Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Моля ви, момичета, може ли някой да ми обясни каква е нормалната форма на фалопиевите тръби. Нагънати ли са или трябва да са гладки. Правиха ми снимка, рентгенологът каза, че не вижда някакви проблеми, но същевременно е писал, че тръбите ми са силно нагънати. Гинекологът засега мълчи по въпроса.
Цитирай

Бургас

Какво ти казаха , проходими ли са ? Когато са силно нагънати , това също се приема като проблем , поне така мисля , нека и други момичета да се включат  newsm78
Цитирай

по света и у нас

Мисля, че трябва да си смениш гинекологът.
Как така няма никакъв проблем, а  пък имаш силно нагънати тръби  newsm78
Ако са проходими - супер, но това че са нагънати  newsm78
Цитирай

Стара Загора

Аи не са прави със сигурност.
Като мълчи доктора явно незнае...моят съвет да го смениш Wink
Цитирай

Съгласна съм с Хера!
Когато тръбите са нагънати, съществува реална опасност от тубарна бременност. При мен и двете тръби бяха проходими, но едната беше по-дълга и леко нагъната. Е, нея вече я няма. Наложи се да я отстранят, поради руптура, следствие тубарна бременност.
Консултирай се със специалист. Да, при нагънатите тръби има риск от извънматочна, но може и да не се случи. Божа работа е.
Цитирай

Peace
Цитирай

Варна

Тръбите не трябва да са нагънати. При мен след снимката едната тръба се вижда, че е силно нагъната и гинеколожката ми каза, че направо може да се отпише. Другата също беше удебелена. При мен обаче чудото се случи и още на следващия месец след цветната снимка забременях и то вече след като се бяхме отчаяли. Най-голямата ми радост в момента е че чакам две бебчета и се моля всичко да е наред.
 Така че няма невъжможни неща и според мен всичко е Божа работа.
Цитирай
Благодаря ви на всички за отговорите. Аз също съм в шах, защото все пак преди една година имах една бременност, която за съжаление приключи с мъртво раждане в деветия месец, две седмици преди термина. Никога не съм имала проблеми с проходимостта на тръбите, но ........ ??? Тепърва ще тормоза гинеколога си с въпроси. В момента разполагам само с двете изречения на рентгенолога, написани в резултата от рентгенологичното изследване и те гласят "Добре контрастирана маточна кухина. Нагънати и скъсени маточни тръби." Гледам си снимките на двете тръби и на пръв поглед не виждам никъде запушване или прекъсване на контрасната течност, но какво ли разбирам от снимки. Споделете повече за вашия опит, моля ви.
Цитирай

Здравейте момичета!
Използвам тази тема, за да не пускам нова!
Днес ми правиха цветна снимка!
Но нещо ме притеснява! Аз имам коремна операция поради миоми преди 2 години - една от които макар че беше външна, беще стигнала до кухината! Искам да ви помоля да коментирате разчитането, което сега ще напиша!
"Контрасната материя постъпва свободно и контрастира хомогенно маточната кухина, като я представя с правилна форма, с резки и гладки очертания, със съхранен капацитет! Двустранно маточните тръби са с нормален ход, със съхранена проходимост, с наличие на сакциформено разширение в ляво. През двете маточни тръби КМ се излива безпрепятствено в свободната коремна кухина, оформяйки свободно разливащи се депа!"
Притеснява ме това "сакциформено разширение в ляво". Какво е това!
Между другото малко кървя! Не ми дадоха да пия антибиотик! Редно ли е според вас да се взема! Всъщност до преди 7-8 дни бях на антибиотик за 10 дни заради лечение на гъбична инфекция!
Моля за отговор! Все още не мога да се зарадвам, че тръбите са ми проходими!
Цитирай

някъде там......

Мимивал, както са ти казали вече другите момичета, нагънатите тръби също са проблем, тъй като яйцеклетката може да "заседне" на някой от завоите и да не може да слезе до матката. Норе ти е обяснила вече какво следва от това. Но не пропускай и друг момент - при цветна снимка тръбите често правят спазъм и дават грешна информация за себе си - т.е. могат да се нагънат по време на снимката от такъв спазъм, а на практика да са си съвсем добре.
   МираМ66, според мен няма от какво да се притесняваш - действай този и следващите два-три месеца сериозно по въпроса с бебеправенето - шансът е много голям.
   Стискам ви палци, момичета Hug
Цитирай

Благодаря ти! Много си мила! Ще действаме!
Цитирай

Varna

Не съм сигурна какво точно означава сакциформено разширение   това  не е ли разширинието на тръбите в което всъщност се извършва оплождането на яйцеклетката  newsm78 Простете ако греша.Нека някой друг даде мнение
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.