казали, че не може да има повече.
Имам ли шанс за близнета?Simple Smile Много искам:)

Здравей, ние сме аналогичен случай. Баба ми по майчина линия, Бог да я прости, е била бременна с близнаци също, но след три родени деца, е решила да абортира. Всъщност след аборта са й казали, че са били близнаци. Нейна сестра има близнаци - момче и момиче. Моята първа бременност - на ранни години, завършила с аборт, беше с едно бебе.
Та има разни теории - ненаучни, които казват, че точно през поколение, по майчина линия, жената има вероятност да роди близнаци. Има и теория, която казва, че това по-често се случва с втора бременност. Не знам дали е вярно, но имаш шансове Simple Smile Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 6 523
В нашите 2 рода - никъде

# 5
  • Мнения: 138
В моя род няма близнета,обаче  на мъжами и от двете страни. Но не се пада дае през поколение а през две. Grinning Grinning Grinning

# 6
  • Мнения: 2 013
Зарових се в нета по въпроса за близнаците - това, което прочетох е, че при еднояйчните няма наследственост - случва се по случаен признак.
При друяйчните обаче има - НО само по майчина линия към дъщеря. Т.е. наследствено е образуването на две яйцеклетки при един цикъл.
Друг фактор за появата на двуяйчни близнаци са стимулациите за забременяване.
Има и трети вид близнаци - нещо като полуеднояйчни, оказа се - механизмът е, че яйцеклетката се радвеля на две еднакви преди оплождането, а после тези две се оплождат от два сперматозоида. Наследствеността от майката е една и съща при двете деца. 

# 7
  • BG
  • Мнения: 54
Ние имаме и от двете страни-дядо ми е близнак,и на мъжа ми майка му е близначка.Имам и братовчеди близнаци,едните са еднояйчни,другите-не. Simple Smile

# 8
Moeto skromno lichno mnenie e che tova e neshto na kusmet, ili boja rabota ili koi kakto iska da go nareche. Kazvat unaslediavalo se prez pokolenie....az sum bliznâk i sum maika na bliznaci...a v roda predi tova gi niamame nikude...i az mu tarsia logikata na tova unaslediavane...obache sum chuvala i drugo stanovishte, che ako edna jena niama dulgo vreme deca, sled tova shansa za bliznaci e mnogo goliam...fakta che na maika mi sa kazali che sled parvoto dete poveche niama da ima deca a 11 godini po-kasno sme se rodili potvurjdava doniakude tova. Neznam kolko e medicinski izdurjano, no zatova i zapochnah s "moeto skromno lichno mnenie".

# 9
  • Мнения: 7 640
Съгласна съм с mamiD, няма точни данни за унаследявяне, пък и според мен, като се разровиш достатъчно, във всяка фамилия има някъде близнаци. Със сигурност се увеличава шанса за многоплодно бременнст след стимулация на яйчниците при лечение на стерилитет - но това хич не е безобидно, и след спиране на продължително приемане на противозачатъчни таблетки. И пак с две думи - Божа Работа!

# 10
  • Мнения: 2 013
Освен че има наследственост по майчина линия при разнояйчните близнаци, прочетох още, че е по-вероятно да заченете близнаци, ако сте над 30 г. - хормонално нещо се променя и вероятността за две яйцеклетки е по-голяма, както и ако сте по-едра.... Последното не знам защо, може би пак хормоните.

# 11
  • Мнения: X
Свекърва ми е близначка-сестра..и има  вероятност и аз да имам, така ли? От моя страна няма...Би било чудесно Hug

# 12
  • Мнения: 4 965
Зарових се в нета по въпроса за близнаците - това, което прочетох е, че при еднояйчните няма наследственост - случва се по случаен признак.
При друяйчните обаче има - НО само по майчина линия към дъщеря. Т.е. наследствено е образуването на две яйцеклетки при един цикъл.
...

Абсолютно точно казано, но имам само едно уточнение. Не е задължително да се предава от майка на дъщеря, а зависи от силата на гените. Генетично аз съм унаследила рода на баща ми, където двуяйчните близнаци преобладават над единичните раждания и жените имат по 2 овулации в рамките на 1 цикъл. Вярно е обаче, че зависи от жената, макар при нас и в родата на таткото да има двуяйчни близнаци.

# 13
  • Мнения: 903
Ние имаме много в рода, но не през едно поколение. Ама мен ме стимулираха за да забременея и не знам от какво се е получило. Всъщност няма значение, важното е че ги има. newsm06 Мисля, че това е божи дар.

# 14
  • Мнения: 255
БАБТА НА МОЯТА МАЙКА ДВА ПЪТИ Е ИМАЛА БЛИЗНАЦИ ЕДИТЕ СА БИЛИ ЕДНОЯЙЧНИ НО ДРУГИТЕ ДВУЯЙЧНИ. LaughingмОЯТА ДОКИ КАЗА ЧЕ МОИТЕ БЕБЕТА ЗА РАЗНОЯЙЧНИ ЗНАЧИ СЪМ ГИ ПРИДОБИЛА ПО НАСЛЕДСТВО Mr. Green

# 15
  • Мнения: 7 640
Ние имаме много в рода, но не през едно поколение. Ама мен ме стимулираха за да забременея и не знам от какво се е получило. Всъщност няма значение, важното е че ги има. newsm06 Мисля, че това е божи дар.
Съвсем правилно!
Малко офф-ако са еднояйчни както изглеждат Laughing, са си съвсем Божи дар, а не резултат от стимулация

# 16
  • Мнения: X
ох, обърках се...с една дума-ако свекървата е близначка, а в моя род няма-имам ли аз вероятност да имам близнаци newsm12 newsm12

# 17
  • Мнения: 6 875
ох, обърках се...с една дума-ако свекървата е близначка, а в моя род няма-имам ли аз вероятност да имам близнаци newsm12 newsm12
И аз точно това искам да питам. Вдигам темата, за да не пускам нова.

# 18
  • Мнения: 1 895
В моя род две поколения има, две няма Laughing В повечето статистики обаче казват,че близнаците се предават пред поколение.
Както са написали мамите по-горе наследствени са само разнояйчните близнаци Grinning Другите са изненада от майката-природа. Друга една статистика сочи,че с напредването на възрастта майките носителки на близнашкия ген имат все по-голям шанс за нова двойна бременност Twisted Evil Аз като се сетя,че преди да се родят моите скици имах две неуспешни бременности все с близнаци си мисля,че нямам кураж да пробвам пак - още две и съм за психиатрията Shocked Joy(това в кръга на шегата). Дечицата са си благословия Hug

# 19
  • Мнения: 903
Аз съм чувала, че има жени, които всеки месец си отделят по две яйцеклетки, вместо една. Ти май си от тях  Grinning

# 20
  • Мнения: 123
Съжелявам за малко късния отговор , но чак сега видях темата ...
Да кажа и за моя случай - аз в моя род нямам близнаци  нито по майчина , нито по бащина линия. Но в момента съм бремнна с близанци и то без стимулация преди да забременея. Едната от бабите на мъжа ми е двуяйчна близначка, но аз не мсиля  че това има някаква връзка.

# 21
В нашия род имаме близнаци откъм страна на мъжа ми!!! Peace

# 22
  • Мнения: 7 640
Едната от бабите на мъжа ми е двуяйчна близначка, но аз не мсиля  че това има някаква връзка.
правилно- смята се, че двуяйчните близнаци се унаследяват по майчина линия

# 23
  • Мнения: 1 947
    Grinning При първите прегледи бях под напрежение, така да се каже,
тъй като очаквах да чуя и аз "я, ето още едно сърчице", но не би.
   В моя род има двуяйчни близнаци, деца на прабаба ми по майчина
линия, като това е било при третото раждане. Тоест, ако се унаследява
през поколение, майка ми би трябвало да има близнаци, но няма, а
може би ако беше се решила за трето дете... Simple Smile Та сега не знам, дали
е през поколение. Сестра ми също е бременна сега и е едно бебето. Laughing
Но силно се надявам следващия път да ме огрее!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт