Яслата (8)

  • 15 812
  • 299
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 684
Обожавах моментите в които се будехме заедно и се боричкахме на кревата, наспали се и подути от спане...  Ох, като че ми го взимат за винаги така се чувствам. МНого тежко го приемам този момент. И незнам как ще превъзмогна тази.."раздяла" . Толкова бърздо мина това време.Не можах да му се насладя....

Напълно те разбирам.  Sad Успокоява ме само мисълта, че остават събота и неделя за размотаване, търкаляне и гъделичкане в леглото. И на мен тази раздяла ми е голям шок, макар да се настройвам от година поне, че тази есен ще е ученичка. Но малко по малко ще привикваме към новата действителност.
Първия ден занесох бонбони. Искаше ми се да взема цветя, но в суетнята предния ден забравих да купя, а сутринта едва ли е имало отворен цветарски магазин. Мисля, че трябва кой както прецени и както го чувства. Не обичам да правя нещо само, защото друг го прави и "е прието".
Иви, и аз бях взела малка раничка за Миа да се чувства ученичка и една по-голяма за багажа, но леличката първия ден категорично отказа да взима 2 ранички, та аз върнах малката. На следващия ден пак взехме раничката да си я носи Миа дотам, но на третия ден вече беше отхвърлена понеже я асоциира с яслата  Confused Е, ще я ползваме по-натам.
Успешна и бърза адаптация на ясленичетата, които тръгват утре. На мамите - кураж, спокойствие и търпение! 

# 16
  • Мнения: 545
здравейте пак и от мен! Е, тръгнахме на ясла и започнаха ревовете. Чувствам се ужасно, че тя плаче, вчера й беше първи ден. Като отидох да я взема, я чувах, че реве от две преки. Нищо не беше яла нито на закуска, нито на обяд, добре, че носех нещо със себе си. През цялото време седяла и си стискала чашата, от която обаче почти не беше пила вода.
На госпожата занесох една по-хубава кутия с бонбони по съвет на майка ми, аз нищо не мислех да нося.
въобще супер кофти ми е, лошото е, че хич не одобрявам яслите, но нямам пари за бавачка и е време да се върна на работа. Заради нея обаче се опитвам да бъда спокойна и уверена, а истината е, че по цели нощи не мога да мигна. май и аз съм в много тежък период на адаптация Rolling Eyes Поне вас като ви чета, знам, че и други минават през такива изпитания и се чувствам по-добре. viliko, права си, наистина има педагожка и лелки, които преобличат, преобуват и т.н., но учителката е тази, която ги занимава. при нас още не е имало род. среща, но когато има, ще се поинтересувам подробно. Дано само да свикне и да не боледува! Успех на всички майчета адаптацията на малките "ученици".

# 17
  • Мнения: 1 053
И аз в новата темичка  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 6 265
Привет и в новата тема на всички притеснени мами Simple Smile

Успех в първите дни на всички малчовци. При нас се отложи този момент с 2 седмици, а тъкмо бях свикнала с мисълта.

За носенето на нещо в първия ден, мисля да не го правя, защото, първо, не знам колко персонал ще има, и второ, и аз се притеснявам да подарявам такива неща. Но има време, ще помисля още по този въпрос.

# 19
  • Мнения: 55
Привет от мен!Моята дъщеря от понеделник тръгва на ясла в 93 ОДЗ трета група.Видях в предната тема,че има и други дечица там.Искат ли Васерман,че забравих да питам?
Здравей Цветомира, моето детенце е в същата ясла, дори същата група/ 3-та/. Искат Васерман задължително на единия родител. Ние също тръгваме в понеделник!

# 20
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Опала да се запиша и аз тука, Митака е на 1г и 11м и днес му беше 3-ти ден на яслата, много добре приема нещата, не е ревал, освен първия ден когато обядваха, защото ме видя през вратата, сутрин си влиза и ме забравя, бил буен казаха, ама аз не съм забелязала нещо такова в поведението му когато го събирам с приятелите му да си играят, по скоро си е малко палаво дете и си прави всичко което правят децата на неговата възраст, не е агресивен, не налита на бой, сърди се за чуждите играчки в рамките на допустимото, ще видим по нататък как ще се справим.

 Hug

# 21
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
А за колко дена стават резултатите от васермана  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 7 947
За един - в нашето ДКЦ в лабораторията, а в Кандиларов - още същия ден, хубаво е сутрин да се отиде, за да си вземеш следобеда резултата. Цена 12лв.

# 23
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
viliko  Hug мерси

а иначе всяко ОДЗ ли изисква това изследване  Rolling Eyes

че аз забравих да питам като бях там, иначе на малчо вс.му изследвания днес ще ги взема  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 259
Я да ви попитам, на някоя от вас позволиха ли да поостане малко в яслата, докато детето се запознае с обстановката с новите хора и т.н. Някак май оставам с убеждението, че ще ми я издърпат от ръцете и това е.
Въобще като цяло не мога да разбера отчасти церберския подход на тукашните детски заведения, не че имам личен опит все още, но това което чета и чувам просто не мога да го разбера.

Допреди да родя живеех в Германия, и в началото като започнах в университета, гледах две сладурани в едно семейство за около година. Прибирах ги от ясли и училище след обяд. Когато започнах да работя там, малката тъкмо я пускаха на ясли, беше на 2 и нещо, и първите две седмици или аз, или някой от родителите, седяхме с нея там в яслата докато свикне, лека полека я оставяхме за по-дълго сама и така, без големи драми детето си тръгна човешки на ясла.
Та ми е интересно, кому е нужна цялата истерия и от децата и от майките, при положение че явно има и по-цивилизован вариант? Като чета тук, всички сме се стегнали така все едно пращаме децата в изправителен лагер, а не на място където ще се грижат за тях и ще си играят с други деца. Защо нещата трябва да се случват по трудния начин, след като има по-лесен и той би бил удобен за всички: децата няма да се травмират, майките няма да реват по кьошетата, на лелките няма да им се надуват главите първите дни?

Осъзнавам, че задавам риторични въпроси и нещата тук мнооого бавно ще се променят, но все пак ми е интересно вие какво мислите, не бихте ли предпочели този вариант?

# 25
  • Мнения: 250
И ние на 15,09 тръгваме.Днес излязоха резултатите и минахме през яслата.Искат ни 15 броя лигавници,една хавлия и 30 броя квадратни кърпи,които се намирали по детските магазини.Ама от толкова въпроси в главата ми не попитах защо са им тези кърпи. Thinking
Забравих и да попитам дали мога да видя стаите в които са децата и където спят.Абе хич ме няма. ooooh!
Децата ги бяха извели на двора и доколкото забелязах нямаше ревящи.
Дано всички се адаптират възможно по-бързо и по-малко боледуват. Praynig Hug

# 26
  • Мнения: 250
Пепетиа много си права.И аз се замислих,че точно като се опита някой непознат да вземе Тихомир не по негово желание и той започва да реве и да протяга ръчички към мен.Съвсем естествена детска реакция.А с някои майки от площадката(също в началото непознати)само след няколко срещи и сам протяга ръце да ходи при тях.Просто е друго като опознаят обстановката и физиономиите-чувстват се по спокойни.
Не знам защо няма такава практика в тукашните ясли и градини,но съм чувала,че за да не се дразнят другите деца,не допускат един да е с родител а другите без.

# 27
  • Мнения: 1 111
pepetia в частните ясли позволяват,но в държавните не Peace
Моето момиченце свикна много бързо.От понеделник спи там,сутрин приготвя сама раницата и с нетърпение тръгваме.Като влезе в градинката,целува ме и ми казва "Чао,мама после вземе".Аз имах притеснения само за спането,спи малко и от най малкия шум се буди,но от яслата ми казват,че няма проблем спи си детето-1.30-2ч.
Така,че мами не се шашкайте излишно,говорете само хубави неща за яслата,подготвяйте децата за положителни емоции.

# 28
  • Мнения: 2 159
момичета, понеже споменавате раници, колко големи са те? чудя се каква да купя, какво носите в тях? иска ми се Ема да си я носи сама, ама ако е тежка няма да стане.
  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 259
Ами то аз като цяло, от всички в обкръжението ни, май съм с най-позитивна нагласа за яслата, най-малкото защото знам, че Ема ме усеща и не трябва да и предавам разни негативни емоции. Но, все пак притеснявам се, не толкова от това че ще реве, а от това дали ще спре да реве, дали ще си направят труда да и обърнат внимание, или просто ще я оставят да се оправя сама...

Това с дразненето на другите деца и аз съм го чувала, но не е аргумент за мен, как да му се не види само в България децата се дразнят? Според мен нещата са наредени така, че процеса максимално да изключва родителите, така че те да могат минимално да се намесват в работата на лелки, педагози, директори и т.н. което води до повече спокойствие за персонала, но не и за родителите.
Като цяло философията им се движи с няколко десетилетия назад в това отношение май, уви.
Десетки пъти съм чела тук из форума: " Ама не искам да се карам с тях, защото после ще си го изкарат на детето". Е това какво ви говори?
Дано хората, които не ги е страх да стават повече и да си търсят правата,защото иначе сигурно и нашите внуци ще ги оставят ревящи на входа някой ден.

Общи условия

Активация на акаунт