Малка къща в прерията

  • 6 448
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 516
Доне, и аз така. Докато синът ми не започна да решава, че предпочита с приятелите пред блока, а не на разходка с мен.  Laughing

# 61
  • Мнения: 9 463
Нямам търпение детето ми да порасне още малко, за да го заведа на моите места, да открия неговите места, да бъдем всички заедно на нашите места. Бях сама достатъчно дълго време, бях самодостатъчна дълго време, измедитирах си медитациите за един живот напред.

Ами ако това на аватара си ти-да, имаш право Mr. Green
Ама вземи и спри цигарите, че гледай как си се сбръчкала вече!  hahaha

Ох и аз като съм уморена и изнервена ми се иска да забегна на някъде, ама съм пусто социално добиче и без люде не мога..особено без домашните ми любимци /синковеца и мъжо Mr. Green/
Всеки има право на личен живот и пространство-стига с това да не пречи на близките си Wink

# 62
  • Мнения: 502
       Хубави отговори прочетох,най-много ми харесаха на Бутински и Дона. И аз  бих живяла така...
 
 Иначе за усамотението...Мисля,че когато вече си омъжена и с деца,приоритетите са други. Аз отдавна не изпитвам нужда да се усамотя в този смисъл-без децата и мъжа. Ще ми липсват и няма да ми е комфортно. Виж,да избягам от "фона",искам го,много го искам,но не знам къде да избягам. Искам да не виждам намусените и любопитни физиономии на нашите чиновници(от два месеца това ми е болката!). Простотията направо ме плаши вече,мръсотията-тоже...Но да не се отклонявам от темата. 
     Минута усамотение,преди следващата тълпа от туристи ...

   

# 63
  • Мнения: 984
Дона, много хубаво си го написала. И аз чувствам същото нетърпение!

# 64
  • Мнения: 17 546
При всеки човек е различно отношението към семейството и децата. ще излезе, че аз искам да избягам от тях... Трима са, големи са вече, сама съм ги гледала. Без баби, без гледачки, без ничия чужда помощ! Никъде не сме ходили докато бяха малки. Нито сами, нито по гости с тях, защото едно е да идеш с едно дете на гости, друго е да помъкнеш три! Вече мога да си позволя да се наслаждавам на необходимата ми доза самота от време на време. Не се чувствам гузна, лоша, виновна или не грижовна, безотговорна майка. Някои хора след години много трудно ще преодолеят синдрома на "празното гнездо" (или както там се наричаше това, когато децата пораснат и тръгнат по своя път).

# 65
  • Мнения: 984
Балу, въпреки че имам едно дете мисля, че те разбирам. Струва ми се, че Нотар изхожда от позицията на баща. Той няма как да разбере колко е трудно понякога да си слънцето за три планети. Hug

# 66
  • Мнения: 2 070
Мисля ,че щом човек разполага с достатъчно средства,няма значение къде живее,защото има избор.

# 67
  • Мнения: 843
         Бунгало на плажа.  Или около.
         Понеже няма вече плажове.. Бунгало.  С елементарни удобдства.  ВС, елементарна кухня.  Колко прагматично...  ooooh!
          Не е непременно море, може язовир,  но гледката към морето е желателна.  Hug

             Може и джемпер.    Гооолям. / 4- стаен/  на Арапя.  Целия сезон .   Ще си пускам приятелите  почти без пари.  само да има хора там.   И аз ще наминавам. Laughing
оооооооооооооооооооо , ще наминавам! Hug   Форумът ще бъде с предимство.., мчи как!?!
   

# 68
  • София
  • Мнения: 1 783
Нямам търпение детето ми да порасне още малко, за да го заведа на моите места, да открия неговите места, да бъдем всички заедно на нашите места.
По този почин децата ми бяха къпани от ранна възраст в хижарски леген до печката с дърва и проходиха гонейки ябълки кюлюстурки.

# 69
  • Мнения: 765
 
 Не мога да си позволя  да пропусна детството на дъщеря ми, но не си представям да седя в хижа с тичащи дечурлига около мен (за дълъг период от време). Не е моят начин.
 "Спокойствие" не идва от "място".
 Наслаждавам се, без да искам да задържа това усещане за дълго, защото се познавам. Ще ми омръзне.
 Малка къща в прерията би ми свършила чудесна работа за почивните дни и ваканциите. След 30 години ще е друго. Дотогава има време и най-хубавото на това време е, че не знаеш какво ще се случи.
 А утре ? Къде ще живея? Къде ще работя? Заедно ли ще остана с човека до мен? Искам ли да знам всичко това и да се затворя някъде, за да поливам розите? Къщата и усамотението са за хора, които имат всички отговори или са в дълбока депресия, някои я наричат "мъдрост".

# 70
  • София
  • Мнения: 3 099
Чета, чета и се чудя - защо София е толкова пренаселена, а малките къщички в спокойни места пустеят...

Искам си в София, но не искам да има такива задръствания.

ДеЩо, приятелката ти има нужда да намери себе си, не къща в прерията.

# 71
  • Мнения: 4 965
Е, азаф, ти какво си помисли??  Crossing Arms Аз за торбите от МОЛ-а говоря. Там ми е кварталната бакалия. Flutter

МОЛ, не-МОЛ - аз ползвам половинката по предназначение  Mr. Green.

# 72
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Докато бях 'мома', намирах пристан в две противоположни посоки - или на място, където съм била щастлива, сигурна и ми е било уютно на душата /като бабината къща например/, или пък на съвсем непознато такова, където да имам възможност да се занимавам с нещо коренно различно, да го откривам и същевременно да намирам себе си.
Сега намирам усамотение в доста прозаични и ежедневни неща - с книга или тук, докато детето спи; в грижа за себе си /все пак таз' красота трябва да се поддържа   Laughing/; в кратка разходка до аптеката или магазина в дъждовен неделен следобед, когато градът е притихнал и пуст; пък дори и когато се затворя в кухнята да творя и остана насаме с мислите си.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не съм ви чела, но на мен малка къща в прерията ми звучи по-скоро натоварващо отколкото отпочиващо.
Сещам се за един виц по повода.
Туристи в ада - вихрят се купони, секс до дупка, пиене, дрога. Лелеее, казват си, че то тук хич не било зле. Идваме!
Решили те да останат вовеки и в следващия момент ги натикали в казана с катрана. Ама, какво стана, взели да подвикват, нали купони, това-онова.
Ааааа, туристическата обиколка свърши! - подсмихнали се рогатите.

И аз като ивонска си искам Варната, ама след основно почистване /моля, Дренски и Рокси да не четат  Grinning /.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 783
Реките от аобсолютна мъдрост в тази тема са на път да ме удавят.

Общи условия

Активация на акаунт