LUF СИНДРОМ

  • 99 052
  • 598
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 014
Момичета, все повече започвам да се замислям за лапароскопия. Но незнам тя какво би помогнала на луф синдрома след като веднъж съм оперирана и минах лечението но явно неуспешно. А и както разбирам след като продължават кистите и болките по време на овулация значи и ендометриозата не е ликвидирана, не само съпътстващите я неща. Или пък отново да ми спрът цикъла но без лапароскопия....Дайте съвет ! newsm78

# 61
  • Мнения: 4 248
Това си е за гинеколог Kene. Защо не попиташ док кое е най-добре?

# 62
  • Мнения: 1 291
Според мен трябва добър специалист който да следи това нещо и той да казва какво да се прави.не да се луташ сама,ти не си лекар.Препоръчвам ти клиниката на щерев,аз в момента съм бременна благодарение на тях-ендометриоза,луф синдром,,лечение 6 месеца,пак луф синдром,следен 3месеца,1 неуспешно инвитро,а след това 1 успешно с близнаци,всичко това ми отне около година

# 63
  • София
  • Мнения: 2 014
така е прави сте момичета, ще го обсъдим това с док.

# 64
  • Мнения: 103
Здравейте бъдещи майки  Grinning!
При мен също се получи като с malinkap - този клостилбегит единствено направи усложнения при мен.
При мен док. има съмнения за луф синдром, всеки път киста в яйчника, от която яйцеклетка явно не излиза а само расте и боли до спукване. Но последният цикъл нямах доминантен фоликул, за да се провери въобще.
Пък сега чакам или доминантен или киста. Ако не дай си Боже имам киста ще последва незабавна лапароскопия!

Обаче въпросът е ако се установи луф синдром какво да правя след това? newsm78

# 65
  • Мнения: 3 988
chip4e, ин-витро с асистирано спукване не фоликули би могло да е решение. Но най-добре се консултирай по тоя въпрос в клиника за стерилитет.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 014
chip4e при лапароскопията ще се види ако има луф синдром дали той е в следствие на ендометриоза. Тогава се предписва медикаментозно лечение.
Проследил ли те е лекарят на УЗ три поредни месеца и пробвали ли сте да спукате фоликулите с Прегнил? Физиотерапията също до някъде помага но само ако няма кисти и тогава се провежда лечението. Също така и почивка и липса на нервно напрежение помагат.
Но като че ли ин витрото дава най-бързи и положителни резултати.

# 67
  • Мнения: 103
Сега ще следим в следващите месеци но предния дори нямаше фолукил, а уж чакахме рибаунт ефект от 3месечен курс на контрацептиви.
Следващата седмица съм на док.
Благодаря ви много сте мили!
kene - за липса на нервно напрежение не можа и да става дума! Трябва да си взема отпуск и да си остана вкъщи за да нямам напрежение...  Laughing а това е невъзможно!
Но се опитвам да се справям с напрежението!
Сега събирам информация за да мога да си задам всички въпроси на доц.
Но аз се отдавам на шестото си чуство и знам че съм избрала а правилният.
Дано не ме лъже newsm78
Желая успех!
Ще кажа резултати дано са хубави

# 68
  • Мнения: 4 248
chip4e,не го мисли толкова LUF синдрома.Все пак това е синдром.Едни учени казват ,че е причина за ендометриоза,други казват че е следствие от ендометриоза,трети твърдят ,че може и да не е свързан с ендометриозата.Досега се убедих,че никой не знае как точно с е лекува LUf синдром и защо се появява.Само предположения.Аз си мисля,че ако вземем ,че родим по едно бебе може и да изчезне.В края на краищата всичко опира до хормонален  дисбаланс.
Поздрави

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 99
Малинкап,луф-синдрома не е за пренебрегване.Аз имам луф-синдрим,но при мен няма нищо общо с ендометриоза(знам,защото имам правена лапароскопия).За лечението си права,може би ако се роди по едно бебе ще изчезне,но как да стане бебето като не се пука фоликула и няма яйцеклетка newsm78.И с прегнил дори не пуках фоликулите и ставаха огромни кисти.При мен бебето стана чрез инвитро.
Пожелавам успех на всички,не не пренебрегваите проблема,обърнете се към специалист.

# 70
  • Мнения: 4 248
tami1111,
Пожелавам ти като родиш бебчето да забравиш за Луф синдрома!При мен има подозрение за ендометриоза ,но не можаха да я докажат въпреки лапароскопия.Така,че съм в твоето положение преди да забременееш.
Мисълта ми беше ,че и да се притесняваме за  ЛУФ синдрома медицината няма отговор на въпроса с какво ще се излекуваме.Така,че не виждам смисъл защо трябва да се притеснявам за нещо ,което дори не е ясно какво е точно.Необходимо е, положението  да се следи всеки месец при добър гинеколог и евентуално инвитро ако не се пукат фоликулите.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 014
malinkap ти като си била само  на противозачатъчни, до какви размери ти стигаха фоликулите?
И въобще как да се разбере дали хапчетата действат?

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 99
Така е малинкап,трябва да се работи заедно с лекар за постигане на мечтата ни,а именно сладки  бебчета. Hug

# 73
  • Мнения: 4 248
kene, когато взимам противозачатъчни нямам фоликули и съответно кисти.
Кистите се получават след овулационната фаза,когато яйцеклетката не може да излезе от фоликула.
Има едни други кисти ,които не са функционални ,а шоколадови (ендометриозни) те стоят през цялото време и не се подават на лечение с противозачатъчни.
При мен най-големият размер ,до който са стигали фоликулите (фоликуларните кисти) е 9 см за около 2 месеца.Док се тръшкаше,че трябвало да се оперирам ,имало риск за живота ми ако се спука това нещо.Аз отказах ,взех си отпуска и пих 2 месеца регулон.За около месец кистата се редуцира до 2 см.На втория месец изчезна.Но това ако кистата е функционална ,не емндометриозна.
Хапчетата действат ако кистата изчезне за 1 месец ако е около 4-5 см или поне започне да се намалява като размери.

# 74
  • Мнения: 103
malinkap - така стана и при мен киста и с Логест обаче, тя явно се е спукала и изчезна.
Но този повтарящ се процес вече ме мъчи.
И аз си мисля, че ако си родя едно бебе, всимко лошо ще изчезне, но нали аз това искам да родя бебенце, пък и тогава няма да ми пука толкова - вярвай ми.
Утре съм на доктор и силно се надявам да види само хубави неща, имам обаче леки болки вдясно и малко се страхувам - да не е новата - стара познайница - кистата.
Но този път съм решила твърдо, има ли киста - лапаро!
И борба да бебе! Laughing

Целувки и успешна седмица от мен

Общи условия

Активация на акаунт