Имам нужда от съвет!!!

  • 2 280
  • 15
  •   1
Отговори
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Разписах се в "Кои са самотните родители" и не смятах да пускам каквато и да е тема но сега имам нужда от помощ и съвет.
 Сутринта пуснах един sms на "мъжа"  защото не знаеше номера с който съм в момента и не исках да излиза така, че се крия от него защото няма за какво. Преди 30 мин. получих обратен sms от него на който пише - "имаш още малко време да си помислиш и да се помолиш на сестра ми да иде и да не освобождава квартирата. Ако не аз се прибирам в Бг"
 Той изобщо не разбира какво е направил. Не знам какво да правя. Хем искам да дам семейство на детето си хем ме е страх, че ще му дам лош пример. Винаги аз съм прощавала и съм приемала вината дори да знам, че не е правилно. Явно така е свикнал и сега пак иска да ми внуши вина.

# 1
  • Мнения: 588
Винаги аз съм прощавала и съм приемала вината дори да знам, че не е правилно.
Еми според мен не е правилно, ама всеки си знае Simple Smile
Спокойствие и само спокойствие както е казал знаете кой Simple SmileSimple Smile
 Hug

Та какво питаш?

# 2
  • Мнения: 165
Струва ми се, че си на етапа, когато осъзнаваш повече от прекрасно какво ти се случва. Знаеш, че е неправилно и ненормално. Крещи ти се, искаш да си излезеш от кожата. Плачеш само пред себе си, а пред другите се усмихваш... Права ли съм? Ако да - честито ти отрезвяване! Следват много други работи, но засега няма да развалям изненадите... Simple Smile

# 3
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Имам нужда от съвет дало отново да се върна. Не знам точно как да се изразя. Объркана съм и самата аз не знам какво искам да питам. Той ми дава ултиматум и не се чувства виновен. Аз ли отново трябва да приема вината и да се върна с риск отново да се повтори всичко или да си остана далеч от него и да започна процедури за развод

# 4
  • UK
  • Мнения: 1 351
Струва ми се, че си на етапа, когато осъзнаваш повече от прекрасно какво ти се случва. Знаеш, че е неправилно и ненормално. Крещи ти се, искаш да си излезеш от кожата. Плачеш само пред себе си, а пред другите се усмихваш... Права ли съм? Ако да - честито ти отрезвяване! Следват много други работи, но засега няма да развалям изненадите... Simple Smile

Колко точно си ме описала  Laughing
 

# 5
  • Мнения: 165
Нещата са ясни тогава. И не се чуди, че знам как се чувстваш. Въобще не си прецедент. Само ти трябва малко смелост и за твое добро съветвай се с добър адвокат, преди да направиш каквото и да било.

ПП Чувството за вина (дори да не си виновна наистина) е най-ужасното нещо и съм сигурна, че той спекулира с това... и няма да престане, защото така те държи изкъсо.

ППП От много мислене няма полза, ами действай докато е време!

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 15:37 от stealflame

# 6
  • Мнения: 1 588
Преди 30 мин. получих обратен sms от него на който пише - "имаш още малко време да си помислиш и да се помолиш на сестра ми да иде и да не освобождава квартирата. Ако не аз се прибирам в Бг"

"Да се помолиш на сестра ми ДА ИДЕ и да не освобождава квартирата"...

Това ми звучи много съмнително и направо нелогично. Сестра му, ако не й се молиш и никъде не отиде, квартирата няма да бъде освободена, още повече че е наета най-малко поне за месец преди няма и 10 дни. А той самият (от написаното поне следва) не живее там...

Абе ти що не се върнеш в квартирата, така и така баща ти и брат ти са я обзавели с техни пари, и да помислиш как да изкараш с детето до започването на работа, а също така и дали няма някакъв начин да работиш през интернет?! Освен това - Париж ли предпочиташ или Лондон?

След 3 месеца ще видим кой кого ще моли... А самият развод... кое го прави актуална тема? Разделили сте се, очаква ви неясно бъдеще, от какво следва, че най-важната ви предстояща задача е да се разведете с всички съпътстващи неприятности?

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 21:12 от Мария

# 7
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Преди дни говорих с човека, бях решила ако изобщо се върна там да не взема малкия в началото защото ми писна да разнасям като долна дреха детето си. Казах му го и той ми затвори телефона а аз повече не му се обадих. Преди две вечери ми писа на МСН, как сме щели да се разберем за детето (как да го вижда). Това съответно ще го реши съда но това което ме изуми беше, че иска да го вижда през камерата на компютъра на което аз категорично отказах. Другото което ме ядоса много беше изказване от него което изобщо не го бърка. На гарата на евростара  когато брат ми ни взе от Париж и чакахме да мине времето до влака сестра му беше с нас. Брат ми пробва малкия как ще реагира ако му топни бибата в бира, после мъжа е разбрал и ми пише "И не давайте бира на това малко дете" Не знам какво разбира под топване на биба в каквото и да е но той до сега не се сещаше за нищо а сега изведнъж много разтревожен за "това малко дете". Имам ли шанс за отнемане на родителски права след като той не е дал един лев дори за него и го е виждал не повече от 4 пъти от раждането до сега. Не искам да стигам до там но ако продължава така да се държи ще прибегна и към това.

 Извинявам се но забравих
 Мария не мога да отида там да стоя сама защото почти не знам езика и ме е страх  Tired

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 12:42 от Мегита

# 8
  • Мнения: 1 588
чакахме да мине времето до влака сестра му беше с нас. Брат ми пробва малкия как ще реагира ако му топни бибата в бира, после мъжа е разбрал и ми пише "И не давайте бира на това малко дете"

Ама и брат ти е един умник... Какво има да реагира МАЛКО ДЕТЕ на БИРА?! И защо трябва да го ПРОБВА?! Тъпо, тъпо... да не говорим, че е пред сестрата на бащата на детето, с когото сте в обтегнати отношения... Ама нали ти е брат, та си мислиш, че стореното е безобидно... Това не ти ли говори, колко предубедени са нашите преценки... Ами ако това го беше сторил бащата на детето, нямаше ли да му извиеш врата за такива ПРОБИ?! И с право...

Голяма работа, че бащата на детето, намирайки се в друга държава, искал да го види през камерата на компютъра, понеже ти си му отказала всякакви други начини... За съжаление, след като си направила компромис с избора на мъж и баща, сега ще трябва да правиш компромиси заради този компромис...

Аз съм на подобен на твоя хал (макар и по друг начин), затова съм така директна...

# 9
  • UK
  • Мнения: 1 351
чакахме да мине времето до влака сестра му беше с нас. Брат ми пробва малкия как ще реагира ако му топни бибата в бира, после мъжа е разбрал и ми пише "И не давайте бира на това малко дете"

Ама и брат ти е един умник... Какво има да реагира МАЛКО ДЕТЕ на БИРА?! И защо трябва да го ПРОБВА?! Тъпо, тъпо... да не говорим, че е пред сестрата на бащата на детето, с когото сте в обтегнати отношения... Ама нали ти е брат, та си мислиш, че стореното е безобидно... Това не ти ли говори, колко предубедени са нашите преценки... Ами ако това го беше сторил бащата на детето, нямаше ли да му извиеш врата за такива ПРОБИ?! И с право...

Голяма работа, че бащата на детето, намирайки се в друга държава, искал да го види през камерата на компютъра, понеже ти си му отказала всякакви други начини... За съжаление, след като си направила компромис с избора на мъж и баща, сега ще трябва да правиш компромиси заради този компромис...

Аз съм на подобен на твоя хал (макар и по друг начин), затова съм така директна...

 Лично аз не намирам нищо лошо в това да се даде нещо което аз съм преценила, че е безопасно за детето като се има в предвид количеството което поема. Тази същата сестра сега е в развод и много добре знае какво е бащата на детето да ти прави постоянно забележки. Тя самата се вбесява постоянно от това. Та компромиса който съм направила за избор на баща на детето си е грешка от която аз самата и детето ми страдаме в момента и си осъзнавам грешката но файда никаква.

 Да голяма работа е при положение, че не се грижи по- никакъв начин за това дете а то не е картинка която само да я поглежда и да и обърне гръб. Отказала съм защото това му е навик. А и може спокойно да си хване ферибота или влака и да дойде до тук. Но това няма да го направи защото не му пука. Детето му прелетя разстоянието от Бг до Англия, брат ми плати всички разходи по- пътуването и ни заведе на крак при него а той ни изостави. Не смятам, че такъв човек заслужава компромиси. И да се обърне и да ми каже в очите, че не можел да се грижи за нас. Ами тогава какво да правя аз. Да продължавам с компромисите а той да си развява перчема. Това дете има нужда от сериозен родител. Ако се грижи за него как няма да му го давам, как няма да му го показвам. Но той не е пример за подражание. Детето ми е малко и сега има нужда от баща, когато порасне и свикне да е без него вече няма да ни е нужен

# 10
  • Мнения: 1 588
След време ще се ядосваш, че даже не иска да го види...

# 11
  • Мнения: 756
това с бирата може да се обръне много срещу теб , така че много внмиавай какво вършиш и пред кого , колкото и безобидно да ти се стори , внимавай също и ти самата какво правиш.Казвам ти го от опит, не с цел да те поучавам , но се опитай да спазваш всички изисквания за добара майка , отдадена само на детето си , събирай доказателства как се развива детето при теб , посещавай консултации , които да отразяват развитието на детето и навсякъде , особено със здравните работници обяснявай как се грижиш за детето и колко врмем прекарваш с него .Бих те посъветвала в никакъв случай да не му отказваш срещи чрез видеокамера само защото си афектирана- ще излезе , че лишаваш детето си от контакти с бащата и не е добре при евентуален развод.Камерата винаги можеш да се развали точно когато иска да го види.Извинявай , ако съм прекалира с тона , не е поучителен съветвам те най- добронамерно , защото и аз в момента с такива тлупости се занимавам.Успех!

# 12
  • Мнения: 353
Мегита-помня твоите публикации от френската тема и ,ако сега си позволявам да се обърна към теб тук,то е защото мъничко ме мъчи съвестта.Четейки те в дргата теме ми "светна ламичката" относно твоите планове за живота ти из френско,но някакси отнесена в моите си дела не  отделих време да ти пиша,за което сега като чета как са се развили събитията ,много съжалавам...
В никакъв случай не заставам на страната на съпруга ти-не го познавам,не съм чула неговата версия...Но все пак този СМС,който така те е потресъл,аз го намирам за добър знак.По мое мнение той иска да живее с теб и детето ВИ...
Но  да се върнем към твоята основна  грешка-летиш на розов облак високо в небесата,що се отнася до живота в странство.Позволявам си да го кажа,защото живея във Париж от четири години вече ,тук срещнах моят мъж(българин е)тук се роди синът ми...тоест знам какво говоря. За разлика от теб познавам префектурите и колко трудно може чужденец да се пребори за разрешително за пребиваване и разрешително за работа ,познавам и механизма на търсене на квартира.В голямо заблуждение си относно квартирите-по-точно квадратурите им,наемите им,начинът по който се сключва договорът за наем...От големият си розов облак си си представила голям апартамен в центъра,който мъжът ти плаща сам...Но за съжаление такъв филм няма...Първото ми жилище беше така наречената мансарда-12 квадрата под ламаринен покрив без изолация за скромният наем от 450?-до Лувъра WinkАма като изкачиш шестте етажа и се гмурнеш в непоносимата задуха пет пари не даваш за Лувъра...
Но втората ти голяма грешка беше ,че не ни попита нас-момичетата от френската тема за документите,наемите..нищо...Пишеше толкова убедено сякаш всичко си проучила...
Що се отнася до сестрата на съпругът ти-трябва да купиш един голям букет на тази жена и искрено да й благодариш...Попита ли я изобщо как ви е намерила квартирата,която на теб толкова не ти харесва?Ако предположим,че наемът е  500?,това означава,че за да получи ключовете те са  платили 1500?-гаранция от два наема+наема за един месец...А за да се стигне до подпис на договора ви е станала гарант.Според френските закони това означава ,че се е съгласила да плаща тя наема,ако вие не си го плащате.Това е проява на страхотно доверие...Мрънкаш ,че ще освободи квартирата-естествено-няма да чака да изгори със сериозна сума пари,докато ти решиш какво искаш...А и работа ти е намерила-златна жена...
Какво означава,че квартирата не е подходяща за дете по закона-ха-ха кой закон???Тук всеки живее там,където може...Но има изискване на социалните служби,за да плащат част от наема на социално слабо семейство, в квартирата им да има по 9 кв метра за всеки от живущите там-във вашият случай поне 27 квадрата...Познавам две семейства от форумските,които живеят с по едно дете точно на такава квадратура...За обзавеждането-ами и нашият апартамент беше чисто празен...малко по малко накупихме всичко-сега година и половина откакто сме се нанесли е довършен изцяло... Що не обсъдихте какво има и какво няма в този апартамент преди да тръгнеш???
А дали мъжът ти може да ви издържа финансово-ами проста аритметика-сметни наема+50-60? на месец за тока+100? за детето,неговите разноски за транспорт-80? карта за 4 зони,ако работи в града ,а живеете в предградията,30? за хляб...около 400? за храна за месеца...Значи,ако той работи на минималната заплата от почти 1000? ще имате сериозни финансови проблеми...Не го защитавам-да си ги е пресметнал тези неща преди да ви повика,ама и ти не се дръж като принцеса...
Не мисля, че можеш да го лишиш от родителски права-не прочетох,че е тормозил или бил малкият.Но ако започнеш процедура по развод сега,когато сте в две различни държави,а сте граждани на трета,рискуваш да се намесят социалните служби...а те пипат здраво,не като българските.Да не четем скоро тема как детето ти е попаднало приют...Ето пак си мислиш повече за себе си-давай да накажем мъжО,пък "...след мен и потоп"
И на финала,че много се разписах бих те посъветвала да си отидеш при съпругът,пък да седнете и като големи хора-съпрузи и родители,да видите къде и как ще живеете...И да не си бягате той при мама,ти при тати след всеки проблем...
Желая ти да вземеш най-правилното решение,помнейки че вече си съпруга и майка...не принцеса в облаците     
   
Първо се погрижи  за нуждите на детето какво го разнасяш вярно като багаж от държава в държава...

А ако съветите  ми не ти харесват-ами да не беше пускала подобна тема 

# 13
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Шомон   много ти благодаря, че си си направила труда да пишеш толкова подробно.
 Може би аз не съм се изразила правилно или не сте ме разбрали. Не съм питала Вас защото зълва ми ме убеждаваше не веднъж как всичко е наред и само да отида и започвам работа. Говорих не веднъж с мъжа ми и го молих много пъти да разбере как стоят нещата и да се разровят малко повече за да не стане така да не почна работа. Той също ме убеждаваше, че всичко е готово и само ме чакат. Ок, отидох и се оказа, че изобщо не са се интересували ами започнаха да звънят по- телефоните едва когато аз бях там вече.
  За квартирата точно зълва ми каза, че не може да се вземе малко жилище заради детето. Свекърва ми отиде там и излъга, че ние няма да ходим скоро с уговорката когато отидем да сменим квартирата (това разбирасе са уговорки с агенцията).
 За родителските права ДА мога да му ги отнема защото той не си е гледал детето.
 А това, че трябва да нося зълва ми на ръце ще ме извиняваш но същата тази на която трябва да и купувам букети и не знам си още какво според теб вчера ме заплашваше по- телефона, че ще ми вземе детето и още куп глупости. Това, че е влязла с пари ОК, много хора влязоха. Но как може човек който твърди, че всичко знае да се провали а брат ми който е глупавия и неукия за една седмица да ми уреди документите тук в Англия и вече да имам право на работа а и вече съм и студентка  newsm78 как ли стават тия неща. О, да има Интернет само да знае човек как да го използва.
 

# 14
  • Мнения: 353
Мегита   bouquet
Законите за емиграция са различни във Франция и Англия.За Англия-нищо не се наемам да кажа,защото не знам.За Франция е много трудно-преживяла съм го.За това и съжалявам,че не те предупредих,когато пишеше как пристигаш и веднага започваш.Може и да са ти били намерили работа-на черно,нещо за чистене,гледане нна дете...За нормален договор и разрешително за работа-няма как.При моят мъж-с перфектен договор с френски работодател,процедурата продължи 6 месеца-в които принципно нямаш право на работа...Но,ако и тук се беше записала да следваш,и тук веднага щяха да ти дадат редовни документи с право на работа.Този номер е най-старият-частно училище или курс по езика-за да те приемат със сигурност...и хоп студенска карта с право на работа(да беше попитала  Wink)
Относно квартирата-ти е трябвало да решиш малка ли е,или голяма-не свекърва ти...
Аз не ги защитавам-не ме разбирай погрешно...Явно нещата между вас не вървят-разделете се.Но пак ти казвам да не се впускаш в съдебни дела за попечителство и родителски права сега.Първо помисли за какъв огромен куп бумаги става въпрос-а те ще трябва да се превеждат и няма да мине без намесата на адвокат,което пък си е скъпо занимание,а ти засега не си финансово стабилна.Ако пък се прибереш в БГ повече няма да можеш да изведеш детето-той няма да ти даде пълномощно...
За зълва ти-аз не казах,че е най-свестният човек-но е голям ангажимет от нейна страна,което не трябва да се пренебрегва.А че сега те заплашва-ами както се вижда тая история отива на по-зле и всички са си изпуснали нервите-както и ти...
Предлагам ти да си дадеш време,да седнеш и да помислиш...Ако се разведеш и мъжът ти живее тук то имаш право на издръжка за детето в размер на около 15 процента от законните доходи,но тук вече се посъветвай с адвокат...

желая ти да намериш най-добрият изход и друг път се информирай за възможностите от повече източници...

ПС-ще бъде мътна и кървава да докажеш колко бащата е гледал детето си-аз не бих започнала такава процедура изобщо-примири се на правото му да го вижда уикендите...Нали ако единият от вас е Ф-р,а другият в А-я тая работа ще е много трудна и без това  Wink

 Hug

Имам такава история под носа-караха се и викаха полиция даже,съдиха се за детето....И сега година по-късно,като живеят отделно,но в един квартал идеално се разбират и си помагат точно  за отглеждането на малкият -не е невъзможно   

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 13:02 от Шомон

Общи условия

Активация на акаунт