Отговори
# 45
  • Мнения: 4 585

Е, ако беше по-добър шофьор, щеше да забележиш покачването на температурата над допустимото. Нищо, друг път ще знаеш.
Е то като се обърне каруцата пътища много.................Следвщият път какво?Да си пусне парното,че да не прегрява двигателя
Глупости. Следят се с периферното зрение уредите. Те затова са монтирани пред водача. Всяка кола има уред, който показва температурата на покачващата течност. Щеше да забележи преди 15 км, преди 15 минути и да паркира.
Не винаги мъжете разгадават правилно пътя на женските мисли и постъпки.
Изберете си един мъж, обърнете се към него за помощ в прав текст, да видим дали ще ви откаже.

# 46
  • Мнения: 44
едно е шофьорка да знае кое що за колата си. Лампички, стрелкички, мигат святкат.
Има си крушка опашка, сакатлъкът  е станал доста преди това кръстовище, ама кой да види.
След като е станала белята, 200 - 300 метра още няма да променят нищо.
То трябва да се поглежда от време на време температурата на двигателя, нивото на охладителната течност, на спирачната, на маслото, на горивото. Не е само да въртиш геврека и да натискаш педали с обувки с висок ток.
Изобщо не защитавам мъжете и не ги оправдавам в случая.
Водата ври и кипи при деведесет и няколко градуса, на двигателя до 110 нищо няма да му стане.
Искам да ти кажа,че първо аз обожавам да шофирам и за мен това не е само въртене на геврек,а истинско удоволствие.И второ,никога не шофирам на висок ток! Crossing Arms
Другото нещо,е че съм 100-не,10000% сигурна,че никаква лампа не е светнала,защото навика да гледам температурата и всички възможни лампи ми е като да гледам в огледалата /огледалата на колата,не  други огледала Simple Smile/
И температурата,която ми показваше беше  под 90гр,обикновено в този момент ми се включва перката,но щом като ми се е прецакал термостата.......да не занимаваме хората с глупости

# 47
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392

Е, ако беше по-добър шофьор, щеше да забележиш покачването на температурата над допустимото. Нищо, друг път ще знаеш.
Е то като се обърне каруцата пътища много.................Следвщият път какво?Да си пусне парното,че да не прегрява двигателя
Глупости. Следят се с периферното зрение уредите. Те затова са монтирани пред водача. Всяка кола има уред, който показва температурата на покачващата течност. Щеше да забележи преди 15 км, преди 15 минути и да паркира.
Не винаги мъжете разгадават правилно пътя на женските мисли и постъпки.
Изберете си един мъж, обърнете се към него за помощ в прав текст, да видим дали ще ви откаже.

така е, на "Изветенете, господине бихте ли ми помогнали да преместя колата" едва ли има мъж който да откаже....

# 48
  • Мнения: 27 524
Няма връзка помощ-държава, добро-сърце-държава или просто човечност-държава. Всичко това може да се случи абсолютно навсякъде. Даже в чужбина е още по-малко вероятно някой да ти помогне. Зависи си от добро сърце, възпитание, натрупана мъка или не в сърцето и от какво ли още не. Никога не съдя и не обвинявам хората при подобни случаи. Отчитам го и ми докривява, но знам, че си има причина за всичко това. И не мога да се сърдя на никого  Simple Smile И именно заради това винаги помагам и се старая, въпреки понякога упреците от близките ми, че прекалявам. Важното е какво чувстваш със сърцето си и да го следваш  Heart Eyes

# 49
  • Близо до София
  • Мнения: 896
Не мисля ,че е глупаво да караш трабант малка ,компактна и ни гори много .Не умно това ,че ти е свършил бензина освен ,че си направила задръстване сигурно не е добре и за колата.

Скъпа, не е коректно по този начин да се изказваш. Написах че за 10 г. един път ми се случи да закъсам  #2gunfire  
А това защо се стигна до там да свърши бензина на път за бензиностанцията и то на светофара - и това написах, няма смисъл да обяснявам ако не си запозната с трабантите. Най-общо казано -моята специално не харчеше малко и това беше основната причина да остана без бензин. Не винаги на момента, когато светне лампата можеш да сипеш гориво.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 430
Значи................
съвет от мен Mr. Greenпрепатилата,да разведрим темата:
1.ако започне да ви загрява двигателя,а нямате възможност да отбиете,пуснете си парното на max,така от части по-бързо ще охладите двигателя.
2.ако в някоя пернишка бензиностанция ви сипят съмнително гориво,и почне да ви гасне колата,дано да стигнете до Дупница Mr. Green там за 10лв. ще ви прегледат колата,въздушен филтър да ви сменят,а пък за 50лв,знае ли човек може и да ви я тунинговат Laughing

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не знам кое ви е селото, но за прегряла кола на пъпа на София скочиха няколко мъже на секундата да ни помагат, без да искаме помощ. Единият си беше и костюмар и хич и не му беше зор да се бута, но ни помогна и се рови под капака.
Има хора и хора...

# 52
  • Мнения: 44
Сега прочитам , авторката пет пари не давала за хората ,на които пречела....


Мила,вземи да четеш по-внимателно!Казах,че щом съм с детето нищо друго не ме интересува,гледам тя да е добре,а това че преча не ме интересува!Разбираш ли?

# 53
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
На мен също нищо не ми светна. Thinking
Нито Т се е покачила.
Но за всеки случай вчера я взеха с пътна помощ.

# 54
  • Мнения: 6 618
Не мисля ,че е глупаво да караш трабант малка ,компактна и ни гори много .Не умно това ,че ти е свършил бензина освен ,че си направила задръстване сигурно не е добре и за колата.

Скъпа, не е коректно по този начин да се изказваш. Написах че за 10 г. един път ми се случи да закъсам  #2gunfire  
А това защо се стигна до там да свърши бензина на път за бензиностанцията и то на светофара - и това написах, няма смисъл да обяснявам ако не си запозната с трабантите. Най-общо казано -моята специално не харчеше малко и това беше основната причина да остана без бензин. Не винаги на момента, когато светне лампата можеш да сипеш гориво.

Абе ,написах просто ,че не много умно не ,че ти си глупава .Не се пали, два пъти съм била на косъм да остана и аз без нафта и определено не смятам ,че постъпката ми е умна .

Сега прочитам , авторката пет пари не давала за хората ,на които пречела....


Мила,вземи да четеш по-внимателно!Казах,че щом съм с детето нищо друго не ме интересува,гледам тя да е добре,а това че преча не ме интересува!Разбираш ли?
Просто не разбирам с каво едното пречи на другото .Това ,че си с детето не пречи да чувстваш неудобство ,че пречиш на някой друг.Разбираш ли?Разсъждаваш по начина ,по който и хората от който си възмутена.

# 55
  • Мнения: 44
Просто не разбирам с каво едното пречи на другото .Това ,че си с детето не пречи да чувстваш неудобство ,че пречиш на някой друг.Разбираш ли?Разсъждаваш по начина ,по който и хората от който си възмутена.

Чувствам,не чувствам..... CrazyНе виждам какво общо има с темата.

# 56
  • Мнения: 6 713
Е, това са мъжагите ни - какво очакваш, вместо някой да помогне......... smile3516 smile3516


Е в какво се превърна темата ........... няма значение какво кой е видял, недовидял, лампички ли, що ли....


Говорим за чисто човешкото отношение по пътищата, по кафетата, по магазините, навсякъде. Crossing Arms

# 57
  • Мнения: 6 713


А какво предлагаш?

 newsm78

# 58
  • Мнения: 3 405
Е в какво се превърна темата ........... няма значение какво кой е видял, недовидял, лампички ли, що ли....

В каквото повечето теми тук.

# 59
  • Мнения: 3 098
И как ще охлади колата ако не я изгаси?
Причината за излизане на пушек от двигателя може и да не е в следствие на достигната критична температура, а и късо съединение!


Разбира се,4е има всякакви при4ини.
Говорех ако колата е прегряла,4е не се гаси в никакъв слу4ай,преди да се поохлади.А това се вижда на таблото колко е ка4ила.Ако врътне клю4а на 120 градуса например и не се направи абсолютно нищо,отпиши двигателя.
Първата ми кола беше с проблеми,втора употреба,за да се нау4а да се оправям във всякакви ситуации.4есто отказваше перката и знам от ли4ен опит,4е запо4не ли да повишава температурата е най_добре ако имам възможност да карам бързо,така се охлажда.Ако съм на спиране била и е леко завишена,я слагах на свободна и леки4ко я давах газ,докато се нормализира.Но никой път не се гаси загрял двигател.Ако кипне 4айника от прегряване ве4е процедурата е малко по_сложна и изисква майсторлък,за да не се изпогориш.Но трябва да се охлади.
Както ве4е про4етох авторката е нямала проблем такъв,което е още по_добре.

Мадам Стасита,това с парното е абсолютно вярно.Откаже ли да охлажда в трафици,това е един от на4ините. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт