Случвало ви се е? Гангрена на зьб

  • 41 272
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
От около преди месец ми откриха гангрена на единия ми зьб. От около месец се лекувам от този проблем и ми е много притеснено. Моля ако на някои от вас ви се е случвало - моля споделете с мен!
 Sad  Sad  Sad  Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 577
Няма от какво да се притеснявате. Лечението наистина е малко по-дълго от обикновено, но след добро почистване и запълване на каналите, няма да имате проблеми със зъба. Помолете да Ви запълнят каналите с латерална или вертикална конденазация. Методите са най-добрите към момента и гарантират отлични резултати, при добре почистени канали.

# 2
  • Мнения: 22
Проблема при мен е че зьба не позволява по никакьв начин да бьде затворен - дори при сложено лекарстжо с фармперка започват болки и подуване и кьм окото. Вьзможно ли е това да се разпространи и извьн зьба? newsm78

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз съм с такъв зъб в момента. Sad Заради счупени инструменти в 2 от каналите от преди доста години.... С ултразвук успяха да "извадят" инструментите, пих антибиотици и след това повече от 2 месеца слагаха някакво лекарство. Едва вчера запълниха каналите.
Иначе и аз като теб имах болки дълго време, но поне нямах подуване- само изтръпване на костта.

Не знам дали ще стане нещо от този зъб, толкова време (и пари  Wink) вложих в него, надявам се наистина да са ме излекували.

Пожелавам ти успех!!!   bouquet

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 15:01 от anuschka

# 4
  • Мнения: 22
Дано при теб поне проблема да ти е приключил. Благодаря ти за отговора. Явно и аз съм тръгнала по твоя път. Колкото и да е странно  ми повлия малко успокояващо, въпреки че започнах доста да се изнервям покрай тази история.

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Дано при теб поне проблема да ти е приключил. Благодаря ти за отговора. Явно и аз съм тръгнала по твоя път. Колкото и да е странно  ми повлия малко успокояващо, въпреки че започнах доста да се изнервям покрай тази история.
Аз също бях много изнервена, а и с тези почти непрекъснати болки... постоянно се чудех дали има смисъл да продължавам, дали не е най- добре да се извади просто зъба... Но 1 зъб в устата, макар и с коронка, си е зъб в повече все пак. Wink
Успех в лечението!!!   bouquet

# 6
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Преди 2 седмици ми затвориха зъба. Имах гангрена и кореновото лечение трая 8 месеца (накрая вече не вярвах, че ще ми спаси зъба), но всичко се оправи така че ви стискам палци всичко да е наред.

# 7
  • София
  • Мнения: 577
Проблема при мен е че зьба не позволява по никакьв начин да бьде затворен - дори при сложено лекарстжо с фармперка започват болки и подуване и кьм окото. Вьзможно ли е това да се разпространи и извьн зьба? newsm78

Решението е много промивки на каналите и много търпение от Ваша страна. Наистина лечението е трудно и дълго, но си заслужава. От моя професионален опит, най-дългото ми лечение на гангрена е месец, месец и половина, с промивки почти всеки ден и временни вложки в каналите.
Късмет итърпение, ще се оправи зъба!

# 8
  • Мнения: 12
Имам и аз едно запитване.
Сина ми е на 3г  и има 4 развалени зъбчета.Водим го на зъболекар,сложихме една пломба,но тя падна,защото не можаха да подсушат зъба.На два му сложиха лекарство за да не го боляло и ни казаха да поизчакаме няколко месеца за да порасне повече за да не се стресира толкова малък.Ние си чакаме ,обаче се оказа,че има гангрена на тези 2 зъба.
Интересува ме как седи въпросът със гангрената и млечните зъби.Има ли някаква опасност,може ли да се излекува?
Благодаря предварително!

# 9
  • Мнения: 822
Зара е написала най-важното... И аз преди години имах този проблем. Зъболекарката ми процедираше по същия начин, като освен промивките ми правеше и някакви нагревки... Лечението ми отне около 2+ месеца. Важен е резултатът все пак. Успех!
Да добавя... От зъболекаря също се иска много търпение...

# 10
  • София
  • Мнения: 577
Имам и аз едно запитване.
Сина ми е на 3г  и има 4 развалени зъбчета.Водим го на зъболекар,сложихме една пломба,но тя падна,защото не можаха да подсушат зъба.На два му сложиха лекарство за да не го боляло и ни казаха да поизчакаме няколко месеца за да порасне повече за да не се стресира толкова малък.Ние си чакаме ,обаче се оказа,че има гангрена на тези 2 зъба.
Интересува ме как седи въпросът със гангрената и млечните зъби.Има ли някаква опасност,може ли да се излекува?
Благодаря предварително!

Гангрената на млечните зъби трябва да се лекува навреме, защото от кореновия канал инфекцията може да се разпространи в околокореновото пространство и да увреди зародиша на постоянния зъб. Трябва да се лекува, без значение, че детето е само на 3 години, но при колега със съответното отношение към детето, за да не се травмира от малко от зъболекари.

# 11
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Наистина трябва много време и търпение и от двете страни–и на пациента и на стоматолога,но крайният резултат си заслужава!Аз ходя по веднъж седмично на промивки и чистене на каналите,та кой знае колко време ще го влача тоя зъб  ooooh!

# 12
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз в момента лекувам гангрена, бях се издула страхотно, но не бях в София, та отложих посещението и се сдобих с раздуване на костта. След отварянето нещата се поуспокоиха. Коренът е под корона. Сега ще се лекуваме, възможно е да се наложи и резециране на върха на корена, заради съмнения за малка киста, чието съдържимо започна да излиза при отварянето на зъба. Въобще имам зъби за чудо и приказ, а полагам невероятни грижи! Ама к`во да пра`иш!

# 13
  • Мнения: 12
Благодаря на всички!

Щом трябва повече време ще сме търпеливи,за да се оправи,че се изтормози детето,а и с това чакане  се стигна до такова положение.
Ма то и аз съм си виновна,че не го заведох при друг зъболекар .

Надявам се всичко да мине гладко и да се пломбират тези зъбчета.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Лечението трае около месец. Аз съм имала преди 3 години. Попаднах на опитен специалист и се справихме с проблема благоприятно.

Общи условия

Активация на акаунт