Ще имам близначета...Имам много въпроси..

  • 1 669
  • 12
  •   1
Отговори
Свиквам още с идеята че ще са двечки..В 21 седмица сам...Казват че едното е с една седмица назад..Какво означава това..Термина ми е на 17.ноември,но сте сам секцио към 25.окт.И после кое по-напред...Законната половинка изчезва-на рейс,8месеца няма да е с нас..Имам си първокласничка от 15.09.И работата ми не позволява по-вече от месец отсъствие...Количка..?Столче за кола-оппа-2броя...Легло на три етажа-има ли такова?Ремонт в къщи - много е хубаво...И дрешки-много,за зимни бебета...

# 1
  • Мнения: 2 013
Свиквам още с идеята че ще са двечки..В 21 седмица сам...Казват че едното е с една седмица назад..Какво означава това..Термина ми е на 17.ноември,но сте сам секцио към 25.окт.И после кое по-напред...Законната половинка изчезва-на рейс,8месеца няма да е с нас..Имам си първокласничка от 15.09.И работата ми не позволява по-вече от месец отсъствие...Количка..?Столче за кола-оппа-2броя...Легло на три етажа-има ли такова?Ремонт в къщи - много е хубаво...И дрешки-много,за зимни бебета...

Честито! Да се родят живи и здрави и много да ви радват!
За седмицата разлика - може би просто едното е по-дребничко и затова изглежда така на видеозона. Има и теория, която казва, че може да са заченати по различно време в рамките на един цикъл. Случва се. Имаш ли идея вече дали са разнояйчни или еднояйчни?
За другите неща - много ще е сложна вашата.  Защо само месец трябва да отсъстваш от работа? Звучи ми почти невъзможно! Имаш ли баби наоколо?
Столчетата за кола - да, две са нужни! Но като начало можеш да ги сложиш в едно легло, първите няколко месеца не е проблем. За триетажни легла не знам, но може едното да е двуетажно, едно единично. Но не си представям три деца в една стая - малките много ще пречат на каката. Режимът ще им е съвсем различен. Какво е жилището ви? Има ли начин кака да получи свой кът някъде другаде?

# 2
  • Мнения: 2 013
Хей, а защо толкова по-рано от термина ти е планирано секциото? Всеки ден в корема на мама е ценен за бебетата, особено ако са близнаци и се очаква да се родят под 3 кила, даже под 2500? Аз тръгнах да раждам едва 5 дни преди термина, и то понеже, така си мисля поне, докторът реши да провери с ръчен преглед как стоят нещата и откри сантиметър разкритие.... И може би подпомогна нещата....

# 3
  • Мнения: 2 550
Свиквам още с идеята че ще са двечки..В 21 седмица сам...Казват че едното е с една седмица назад..Какво означава това..Термина ми е на 17.ноември,но сте сам секцио към 25.окт.И после кое по-напред...Законната половинка изчезва-на рейс,8месеца няма да е с нас..Имам си първокласничка от 15.09.И работата ми не позволява по-вече от месец отсъствие...Количка..?Столче за кола-оппа-2броя...Легло на три етажа-има ли такова?Ремонт в къщи - много е хубаво...И дрешки-много,за зимни бебета...

За триетажни легла не знам, но съм гледала по списанията за обзавеждане, че има някакви легла за три деца при това много интересни.
Ако си от Сф след пл. Славейков посока Попа има една книжарница, голяма е. Там има книжки за обзавеждане на детски стаи. Има хубави идеи, ако не ти е проблбем може да си купиш такава книга и после да си поръчаш някъде легло, което си си харесала.

# 4
  • Мнения: 4 458
Леле!

Това си казах когато прочетох какво си писала  Simple Smile

Колкото и трудно да изглежда положението сега, вярвам че нещата ще се наредят като му дойде времето.

Пожелавам ти лека бременност.

За леглата не се тревожи - поне в началото можеда минеш и с едно легло.
Виж, дрехите са друго нещо, там бая ще ти трябват.
Определено ще ти трябва и помощник за голямото дете
За работата..... Thinking   newsm78... ами..... освен да ги помолиш за удължение на отпуска защото са 2 деца  Rolling Eyes Как така само месец, не става  Naughty

Леле, леле в каква каша си се забъркала Mr. Green   bouquet

Последна редакция: ср, 13 юли 2005, 18:55 от kiara

# 5
Свиквам още с идеята че ще са двечки..В 21 седмица сам...Казват че едното е с една седмица назад..Какво означава това..Термина ми е на 17.ноември,но сте сам секцио към 25.окт.И после кое по-напред...Законната половинка изчезва-на рейс,8месеца няма да е с нас..Имам си първокласничка от 15.09.И работата ми не позволява по-вече от месец отсъствие...Количка..?Столче за кола-оппа-2броя...Легло на три етажа-има ли такова?Ремонт в къщи - много е хубаво...И дрешки-много,за зимни бебета...

Честито! Да се родят живи и здрави и много да ви радват!
За седмицата разлика - може би просто едното е по-дребничко и затова изглежда така на видеозона. Има и теория, която казва, че може да са заченати по различно време в рамките на един цикъл. Случва се. Имаш ли идея вече дали са разнояйчни или еднояйчни?
За другите неща - много ще е сложна вашата.  Защо само месец трябва да отсъстваш от работа? Звучи ми почти невъзможно! Имаш ли баби наоколо?
Столчетата за кола - да, две са нужни! Но като начало можеш да ги сложиш в едно легло, първите няколко месеца не е проблем. За триетажни легла не знам, но може едното да е двуетажно, едно единично. Но не си представям три деца в една стая - малките много ще пречат на каката. Режимът ще им е съвсем различен. Какво е жилището ви? Има ли начин кака да получи свой кът някъде другаде?

Blagodaria za otgowora!
Beb4etata sa raznoiai4ni.v dwe otdelni plazenti sa..
Namerih trietajno leglo..detsko..no se otkazah za sega..edwa li ste spiat wsi4ki po edno i sasto wreme..
Malkata mi goliama kaki4ka ia ostawiam v detskata..zapisah ia we4e na celodnewna zanimalnia..posle1/2u4iliste i 1/2 zanimalnia...
A beb4etata ste si gi wzema pri men v saplniata..nali ste sme sami bez tatkoto..nadiawam se i swekarwa mi da mi pomaga za tiah...
Wsi4ki ahkat i ohkat okolo men...kolko trudno stialo da bade..towa me podtiska...

# 6
Хей, а защо толкова по-рано от термина ти е планирано секциото? Всеки ден в корема на мама е ценен за бебетата, особено ако са близнаци и се очаква да се родят под 3 кила, даже под 2500? Аз тръгнах да раждам едва 5 дни преди термина, и то понеже, така си мисля поне, докторът реши да провери с ръчен преглед как стоят нещата и откри сантиметър разкритие.... И може би подпомогна нещата....

Towa ne znaia...Doktorkata mi go obiawi..obsto wzeto izkazwaneto i be6e 4e ste gi zasekat da imat po 2500 i ste deistwa...

# 7
  • Мнения: 2 013
[Towa ne znaia...Doktorkata mi go obiawi..obsto wzeto izkazwaneto i be6e 4e ste gi zasekat da imat po 2500 i ste deistwa...
Цитат

хммм... преди почти 6 години, когато около месец преди раждането ги мереха, ми казаха, че са вече по 2800, а се родиха - тя 2570, а той - 2130.... Аз очаквах, че ще са поне по 3 кила.... Много е странно, но си спомням, че когато излязох от упойката и ми казаха, по-скоро се разтревожих, че са толкова дребни, отколкото а се зарадвам, че са момче и момиче - до последно не беше сигурно какви са. 
Не знам как ги мерят точно, може би по главите и дължината. Спомням си, че и двамата бяха с много тънки крайници, слабички, а главите - ОК. Държаха ни 11 дни в болницата, за да достигне той 2200, защото и малко се сваля след раждането.

# 8
  • Мнения: 2 013
Имаш ли финансова възможност да наемеш жена за няколко часа на ден?
Самата работа не е чак толкова много - има разни трикове за опростяване на нещата, но страшно много ще ти липсва сън. Това е неизбежно. Ако можеш да намериш някой, който да стои с бебетата за 2-3 часа, а ти да спиш, ще улесни живота ти много. Бебетата задължително ще искат нощно хранене по-дълго време...
А и ще трябва да помагаш на каката, за нея животът ще е тотално променен и ще има нужда от мама....

# 9
Здравей,
моите близнаци бяха също в две плаценти, но са като две капки вода...
В на4алото спяха в една коли4ка, после в едно легло (от сгъваемите).
Като станаха на 6,7 месеца ги разделихме. Като ги извеждахме на разходка в на4алото с една коли4ка събирахме публика...
Първите месеци са наи трудни, после се организираш все по добре. На 8 месеца запо4наха да ходят на ясли а аз на работа.
Успех.

# 10
  • Мнения: 7 640
не се тревожи за секциото - съвсем навреме е планирано. Близнаците почти винаги се раждат по-рано, около 37г.с., Тогава са готови и за да няма изненади, ги вадят овреме, просто узрявят по-рано, а и им е тесничко.  Разликата в теглото също е нормална, така че в твоя случай една седмица не е изоставане.  За първите 2-3 мес. мисля моите да спят в едно легло, четох някъде, че били свикнали да чукат сърчецето на другия и им действало успокояващо. После твърдо-всяко в отделно легло. Но не мога да си представя триетажно легло, още повече да слагаш бебе на втория етаж!

Иначе-Кураж! Ще се справиш!

# 11
  • Мнения: 2 013
не се тревожи за секциото - съвсем навреме е планирано. Близнаците почти винаги се раждат по-рано, около 37г.с., Тогава са готови и за да няма изненади, ги вадят овреме, просто узрявят по-рано, а и им е тесничко. 

Аз бих ги държала в корема си до последно, стига да им се стои там! Какво пречи секциото да се направи когато започнат контракциите? Нищо. При едно бебе секциото се планира обикновено седмица преди термина.
Вярно, че в 37-ма седмица са готови вече, ама теглото също е важно - защо е нужно бебетата да стоят 2-3 седмици в болницата, за да наддават, ако може това време да си го прекарат в корема на мама?

# 12
  • Мнения: 7 640
принципно си права, обаче плановите секции се насрочват 10-14 дни преди термин, което зависи първо от съответните показания за операция, второ - от практиката на дадената болница. Ако може жената да си позволи да си ги държи в корема докато се разражда, май е по-добре да се пробва по естествен път.

Общи условия

Активация на акаунт