Птичките отлетяха на юг, ние оставаме тук - Франция 16

  • 20 889
  • 297
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 49
Здравейте,моми4ета.Ние ве4е сме по4ти излекувани,и от ататовците и от грипа  Simple Smile.
Утре ще ходиме до Лил на мини екскурзийка и ще посетим един сръбски магазин,в който се надявам да има кори за баница,4е ми пуснахте мухата и сън не ме хваща.

Сбъдваща мечти ,силно стискам палци съвсем скоро да си намерите вашето местенце.Аз съм живяла в Германия преди доста време,но като цяло не бяха лоши хората.Ние живеехме в малко град4е,трудно те приемат,но пък отпуснат ли се, вси4ко се нарежда.Доста отзивчиви хора бяха.Но зависи и на какви ще попаднете.Надявам се вси4ко да се нареди ,най-добре за вас.

jalana,и тук вси4ки са се побъркали по тази игра.Всеки ден в парка се събират,хи4 не ги знам правилата,май трябва да избуташ вси4ки конкурентни топ4ета.

Мистик,ти да не си в Бретония,там чакахме нета около 2 месеца и имахме същите проблеми.Адски неорганизирани  и мързеливи хора бяха.Тук ни включиха вси4ко наново за 5 дни.

# 61
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
Включвам се набързо, докато чакам спанака и каймата да ми се размразят, а моите хора са на маршéто.  Laughing
Покрай едно недоразбиране с мъж ми онзи ден, за тази вечер се оказах с гости вкъщи Simple Smile. Историята е следната - четвъртък вечер се примибирам и мъж ми казва, че свекърите са е обаждали да ни питат кога сме свободни, та да им минем на гости. И ми напомня, че бяхме говорили да поканим едни приятели на гости към края на месеца. Аз (доволна, че няма да ми се налага да готвя Wink) отговарям "Уговори се с вашите за този или другия уикенд, пък с приятелите ще видим в зависимост от гостито при вашите". Явно "с вашите" му е убягнало от изречението, защото, докато се преобличах го чувам да звъни на приятелите "Свободни ли сте в събота?"  Shocked. Те пък се оказаха свободни... И аз пак имам извинение да не си изгладя прането, което се трупа откакто майка ми си замина  Laughing

Мише, стискам палци бързо да си намерите квартира. Сигурна съм, че мъжът ти като е на място ще може по-лесно да се ориентира в обстановката. Хубавото е, че поне сте се запознали с града и знаете къде да търсите, не "стреляте на сляпо". То вашето местене съвсем наближило! Майка ти колко време ще остане? Сама ли ще се справяш с пренасянето?

Мистик, нищо чудно на мишката наистина да й е липсвал контакат с други деца и сега сменената обстановка, новите приятели, заниманията, да й се отразяват чудесно. Това и на теб също ти помага. Сега ти пожелавам и бързо да си намериш работа!  Hug
Един въпрос - върти ми се из главата, че беше писала, че си се боядисала в черно. Това в някоя тема ли съм го мернала, или съм го сънувала (пък може и да съм пила, то вече знае ли човек)?  newsm78

Чумби, аз пък благодаря за слънцето Wink.

Jalana, Kery, играта се казва "Pétanque" (както спомена Mariqkara) и е голяма забава. Името идва от провансалския диалект и означава "с вързани крака". Хвърля се едно малко топче, наречено "cochonnet" на около 15 метра. Всеки играч разполага с 3 стомамени топки. Целта е, с допрени крака, без да излизаш от очертанията на един малък кръг да хвърлиш твоята топка възмошно най-близо до кошонето, или да отстраниш топката на противника (в зависимост от избраната тактика).. Печели този, чиято топка е най-близо в края на играта. Ето и повече и по-точна информация на английски / френски от портала на петанката.
И спирам дотук, че пак лекция изнесох  Embarassed.

# 62
  • Мнения: 1 194
Роца твоите лекции са много полезни на всичи, не се срамувай, продължавай да ни просвещаваш Sunglasses
Мише, добре завърнала се! Надявам се Светли бързо да намери къщичката , която ви чака някъде там скрита Wink Аз пък да ти кажа не се очудих като каза, че Франция ще ти липсва ! Дано бързо се адаптирате и успех на набора с новата работа!
Кери, приятна екскурзия и дано намериш прословутите кори!(ние пък имаме замразени във фризера, ама кой да се занимава да прави баници Embarassed)

Всъшност влязох да се похваля, че тази вечер съм на концерт на Мадона! С някой ще се засечем ли по поляната на Стад дьо Франс? Grinning

# 63
  • Мнения: 1 325
Привет от мен !
Нищо ново при нас освен , че вчера ходихме семейно на цирк newsm18 Нищо особенно, малък семеен цирк но колко му трябва на детето Laughing
Сбъдващи, дано да намерите мечтаната от теб квартира и да се адаптирате бързо Hug Аз пък давам мило и драго да живея в немско Grinning Преди няколко години поживях там и определено ми хареса.Другият плюс в полза на Германия е , че съм немско-говоряща а френско хич Laughing
Роца, да си изядете спаначника сладко сладко Hug
Мариакара, да споделиш впечатления от концерта Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1 194
Момичета, концерта не беше нещо велико! Предпочитам залите пред стадионни изпълнения, пък и Мадона не се беше подготвила като за юбилеен концерт, странно, но явно има друга работа жената Sunglasses

# 65
  • Мнения: 1 207
Много се извинявам за нахалството,че пиша в темичката ви,но може ли да ми помогнете с един превод Praynig
Бихте ли доставили до България и колко ще е доставката?

Благодаря много предварително  bouquet  bouquet

# 66
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
Mariakara, жалко че концерът не е бил на ниво.  Sad Защо е бил юбилеен?
Много съм съгласна за залите, някяк си по-близко, по-"индивидуално" е (честно казазно, аз недолюбвам Стад де Франс от Келтските нощи през 2002-ра, когато платихме по 45 евро за място и си излязохме 15 минути след началото).

Tasi, преводът звучи горе-долу така (ако имам грешки, поправяжте, докато е време Simple Smile):

"J'aimerais savoir si une livraison pour la Bulgarie est possible et en connaître le tarif" (Бих искала да знам възможна ли е доставка до Бългaрия и каква е цената)

Роца, да си изядете спаначника сладко сладко Hug
Докато си спомня кога за спаначник съм писала, се усетих за какво става въпрос newsm78... Спанакът ми трябваше за канелони  Grinning Но стнаха хубави и наситина ги хапнахме сладко (освен Камбанката, която зелени неща не яде).  Wink
Даная впечатли ли се от цирка?

# 67
  • Мнения: 1 194
Роца, нали стана на 50 булката, за това! Аз реши, че е юбилеен, не е официално Wink
А нашите ги е страх на цирк Rolling Eyesна морето не успиахме да ги убедим да идем

# 68
  • Мнения: 467
Момичета, отдавна не съм идвала, знам, но ето че сега имам нужда от вашият опит  Grinning
Моето голямо момче има някои проблеми с говора (дисфазия) и поради тази причина нещо двуезичието му е трудно и колкото и услилия да полагам, френският му е мнооого по-добър (нали и сеансите при логопедката са на френски). Досега все упорствах да не му говоря на друг език, освен на български и да не чета съответно книжки на френски, но ето на, искам да знам, вие как постъпвате с вашите дечица, смесвате ли езиците, четете ли и на двата ? Яд ме е че имаме повече френски отколкото бг книжки, а няма кой да му чете Confused

# 69
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Toni et Toto, не знам какво е дисфазия  Embarassed , но е съвсем нормално френския му да е много по-добър от българския. И моят син беше така до май, когато се прибрахме в БГ. Като се върнахме обратно тук, около 90 процента от думите му бяха на български, но малко пове4е от месец след това, пак обърна пове4е на френски. Аз му говоря само на български, но телевизия, у4илище, роднини, вси4ко останало е на френски. Важното е 4е разбира вси4ко (е, когато му изнася разбира се  Wink ).

Мария, а Мадона само нови песни ли пя, или и старите си хитове?

Роца, гостите доволни ли останаха  Grinning

# 70
  • Мнения: 847
Тони и Тото - а какво казва логопедката за дисфазиата?...как да процедирате?
В много градове има разли4ни асоциации ,които помагат на родителите и на децата с разли4ни говорни проблеми ..погледни в интернет ,все нещо ще намериш..
И защо да няма кой да му 4ете книжките на бг - ами ти ?Ние ве4ер преди заспиване про4итаме "доста "малки истории - на бг и на френски , и на португалски ...и се редуваме с таткото ...моят син няма проблем с двата езика- френски и български ,аз му говоря основно на бг, таткото на френски и на португалски...и представете си - като про4ета някоя дума на френски не както трябва от книжката ( разбирайте не с френския акцент на баща му ) - веднага малкия дявол ме поправя.. Laughing та така...на у4илище също не са се оплакали , 4е не го разбират ...а за бг езика - ами ние сме ту в БГ , ту във Фр-я та затова ги сменя и плямпа и на двата ..
МарияКара - защото така Мадона се е изложила,кое не ти хареса??4етох ,4е новият и филм не бил кой знае какво ...
За Цирка - и дребния ходи миналата седмица с баща си на цирк Завата и двамата са останали доволни ...ама той баткото не го е страх от животни .
Хайде лека от мен.

# 71
  • Мнения: 467
Момичета, благодаря ви за отговорите.
Виждам, че и вие правите като мен, значи саъм на прав път. Много се ядосвам че френският надделява, но явно трябва да го преглътна. И при нас, всички, совен мен говорят френски, а в Бг си ходим за малко и е крайно недостатъчно за да проговри добре ; той тъкмо превключи и трабва да се връща  Blush Иначе ме разбира много добре и български книжки имам, нашите народни приказки, както и тези на братя Грим и т.н., но се страхувам че не ги разбира още.
А това с дисфазията е объркана история. детето не може да изрази, това, което иска, а ми реди изречения, които не ся свързани по смисъл, не са адекватни така да се каже. Логопедката нищо не казва, но други лекари направо настояват да му се говори само френски, а аз като упорито магаре си държа на езика и така...
Мамба, виждам, че си имаш и ти един малък Викторчо, много ми е приятн да срещам и други дечица с това име  Heart Eyes
Тука спирам. лек ден и до следващо включване  Hug

# 72
  • Мнения: 292
Здравейте френски мами   bouquet
от доста време не съм писала и чела, но сега сядам да наваксам (с четенето поне  Mr. Green). Ние от началото на септември сме си тук. Местихме се и free чак сега ни пуснаха интернета. Дани тръгна и той на матернел и днес за първи път не плака сутринта като го оставих и съм много щастлива   Simple Smile
Погледнах, че за говоренето на български е станало дума. При нас пък е точно обратното заради дългия престой в БГ. Сега още му е трудно да превключи на фр, надявам се скоро да се поотпусне с говоренето иначе всичко си разбира. Toni et Toto според мен не че съм специалист и знам кое е най-добро във вашата ситуация, но смятам, че е добре да продължаваш да му говориш на детенце на бг, за да не го забравя. Може в началото и да не говори ня бг , но бъди сигурна, че си го трупа речника и в един момент ще го проговори.

Лека седмица от мен на всички Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 85
Привет, момичета,
да ви се похваля, че и ние ходим на гардрие и се справяме добре !!!
За говора, не се притеснявайте; децата превключват от един на друг език, това ги обогатява!
Ние вкъщи говорим и на френски и на български, и понякога правим големи каши,  ooooh! но така е...
Toni et Toto, & Mamba  [/glow[/color]] и аз съм мама на Виктор, много хубаво име, нали... Grinning
Кери, много съжалявам, че не можахме да се видим, но да се надяваме че пак ще дойдете; хареса ли ви Лил? (PS аз съм ивката от биберончето позна ли ме  Laughing)

# 74
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
Я, темата живна Wink

Toni et Toto, на мен не ми стигна упоритостта да говоря само на един език, така че пердаша повече на френски  Embarassed. Моята мамуна въпреки всичко, разбира доста български и понякога ми метва по едно "да" или "не", ако иска да ме умилостиви  Laughing. За сметка на това, се възхищавам на старанието и постоянството на момичетата, които държат на езика. Аз съм за бой в това отношение. Та, думата ми беше, че тъй като средата е основно френска, няма начин Виктор да не говори повече френски. Дори и да не говори, той трупа речников запас. Нищо чудно, скоро да се отпусне и да проговори. Още повече, че това е езикът, на който общуваш с него непрекъснато. Не съм специалист, но мисля, че можеш да му четеш книжки на български. За разбирането - Камбанка е с 2 месеца по-голяма, но няма проблеми с тези на Шарл Перо, даже и почна да ме поправя, ако объркам думите Wink. Чета и на двата езика, понякогя стават и 3, но май най-интересните книжки са на френски Simple Smile.
Oт друга страна, щом пък лекарят ви е посъветвал да му говорите на един език, може пък да е начин да преборите дисфазията  newsm78.
Ако ти се рови назад, погледни в една от по-предните теми (може би 13-тата или 14-тата) Шомон беше дала разни статии за двуезичието при децата.

Мариакара, на 50 ли стана вече Мадоната? Малееей.... май само ние младеем  Whistling

Аз на цирк досега не съм водила Камбанката. Тя сигурно няма да има нищо против, ама аз съм с резерви към цирка  Laughing. Иска ми се да я заведа на Cirque de soleil, но трябва да погледна кога пак имат спектакли.

Оставям ви и oтивам да гледам един боливудски филм (с малко късмет може да е от кратките и да свърши едва в полунощ Wink). Лека!

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 07:51 от Роца

Общи условия

Активация на акаунт