Отговори
  • София
  • Мнения: 461
Това е въпросът ми Rolling Eyes.....
Малката още иска да си цока на всяко хранене,но това е невъзможно.....
От понеделник взимаме храна от детската кухня,но отказва категорично ooooh!.......
Ако сте имали трудности с привикването,моля споделете опит,и колко време ви отне.....
Искам да спомена,че храната от кухнята е приготвена много добре.
Чакам ви....
Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 833
Е, досега не си ли и давала друго освен цица? Предполагам, че пюрета е хапвала. Иначе какво лошо има да си хапва на всяко хранене и мляко?

# 2
  • София
  • Мнения: 461
Е, досега не си ли и давала друго освен цица? Предполагам, че пюрета е хапвала. Иначе какво лошо има да си хапва на всяко хранене и мляко?

Да,давала съм естествено,но всичко се отказва с изключение на пюре от броколи Rolling Eyes  От няколко дни и това отказа.... ooooh!
Никога не е яла нито плодови,нито зеленчукови пюрета,нито каши,както другите бебета.Отказва,плюе и реве #Crazy
Захраних на 5 месеца.Преди това е била само на кърма.

# 3
  • Мнения: 873
и ние не сме яли пюрета,кухнята отказваще също,както и супичките и манджичките,които приготвях специално за не-никога не ги прояде тези неща.
сега е на година и 2 месеца,яде от нашата храна и това е така от 7-мия месец.
според мен,не се мъчи с кухнята,ами давай да си хапва от вашето ядене Peace

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
При нас не е имало проблем,но все пак всички деца са различни Hug

# 5
  • Мнения: 156
И при нас не е имало проблем. Пробвай към кашите, пасираните плодове или супичката да прибавяш малко мляко, даже и адаптирано. Едно време на детската кухня са й казвали млечна кухня, защото към храните е имало мляко, но сега май нещо такова  не слагат. А преходът трябва да е плавен. Слагай малко мляко и  сиренце. Попара  с мляко и сирене яде ли? feeding

# 6
  • София
  • Мнения: 461
И при нас не е имало проблем. Пробвай към кашите, пасираните плодове или супичката да прибавяш малко мляко, даже и адаптирано. Едно време на детската кухня са й казвали млечна кухня, защото към храните е имало мляко, но сега май нещо такова  не слагат. А преходът трябва да е плавен. Слагай малко мляко и  сиренце. Попара  с мляко и сирене яде ли? feeding

Там е работата,че почти нищо не яде... Нито попара,нито супа.А за АМ да не говорим Sick
Абе,то ще прояде все някога,няма как...Ама дано е скоро,че вече не издържам Cry

# 7
  • Мнения: 1 098
Моето дете не иска да яде ДК, а моето готвено яде. Иначе и на мен ми допада приготвената от ДК храна, но явно че човечето си има вкус Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 344
дано не те уплаша, ама моята принцеса е на 1г 8м. и продължава да е предимно на кърма. Както я захраних на 6м с каши и пюрета, потръгна трудно, постепенно отказа и това което ядеше. има дни само на лърма едва ли не, има и дни в които си хапва..притеснявах се, пускахме изследвания...ами расте си детето, не е кльощава
Предлагам храна, яма пред нея сакън й се дояде, ама тя като си реши че й се яде нещо хич не трябва подканване... Просто има такива деца...дори и на ам които са били( познавам лично едно подобно млекарче Simple Smile )

# 9
  • Мнения: X
Мартин така и не успя да премине. Вече му давам само вечер да суче и ти много малко, но въпреки това няма никакъв интерес към нашата храна. Яде кис. мляко, сирене, бисквити, хляб, плодове. Не знам кога и дали изобщо ще прояде манджи. Дано!

# 10
  • София
  • Мнения: 461
Малко по-спокойно ми е, като виждам,че има и други,като нас... Laughing

# 11
  • Разград
  • Мнения: 2 102
При нас не е имало такъв проблем.

# 12
  • Мнения: 45
Моят син ядеше пюрета и му готвех до 1г и 2м. после постепено започнах да пробвам да му давам храната от ДК,но той отказваше,за 2 седмици спря и от моите манджи да яде,много малко ядеше.Но аз не спирах да му предлагам по малко от яденето от ДК и така лека полека прояде и храната от ДК

# 13
  • Мнения: 966
На 7м. започнах да давам храна от кухнята.Сутрин кърма на обед малко манджа и кърма,следобед кърма и вечеря също постепенно за месец,два започнах да давам и супата за вечеря,а до крема стигнахме чак като беше  на 10-11 м.

# 14
  • Мнения: 8 221
Синът ми много хареса храната от кухнята, а купени пюрета не искаше. Всяко дете обаче си е различно. Спомням си, че като бях малка аз изяждах храната на брат ми от ДК. Той не искаше и да я куса, а аз я обожавах. Толкова вкусна беше.

Общи условия

Активация на акаунт