За вашето мнение

  • 1 090
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте. Едно нещо ме мъчи и искам да ви попитам за вашето мнение.
Какво мислите за следната история: След преживяна тежка болест един мъж се учи да ходи и се възстановява.
Неговите роднини (дъщери) искат да го поставят под пълно запрещение, за да могат да му вземат месечните пари, които получава.
Човекът е с акъла си, разсъждава и т.н. Просто не може да се движи все още.
Този мъж ми е близък, но аз не мога да направя нищо, защото не съм роднина. Той ги пита защо правят това, а те му казват:"Ти не си добре, не можеш да мислиш и да се контролираш".
Повярвайте ми, не е така. И ме е страх, че ще подкупят някого, само и само да го поставят под запрещение.
Не се интересуват от него, как е, ял ли е, облечен ли е? Като се обадят го питат единствено къде са му парите!
Не мога да проумея, как може един нормален човек да постъпва така с баща си!!

# 1
  • Мнения: 378
Хора всякакви,вече нищо не може да ме учуди.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Не се поставя туку така някой под запрещение, минава се през дело правят се експертизи не е толкова лесно има съдия, вещо лице, лекар и т.н.
А този човек като има средства да си наеме някой да го гледа в къщи, да му готви, чисти и т.н.

# 3
Мадлена, този човек няма толкова "много" пари.
Има човек, който се грижи за него, но те искат да го изхвърлят.
А пък като те тресе злобата и даваш рушвети, лесно можеш да подкупиш съдии, експерти и т.н.

# 4
  • Мнения: 2 803
Незнам какво може да се направи. Просто човешката лошотия граници няма. Силно се надявам да има скорошно възмездие и стискам плаци за човека да се оправи на крака.  bouquet

# 5
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Пази боже от такива дъщери.Вместо да му помогнат по някакъв начин да може по бързо да се въстанови.Мислеща подкрепяй го има голяма нужда от това.Успех. Naughty

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Имах предвид, че съда може да постави под запрещение а може и да откаже /лично съм го виждала последното с една баба която е трудно подвижна но в час с главата и съдията отказа/, а те пък какъв интерес биха имали, като не е за пари /много/ а казваш че човека и ок, т.е. не го налага обективната действителност да се постави под запрещение

# 7
  • Мнения: 183
С някой лев, с такава  диагноза може да се "сдобие" човека, че и роднините му ще се изненадат. В България, всичко е възможно.

# 8
Мадлена, човекът живее от години с жена, с която няма брак. Тя го гледа в момента.
Откакто се случи това с него, те се опитват да я изхвърлят по всякакъв начин.
Да уточня, че той живее в свой собствен апартамент с въпросната жена. Самички си живееха.
Сега роднините са решили, че тя може да им вземе нещо (не знам как ще стане).
Ситуацията е много сложна. Роднините тормозят жената по всякакъв начин. Мъжът се старае да я защити, но те въобще не го слушат. И тъй като не могат да я изгонят по друг начин, са решили да го поставят под запрещение.
И това го научих от една адвокатка, при която са ходили.

# 9
  • Мнения: 1 371
Много тъжно за бащата и жалко за жестокостта на дъщерите му.

Дано на стари години им се върне тъпкано!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Еми да сключат по най бързия начин един брак и да покажат среден пръст на роднините.
Междо другото сходен сценарии видях с мой комшии, живееха от незнам колко години заедно, дядото се разболя и тя го гледаше, той само на легло и тако може би 9-10 год., обаче като се видя че той си отива синовете му изхвърлиха жената и взеха друга да го гледа и дядото почина малко след това, даже не допуснаха жената да доиде на погребението, много ги беше страх да не им вземе скъпоценната гарсониера ако се оженят, ама в този случай нямаше как да стане дядото беше само на легло.

# 11
  • Мнения: 476
Подписват с въпросната жена и въпроса е решен.

# 12
  • DE
  • Мнения: 967
Подписват, ама нали може да се унищожи брака от роднините после!

# 13
  • София
  • Мнения: 383
С подписване няма да стане.
Жилището е придобито преди брака и ще си го наследят дъщерите му.
Може би ги е страх, че може да и дари апартамента срещу грижите й или пък й го продаде.
И със завещание е трудно щото после те ще го обжалват и процедурата е дълга и сложна.
Но предполагам адвокати са по-запознати с материята.
А иначе от човешка гледна точка това е доста жалко. Но винаги има и друга страна и не се знае нейната гледна точка. Казвам го като човек бил и от едната и от другата страна.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
С подписване няма да стане.
Жилището е придобито преди брака и ще си го наследят дъщерите му.
Това не е така преживелият съпруг наследява починалия независимо от това кога са придобити имотите, заедно с децата разбира се без значение от кой брак са децата. Завещанието наистина може да се оспори, за сделка най добре е чиста продажба със запазено право на ползване пожизнено и безвъзмезно  Peace /ако не сключен брак разбира се/

Общи условия

Активация на акаунт