Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители по държави
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-275 от 275 отговора

Toronto, Canada

ALBERTA

Kalida – Edmonton
npoJIeT – Edmonton / Русе
mamamia – Calgary / София
stefi - Calgary
Titina – Calgary / Варна
VessiK - Red Deer / Варна

BRITISH COLUMBIA

denzul – Vancouver / София
lili – Vancouver
mamamasha – Vancouver
Millena - Vancouver
Г-жа Броненосец – Vancouver / Варна
santa rosa - Vancouver
tinaros - Langley

QUEBEC

Aalexa – Hull
aninik – Montreal
anna-maria gerdzhikova – Montreal
Вери – Montreal / София
biberon – Montreal
canadianmom – Montreal
cho4o – Montreal
dimple – Montreal / София
Eli= = = – Montreal / Пловдив
escorial – Montreal
greendream - Montreal
heureuse – Montreal / София
juli 3 – Montreal
kristie – Montreal
Lady Cherie – Montreal
mama n – Montreal
mama Desislava – Montreal / София
Mama Veni – Montreal
milla_ – Montreal
МИНЕрВАта – Montreal / Елена
mimi2004 – Montreal
Mimcheto – Montreal
nadin13 – Montreal
November Rain – Montreal
oganche – Montreal
petite_66  – Montreal
p4eli4ka – Montreal / Ямбол
psichokuk – Montreal
rosist – Montreal / Пловдив
sheba – Montreal
shemet_neveroiaten – Montreal / София
smuty – Montreal
TarikMom – Montreal / Бургас
teta beta – Montreal
thesara – Montreal
Yildiz – Montreal
Yoni bonboni – Montreal

ONTARIO

Rayan’s mom – Brampton / Варна
HotChilly – London
nevenska – Markham
croco1 – Mississauga
dany_ip – Mississauga
dilcheva – Mississauga
Dot – Mississauga
Gery. R. – Mississauga
kivitoT – Mississauga / Хасково
kokonka – Mississauga
Specialka – Mississauga
Sneji – Mississauga
SweetyP – Mississauga
Гаргамелчо – Newmarket
Emi w Ottawa – Ottawa / София
Poupon – Ottawa
Yanadark – Ottawa / Велико Търново
Кафява мечка – Peterborough
Век, де – Toronto
B52 – Toronto
booboo’s mama – Toronto / София
Chrisimommy – Toronto
cocicanada – Toronto
desie111 – Toronto
Dunn – Toronto
Kаролина – Toronto / Севлиево
nadi_n – Toronto / Сливен
New Valia - Toronto / София
Pate Jaki – Toronto / София
Peppy – Toronto
Pisanka – Toronto
ppi – Toronto
sanja_2 – Toronto
silvia_alexis – Toronto
Sofi – Toronto
sunnyflower – Toronto
sylvi – Toronto
wikibg – Toronto
niara – Waterloo

SASKATCHEWAN

peyka – Saskatoon
simplyaven – Regina / София

Очакваме ви в Канада:
a_tita, Diviana, msbilt, grisha_81, Gata loca, slancho83, Ookami, MamaMargo, anilevi, eli_nikol, Mimeto uae, Daniell, Dido4ka, new mom, hand, ANI.F, bety27 

Предишните ни теми:
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 13
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 14
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 15
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 16
На канадската земя сме в очакване на много деца - 17
Канадки мили и красиви посрещат есента щастливи - 18
Канада - 19
Коледната тема на канадките - 20
Майки в Канада - 21
През месеца на виното и любовта е 22-рата Канадска тема
23-та серия на Канадският сериал
Пролетно слънце в Канада бързо ти ела, че във вкъщи ни доскуча! - 24
Кокичета, минзухари и всякакви цветя вече избуяха на канадска земя - 25
Ха-ха-ха, на канадската земя, слънце пролетно ни сгря! - 26
В Канада лятото дойде, хайде всички на море! - 27
Лятна Канадска тема - 28
Цитирай

Честит Рожден Ден и на Ели!

Да си жива и здрава!

bouquet  bouquet  bouquet

Много девички.  Wink
Цитирай

Seattle

Eli, Честит Рожден Ден bouquet

Записвам се набързо и отивам да търся раницата на Виктория за първият учебен ден утре Crazy Стискайте ни палци Praynig
Цитирай

Vaudreuil Canada

Честит Рожден Ден на Ели и Пчеличка!
Много щастие и усмивки ви пожелавам.

Каролина  bouquet страхотна тема както винаги.
Цитирай

Oakville, ON

Честит Рожден Ден на Рожденничките!!!!! bouquet

Каролина, както винаги - СТРАХОТНА ТЕМА  Hug
Цитирай

Кебекуйка

Честит празник и от мен на Ели и Пчеличка!!!
 bouquet
Цитирай

Торонто/ Хасково

Цоп, и аз в новата ни теми4ка.Каролина, страхотно оформление,поздравявам те! bouquet
Цитирай

Canada

Ели, честит рожден ден!  bouquet С най-добри пожелания!

Каролина, мерси за темата!

Момичета, ако има фенки на Clinique, пък и не само, да ви кажа, че днес попаднах на примамлива оферта. Минавам аз през The Bay просто така и гледам обявен страхотен подаръчен комплект при покупка за 26.50 или повече преди такси. Изкуших се Smile, подаръкът включва: нощен крем, крем за очи, пудра (powder blush), четчица за нея, черна спирала, дълготрайно червило (приятно бежов цвят) и сгъваема четка за коса, всичко това в козметичен несесер. Доволна съм. Smile
Цитирай

Seattle

Изпратих Виктория на училището днес... даже не се обърна да ми каже чао Confused Исках да и кажа поне че ще ида да си я взема... тц виках след нея, дори не се обърна да ме погледне.. малко ми е мъчно, сега седя до телефона да не вземат да ми се обадят че ме търси ама надали..
Цитирай

Торонто/Канада

Хей, момичета!

Записваме се и ние след дълго - почти тримесечно форумно отсъствие по България и Полша, пропуснала съм хубавите летни теми, но съм на линия за есенната! В Торонто сме си от 3 дена, оправяме се с Паулинка от часовата разлика. Тя вчера стана на 10 месеца и е голям образ, както знаят мамите преживели тази възраст - дърдори, сочи с пръст, иска да ходи, номера с яденето и т.н. Как лети времето, а?

ЧРД на девичките, и аз съм дева, ама августовска. Браво на Викито за куража с детската, оправно момиче на мама!

Да се порадваме на хубавото слънце днес и до скоро!
Цитирай

Seattle

Ние се прибрахме, нямаше проблем, каза чао на учителката и си тръгнахме Laughing Казаха че е пяла и яла и само два пъти питала за мен, един път като някакво детенце и взело играчката ме е търсила да и защитавам правата Crazy  и вторият път като тръгнали да идват родителите да си вземат децата..  не ревала иобщо Love Сега разказва на бабите по телефона какво правили в училище 35
Цитирай

Pierrefonds, CA

Благодаря ви моми4ета за поздравленията и 4еститките !  bouquet

п4ели4ка, 4естит рожден ден ! Бъди здрава, щастлива и с късмет ! bouquet

От 2 дни сме в БГ ( Пловдив) и се опитваме да се оправим с 4асовата разлика  Crazy   

До скоро !
Цитирай

Монреал, Канада

Ели и Пчеличка, честито bouquet
Пате Яки, добре дошли с Паулинка! Усещаше се липсата ви от форума.
Ние утре посрещаме нашата баба, свито ми е сърцето че разчиташе на асистънс, а от Еър Канада в последния момент създадоха проблеми. Дано всичко мине добре, че е доста възрастна жената.
Аз имам 3 девички рожденици в семейството. С първите две вече приключихме с празнуването, остава ни само с последната да се отчетем Love
Гледам че Ясен вече се е ококорил Smile
Лека нощ на всички!
Цитирай

Калгари, Канада

Честито на рождениците!

Каролина, страхотна тема!  bouquet
Справих се някак с покриването ти, ама май ще трябва да ми покажеш как ги правиш въртящи, искрящи и толкова красиви твоите теми, че много простички ги правя  Wink

Иначе и ние преди една седмица се прибрахме от България и сега още ни се спи.
Цитирай

Montreal ,Canada

bdbaloniЧестита 1-ва годинка на Габриел на heureuse! bdbaloniДа е живо и здраво прекрасното ви ангелче,да ръсте много щастливо и весело !Да слушка мама и тате и много ,много да ви радва ! Весел празник и до скоро! Love Love
Цитирай

Монреал

Честито на всички рожденници, малки и големи - живота да ви носи само смях и веселие  bouquet Hug

Сори, че ме гони липсата напоследък, ама пуста работа - нямам време за нищо  Crazy Обаче вече получих "повишение", в кавички понеже е само смяна на длъжността, без парични промени  Tired - понеже съм все още в 3-месечния изпитателен срок  Crossing Arms.

Поздрави на всички, ако искате пак да се съберем някъде преди да завалят снеговете, аз съм на линия през уикендите, а пък ако на някой му се ходи на кафе и лафче, ще пускам телефон на лични  Mr. Green  Hug

November Rain, мерси   Hug
« Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 20:26 от TarikMom »
Цитирай

Edmonton

Здравейте отново. Още няколко седмици и идваме при вас Smile Едно въпросче към мамите от Алберта. Питането ми е свързано с 600-те часа, които трябва да се заработят, за да се взема майчинство в Канада. Може ли през тези 4 месеца да работя на различни места и сумарно да съм направила 600 часа или трябва да са заработени само при един работодател?
Който има информация може да отговори, но по принцип задавам въпроса към мамите от Алберта, защото доколкото знам, във всяка провинция е различно.
Цитирай

Vaudreuil Canada

Честит Първи Рожден Ден на Габриел на heureuse!
Да расте здраво и усмихнато дете за радост на мама и тати.

Ookami не съм от Алберта но мисля че няма да сбъркам ако ти отговоря - трябва да изработиш 600 часа в рамките на 12 месеца преди излизане по майчинство като за определяне на сумата която ще получаваш се взимат 26-те седмици преди излизането по майчинство. По майчинство можеш да излезеш 8 седмици преди термина или когато ти пожелаеш в рамките на тези 8 седмици.
Цитирай

Торонто/Канада

Мила Heureuse,

Да ви е жив и здрав най-малкияt мъж Габи!!! Да ви радва и да допълва по неповторим начин вашето голямо задружно семейство!

Как ще празнувате? Как е Габи?

Най-сърдечни поздрави с една свещичка!
Цитирай

Честит Рожден ден на Габи и от мен с малко закъснение!

Да е жив и здрав!

bdbaloni  newsm51
Цитирай

Монреал, Канада

Момичета, благодаря ви много! Прекарахме един страхотен рожден ден, ама снимките са пълен провал. Най-важното обаче е че точно на рождения си ден Габи проходи стабилно. Той и преди това правеше по няколко крачки, ама повече пълзеше. Ама на рождения ден имахме едно чаровно вече проходило гостенче, заради което според нас Габи се осмели да ходи на по-големи разсояния. Искал е да подражава човекът, като видял че себеподобното му успешно се придвижва на два крака, решил и той да не остане назад Mr. Green Та тогава се пусна няколко пъти на големи разстояния и оттогава и днес вече само ходи Love
Иначе празнувахме вкъщи с две приятелски семейства с дечица ва възрастта на Габи (едното то които в намален състав заради болест за съжаление) и с наскоро пристигналата ни баба. За мен за тази възраст това е идеалният вариант. По-нататък ще видим. Лека нощ!
Цитирай

Seattle

Честит Рожден Ден на Габи с малко закъснение. Честити ви ходещи краченца, толкова са сладки когато прохождат малките дребосъци, а как само им се увеличава потенциала за правене на бели Laughing Да ви е жив и здрав!
Цитирай

Toronto, Canada

Ookami няма значение при колко работодатела си работила, важното е както е казала Шеметката да имаш 600 часа за последната 1 година преди да излезеш в майчинство, може и последните месеци да ги натрупаш така майчинството ще ти е по голямо, на базата на заплатата от последните 26 седмици.
Честит Рожден ден на Габи на патерица и честити ходещи крачета!

Цитирай

Pierrefonds, CA

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН  на ВЕРИ, November rain и nadin 13 !  bouquet bouquet bouquet Бъдете здрави ! Весело празнуване !

Честит първи РД  на Габи !  heureuse, да ви е здрав и послушен !
« Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 10:56 от Еli=== »
Цитирай

Ааааа, Ели, да си ги нямаме такива, и аз празнувам имен ден.  35
Цитирай

Pierrefonds, CA

Ааааа, Ели, да си ги нямаме такива, и аз празнувам имен ден.  35

Вклю4их теее  Laughing Hug
Ако има и други празнуващи 'Честито' и на тях ! Smile
Цитирай

Edmonton

Благодаря за отговорите и честит имен ден на празнуващите bouquet
Цитирай

Монреал, Канада

Честит имен ден и от мен на празнуващите:  Ноемврийски дъжд, Вери и Надин13 bouquet Много весел празник ви желая dance С пожелания Раян скоро да стане батко (време му е вече Wink ), а на Ясен и Максим им е още рано, ама като поотраснат още малко и за тях ще важи същото пожелание Love

ЧРД на патерици на Габи bowuu Много весело детство му желая   1swing И честити краченца, смело да крачи напред  newsm68
Цитирай

Canada

Мерси за пожеланията, момичета! Много сте мили!
Честит имен ден на другите именички в темата! bouquet
Честити ходещи крачета на Габи! Сега се започна постоянното преследване.  Laughing

p4eli4ka, с този Ноемврийски дъжд направо убиваш всичко  Laughing, това е заглавие на песен, не се превежда. Smile Никога не съм била сългасна с концепцията на клипа, зловещия финал ми идва в повече (ама кой ли ме пита Smile), в моята глава не е толкова крайно.
Раян стана батко, имаме си мъничка племеница Love, пък за свое братче или сестриче ще почака още. Smile
Как върви ремонтно-освежителната дейност?

Еli===, как е в България? Вярвам, че си прекарвате страхотно.
Цитирай

Калгари, Канада

Здравей, Ookami!
Аз съм от Алберта. Всичко е както са ти го казали вече мамите тук , с малко допълнения. Звънях им лично по телефона да се осведомя, понеже живо ме интересува за евентуално второ бебе.
600 часа изработени в Канада за последните 52 седмици /до датата на подаване на документите, не до датата на термина/, независимо колко работодателя си сменила. Майчинството се изчислява от последният работен ден назад 26 седмици. Тъй че може да си направиш часовете не в последните месеци от бременността, а по рано и после да спреш да работиш, а да си подадеш документите за майчинство 8 седмици преди термина.
Телефона на който може да се обадиш и да ги разпиташ е:
1 800 206-7218 от 8:30 до 4:30 , натискаш "0" за да говориш с някой
Това е сайта:
http://www.hrsdc.gc.ca/asp/gateway.asp?hr=en/ei/types/special.shtml&hs=tyt

Пращам ти го и на лични за да не го пропуснеш.
Цитирай

Pierrefonds, CA

Еli===, как е в България? Вярвам, че си прекарвате страхотно.

Честита ви племенница ! Много здравичка и послушна да е !
Ние обикаляме по цял ден  Whistling Нещо захладня времето от 2-3 дни, но не ни плаши, нали сме канадци  Laughing. Днес на 20-ина градуса, всички съграждани с плътни якета, а ние по  къси ръкави  Party  Мимонка я бях навлякла, естествено, че бабите ще ме бият  Crazy
Забравила съм мръсния въздух и разбитите тротоари  Tired , но какво да се прави ...
С госпоИцата всичко е наред, запознава се с роднините и им се радва  Smile( и те на нея, малко в повече Smile ooooh!)

Абе хубаво е тук, ама за малко - месец-два, не повече  Rolling Eyes Поне за нас с мъжа ми..

« Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 21:44 от Еli=== »
Цитирай

Монреал, Канада

благодаря за пожеланията!!!

поздрави и щастливи емоции на другите празнуващи!!! bouquet
Цитирай

Vaudreuil Canada

Честито на празнуващите и весел празник.

Цитирай

Canada

Здравейте!
Мерси и за останалите поздравления!

Някой ползва ли слоу кукър/крок-пот и ако да, каква марка и доволен ли е?
Цитирай

Да, ползвам и съм много доволна. На Дженеръл Електрик. Но ти като купуваш, гледай съда да е бял. Моят е черен.
Цитирай

Монреал, Канада

November Rain, нямах никаква представа, че става дума за песен  Embarassed Пък и нали не съм англофонка, затова си го превеждам, по-голяма е вероятността да не сбъркам правописа Blush А ти с твоите многобройни никове, май е най-добре на име да ти пиша  Flutter Хем ще е правилно написано, хем малко хора ще се сещат, че пиша именно на теб Cool Стига съм писала глупости, ами да отивам да боядисвам  redecoration
Цитирай

Edmonton

Здравейте

Знам, че повечето сте от доста време в Канада, но спомняте ли си с колко багаж тръгнахте в началото - събрахте ли всичко в разрешените килограми от самолетните компании или част от работите ги получихте след това в колети? Има ли смисъл да пращам част от дрехите с колет или е по-добре да се купят направо нови. Гледам, че пощенските разходи са доста за колетче от 20 кг Thinking На какво мнение сте?
Цитирай

Vaudreuil Canada

Ookami ние дойдохме всеки с по 2 багажа по 32 кила, 4 месеца по-късно имахме гости които ни донесоха още 2 багажа по 32 кила. Така че винаги има какво още да се вземе - важното е да прецениш кое ще ти спести пари - дрехи така или иначе в някой момент ще купувате - вземете си домакински вещи с доказано качество, лични такива също с доказано качество или с които сте свикнали другото ще го купите. Например един комплект прибори за хранене струва доста и качеството е съмнително - ако имате хубави такива вземете си ги - те са за цял живот.
Цитирай

Торонто/ Хасково

Ookami, когато идвате в Канада за първи път може да носите неограничено количество багаж/това го знаят много малко хора и затова се вмесват в границите на 23кг./Поразпитай се.
Цитирай

Монреал, Канада

Ние също бяхме с по 2 багажа по 32 кила + 2 ръчни по 7-8 (разрешено беше по 10кг). Но малко след това всички авиокомпании промениха максимума на багажа на 2 по 23кг. Ако сега трябваше да идвам насам и да носим общо 4 по 23кг, сигурна съм, че доста неща нямаше да вземем. Но тогава 4 по 32кг напълно ни устроиха. Взехме абсолютно всичко, което си бяхме наумили, дори разни дреболии, за които много хора биха ми се изсмели. Но така или иначе и без тия дреболии можехме да минем, но като имаше място си ги взех все пак. Е, естествено останаха там разни книги и учебници, но в последствие ни пращаха по познати, а и сега като си ходихме взехме доста от тези учебници, както и доста книжки за детето. Винаги има още какво да се вземе. За приборите съм съгласна - вземете си от там, въпреки, че тежат. Ние пътувахме зимата и това че бяхме със зимните якета ни спести доста място в куфарите. Пък и бяхме си купили торби за вакумиране, които също ни свършиха доста добра работа. Но с тоя максимум от по 23кг на куфар, употребата на такива торби се обезмисля. Януари като си идвахме насам не ползвахме вакумиращи торби и куфарите пак останаха празни, но пък на кила ги бяхме докарали точно. По пощата е наистина много скъпо и според мен не си заслужава. За колет до 1кг мисля че беше 19лв, а от 1кг до 2кг - 26лв. За по-големи бях проверявала преди време, но цените бяха космически. След ваканцията, която прекарахме в БГ, за мен остава непонятно как човек сега може да имигрира с 2х23кг + ръчния. Ми ние дето уж почти нищо не носехме, пак бяхме на лимита на килограмите, и на отиване и на връщане. Е, вярно, че на отиване носехме доста памперси и пюрета, ама на връщане вече ги нямаше Blush Абе здраве да е, вземете каквото можете, пък каквото остане малко по малко ще ви го пращат по познати или като дойде ред да си ходите, ще си го вземете. Пак се унесох в писане, но по времето когато ние идвахме насам, бях известна сред приятелите ни с това, че имах най-подробните списъци за багаж Mr. Green Всеки си ги копираше и допълваше само личните вещи Crazy
Кивито, то може и да може да внесеш неограничен багаж в Канада, ама авиокомпанията няма да го позволи. Носачите на летищата са застраховани за по 23кг, затова ако е по-тежко се плаща свръх багаж. Ако имаш повече от 2 куфара, също се плаща. И тъй като е доста скъпо, едва ли си заслужава доплащането за неща, които тук могат да се купят с тези пари. А на летището в София никой няма да те пита за първи път ли идваш в Канада. Също съм сигурна, че никой няма да се задълбочи да разсъждава, какво означава емигрантската виза. Тяхната работа е да спазват изискванията на авиокомпаниите, нали за това им плащат. Пък кой го интересува къде точно отиваш и защо, че да правят компромиси за количеството багаж. Според мен ако някой е успял да направи това, е било защото е минал между капките, а не по друга причина.
Цитирай

Vaudreuil Canada

По принцип при емиграция имаш право да си внесеш неограничено количество лични вещи - заедно с теб или през първата 1 година. Авиокомпаниите лимитират количеството на багажа но останалия багаж можете да изпращате с контейнер или по други хора. Важното е при първото влизане да подадете списък с вещите които ще внесете в рамките на 1 година. Списъка е много генерален - дрехи, дискове, посуда, автомобил, хавлии, чаршафи, мебели и т.н.

Този списък се заверява от митничаря на летището и си го пазите за момента в който въпросните вещи влязат в страната за да не им плащате мито.
Цитирай

Монреал, Канада

По принцип при емиграция имаш право да си внесеш неограничено количество лични вещи - заедно с теб или през първата 1 година. Авиокомпаниите лимитират количеството на багажа но останалия багаж можете да изпращате с контейнер или по други хора. Важното е при първото влизане да подадете списък с вещите които ще внесете в рамките на 1 година. Списъка е много генерален - дрехи, дискове, посуда, автомобил, хавлии, чаршафи, мебели и т.н.

Този списък се заверява от митничаря на летището и си го пазите за момента в който въпросните вещи влязат в страната за да не им плащате мито.

То можело и в едно изречение да се каже, пък аз разтягам някакви локуми Blush Отивам да боядисвам  redecoration, много се застоях пак на компютъра  badcomp
Цитирай

Ottawa, Canada

OOkami, мои приятели пристигнаха наскоро тук и за жалост не им бях казала за този списък, но доколкото разбрах на митницата ти дават някакъв формуляр. Все пак си го поискай, ако не ти го дадат. Освен това те си пренесоха нещата от БГ с контейнер преди няма и месец, който believe it or nor им излезе доста евтино. Знам че гигантски комплект тенджери и друга покъщнина + 2 разглобени колела се наместиха в контейнера  Shocked и безпроблемно кацнаха тук. Ако искаш подробности свиркай, ще те свържа с хората.  Wink

Мамчета, не смея да се похваля (скоро надявам се!!), но имам питане във връзка със security clearance. Някоя правила ли си е за работа нещо такова? Ако да - колко време отне и за кое ниво?
Мерси:)

И да ви дам update, Ина вече е царицата на детската градина. Не мога да я накарам да си тръгне!! Отне ни 2 седмици да свикнеме, но сега е просто невероятна. Отива с кеф, малко хленчи на оставяне, но после си играе и се весели. Пожелавам го на всички!!!  Laughing

Цитирай

Vaudreuil Canada

Гаргамелчо имам питанка - ако правилно си спомням де Вики хапеше по едно време до кога продължи този период? Ние от няколко седмици хапем наред в къщи - за градината още нищо не са ми казали но се опасявам че и там ще има пострадали. Ако някой друг има опит с този проблем нека сподели кога отшумява тази криза. Дано да не е докато излязат всички зъби че ще си ходя вечно нахапана.  ooooh!
Цитирай

Seattle

Шемет, Виктория хапеше, да Embarassed Периода продължи около 3-4 месеца при нас, като имаше периоди в които беше по-спокойно и други които.. Струва ми се че колкото повече и се карах толкова по-зле ставаше, по този начин тя получава вниманието, което е и целта и. Като ухапе някой, гледай първо да успокоиш нахапаното дете, като игнорираш малкият хапльо максимално, а след това просто го взимаш и му казваш че щом ще се държи така няма да играе повече и си тръгвате. При нас хапането намаля драстично след като едно детенце зверски я ухапа по пръстите Rolling Eyes Поне при нас хапането в повечето случаи се случваше като се изнерви от нещо или е уморена.. общо взето в повечето случаи е предотвратимо и все пак имаше доста нахапани от моята щерка Embarassed
Цитирай

Vaudreuil Canada

Ох при нас май е резултат от зъбите - вечер и нощем е трагедия - нощес хапеше наред включително чаршафи възглавници и завивки. Хапе и себе си по ръцете предимно.  Confused Естествено не е постоянно така - в момента хич не се и сеща да хапе и може с дни да не се случи но понякога е ужас.
Цитирай

Калгари, Канада

OOkami, аз пращах два големи колета с одеяла и дрехи / големият малко по-малък от метър на метър, малкият  малко по-малък от големият/ за 300 лева общо, но то беше преди 3 години все пак. В централна поща в София, но не на малкото колетно дето са по 1-2 кг., а от ляво има един вход и там взимат големи пратки. Нямам представа колко са цените сега, но пак би трябвало да е по изгодно от пращане на малки колети.

Emi w Ottawa, а за този контейнер не се ли плаща нещо? И как ти ги доставят нещата после?  newsm78
Цитирай

Houston, TX

OOkami При емиграция в Канада и първо влизане, офицера те пита очакваш ли да получиш личен багаж ( това на емигрейшъна), отговора се отбелязва в белия лист, който ти прикачват към задграничния паспорт.
За контейнера както за всеки друг превоз се заплаща, но си освободен от Duty, GST (това за Албърта), и от провинциални такси за другите провинции.
Т.к. контейнера е 20" а това е много място, друг вариант който може да се използва е каргото на самолетните компании( идва по-евтино). Ако пътувате директни до Калгари имай предвид , че в момента доста от полетите са чартърни и имаш ограничение в багажа - 1Х 23 кг. Най-добре попитай в самолетната компания издала билета.
Според закона имаш право да си внесеш и лек автомобил. Мое лично мнение е да не използваш това, т.к. европейските автомобили не покриват канадските стандарти и ще е мисия невъзможна да го регистрираш в 40 дневния срок и ще трябва да го върнеш до България.

Emi w Ottawa на мен ми правиха security clearance. Получих го 10 дни след като подадох молбата. През това време вече работих и си го занесох на HR.
Цитирай

Ottawa, Canada

mamamia - не съм сигурна колко точно им излезе, но ще попитам като ги видя. Знам, че беше доста прилично.

titina - какво ниво clearance ти правиха? На мен ми трябва secret... Confused
Цитирай

Houston, TX

Emi w Ottawa гледам какво са ми правили- police information checks, information on applying for a pardon and fingerprinting. Нямам идея какво ниво се води, но тогава проверявях, че това е пълния списък с услуги които предлагат.
Цитирай

Thornhill,ON Canada

Здравейте ,аз май се появявам доста епизодично,но вече сме на канадска земя и се надявам,ако позволите да стана редовен член на българските майки в Канада.
В крайна сметка ,след много умуване ,кацнахме в Торонто,живеем в блока на сестра ми и съм щастлива че и ходя на гости по чехли,суперинтенданти -те са българи , намерихме тук и много други български семейства и съм много радостна че Ники той е на 11 ,има компания тук от момченца българчета на неговата възраст,учи в близкото училище Dublin , с две думи чувстваме се удобно тук, харесва ми квартирата, единственото което не ми харесва са ниско прелитащите самолети, вятъра и пожарникарските коли ,не мога да свикна и това е ,побърква ме шума им.
Ние идваме от Стара Загора ,където климата е много мек и затова първата година ще ни е нужна сериозна адаптация. Wink
Квартала е ок,намерихме магазини които са и хубави и не толкова скъпи,вече сме наясно кое от къде да си купуваме,мъжа ми си взе и G1,имаме и другите документи вече ,не сме си избрали обаче личен лекар, може ли някоя мама с детенце около 2 години да ми препоръча някой в района ,ние живеем в Nort York, много близо до кръстовището на Bathurst& Sheppard .
Всеки ден ходим и в парка до нас ,Earl Bells park ,мисля че така се пише ,но ако греша ме извинете  Embarassed
По въпроса с багажа ,ние пристигнахме преди 3 месеца с по 2 куфара от 23кг на нас с мъжа ми и на сина ми и за бебето 10 кг,отделно 3 по 10кг ръчен багаж.Трудно беше но се събрахме.
Бих препоръчала освен прибори и лекарства ,да си вземете и всякакви малки джиджавки за кухнята,тук ги има ,но в началото е трудно без тях ,а и всяко нещо струва минимум долар,вземете си дрехи за сезона в който пристигате за другия ще си купите от тук,за децата дрехите са по евтини от Бг ,за възрастни зависи от много неща ,какво качество търсите и т.н ,но не са много по евтини,поне моето впечатление е такова.
Вземете си и лична козметика с която сте свикнали.Подправки и чай задължително си вземете ,много по евтини са в Бг ,а и са леки.Вземете си ако имате място и пердета,тук поне за мен са скъпи  Rolling Eyes
А лично направих и един хитър ход ,поръчах от сайта на www.laredoute.fr  пухени завивки и чаршафи ,намалих ги с код (в темата ,в подфорума" На пазар "е описано подробно) и ги пратих до тук,доставката е 5 евро,от сайта пазарувах с дебитна международна карта на българска банка.Излезе ми много евтино и ми спести много нерви ,поръчах и дрехи за лятото на децата от там и така спестих място в куфара за по важни неща.Има много изгодни оферти,но трябва да има адрес там където отивате на който ваш човек да ги получи. Просто има опция да ги поръчате и платите от Бг ,но да ги пратите на друг човек и друго място ,без да ви се оскъпи услугата.
Ами това се сещам ,дано не съм досадила  Blush
Цитирай

Houston, TX

От собствения си опит мога да кажа, че беше безпредметно мъкненето на дебели дрехи, не съм ги сложила нито веднъж.
Цитирай

Canada

Моят собствен опит за ненужно мъкнене е на речници - еднотомни, двутомни, френско-български, българо-френски, английско-български... За почти 3 години някои от тях въобще не съм отваряла...  Blush Като има компютърни, не идва ред за хартиени. Ако сега идвах, вместо тях при възможност бих си донесла електронен речник.

Вери, мерси за отговора за слоу кукъра.

MamaMargo, добре дошла! Да те "успокоя", че аз още се стряскам от пожарните.

Еми, стискам палци да стане!
Цитирай

Vaudreuil Canada

Въпроса с топлите дрехи е много спорен - зависи колко топло държат в жилището което си наел и на какви разстояния ще се движиш. Обичайно късите разстояния са по-студени - особено ако ходиш пеша поради липса на удобен транспорт.
За дребните домакински детайли съм на 100% съгласна стига да ползваш такива - имам познати на които хич таман не им липсват щото ядат на ресторант или полу-готова храна и готвенето е за отбиване на номера.
Абе моя принцип е каквото имаш и можеш да го сместиш си го вземи особено неща които си свикнал да ползваш и ще ползваш още години наред. То и тавите и тиганите и тенджерите им са ужасни или ужасно скъпи. Наскоро обсъждахме липсата на кръгли тави ... много неща са трудно се обобщават.
Цитирай

Houston, TX

Калгари е относително топъл град ( само на -47 бях се намъкнала в екипа за ски, но тогава си беше наистина студено). В интерес на истината не съм носила и дебели ботуши - бях пешеходец 2 зими и разчитах изцяло на градския транспорт. Иначе и в къщи е топло, а откак взех сама а борявя с климатика в офиса съм добре.
Има тук едни тави, които със съпруга ми наричаме " мечтата на емигранта", виждала съм ги във всички емигранти, включително и ние имаме такава. Бях се навила да си нося гювеч от българия (купих си от тук дори по- евтин). Кръгла тава си взех от един магазин за кухненско обзавежане (от типа на тези за ресторантите), там имаше и гювечета. Сега си търся един глинен съд, подобен е на на нашите гювечи но капака му е като кула - използва се в мароканската кухня. Няма да спомена колко други неща съм домъкнала, които тук са доста по-евтини.
Цитирай

Монреал

МамаМарго- добре дошли на Канадска земя и в темичката  Hug Браво, че бързо сте се ориентирали, а този номер с доставката от сайта е супер хитър, особено за обемни предмети като завивките  Very Happy
Иначе и ние не носим много дебели дрехи, важното е да имаш топла връхна дреха и шапки и подобни аксесоари, а отдолу може и по шорти дето се вика  Laughing За децата ми харесват много екипите, които се слагат върху нормалните дрехи за зимата, долницата с тирантите и якето. Пък и тази година ще ми излязат евтино, защото ще ги купувам със employee намалението  Crazy
За траспорта - ние си пренесохме доста от покъщнинтата от щатите със контейнер, излезе много по-евтино отколкото да си купуваме всичко наново - донесохме си пералнята, сушилнята, матрак кинг-сайз, диван, лампи, един шкаф с чекмеджета, и какви ли не още дреболии.
Титина - тъкмо щях да пиша за Мароканските гювечи - ние си носихме разни съдове от Мароко специално, и като пристигнахме тук и видяхме, че тука има абсолютно същите, че и по-евтини  Crazy Да не говорим пък за наденичките, маслините и всичките вкусотии по мароканските магазини  Mr. Green
Цитирай

Seattle

MamaMargo, добре дошла на канадска земя и от мен Very Happy
Ние бяхме помъкнали одеяла.. ползвахме ги доста докато бяхме на квартира, тук имат лошият навик да пускат парното чак когато падне под нулата Rolling Eyes

За детските дрехи.. аз като един луд фен на чилдренс плейс, ще кажа за тези които нямат време да обикалят моловете, че в момента всичките им летни неща са по $2.99. От там съм купувала дрешки и за 99 цента. Забранила съм да ми пращат дрехи от България, качеството е несравнимо, цените също.
Дрехите за възрастни също не е нужно да са скъпи, има толкова много сейлове през цялата година, че само да имаш време да пазаруваш. Сега наближава и боксинг дей..
Мои любими магазини за дамски дрехи са Smart Set, Jacobs, Mexx за по-официални неща. Те често имат 70% офф сейлове. За ежедневни дрешки, Old Navy.. от там са ми най удобните панталони и всички са по не повече от 10-12$. За бельо, Ла Сенза постоянно правят сейлове. Само да имаш време да се отбиваш в мола веднъж седмично и да следиш къде какво има, можеш да си пълниш редовно гардероба на доста прилични цени Crazy
Цитирай

Ottawa, Canada

mammamia, говорих с мойте познати за каргото от БГ. Те са пренесли 50 Кг, но доста обемно - 2 колела, тенджери, тигани, гюведжета и разни други неща. Излязло им е 200 Евро в Бг и 50$ тука. Цената се изчислявала по някаква формула килограми/обем. Тяхния контейнер е бил пратен със самолет, т.е. доста бързичко пристигнал. Те имаха проблеми с прибирането на пратката, понеже авиокомпанията с която летял контейнера фалирала точно тогава. Но по принцип ти се обаждат като пристигне пратката и отиваш да си я вземеш. За подробна информация ще трябва да се обадиш на летището в София. Надявам се да помогне инфото! Smile
Цитирай

Houston, TX

Това за което говори Emi w Ottawa се нарича самолетно карго, за разлика от контейнерите който са с обем 20" или 40"(морски контейнери). При самолетното карго и куриерските услуги цената се изчислява на обемното тегло ( зависи от размера на пратката), което е различно от реалното тегло на пратката. При самолетното карго има доста особенности, т.к. има ограничение за теглото. Които мисли да използва този вид превоз най- добре е да се обърне към freight forwording company ( в Канада) или към спедиторска фирма (в България). За разлика от карго службите на съответните летища те имат по-широки контакти,а и предлаганите от тях цени доста често са по-ниски от предлаганите от карго службите.
Цитирай

Пловдив => Montreal, Canada

Привет, момичета.  Hug Имам обява, ако имате нужда от детска количка, ето погледнете тук:
http://bgcanada.com/phpBB2/viewtopic.php?t=33086

Можете да ми пишете на:
milla.dimitrova@gmail.com
Цитирай

Количката е вече подарена. Благодаря за вниманието.
Цитирай

Кебекуйка

Малии-и-и с този темп на писане, ще сме 29-ти номер до зимата  Mr. Green
Всички се възползват от хубавото време...и с право, няма да е задълго.

Цитирай

Vancouver

Темата с багажа ми идва навреме, сега го приготвям разбира се не ми стига мястото,  Tired летим тези дни.

Дъщеря ми е с чувствителна кожа и в България използваме Мустела и съм много доволна. Няма АД или подобен кожен проблем но лесно й се изсушава кожата като на повечето бебета предполагам.

Мисля, че не се предлага тази марка в Канада. Ако имате време споделете моля каква бебешка козметика използвате. Предполагам, че най-малкото мога да намеря Джонсън и Нивея бебе да речем  Thinking
Цитирай

Vaudreuil Canada

Дъщеря ми е с чувствителна кожа и в България използваме Мустела и съм много доволна. Няма АД или подобен кожен проблем но лесно й се изсушава кожата като на повечето бебета предполагам.

Мисля, че не се предлага тази марка в Канада.

Предлага се - напоследък са заредили доста добре с нея по фармациите но много често е отделено подредена тази козметика а не е при другата бебешка.
Цитирай

Vancouver

Мисля, че не се предлага тази марка в Канада.

Предлага се - напоследък са заредили доста добре с нея по фармациите но много често е отделено подредена тази козметика а не е при другата бебешка.

Е, супер! Едно нещо по-малко да го мисля.

Мерси много shemet_neveroiaten   bouquet
Цитирай

Канада, Монреал

Привет и от моя милост, дето се загуби по градинките и канадските ливади.
Толкова празници пропуснах да ви честитя, надявам се да ме извините  Embarassed
Бебе Сами расте и е много забавен, започна да се върти в леглото, а вчера присъствах и на бебешки кеч с едно плюшено мече, което беше успял да докопа в леглото Wink
За козметиката - наистина има Мустела, но е по-скъпа от България - поне като сравнявах цените на кремовете за бременни, аз бих си взела от БГ. Примерно бебешки хидратиращ крем за лице на Мустeла е към 15 долара. Имат и местна марка - Carotte, която също предлага много богат избор от бебешки продукти. Продават се и Klorane, Penaten, Johnson`s baby, козметика Chicco няма за сега тук.
« Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 02:14 от Lady_Cherie »
Цитирай

Калгари, Канада

Благодаря ти,Emi w Ottawa
Цитирай

на път

Здравейте момичета, от известно време се настройвам на преместване на местоживеенето с ванкувърско. Не е лесно, но се опитвам - образовам се откъдето мога. Опитах се и тук да изчета нещо полезно и намерих доста за което много благодаря  Hug.

Имам питане моля. Как стои въпросът с детските градини при 4/5 годишните? А при 2 годишните? Как стоят нещата с образованието, има ли немско училище във Ванкувър?
Как се понася климатът от предразположени към астматични кризи деца?

newsm78 ако се сетя още нещо пак ще питам моля ....
Цитирай

iva _d,

Целодневните детски градини са daycare- на възраст от бебета до 5 годишна възраст. На 3-4 години има занимания по 3 часа на ден- preschool /от 1-5 дена седмично/, на 5 години- kindergarten. Има и before&after school care също.
Цената за дейкеър от 30 мес до 5 год е около $700, но зависи от района, може да достигне и 1000, за по-малките деца е повече. В домашните градини- в къща жена гледа няколко деца, предполагам е по-евтино.
За немско училище не съм чувала, но тук има и немска общност, предполагам имат и училище.
Тук климатът е влажен, зимата не спира да вали дъжд, не знам как се отразява това на астматиците. Хубавото е, че Ванкувър е много зелен град.
« Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 20:02 от Г-жа Броненосец »
Цитирай

на път

Много благодаря за инфото  Г-жа Броненосец    bouquet

Мога ли да попитам къде мога да намеря линкове и адреси на конкретни градини  newsm78. В интернет, по квартали ли трябва да търся?
Цитирай

http://www.childcarechoices.ca
Виж тук, може да има интересни неща. Това е за цялата провинция.
Аз търсих градини в жълти страници и в крайна сметка се спрях на тези, които знам- близо до нас.
Цитирай

Vaudreuil Canada

Честит Рожден Ден на Дана на Калида!
Да е слънчево и усмихнато дете. Да слушка и радва мама и тати.
Весел празник за цялото семейство!

Калида как се оправяш с двете госпожици? Напоследък почти не се появяваш явно си много заета с тях.
Цитирай

Кебекуйка

ЧРД на Дана!!! Весел празник!
Цитирай

.....
Квартала е ок,намерихме магазини които са и хубави и не толкова скъпи,вече сме наясно кое от къде да си купуваме,мъжа ми си взе и G1,имаме и другите документи вече ,не сме си избрали обаче личен лекар, може ли някоя мама с детенце около 2 години да ми препоръча някой в района ,ние живеем в Nort York, много близо до кръстовището на Bathurst& Sheppard .
.....

Привет,
Не видях някой да е писал за избор на педиатър, дано не се дублирам ...

http://www.cpso.on.ca/Doctor_Search/adv_srch.asp?SCR=FIRST
Това е линк, от който може да се направи проверка за лекарите и практиките им. Има опция  да вади само такива, които приемат нови пациенти, защото не всички приемат. Аз си намерих така ... моя педиатър се намира близо до Лесли и Финч.
Имаше и един точно срещу твоя парк, там има поликниника, на юг от кръстовището Шепътд&Батърст:

3910 Bathurst Str. Suite 103
Downsview ON M3H 5Z3
416-635-5581
Dr. Sheldon Arthur Wise

Все пак си провери за по-актуални данни, аз проверявах преди около 2 месеца....

Успех!

Едит:
Сега видях, че въпроса е за избор на личен лекър, а не педиатър .... но схемата на действие е същата, от линка ще си намериш Smile
Цитирай

Ottawa, Canada

Момичета имам най-сетне новина за хвалене #Milti Дето си е направо за черпене  Drunk
Почнах работа action033 . Голямо вълнение ми е, защото ми отне около 6 месеца да я намеря пустата работа, но си заслужаваше усилията. Сдобих се с позиция в National Research Council, Public Affairs Office - Communications Officer (по професията)action033 Не ми е умряла циганката дето ме хвали - просто вълнение ме гони  bowuu
Всичко е на 6 засега, само дето офиса ми е в другия край на града и всеки ден се возя с колата
newsm01 за определено време.

November_rain - как върви твоя job search?

Не чакаме ли нови бебчета скоро???? Я да преброиме бременните  Very Happy Love.
Цитирай

Торонто/Канада

Лелеееее, Еmi w Ottawa,

това е страхотна новина и много сериозна позиция, ама много!!!!  beer2 beer2

Аз също съм надничала в сайта им за позиции и знам какви са усукани обикновено.

Голямо честито...абе БГ мамчетата са номер едно в Канада! Smile

Приятен уикенд на всички, аз моря студа с чаша червено вино!
Цитирай

Canada

Еми, честитоооооо!  bouquet Ти си наш'та гордост! Колко време пътуваш? Все пак е добре, че не ви е много голям града.

Тъкмо днес, като си говорихме на кафе с две много приятни форумски мами, обяснявах, че хъса, който ме е обзел последните 10-на дни за търсене на нова работа, ако беше дошъл месец по-рано, цена нямаше да има! Пък сега, на старата работа, където пак трябва да се обучавам, защото имало много промени, а и аз съм забравила всичко, пак ще си говорим само на френски, не мога да си излизам за интервюта... Ще пренасочвам енергията другаде. Smile

За бебчета - май B52 е наред Smile. Бързо и леко да е!
Цитирай

За бебчета - май B52 е наред Smile. Бързо и леко да е!
И мама Вени е за октомври.  Wink

Emi w Ottawa, честито! bouquet
Цитирай

Ottawa, Canada

Мерси за поздравленията Smile Пътувам към 30-40 минути. Не е много ако беше голям града, ама тука си е бая това. Пък и е чак в другия край на града, но не може всичко да е на 100% наред. Така че - това да е проблема Smile November rain ти си имаш все пак някаква работа, а аз трябваше да напусна като ми дойде време да раждам, защото бях на временен договор и контракта изтичаше след 4 месеца, трябваше да наемат нов човек. Та затова нямах много избор освен да търся Smile

Айде чакаме новите бебчета:) А мамите дето скоро се "обебихте" - похвалете се. Как е кърменето? С какво се борите? Кое ви ядосва, кое ви радва?  Wink
Цитирай

Еми, ЧЕСТИТОООО!
И при нас смяната на работа на два пъти отнемаше точно по 6 месеца ...
Да полеете събитието подобаващо (с приятелите с колелата хихихихих  Drunk Drunk Drunk )!

На нас по план ни остават около 2 седмици до термина, за сега бебо си седи кротко Smile Нека си поседи още малко, че аз току що се отървах от служебните ангажименти и ми се иска да се помотам малко преди да се кача на въртележката Smile
Стискайте палци!

Поздрави на всички!
Цитирай

CA- AB

Шеметна, Ивелинко, много Ви благодарим с Дана за вниманието. Тъкмо сега розовата/ принцескова/ вълна я е обзела, дори и тортата беше с 4- принцеси, а Дора ни е голям фаворит, особено след като почва с нашата буква. Отново благодарности за страхотните картинка, Дана ще бъде много щастлива.
Шеметна, питаш как е, ами трудно е с две и особено като си сам цял ден, но с промяна в приоритетите всичко става, затова и Форумските ми минутки са доста малко.

Столичното Еми, честита нова работа и ако се чуеш с Пупонката много поздрави!
Роземонтия, успех с работата която искаш да намериш и ако сисе видяла с Щастливчето, поздрави и за нея.

Желая Ви здраве и много късмет и усмивки на всички!
Цитирай

Кебекуйка

Шеметна, Ивелинко, много Ви благодарим с Дана за вниманието. Тъкмо сега розовата/ принцескова/ вълна я е обзела, дори и тортата беше с 4- принцеси, а Дора ни е голям фаворит,

Моля, моля  bowuu, чак сега видях, че е надолу с главата пустата му Дора, ама против уроки ще да е Mr. Green
Цитирай

Toronto, Canada

Еmi w Ottawa, честито!  bouquet Ей, ти си била страшна мадама щом си успяла да се пребориш с канадците за такава позиция! Успешна професионална реализация ти желая.

Калида, честито ти пораснало момиче, макар и със закъснение. Да ти е жива и здрава Данна и много поводи за радост да ти носи.

На бременните октомврийки B52, Вени и dany_ip, (която съвсем се загуби в тая тема) леко раждане им пожелавам и ви чакаме скоро да се похвалите с хубави новини.

Цитирай

Монреал, Канада

Здравейте мами! Каква приятна новина че Еми си е намерила такава страхотна работа! Very Happy Еми, честито!!!
На мен ентусиазмът ми да търся нова работа силно намаля, аз нали и без това си работя на непълно време, а от там часовете ми се увеличиха, работата по принцип е добра, така че не се оплаквам. Така и Габи мога да си го гледам (с помощ разбира се). Ама изведнъж видях една супер обява за Отава, която доста точно отговаря на моите квалификации. Аз по принцип вече бях решила извън Монреал поне близките години да не търся изобщо, ама покрай тази обява бай се замислих... То не че някой ми предлага нещо де, ама не ми се ще да си губя времето да пускам ако е изключено да реша да се преместя. Та май сега като свърша постинга ще се пъня да пиша кавър летър и да пращам, че срокът утре изтича. Ама честно, ако случайно вземе да стане, животът ми и най-мече животът на близките ми би станал доста по-сложен за неопределено време. Да знаете само колко по-трудно става местенето ако си с големи деца:tired:
Използвам случая да ви попитам - вие бихте ли сменили града заради някоя супер работа? Вииждам че в Америка са доста мобилни в това отношение, ама аз май съм по-консервативна. 

Калидка, честит рожден ден на Дана-сладурана, да ти е жива и здрава!
Цитирай

Montréal

Хайде и аз да се отчета в темата Very HappyОстават ми още 2 седмици до термина,ама като гледам скоро няма да е.Пък и чакаме подкрепа от БГ,та ако бабата успее да дойде преди бебето ще е супер,иначе ще ми е адски притеснено за детето(за баткото става въпрос).Вече почти съм приключила с всички подготовки,дори и багажа за болницата съм приготвила,ама това чакане е адски изнервящо,да не говорим за страха.Бебето е доста голямо,та не ми се мисли как ще излезе.

На въпроса на heureuse -заради супер работа е добре да се замисли човек за местене,макар че трябва от много места да погледне.
Цитирай

Монреал

Поздрави и от нас на Еми за новата работа
От скоро пак сме си у дома. Имахме чудесно лятно време в БГ. Тук ни посрещна есента - наи-красивия сезон.
За местенето- малко е индивидуално и всеки различно го приема. Напускайки БГ като, че ли ставаме по космополитни. Ние също сме обмисляли такива възможности и сме се настроили , че при нужда ще се местим. В края на краищата къща се купува и продава, мебели се местят, а дома е нещото което носим със и в себе си.
Малко есенни снимки от мен.

http://media.snimka.bg/0932/008118523-big.jpg

http://media.snimka.bg/0932/008118526-big.jpg

http://media.snimka.bg/0932/008118535-big.jpg
« Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 03:03 от Дивиана »
Цитирай

Здравейте, момичета!
Честито на всички празнуващи, живи и здрави!

Еми, честита работа! Предполагам колко си горда със себе си  Very Happy!

Мама Вени, не се притеснявай излишно, всичко ще е наред, дано бабата ви да дойде, но и без - пак се справя човек!

Смути, много хубави, живописни снимки! Къде точно е това?
Какви са впечатленията от Бг, извини ме, ако си споменавала назад!

За местенето- моето мнение е, че е хубаво човек да се мести, докато децата са малки! Хубаво е после да имат по-дълготрайни и постоянни контакти и приятелства! Макар, че тук средата не насърчава много това! А и честно казано, още помня последното ни местене, придружено с цялостен ремонт- един немалък стрес! Естествно, животът е непредвидим и понякога се налагат и по-драстчини промени!

При на новото е, че каката тръгна на градина- 3 дена в седмицата, предпочетохме този вариант пред прискул за 3 часа дневно! Първият ден и мина добре, не искаше да си тръгва, прибрахме я изтощена от игри и емоции!

Бебка е голяма веселушка, само ми говори, смее се постоянно, удари 7 кила, добре си хапва- кърменето вече е лесно, а и аз имам голям стаж!

Засега се радваме на хубава есен , излизаме всеки ден, дори и да вали!

Къде са другите момичета? Разписвайте се да живне малко темичката!

« Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 21:49 от Г-жа Броненосец »
Цитирай

Монреал

Смути, много хубави, живописни снимки! Къде точно е това?
Какви са впечатленията от Бг, извини ме, ако си споменавала назад!

Снимките са от Мont-Tremblant, курорт северно от Монреал.
За БГ - не знам какво да кажа. Изгледа да е по-добре от преди - повече работа, дават се по-лесно кредити - от там по добро качество на живот. София е презастроена. За сметка на това парковете и градинките са запуснати, а тротоарите разбити. Някои райони са неузнаваеми. Като цяло изглежда да има положителен напредък. За нас обаче е по-добре да си останем засега да живеем тук .
Цитирай

Мама Вени, не се притеснявай излишно, всичко ще е наред, дано бабата ви да дойде, но и без - пак се справя човек!
Подкрепям. Ние баби не сме имали, затова пък ни помогнаха 2 приятелски семейства. През нощта, когато раждах, оставихме Маги в едното да спи, те я заведоха на градина, а вечерта я взе другата моя приятелка. Големи комбинации бяха. Че и мъжът ми тогава ходеше на две училища. А последната нощ в болницата всички спаха при мен. Smile

Ние общо взето сме добре. Кърменето и то. Smile Чак не мога да повярвам, че успях като знам как беше с Маги. Ясен качва около 800гр на месец, дърпа повече на дължина- вече е 68см и 6680гр. Елегантен го раздава. Много е капризен, плаче и пищи повече отколкото трябва. Smile Със съня също малко е скаран.Няма нищо общо с Маги. Тя си беше кротко бебе. Откакто почна 3-я месец се заточиха едни лиги, ръцете са все в устата. Май са зъбите. Биба и всякакви подобни не признава. Иначе " приказва ", смее се, с кака си са голяма забава. Тя много му се радва, помага ми, занимава го долкото може, засега ревност не съм забелязала.
Цитирай

Монреал, Канада

Подкрепям. Ние баби не сме имали, затова пък ни помогнаха 2 приятелски семейства. През нощта, когато раждах, оставихме Маги в едното да спи, те я заведоха на градина, а вечерта я взе другата моя приятелка. Големи комбинации бяха. Че и мъжът ми тогава ходеше на две училища. А последната нощ в болницата всички спаха при мен. Smile

и аз подкрепям  Laughing...пък и си е приключение да се отиде с такси до болницата с все по-болящи контракции и да се върнеш с такси с бебе на 2 дни  Crazy

с кърменето и аз се справям, само че понякога Макс иска и мен да изяде #Crazy..много е лакомичък..вече е близо 6кг и 60см висок..със спането и той е доста скаран и явно не обича и да пазарува, защото влезем ли в търговски център се почва един рев, че чак срам ни хваща..ама кво да се прави Love
Цитирай

Монреал, Канада

nadin13, я да питам аз нещо за такситата. Верно ли е, че има таксита с бебешки кошчета? Бях чувала отнякъде, ама вече и не помня от къде. А това с пазаруването и при Флоранс взе да се проявява, особено в магазините за строителни материали. Не обича да ходим в такива магазини и това си е. Затова откакто е тръгнала на градина, гледаме да пазарим когато е още там, че да не ми мрънка постоянно. Пък за спането - нашата си е поспаланка, винаги е била такава. Взимам я към 17.15ч от градината и в 18ч е вече умряла за сън. Спи 2 часа, после я будя и я слагам пак към 22ч, като сутрин се буди не по-рано от 7-8ч. Често към 9ч учителката се обажда, за да пита дали Флоранс още спи Mr. Green

Забравих да ви похваля моето гардже Mr. Green Миналата седмица в градината учителката каза, че пее песничка на децата за водата и сапуна и всички тръгват да се мият. После каза: - Гледай сега! Като започна да пее, Флоранс веднага потърка ръчички, влезе в банята, качи се на една стълбичка, пусна си водата и започна да си мие ръцете, като от време на време потъркваше сапуна. Като се изми, спря водата. Аз останах изумена, защото тя винаги плаче и се изнервя когато й мия ръцете. А то май проблема е бил, че не я оставям сама да го прави. 2 дни по-късно имаше демонстрация и за мъжа ми Love От ден на ден съм все по-доволна от градината и мисля да си остане там докато й дойде време за училище. Преди мислех, че ще е по-добре да чакам място в CPE, ама детето много си харесва градината и учителката, на 200 метра е от нас, и е 7$. Мисля, че няма смисъл да си създаваме излишно напрежение и тревоги, сменяйки градината. Ще ми е интересно да чуя и вашето мнение по въпроса. Как бихте постъпили вие / или как сте постъпили, ако сте били в подобна ситуация?
Цитирай

St.Catharines, ON

Хей, здравейте  Wink

Не съм много по темата, но пък и тя май не е вече актуална  Shocked Аз съм от 3 месеца и половина в Канада или по-точно в St. Catharines, Онтарио и бих се радвала да ме включите в листата си по - горе и още повече, ако си намеря компания тук. С мъжа ми и 7 месечния ни син - Никола се установихме в St. Catharines, но сега вече мислим да се местим към Торонто, че е по- оживено. Виждам, че има много БГ мами там, което ме радва Smile Тук си нямам компания..или по- точно компания с българи. Е хайде, за сега това от мен, може би скоро ще пиша от Торонто.
Цитирай

Montréal

Г-жа Броненосец, Вери ,nadin13 ,благодаря за подкрепата,ама честно казано притесненията ми остават за сега.Днес бях на преглед-разкритие нямам пък постоянно имам усещането ,че раждането ей сега ще започне.
Вери,ти полваше ли телефона в болницата и с какви монети работи, а и става ли за разговори с БГ?
p4eli4ka ,аз също много мислих дали да не преместя детето в някое CPE, но имайки предвид,че сегашната градина ни е на много удобно място,детето си обича учителките и децата също,реших че няма смисъл от стрес.Все пак най-важното е децата да са щастливи(щото и в най-модерната и нова градина може детето да не се чувства добре).
Цитирай

Вени, за телефона не ти трябват монети. Звъниш си свободно. В БГ от болницата не сме звъняли, но знам, че ти трябва карта за международни разговори. В депаньора срещу Комисион Сколера имало от тях.
Пчеличка, води се по детето. Щом се чувства добре, няма смисъл да я местиш.
Цитирай

Здравейте, мили мами,

чета ви винаги когато имам възможност. Имам въпрос към мамите, които са правили късно отбиване - около годинката. Как сте успели да ги отбиете да не сучат след като вече добре разбират и имат изградени навици? С вода ли заменихте някои от суканията? Или започнахте от раз - просто един ден спряхте напълно да ги кърмите? Как реагираха бебчовците?
Цитирай

St.Catharines, ON

Здравей Milla,
Аз не съм от тези майки с късното отбиване. Моето момчнеце сега е на 7 мес. 2 седм. и 8 дни, и се отбихме преди 8 дни. Но въпреки, че е доста по-рано бих могла да ти споделя моя опит. Аз усещах, че вече за мен и за бебо е дошъл момента, а и кърмата ми намаля значително след като го захраних вече и с пюрета и каши от 6-я месец. Та аз първо ограничих кърменията за 3-4 дни..и един ден просто ги замених, но не с вода, а с мляко и пак му го давах гушнат и с шишето, а вие може би си пиете само с чаша и това ще е проблем. Не бих казала, че не му липсва, но със сигурност го прие по-лесно от по-голямо дете. Не е плакал, но просто се приспиваме по същия начин - гушнати и с мляко, а нощем и преди и сега се буди за мляко. Незнам как ще се откаже от нощното будене. За мен замяната с вода е невъзможна. Аз съм опитвала и не става. Много добре прави разликата. Той е свикнал от кърменето да се успокоява с мляко.
Желая ти успех и дано стане леко, аз съм питала за този момент и мамите в България, но при всички е различно, но общото е, че на всяко дете му липсва в началото.
Цитирай

aneta007, много ти благодаря, че сподели своя опит по тази тема  Hug

Моля ви, момичета, ако знаете линкове, където пише на български,  където се описва инфо относно отбиването моля да ми ги пейстне тук.
Цитирай

Мила, сещам се на първо време за бибилиотеката в кърмаческия, има няколко теми:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
Цитирай

Монреал, Канада

nadin13, я да питам аз нещо за такситата. Верно ли е, че има таксита с бебешки кошчета? Бях чувала отнякъде, ама вече и не помня от къде.

ами да ти кажа може и да има такива таксита, но нашето си беше съвсем обикновено..просто сложихме на задната седалката нашето кошче, но дори без да го застопоряваме - аз го държах..и така..но ставаше въпрос за 5 мин пътуване; не знам ако беше за по-далече дали щеше да се съгласи шофьора?!  Thinking
Цитирай

Здравейте, мили мами,

чета ви винаги когато имам възможност. Имам въпрос към мамите, които са правили късно отбиване - около годинката. Как сте успели да ги отбиете да не сучат след като вече добре разбират и имат изградени навици? С вода ли заменихте някои от суканията? Или започнахте от раз - просто един ден спряхте напълно да ги кърмите? Как реагираха бебчовците?
Milla, на годинка не може да се говори за късно отбиване. Знам, че звучи малко крайно, но е така Very Happy Говоря и от опит, и изхождайки от многото информация, която съм прочела за кърменето. Това е може би най-трудното време до около 2 години. Децата просто никак не са готови. Аз имах желание да отбия след година и половина, но просто не се получи. Отбих на 2,5 години за 2 дена без драми и без излишен стрес и за двете страни като просто и казах, че вече е голяма и повече няма да има меми, а само ще се гушкаме и ще разказвам приказки.
Ако наистина си решила, има начини и е добре да съобразиш с темперамента на детето си и това каква част от дневното меню е кърмата. Предполагам има теми в кърмаческия бол.
« Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 18:11 от Г-жа Броненосец »
Цитирай

Вери, златна си, мерси много за ориентирането  bouquet bouquet bouquet, все още не мога да се оправям в този огромен форум  ooooh!

Г-жа Броненосец, доста интересно мнение, благодаря!  Peace Аз действително искам да я отбия сега, ако може...
Бих искала да те питам, след годинката кога си го кърмило  - нощем, сутрин и вечер  или през деня и ноща?
« Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 21:31 от milla_ »
Цитирай

Вери, златна си, мерси много за ориентирането  bouquet bouquet bouquet, все още не мога да се оправям в този огромен форум  ooooh!

Г-жа Броненосец, доста интересно мнение, благодаря!  Peace Аз действително искам да я отбия сега, ако може...
Бих искала да те питам, след годинката кога си го кърмило  - нощем, сутрин и вечер  или през деня и ноща?

тя винаги е сучела на поискване, никога не можахме да установим някакъв режим на кърмене. Опитах да разредя кърменията, но не се получи, защото тук сме по цял ден заедно, а и на една година не може да разбере защо понякога може, а понякога не, особено като съм на разположение. За това за нас нах-препоръчваният навсякъде метод на постепенно разреждане  нямаше как да провърви. Точно по време на първия рд и след това бяхме в България и съм я оставяла на майка ми и не е имало проблем. Тя дори заспиваше само на гърда, но като ме няма е заспивала и без това.

Ако искаш да се върнеш на работа, училище- кърменето не е пречка, спокойно може да оставите сутрин и вечер, или само веднъж. Така може и плавно да се отбие. А може и цяла нощ да наваксва и да не можеш да се наспиваш. Има много майки, които кърмят така още дълго време.

Щом си взела решение, все ще намерите щадящ начин - тя и бебка сама ще те насочи.
Цитирай

Vancouver

здравейте от Ванкувър  Smile

Пристигнахме преди няколко дни, пътуването беше ужасно защото бебето не спря да мрънка милата много се изнерви, имахме басинет но така и не го ползвахме защото не искаше да спи в него. После пък първият ден тичане да открием син, банкова сметка и тн, тя плаче, че не може да се климатизира и бяхме спали за 48 часа сигурно около 3-4 часа  Tired.

Свикваме вече, първи впечатления: много вали и много китайци  Laughing.

Искам да Ви питам какъв прах използвате за пране на бебешки дрешки защото май аз недовиждам но не намерих прах в супера който да е само за бебета, единствено омекотители.
Цитирай

Калгари, Канада

hand , добре дошла!
milla_ аз го отбих на една годинка и около 1 седмица. Към 9-тия месец го отделих в негова си стая, до нашата, и ставах по два пъти на нощ за кърмене, после по веднъж /той така си се будеше/. По едно време /малко преди годинка някъде/ ми писна и предупредих мъжът ми, че спирам нощното кърмене  Laughing /да се подготви за рев през нощта и истерии  Wink / И така нощем като се събуди го гушкам и се люлеем на стола, но без кърмене /вода ако иска пие малко, но той не я искаше и да е пил първите пъти по една глътка най-много/. За една седмица няма и свикна, после - буди се проревава по навик и после едва съм го гушнала и заспива, и така си започна да си спи през нощта и ако се събуди, то не е за кърма. Кърмех го сутрин, през деня колкото си иска и вечер, той нали ядеше и други неща, та лесно започна да не търси кърма. Само като се удари нещо или му е криво, търси гърдата за успокоение. Оставих го само сутрин и вечер. И за няколко дни я спрях, сутрин като станем, отиваме в кухнята и там си закусва, а вечерта я спрях последна, мислех да я задържа за седмица, ама аз два дни я спрях. Той не се е съпротивлявал.
Та при мен си стана постепенно и естествено, но то зависи много от детето, а и от майката де.  Very Happy
Ако си решила да го отбиеш сега, то ще намериш начин подходящ за теб. Успех!
« Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 09:12 от mamamia »
Цитирай

Vaudreuil Canada

Мила аз се върнах на работа преди 6 месеца близо и все още кърмя. Предимно вечер и нощем. През почивните дни и през деня.
След годинката започнахме да поразреждаме дневните кърмения и на година и 3 месеца беше останало само едно такова.

Възрастта за естествено отбиване на кърмачетата е между 2 и 4 годинки така че да се каже кое е рано и кое е късно отбиване е много относително....
Цитирай

Искам да Ви питам какъв прах използвате за пране на бебешки дрешки защото май аз недовиждам но не намерих прах в супера който да е само за бебета, единствено омекотители.
Бебешките прахове са почти винаги последни вдясно на щандовете с перилни препарати. Най-популярният е
http://www.ivorysnow.ca/Images/en-ca/prod_bottles_en.jpg. С отлични качества е. По-големите вериги супер-маркети имат свои марки бебешки прахове. Не очаквай разнообразие.
Цитирай

Vancouver

Бебешките прахове са почти винаги последни вдясно на щандовете с перилни препарати. Най-популярният е
http://www.ivorysnow.ca/Images/en-ca/prod_bottles_en.jpg. С отлични качества е. По-големите вериги супер-маркети имат свои марки бебешки прахове. Не очаквай разнообразие.

Мерси, ще го пробвам.
Цитирай

Г-жа Броненосец,  mamamia,  shemet_neveroiaten, благодаря ви, че споделихте вашите истории за отбиването с мен!!!  bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet
Да чуя личния опит на вас мили мами ме окуражава да реша и аз какво бих желала. Нашият проблем е, че при всяко събуждане нощем единствено заспива на гърдата. Така вече имам хронично недоспиване, а и вече няма кой да ми помага. Майка замина за БГ. Та може би и аз така ще постъпя, ще разредя постепенно и ще се опитам да отмахна най-вече нощните кърмения, дневните не ми пречат. Нашата мома не прие биберон нито от шише нито залъгалка още от раждането, та затова ми е мнооого трудно, та ще видим с какво ще го заменя....
Радвам се, че ако изключим този доста труден въпрос за разрешаване, Вики е изключително спокойно и игриво детенце, много си я обичкаме  Hug Hug Hug

hand
, добре дошла на канадска земя и лека адаптация!  Peace
Цитирай

Монреал

Иде деня на благодарноста. Кой ще прави ли пуйка ??

Наща къща ще е на пуешки филета, че като направим пуйка после цяла седмица преживяме.
Цитирай

Vancouver

Наща къща ще е на пуешки филета, че като направим пуйка после цяла седмица преживяме.

Това е идея да се споделят изпитани рецепти за печена пуйка ако не е обсъждано преди.
Цитирай

Toronto, Canada

Нашият проблем е, че при всяко събуждане нощем единствено заспива на гърдата.

И аз поради същата причина, реших да го отбивам.
Нощните ставания и хроничното недоспиване ми идваха в повече вече и просто една нощ реших, че това ще е края на нощните му яденета. Беше на 1 г. и 1 мес. Той също не пиеше от шишета с биберон, но имахме късмета няколко дни преди това да види как Писанкината Ивет пие от такова шише и много се впечатли.  Flutter Извадих му негово шише и първите дни само си играеше с него, но след това започна с охота да пие вода от него. И така много лесно успях да го приуча да пие от шише формула. Вечер преди лягане започнах да му давам Enfagrow 12+ с ванилия. Много е вкусно това мляко и от раз го пропи. Отначало по 20 мл., 30 мл. и така постепенно увеличавах количеството. Три нощи подред имаше ревове като се събуди, ноооо аз не отстъпих. Мисля, че много лесно и бързо се получи при нас спирането на нощното сукане. През деня продължих да го кърмя още 3 месеца и постепенно разреждах, докато накрая съвсем го отбих. Та откакто пропи формула започна да спи по цяла нощ и аз дето се вика станах "бял" човек.
milla, ако решиш да й даваш формула може да пробваш с чаша със сламка. Даже имахме период, в който пиеше млякото от сламка, после пак минахме на шише и сега така продължаваме.

hand, добре дошла в Канада. Сещам се, че и на мен китайците ми направиха впечатление в началото, по скоро с простошкато си държане. Mr. Green
Цитирай

Vancouver

Имам отново въпрос относно здравните осигуровки в Канада. Знам, че не ни се полага осигуряване за 3 месеца и затова цялото семейство си направихме частна застраховка тук която поема много неща ако се наложи но само в случай на неотложна помощ, болничен престой и тн.

Незнам какво да правя с бебето -аз сега я захранвам и естествено имам въпроси (нашият лекар в България й направи схема за няколко месеца но някои храни не ги харесва) а искам и педиатър да я следи както досега един път в месеца и не разбирам защо са го измислили така малките бебета да нямат право на прегледи.

Ходих да питам в walk-in клиника и там ми казаха 65 долара на преглед и то са GP а не педиатри. Четох, че имало места където мога да ходя да я тегля и меря без да плащам майките от Ванкувър ако могат да ме насочат на такова място може в Ню Уест или Бърнаби или на другаде  няма значение а аз ще търся клиника където да заплатя поне един или два пъти да я прегледат профилактично специалисти все пак сега расте, трябва да се следи и не искам 3 месеца да чакам за преглед.

Ако има хора, дошли с малки бебета моля дайде съвет Вие как процедирахте.

Цитирай

Кебекуйка

Това е идея да се споделят изпитани рецепти за печена пуйка ако не е обсъждано преди.

Ние традиционно ще си спестим пуйката, в противен случай ще трябва да ядем пуешко до Коледа..
Рецептата е пуйка върху кисело зеле, пече се на бавен огън цяла нощ...фасулска работа! Или поне изглежда отстрани  Embarassed
Цитирай

Vaudreuil Canada

Ние пък ще заменим пуйката с пиле Smile

По въпроса с пиенето на мляко - сламката е много хубав вариант за през деня ама за приспиване не става и върви че обясни що не може да си го вземе точно това шише в леглото.
Цитирай

Seattle

един или два пъти да я прегледат профилактично специалисти все пак сега расте ... и не искам 3 месеца да чакам за преглед.

hand, добре дошли на Канадска земя Very Happy
не мога да ти помогна много, но да ти кажа че тук за бебе без здравословни проблеми прегледите са на 2, 4, 6 после чак на 9 месеца и след това на годинка Peace тоест и да имаше здравна осигуровка между 6 и 9 месец няма профилактичен преглед Wink Дори мисля че ако ти е второ дете минаваш и без този на 9 месеца или поне така е според нашата педи.
Моята дребосъчка има час чак за 3 месеца, защото няма да я ваксинираме и педиатъра реши че в такъв случай няма смисъл да я разкарваме ако няма някакъв проблем разбира се. После смятам чак на 6 месеца да ходим пак колкото да я претеглят и премерят по скоро от любопитство.За захранването във форума и изобщо инернет има много повече информация от тази която може да ми даде педито Stop
Цитирай

hand, тегленето на бебета и консултации с детски сестри става в public health unit обикновено.

За Thanksgiving- никак не мога да го почувствам и не съм празнувала. Това е чисто семеен празник, където семействата се събират от далече, за да седнат заедно и да изядат една голяма пуйка и сигурно има за какво да благодарят. И понеже все пак е и празник на есенния урожай, това ми е по-близо и мога да опека тиква на фурна  Smile
Цитирай

St.Catharines, ON

Здрвавей hand,
Аз съм в Канада от 3 месеца и половина, и имах същите въпроси. Основния ми съвет е да запишеш детето си на педиатър и да му направиш застраховка(което до колокото разбирам си направила), защото в случей на спешна нужда без здравна карта през първите 3 месеца тук режат глави в болницата. А за записване при педиатър сега ще трябва да платиш към 50 долара(поне ние толкова платихме) и в момент на спешна помощ ще ти излезе по-евтино(дано не ти се налага). Моето бебе изкара варицела през първите 3 месеца и платихме около 500 долара в болницата само за прегледа( бяхме забравили, че трябва да се засраховаме). Аз същото доста роптах, че цели 3 месеца не осигуряват поне бебетата, но това е положението тук. А тук такава си им е системата и на мен това не ми харесва, но ... преглеждат бебетата на 3 месеца и то доста формално, не е като в БГ или поне това са моите впечатления.
А имам един въпрос. Нашият педиатър ни предложи да направим противогрипна ваксина на 9 месеца. Какво мислите? Някои правил ли е такава на детето си? Дали да я направим или да я откажа?
Цитирай

Oakville, ON

hand,
Не сум ползвала подобни услуги, но от друг форум имам следната информация:

Address: 537 Carnarvon St, New Westminster, BC V3L 1C2 (Map)*
Phone: 604-777-6740

Относно праха за пране - аз съм ползвала обикновени прахове без аромати, за чувствителна кожа. Последно взимах от Уолмарт.

Привет мили дами!
Определено си настана есен, дори и по западния бряг. Изведнъж захладня.... или поне на мен си ми е студено.
Вероятно и от промяната нашият малък щурчо е с течащ нос и поддържа 37-37.5ТС
Засега незнам какво да правя, освен че му давам витамин, изтеглям с помпа секрети от носа. Нощно време се върти и скимти - явно му е дискомфортно. Може и да е в комбинациа с някой растящ зъб. Чух за солена вода и смятам да пробвам. Ако може това да помогно за секретите в носа и да неслизат надолу.Но моето диване недава да му правя "процедури" и пищи като че ли го колят.
Иначе чета много редовно и напълно съм в течение, но от работа и следработна работа няма време.
Честито на празнувалите, честито на Еми за новата работа.

Поздрави от все още слънчев (но студен) Ванкувър!
Цитирай

Калгари, Канада

aneta007, за ваксината - не сме ползвали такава, за нас няма смисъл от нея, но всеки сам си решава  Peace
hand, ако здравословното състояние на детето ти е ОК, то профилактичен преглед не ти трябва /тук доста ги претупват/, ако би трябвало да следите състоянието му поради някаква причина или ти имаш някакви опасения, то намери лекар /дори не педиатър/ и му сподели.
Каролина, да не би още да пие с биберон?! newsm78 /какво значи, че пие от шише/
Цитирай

denzul, за нослето освен физиологичен разтвор / солена вода / нищо друго не ползвам. А като каза помпа за секрети, виж това, ако не го знаеш:

http://www.cheekymonkey.ca/Babyvac.htm

В юнската отчетна тема кой ли не го купи, само дето в България струва 18лв. Smile

aneta007, не бих сложила противогрипната, дори и да бях ЗА ваксините.

И аз като Г-жа Броненосец нещо не го чувствам празника. Всъщност за краткия ни период тук техни празници не сме празнували.
Цитирай

Seattle

Вери, правилно ли разбрах, че тава нещо се включва към прахосмукачката??? Shocked
Цитирай

Vaudreuil Canada

Вери, правилно ли разбрах, че тава нещо се включва към прахосмукачката??? Shocked

Точно така включва се в прахосмукачката - много е добро устройството - препоръчвам го. Единствения проблем е че много ревем от него ама ние ревем и от помпичката така че няма голяма разлика в реването а ефекта е значително по-добър с прахосмукачката.
Цитирай

Canada

Здравейте момичета!
Дензъл, скоро си мислех, че не си писала отдавна. Целувки на Виктор Love
Аз започнах работа и времето ми е кът, направо ми е странно след година и 4 месеца вкъщи. Най- ме мори пътуването до центъра - с 3 превозни средства и наистина трябва да се разтърся за нещо на по-удобно за мен място.
Раян е добре, но е на антибиотик, заради едното ушенце.
Шемет, какво стана с ушичките на Марти, мина ли операцията или се отказахте?

Много ми тъжно, тази седмица починаха баба и дядо, Бог да ги прости, а аз не мога да съм до майка в този труден момент.  Crying or Very sad Много ги обичах, а майка жевееше с тях, сега остава сама. Успокоявам се поне, че успяха да видят Раян, ако не бяхме ходили до България тази година, сега не знам как щях да го понеса. Crying or Very sad
Цитирай

Seattle

November Rain, съжалявам за загубата ти, много тъжно Sad
Цитирай

Pierrefonds, CA

November Rain, много съжалявам ! Съболезнования ! И двамата заедно.............  Crying or Very sad Crying or Very sad

Моята баба и тя почина наскоро (за мен е наскоро, всъщност 10 дни след раждането на Мими е починала,но нашите не са ми казали  Sad,
, разбрах 1 месец преди да си отидем в БГ  Confused Още не мога да повярвам, че я няма.
Цитирай

Oakville, ON

November Rain, Моите дълбоки съболезнования!
Сега са на по-добро място!
Цитирай

Каролинче, благодаря ти, че сподели толкова подробно и откровено как при вас се е получило отбиването!  Hug Не знаех, че има адаптирани млека за след годинката  Embarassed Това беше за мен много полезна информация. Реших и аз да пробвам и купих от същото мляко с вкус на ванилия. На мен много ми хареса  Very Happy, за Викито си беше като нещо ново и непознато, но го прие добре  Peace. Оставих я да си поиграва с шишето с биберон, не бързам да го прибирам, ако вече не ще да пие. Това определено даде резултат. От време на време като че ли отпива по малко. Ще и трябва време, но аз ще бъда търпелива  Peace

November Rain, моите съболезнования! Идва за съжаление и това време...

denzul, освен солена водичка, има още едно нещо, което ползвам, маже се на гардичките и помага за отпушване на носленцето. Ще проверя за името и ще ти кажа, че сега ако вляза в стаята може да събудя малката.
Цитирай

Toronto, Canada

[Каролина, да не би още да пие с биберон?! newsm78 /какво значи, че пие от шише/

Пие само формулата от шише с биберон и то предимно вечер за заспиване. През деня пие от чаша със сламка или направо от обикновена чаша. Не виждам нищо лошо в това, че пие още с биберон. Дали ще суче до 2,6 г или ще пие с биберон за мен е почти едно и също.

milla_, радвам се, че съм ти била полезна. Успех с отбиването, ако си решила наистина, че е дошло времето!

November Rain, моите съболезнования. Представям си колко ти е тежко ... Аз загубих братовчедка си преди 2 седм. Самоуби се, а беше само на 31 ... Crying or Very sad
Цитирай

Canada

Мерси, момичета!
Ели, да, и двамата. Дядо беше болен дълго време и се очакваше такъв развой, а баба го обгрижваше, горката. Стана така, че тя си отиде 3 дни преди него, за изненада на всички...
По повод криенето на такава информация, все съм била с едно на ум и съм искала да ги чувам лично по телефона. Съболезнования за баба ти.

Каролина, съболезнования и на теб, много млада...

Покрай мъката и мрачното настроение се замислих, че ако нещо стане с нас, не дай си боже, не съм наясно как ще се развият нещата за Раян. Той е с двойно гражданство, а ние сме все още само с българско. Дали ще има проблем да бъде изведен от страната?
« Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 01:36 от November Rain »
Цитирай

Oakville, ON

November Rain, ако се опомене в завещание?!
 Или в легален документ, в случай на инцидент детето да бъде отгледано от едикой си.
Незнам, не съм се замислила, но е интересен казус.
Какво значение има дали вие сте канадци или не?! Може би трябва дасе пита при нотариус както в Канада, така и в БГ.

Цитирай

Canada

denzul, може би няма значение ние какви сме, права си.
По-скоро казуса е около двойното гражданство на детето.
Цитирай

Vaudreuil Canada

November Rain съжалявам за загубата ти.
Каролина наистина много жалко толкова млад човек да си отиде.

По въпроса със завещанията, мисля че има повече значение при имотните дела, но трябва да се пита нотариус за по-точно. Иначе останалия жив родител е едноличен настойник на децата си, така че вероятно няма да има проблем да ги изведе от страната - може би не веднага, а като оформи документите по случая. Но детето се явява наследник на починалия си родител и другия родител, ако не е упоменато в завещание няма право да управлява имотните му дела - не знам обаче каква институция се занимава с управлението им, докато детето стане пълнолетно, та се препоръчва да се направи завещание при нотариус, с което да се упълномощи другия родител да се разпорежда с имотите - иначе няма продажба ни на къща, ни на кола, ни на нищо. Или поне няма да е никак лесно.

November Rain - ушната ни операция е насрочена за другата седмица ако сме здрави - по всички показатели отговаряме на препоръката за такава операция и решихме да я направим - дано всичко да е наред.

Цитирай

St.Catharines, ON

November Rain, Eli===, Каролина моите съболезнования. Предполагам е много тежко, когато ти се случи такова нещо, особенно когато си далеч от близките си...

Относно с този проблем с детето в случей на евентуален инцидент..аз мисля, че никой не може да отнеме правото на жив роднина (баба, дядо, леля, чичо..) да се грижи за детето.

mamamia, Вери мерси за мнението ви за противогрипната ваксина и аз съм против ваксините, а пък след като не е задължителна, мисля да я откажа, но винаги е по-добре да чуеш и чуждо мнение  Rolling Eyes
Цитирай

Монреал, Канада

November Rain, моите съболезнования. На теб и на майка ти ви е много тежко, но първото което си помислих беше "Блазе им че са си отишли заедно". И майка ми, и свекърва ми, и двете ми баби са надживели мъжете си с много години. Не си е работа това, момичета Sad
Моите съболезнования и на Ели и Каролина. От моите най-близки (родители и баби и дядовци) ми е останала само майка ми, да ми е жива и здрава още дълги години.
Цитирай

Монреал

November Rain, Eli, Каролина - моите съболезнования  Crying or Very sad Много ме е страх от такива неща. November Rain, не знам доколко това би успокоило живите, но май е най-добре така, че да са си двамата пак заедно  Sad

Момичета, приятна почивка утре  Hug Може ли едно въпросче в страни от темата: откъде купувате зимни ботуши (дамски и мъжки, с детски вече се уредихме) - искам хем да не са супер скъпи, хем да издържат, че миналогодишните вече накрая взеха да пропускат  bouquet
Цитирай

Vaudreuil Canada

TarikMom  аз съм много доволна от дамските модели на naturalizer.ca

Ели много неприятно да разбереш толкова късно - дори за неприятните неща предпочитам да знам когато се случат.
Цитирай

Монреал

November Rain, Eli, Каролина - моите съболезнования  Hug

Аз също харесвам Naturalizer. Общо взето тук карам с 2 чифта зимни - едни по елегантни и едни за газене на сняг ( от Columbia сме доволни)
Цитирай

Ох, неприятните събития хич не са подминали тази година някои от нас. Моя баща почина април месец, а свекър ми на 16-ти септември, ден преди рождения ден на мъжа ми и моя имен ден. Но какво да се прави, такъв е живота.

Цитирай

Toronto, Canada

Покрай мъката и мрачното настроение се замислих, че ако нещо стане с нас, не дай си боже, не съм наясно как ще се развият нещата за Раян. Той е с двойно гражданство, а ние сме все още само с българско. Дали ще има проблем да бъде изведен от страната?

Преди време се обсъждаше точно такава тема във форума, но за съжаление не мога да я открия в архива. Това, което си спомням е, че при смърт на единия родител другия автоматично и логично поема опеката над детето. При загуба и на двамата родители съда (това важи за Онтарио!) решава на кого да се предоставят децата, ненавършили пълнолетие. Най-добре било родителите да помислят по този въпрос навреме и да направят завещание, в което посочват кого искат като попечител на децата. За да се приеме желанието им за законно от съда е необходимо писмено съгласие на двамата родители, както и на бъдещите попечители. В противен случай на кого ще бъде дадено детето зависи от решението на съда!

Аз пък сега се чудя ако наистина недай си Боже се случи такова нещо, докато излезе решението на съда кой ще гледа детето/децата? Социалните ли? Звучи ми страшно и не ми се иска да ги мисля тия неща, но никой от нищо не е застрахован ... Даже дълбоко в съзнанието си подтискам въпросите ако нещо се случи с мен или съпруга ми как се урежда погребение в Канада. Къде се ходи, какво се прави, нищо не знам ...  Praynig

Вери, да почиват в мир и твоите близки.
Цитирай

Canada

Ох, темата стана много мрачна, за което се извинявам. Ясно е, че на всички ни се случват такива неща; споделих, защото сме в еднакво положение - на много далече от близките си и най- ми тежи, че ние сме го избрали да е така...

При загуба и на двамата родители съда (това важи за Онтарио!) решава на кого да се предоставят децата, ненавършили пълнолетие. Най-добре било родителите да помислят по този въпрос навреме и да направят завещание, в което посочват кого искат като попечител на децата. За да се приеме желанието им за законно от съда е необходимо писмено съгласие на двамата родители, както и на бъдещите попечители. В противен случай на кого ще бъде дадено детето зависи от решението на съда!

Ето на, имах опасения, че може да е нещо такова! Доста сложно ми изглежда. Дано да има някой информиран и за Кебек. По-нататък планирам да направим консулт с юрист, за да сме наясно. Точно в случай, че и с двама ни стане нещо, искам да знам какво следва.
Цитирай

Монреал, Канада

Много тъжна тема наистина Crying or Very sad Приемете и моите съболезнования.

TarikMom, сподели моля те откъде купихте ботушки за Тарик. Ония обувчици за които ми сподели се оказаха супер находка и в момента Флоранс е с тях в градината, даже вече сама си ги обува и събува  Love А се оказа, че същия магазин го има и съвсем близко до нас, но не ми е останало време да отида да видя дали няма и нещо подходящо за зимата.

Който е ползвал шейна с 2-годишно детенце, може да сподели към какво да се ориентираме, защото през зимата сме замислили да водим Флоранс на градината с шейна, тъй като е много близко до нас.
Цитирай

Oakville, ON

Привет!
Приятно папане на пуйка (ако ще папате пуйка, де)!

Имам въпрос към мамите, които имат в къщите/апартаментите камина. Ние имаме и се чудим какво приспособление да измислим за да предпазим нашето малко диване. Той сега е във фазата на блъскане, тропане и създаване на силен шум с каквото му попадне. Дори сега отваря миялната, дърпа коша за чинии и затваря вратата с трясък. Голямо забавление за него. Но камината се чудим какво да сложим отпред, че да неходи там. Все пак не е отворена, а е газова. Малко или много стъклото и железата за понагряват. Дайте някакви идеи Smile
Цитирай

Кебекуйка

Момичета, приятна почивка утре  Hug Може ли едно въпросче в страни от темата: откъде купувате зимни ботуши (дамски и мъжки, с детски вече се уредихме) - искам хем да не са супер скъпи, хем да издържат, че миналогодишните вече накрая взеха да пропускат  bouquet

Аз си поръчвам от zappos.com, днес си протъчах този модел: http://www.zappos.com/images/744/7444912/3279-703113-d.jpg
 Доставката до щатите е безплатна и можеш да връщащ до 1 година пак безплатно. Има мнения на ве1е закупилите продукта, така че можеш да се ориентираш струва ли си инвестицията или не.
Ако някой се ентусиазира да поръчва, имам роднини в щатите и ще ходя на 6-ти ноември, така че може да поръчате на техния адрес и да ви ги донеса....
Цитирай

denzul, солената водичка, която аз ползвам се казва Salinex, а мазилото, за което бях споменала е на френски - Onguent pour enfants, а на английски - BabyRub - специално за бебенца.
Цитирай

Ottawa, Canada

Съболезнования и от мен на всички.. случва се за жалост.
Аз съм се интересувала по въпроса със завещанието и да ви кажа 1. хич не е евтино да се направи - за 2 завещания към 1500$ (така каза моя адвокат, може да има и по-евтини варианти). 2. трябва попечител за детенце. Както трябва и изпълнител на завещанието. Като тия 2ма човека може да са различни, понеже изпълнителя е по-скоро бизнес човек, да оправи хартиените въпроси.
Ние не сме го направили още, но смятаме до около година да я свършиме и тази работа. Мисля, че не е автоматично да отива детето в социалните - баби, дядовци, роднини са винаги първия избор. Аз по скоро бих се погрижила хора около мен да имат телефони в БГ, че наистина ама наистина всичко се случва..  Confused

denzul - ние имаме камина.. за момента не сме я преградили, а просто сме пуснали "перденцата". Все още не е успяла да влезе вътре, макар че трябва да я дебна. Освен това наблягам на ЗАБРАНЕНО е там. Знам, че има едни прегради дето можеш да инсталираш подобно на преградите за стълби. Но не съм ги виждала (или търсила).

Smile
Цитирай

Монреал, Канада

Здравейте момичета! Само да спомена че има вече и канадски Заппос.
http://canada.zappos.com/

Тарикмам, магазинът се казва Mondo, работи на принципа на Уинърс - продава останали единични бройки на Алдо, Адидас, Спринг и още една-две марки. Има голямо разнообразие, но човек трябва много да се рови. Ето и едреса:

4912 Jean-Talon O.
H4P 1W9

Близо е до метро Намюр.

Цитирай

Монреал

Здравейте момичета! Само да спомена че има вече и канадски Заппос.
http://canada.zappos.com/

Тарикмам, магазинът се казва Mondo, работи на принципа на Уинърс - продава останали единични бройки на Алдо, Адидас, Спринг и още една-две марки. Има голямо разнообразие, но човек трябва много да се рови. Ето и едреса:

4912 Jean-Talon O.
H4P 1W9

Близо е до метро Намюр.

a kak е откъм цени?
Цитирай

Монреал, Канада

Миналата зима си купих на специал - за 80 долара 2 чифта ботуши. И двата бяха Алдо. Ама ги намерих след дълго ровене. Няма гаранция че и вие ще намерите каквото ви трябва. За мен си е точно като Уинърс, или Ти Джей Макс, ако Тарикмам още не е била тук в Уинърс.
Бях чувала добри думи за La Canadienne. Сега им проверих цените... 300 долара че и повече. Аз съм пас Smile
Цитирай

Vancouver

Благодаря много за съветите относно прегледи за бебета! Не е спешно, но малката взема допълнително желязо предписано от нашият педиатър и се коригират капките всеки месец в зависимост от килограмите и затова ми е важно да я меря и да се консултирам с педиатър.

Много тъжна е темата за загуба на близки хора, моите съболезнования.

Иначе вече имаме кола и постоянна квартира малко е трудно да се организираме за всичко с малко бебе но се справяме някак си, вярвам, че отсега нататък все по-лесно ще става всичко.
Цитирай

Калгари, Канада

Съболезнования на всички преживели загуба.

denzul, за камината не знам какво да те посъветвам, но поне за миялната можеш да си вземеш от Walmart, има и за печки, за хладилници, за шкафове. Ние сме в кухнята изцяло оборудвани, въпреки че напоследък отваря шкафовете - но сега е и по-голям вече де.
Иначе не спирай да повтаряш, че пари и да обясняваш при всеки удобен случай. Аз така с печката"пари, пари, топло, пази се" и все в другият край на кухнята го карах да стой, като отварям да пробъркам. И сега си знае, само да види, че отварям пеща и бяга далече, обяснява даже, че пари.

Каролина , не съм искала да те засегна, просто тук при веки преглед от лекар, зъболекар, навсякъде все питат за биберона /смятат го за доста вредно/, затова се учудих. Но си е въпрос на личен избор. /Иначе аз и кърменето не го възприемам за деца, които вече започват да разбират и да се осъзнават - но това е съвсем друга тема/

Цитирай

Монреал, Канада

За пиенето от шише с биберон - щях да пиша още онзи ден, ама явно съм забравила Rolling Eyes Флоранс много бързо свикна да пие всичко от шише с накрайник. Това стана като беше на 1г. и 4 месеца. Бяхме я пробвали многократно да пие от чаша с накрайник (мекичък), но тя го дъвчеше и не отпиваше изобщо. Освен това клапата на чашата се оказа много трудна за миене - т.е. няма измиване. Чашата беше на Heinz, а и на всичко отгоре Флоранс се научи как да натиска накрайника, за да пуска течност и да си прави локвички навсякъде, а самата клапа от многото натискане падаше в чашата. Шишетата, които купихме след това са Гербер, с твърд накрайник. Веднага схвана за какво иде реч и си пие съвсен нормално от тях. Още 1 месец продължи да си пие млякото с шише с биберон, но на 1г. и 5 месеца отказа да пие прясно мляко, с което аз пък се отказах да й давам шишето с биберон. Онзи ден като ходихме на ваксини, сестрата беше много приятно изненадана, че това било първото дете за деня (ние отидохме в 15ч), което не пиело от шише с биберон Blush Иначе според мен има голяма разлика между това дали детето суче до късна възраст или пие с биберон. Иначе биберон-залъгалка Флоранс все още ползва, заспива само с нея. Но през деня ако не я види няма никакъв проблем. Трябва да я отучвам вече ми се струва, ама не съм много сигурна как ще стане това ooooh!
« Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 17:12 от p4eli4ka »
Цитирай

Биберон залъгалката я махнах на Маги, когато беше на 1год и 10мес. Стана случайно. Отидохме да видим бебето на брат ми и забравихме бибата. Маги изобщо не се сети за нея по време на престоя ни там. Като се прибрахме, аз скрих бибата и й казах, че вече е при бебето, тя вече е голяма. После на няколко пъти я търси, но аз си държах на моята история. Smile Не е плакала за нея.
Другият вариант е да отидете в зоо градината, примерно и там ако има някое животно бебенце, да я " дадете " на него. И е важно тя сама да си я даде.
Цитирай

Toronto, Canada

mamamia, въобще не си ме засегнала.  Hug Споделих при нас как е положението и не мисля да го променям, щом на детето ми му харесва да пие от такова шише. За 5 мин. пиене на ден едва ли ще му стане нещо кой знае какво.

Цитирай

Бих искала да попитам тези от вас, които имат информация на въпросите, които ще напиша. Тъй като не съм дошла с дете от България и ми е трудно да дам отговор. 33uu Благодаря предварително за отговорите Peace:

1.  Имунизационните картони, които трябва да се попълнят от личния лекар на децата от България, трябва ли накрая да има подпис и печат или е достатъчно да са изредени направените ваксини?

2. Този имунизационен лист има ли значение как ще бъде попълнен? На английски ли и има ли някакъв еталон, който трябва да се спазва?

3. Когато се прекъсва учебната година в България, за да влезе семейството в рамкирания срок на визата, тогава какво е нужно да се вземе от училище - отпускно ли или какво?

4. Всички деца независимо от възрастта ли като пристигнат първата година в Канада непременно са в клас д'кьой (как се изписва това на френски?)?

5. В този клас д'кьой изучават единствено френски и никакъв друг предмет, нали?

Благодаря!
« Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 04:41 от milla_ »
Цитирай

Монреал, Канада

Здравейте момиечета!
Мила, по спомени от преди 6-7 години, личната лекарка просто написа на някаква служебна бланка на латински имената на ваксините, май се подписа, печат тук май с това не са свикнали, мина, нямаше проблеми. В тези приемни класове освен френски учат по малко и някои други предмети - математика, физическо, ама по малко. Иначе записват по възраст, с минимална бюрокрация, отпускно от училището, или пък оценки и т. н. не сме носили. Едва ли ще оставят дете незаписано в училище. Поне докато децата навършат 16 години са в тези приемни класове.
Момичета, тук намерих съвети на д-р Сиърс за това как да избираме сереалите (как звучи само, зърнени храни). Звучи сложно, ама е необходимо само човек да се ориентира за да си избере марките, после може само тях да купува:

http://www.askdrsears.com/html/4/t040700.asp

Цитирай

Vaudreuil Canada

С този zappos.com ми разказахте играта - цяла вечер си избирам ..... разноокава станах  Crazy ....  та стигнах до разоряване на семейния бюджет ...
Цитирай

Canada

Привет дами Hug
Най-после да намеря време да ви изчета и да се разпиша и аз в темата, че докато се наканя и Каролина ще пусне нова.
Първо - November Rain, Eli, Каролина - моите съболезнования. Най ме е страх, когато телефонът звъни късно вечер или много рано сутрин. А сега изтръпвам при всяко позвъняване. Баба ми, милата, от доста време води неравна битка и няма никакви изгледи да я спечели. За съжаление, единственото което мога да направя от тук, е да й звъня постоянно и макар и за минутка пак да й кажа колко много я обичам и колко много значи за мен Crying or Very sad

Някой беше питал в старата тема за записване в първи клас на деца, които са родени в края на календарната година, в която би трябвало да тръгнат на училище. Специално питах една приятелка, която е учителка. Каза, че по правило в първи клас тръгват деца навършили/навършващи 6 години, смятано към първия учебен ден. Ако родителите имат желание, детето им може да тръгне и преди да навърши 6, стига да има и свободни места в паралелките. В потвърждение на горното - в класа на дъщеря ми има 2 деца родени декември 2007, за сравнение, останалите деца са родени 2008.
aneta007, не бих сложила противогрипна ваксина на толкова малко дете. А след опита, който имам с тези ваксини, не бих сложила на никоя възраст. Няколко поредни години слагах на голямата ми дъщеря и най-много до 2 седмици започвахме с болестите. Какви са тия ваксини, какво е това чудо? Нямаше вирус, който да ни отмине. Миналата година казах край  на противогрипните ваксини. Избрах като алтернатива комбинацията от витамини + ехинацея. Започнах да ги давам от септември и каква изненада - за цялата зима двете госпожици прекараха по 3 настинки с леки хреми и кашлици, които отшумяваха за по 3-4 дни. Сега пак давам витамини и ехинацея и се надявам пак да се разминем с вирусите.
Мила, да се включа и аз по въпроса с отбиването. Кърмих до 11 месеца и вече обмислях варианти за намаляване броя на кърменията (до последно бях по 5 на ден), когато дъщеря ми се разболя. Най-удобно ми беше да й почиствам носа, в същата поза, в която кърмех - слагах малката легнала върху възглавница, за да ми е по-нависоко. В един момент беба още щом видеше възглавницата и започваше да се мята и плаче. Започнах да я кърмя разхождайки се из къщи, държейки малката в невероятни пози, защото докато ядеше, искаше и да разглежда. Бързо ми писна и реших, че или ще се храним както обикновено или просто няма да се кърмим повече. Дотук добре, обаче моето дете не беше помирисвало нито шише, нито формула, което се оказа мноооого голям проблем. Налучках мляко, което да се съгласи да пие на 5-я път, а шишето, което да приеме от 9-я. Голяма мъка беше. Та се оказа, че по-лесно се отбихме, отколкото да се "захраним".
Щях да пиша и още, но се налага да поиграя с щерките, тъй да се каже личното ми време свърши. Утре - пак, че имам да правя и отчет.
Цитирай

Монреал

Здравейте, момичета!
Много благодаря на всички за предложенията - в събота ще сме на шопинг  Crazy
За съжаление, училищните въпроси не ги разбирам  Rolling Eyes

Поздрави на всички!  bouquet
Цитирай

missisauga/canada

С този zappos.com ми разказахте играта - цяла вечер си избирам ..... разноокава станах  Crazy ....  та стигнах до разоряване на семейния бюджет ...

Peace и аз съм в отбора
Цитирай

Монреал, Канада

Ами няма само на моя мъж да му е гадно я... Twisted Evil
Цитирай

Кебекуйка

Ало потребителките  Wink,
дайте да обменим после впечатления. Моите ботуши са пристигнали за два дена  Peace (в Щатите), само дето аз ще си ги взема в началото на ноември и дотогава ще съм под напрежение.
Цитирай

Oakville, ON

Незнам, дами, дали не сте попадали на подобна информация, но за мен си беше ново ( и интересно).

http://bulbiz.com/index_pages/BulBiz08_bg.pdf

Цитирай

Vaudreuil Canada

denzul аз съм го виждала на хартиен носител.

Цитирай

Canada

Здравейте момичета!

Да споделя и една хубава новина: излязоха ми резултатите от TOEFL и съм повече от доволна.  Very Happy В Concordia University искат минимум 75 т., в McGill - 90 за икононмически специалности, а моите са доста над това. Very Happy

Шемет, мина ли операцията? Ако да, надявам се всичко да е наред вече.
TарикМам, П4ели4ка, кажете за детските обувчици и на мен, моля. Другите също, кажете от къде купувате за децата си? Раян скъса 1 чифт кожени терлици за 1 месец, сега купихме нови, ама всеки месец ли ще даваме 30 $ за това? Навън все още ходи с маратонки, но и те са за смяна.
Дензъл, измислихте ли нещо за камината? Ние търсим нещо за пред нея, по принцип не я ползваме.
За Запос.ком, ако доставяше бързо и безплатно и тук, бих го ползвала.

За информация на тези, които се интересуват от органик месо: купихме пиле от Провиго на около 10.30 за кг. и ще повторим.
Цитирай

Seattle

November Rain, аз учих в John Molson Peace каква специалност ще си?

за кожените пантофки, Суперстор и Лоблас имат идентични с тези на Робиз на половин цена..  Peace
Цитирай

Houston, TX

По въпроса със завещанията, мисля че има повече значение при имотните дела, но трябва да се пита нотариус за по-точно. Иначе останалия жив родител е едноличен настойник на децата си, така че вероятно няма да има проблем да ги изведе от страната - може би не веднага, а като оформи документите по случая. Но детето се явява наследник на починалия си родител и другия родител, ако не е упоменато в завещание няма право да управлява имотните му дела - не знам обаче каква институция се занимава с управлението им, докато детето стане пълнолетно, та се препоръчва да се направи завещание при нотариус, с което да се упълномощи другия родител да се разпорежда с имотите - иначе няма продажба ни на къща, ни на кола, ни на нищо. Или поне няма да е никак лесно.

Доколкото съм проучила нещата при смърт на единия родител се назначава специален настойник на фонда ( от фонда се плаща заплатата на настойника) и той управлява фонда до навършване на пълнолетие. Другото гадно е, че ако имате имущество то се разпродава (на каквато и да е цена). Освен легално завещание (мисля че се изповядва в съда) може да се използва и собственоръчно такова (подписано от двама свидетели), което има същата законова сила.
Цитирай

Калгари, Канада

Titina, какъв настойник? Това звучи абсурдно. Когато има жив родител, той остава единственият, който може да взима решения за детето и той му е настойника. И още за разпродаването - когато къщата, колата и др. са на двамата на името и всеки може да взима решение /не трябва подпис и на двамата, а само на който и да е от двамата/, тогава всичко остава за живия. За пенсионното, каквото си внасяш винаги пишеш на кой остава /в случай че нещо се случи с теб/. Не виждам логиката за разпродаване. Още повече каквито са защитници на семейството канадците, на дали ще те изхвърлят на улицата с децата, само защото се е случило нещо на другият родител.

А завещанието може да е ръчно написано от теб и ти да си го подписал, но не трябва никой /дори съпругът ти/ да го е виждал, скриваш го някъде и казваш на някой къде да го търси, ако нещо стане с теб /има специални изисквания, как да изглежда обаче/.Другият вариант е, с двама свидетели, който не трябва да излизат от стаята /дори до тоалетна/ докато го пишеш и трябва да се подпишат след теб /но не са длъжни да го четат/ и е задължително на тях нищо да не оставяш, понеже считат за невалидна частта от завещанието, в която им оставяш нещо на свидетелите. Третият вариант - плащаш си 1000-1500 /може и повече/- общо за теб и съпругът ти, и адвокат ти го прави както искаш, копие остава при него и копие при теб.  Винаги трябва на кажеш на някой, къде да го търси завещанието. Щото ако се случи и на двамата нещо едновременно, да знаят къде да го търсят.
Ако се случи последното и не си посочил настойник за детето, то трябва съда да реши на кой да го даде, най-често е някой роднина, със здраво семейство. Най- добре е да си посочил и описал всичко - кой да ти изпълнява завещанието /какво да му се даде като награда/, кой да е настойник на детето /на него какво да му се даде като средства за отглеждане/, кога да има достъп детето до парите /ако има такива/.
И понеже това е Канада, за всяка провинция нещата стоят малко по различно, тъй че ако е писано в друга провинция, може да има малки проблеми, въпреки, че като цяло го зачитат завещанието.
Цитирай

Калгари, Канада

Хайде няма да трия предният пост само ще допълня:

An illegitimate child may inherit from a natural parent who dies without a Will provided the child was not adopted. A lawyer can provide advice about the child's rights.

Benefits to spouses, minor children and other dependents of the deceased may be available directly from government departments and employers.

Proceeds from a life insurance policy naming a specific beneficiary belong to the beneficiary and not the deceased's estate. The named beneficiary should contact the insurance company directly.

Bank accounts, bonds and investments that are jointly registered or that designate a survivor also pass directly to the survivor. The survivor should contact the financial institutions.

Often people are registered as "joint tenants" on their home or land. When one of the joint tenants dies, the property passes directly to the surviving joint tenant.

A marriage revokes an existing Will unless the Will states that it is prepared in contemplation of that marriage.

A divorce does not revoke a Will.

A witness to a Will and the spouse or adult interdependent partner of the witness cannot inherit under that Will.

Some people will administer an estate without Court authority. The assets and the agency with the authority to transfer those assets will determine if this is possible.

While this may save costs, there is a high degree of risk to the person acting without a Grant.

Although the process in obtaining and administering an estate under the authority of a Grant appears difficult and time consuming, a personal representative acting in accordance with the law gains protection from the Court.

Дотук добре, но:

In Alberta anyone under the age of 18 is a minor.

Parents or guardians have legal authority to make personal decisions for minors in areas such as education, medical care and social activities. However, a minor’s parent or guardian does not automatically have authority to receive and look after money or other property to which the minor is entitled.

The general rule is that someone who holds property (including money) with a value in excess of $5000 to which the minor is entitled must deliver the property to the Public Trustee for safekeeping. Examples of where the Public Trustee receives money or other property to look after for a minor include:

a minor inherits property where there is no Will or under a Will that does not appoint a trustee to look after the property for the minor;
a minor is injured and receives money under a legal settlement or court judgment;
a minor is designated as the beneficiary of an insurance policy or pension plan that does not appoint a trustee to look after the benefits for the minor;
a minor wins a lottery or other game of chance.
The general rule does not apply if a minor’s entitlement arises under an instrument, such as a Will, that explicitly appoints a trustee to receive and look after the property on behalf of the minor. The law respects the trust creator’s decision to entrust someone other than the Public Trustee with responsibility for looking after the property on behalf of the minor, even if the value of the property greatly exceeds $5000.

If a minor is entitled to property worth more than $5000, so that it would ordinarily have to be delivered to the Public Trustee, a parent or guardian who wishes to look after the property may apply for a Court Order to appoint them trustee of the minor’s property. The Court may appoint a trustee of the minor’s property only if satisfied that it is in the minor’s best interest to do so, and the Court is likely to require the trustee to provide a bond or other form of security. A person who is appointed trustee of a minor’s property by a Court Order will be accountable both to the minor and to the Court for the proper administration of the minor’s property.

И така, Titina е права за това, колкото и нелепо да звучи, друг става настойник на парите на детето, назначават агенция./въпреки, че има опция да е родителя/
Мисля обаче, че се взема под внимание първата част, която аз вече писах, че нещата по закон остават на joint съпруга/та.  И просто за детето остават останалите неща /само дето не се сещам какво остана/.
« Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 09:37 от mamamia »
Цитирай

Монреал, Канада

November rain, TarikMom ми беше казала за един магазин, от който купих на Флоранс кожени обувчици за 9$+такси. Не са супер качествени, но са много симпатични и засега са издържливи. Флоранс е с тях в градината, навън също е с тях, вече месец и половина. Не са мръднали  Peace Но не са и за много студено време. Друго в този магазин не съм гледала, но когато ми остане време ще видя дали нямат някакви ботушки. На сайта им можеш да видиш къде имат магазини: http://www.pittshoes.com/ То не че има нещо друго на сайта им, което е доста смотано, ама кво да се прави. Дори и няма пълните адреси на магазините, ами само пощенските кодове, което е още по-смотано. Но като зададеш да ти покаже маршрута от вас примерно, добиваш по-ясна представа къде точно се намира. Аз случайно видях, че много близо до нас има такъв магазин, но все не остава време да видим какво предлагат за зимата. Иначе преди купихме обувчиците от улица St-Hubert, там видях 2 такива магазина много близо един до друг. На вас май ще са ви най-близо магазините в Lachine Peace
Цитирай

Houston, TX

mamamia нещата не са точно такива (на наши познати мъжа почина, продадоха им къщата и назначиха настойник), както съм го описала. Канада защитава семейството да, но имат и система която трябва да се храни. Та точно тази система назначава настойник. Ако не си посочил кой да се грижи за детето, мислиш ли че ще стоят и чакат докато например роднини дойдат от друга държава - няма такова нещо, социалните го вземат на минутата и после иди и се бори със системата ( имам приятелка социален работник и съм се наслушала на достатъчно ужасии от нея).
Ако къщата е на името на двамата , не може само единия да я продаде. Ще дам личен пример, къщата е на името на съпруга ми, предобита преди брака - т.к. имаме брак ( дори и 24 часа да живеем заедно) според същите тези канадски закони навсякъде изискват и моя подпис.
Цитирай

Toronto, Canada

... социалните го вземат на минутата и после иди и се бори със системата ( имам приятелка социален работник и съм се наслушала на достатъчно ужасии от нея).

Това само предполагах, че може да е така, но щом го пишеш значи наистина се случва.
Има логика да приберат детето/децата социалните, защото никой не може да дойде от другия край на света да си прибере наследниците за 1-2 дни още повече, че и виза трябва да има. А и невярвам властите просто ей така да го дадат детето на някой семеен приятел докато чакат решението на съда.

Цитирай

Здравейте!

дензъл, за камината си мисля, че ако я пускате на около 20 градуса мисля, че ниско долу няма страшно да се опари, по-скоро да не я счупи, особено "дърветата". Поне нашата топли високо горе и то не много силно, на около 20 градуса е.

hand, добре, дошла  Hug В коя част на града си? Моите са с атопична кожа, препоръчвам Aveeno от масовите марки тук, добре им понася. Не може да се намери Клоран и Мустела, които ползвах преди, поне не е лесно.

Съболезнования за загубата на близки хора, това му е най-лошото да си толкова далеч  Crying or Very sad Дано можете да се чувате/виждате с близките, поне имаме Интернет в наше време, помага.

Да ви питам какво мислите за визите до САЩ? Имате ли опит? Исках да си извадим стандартни 10 год., записахме си час, но сега като чета документите стигам до извода, че по-скоро човек си вади виза за конкретно отиване (каквото не планираме, по-скоро мислех да отидем до Сиатъл по Коледа може би). И сега се чудя да рискувам ли 4*$131 при положение, че нямаме реално резервация или покана за натам и никой не гарантира, че ще вземем визи. Е, мога да взема покана от приятели, но в момента не планираме ходене със сигурност.
Цитирай

Vaudreuil Canada

Шемет, мина ли операцията? Ако да, надявам се всичко да е наред вече.
Мина операцията и за сега уж всичко е наред - чакаме да видим какво ще каже доктора като го прегледа и дано да има ефект в бъдещето.

Цитирай

Canada

shemet_neveroiaten, радвам се, че до тук всичко е добре. От теб май научих за Tiny tots, вече ходихме и там, все при д-р Фикара, за сега сме с много добро мнение, да видим. Но не ни е педиатър, оставаме при нашия, просто клиниката е с много удобно работно време. Вие при кой сте там? И от там ли го следят?

Гаргамелчо, и аз по всяка вероятност в John Molson ще ходя, още не съм подала документи; счетоводство /серт./. Ти какво учи там и доволна ли беше? Не знаех, че си живяла в Монтреал.  Hug

p4eli4ka, Гаргамелчо, мерси за инфото за обувчици и пантофи. Суперстор тук нямаме, но в Лоблоус ще погледна. Също в Лашинските Питт, не са далече. Гледах Робиз много симпатични обущета имат, но за сега цената ме спира.
Цитирай

Vaudreuil Canada

shemet_neveroiaten, радвам се, че до тук всичко е добре. От теб май научих за Tiny tots, вече ходихме и там, все при д-р Фикара, за сега сме с много добро мнение, да видим. Но не ни е педиатър, оставаме при нашия, просто клиниката е с много удобно работно време. Вие при кой сте там? И от там ли го следят?
Точно при Фикара сме ние - той ще прегледа Марти тази седмица а иначе на 6 месеца правят регулярен преглед в болницата където го оперираха. Или ако има нужда по-рано.

Цитирай

Монреал, Канада

Днес отидохме до магазина на PITT, който е до нас. За съжаление нямаше нищо хубаво Sad В крайна сметка купихме ботушки на Флоранс от Walmart. Изглеждат доста дебелички. Не са маркови, ама пък какво от това, няма да ги носи повече от 1 зима.
Цитирай

Seattle

November Rain, аз завърших ВС Маркетинг, с майнор мениджмънт. Доволна съм общо взето Laughing
програмата им по акаунтинг е много добра. Докато бях там имаше една българка, професор по акаунтинг, не съм взимала курсове при нея, но са ми разправяли как събирала очите на хората с типично българските си дисциплинарни методи 35
За съжаление сестра ми е изхвърлила всичките ни неща, учебници и т.н., но мога да потърся и да ти дам имена на някой готини професори.. имам една приятелка която завърши миналия декември счетоводство, тя беше писала веднъж тук но нещо се отказа, нейното момиченце е на 7 месеца Very Happy

Честити първи сняг от нас!:D
« Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 16:33 от Гаргамелчо »
Цитирай

Монреал, Канада

Какъв сняг бре хора, уплашихте ме Rolling Eyes Дано в Монреал не завали скоро, октомври месец е още. Не искам още сняг, рано ми е Crossing Arms
Цитирай

Vaudreuil Canada

Какъв сняг бре хора, уплашихте ме Rolling Eyes Дано в Монреал не завали скоро, октомври месец е още. Не искам още сняг, рано ми е Crossing Arms

Практиката е показала че ако днес вали сняг в Торонто утре ще вали в Монреал.
Цитирай

Pierrefonds, CA

Уауу, какъв сняг Гаргамелчоо ??
Вижте на сайта http://www.meteomedia.com/weather/caon0696 какво казват  Smile

http://www.meteomedia.com/weather/caqc0363
Цитирай

Seattle

Не знам какви са прогнозите но факта е че вали сняг... поне тук в Нови пазар, до колкото разбрах и в Маркхам. Детето беше много щастливо тази сутрин като видя, каза че щял да дойде Дядо Мраз 35
Не вярвам да натрупа доста е мокър и от време на време го обръща на дъжд Peace
две снимки … 73;ед
« Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 01:16 от Гаргамелчо »
Цитирай

missisauga/canada

Да ви питам какво мислите за визите до САЩ? Имате ли опит? Исках да си извадим стандартни 10 год., записахме си час, но сега като чета документите стигам до извода, че по-скоро човек си вади виза за конкретно отиване (каквото не планираме, по-скоро мислех да отидем до Сиатъл по Коледа може би). И сега се чудя да рискувам ли 4*$131 при положение, че нямаме реално резервация или покана за натам и никой не гарантира, че ще вземем визи. Е, мога да взема покана от приятели, но в момента не планираме ходене със сигурност.

Millena, аз миналото лято си вадих виза за САЩ . Питаха ме защо искам и аз им казах 4е искаме да ходим до Орландо с децата в Disneyland. Не съм показвала резервации или нещо подобно.Питаха ме също от колко време сме в Канада, каква националност е мъжа ми( тои не беше с нас на интервюто , защото тои си имаше виза) и това беше.Бях сама с бебето на интервюто, а кандидатствах за виза за мене и за каката, която тогава беше на 3г. и половина. Имах изтекла работна виза за САЩ от преди 2 години.Чаках около месец и половина за интервюто в Торонто. Нямах никакви проблеми. Дадоха ми виза за 10 години. Успех и на тебе ако кандидатстваш! Peace
Цитирай

Oakville, ON

Милена,

Аз също вадих виза. Изтъкнах далеч по-различна причина.... че може слуйебно да ми се наложи да пътувам ( работеща в травел агенция). Мъж ми небеше с мен и за цялото интервю ме питах какво работи той, и прочее....показах им че нямам намерение да се заселвам за постоянно във Великата им страна и те бяха (най-вероятно) доволни.
Мисля, че неиздават други визи, освен 10 годишни.
Не е чак толкова трудно, посред мен, да се вземе Щатска виза от Канада.
Все пак ако покажете, че си плащате данъците в Канада, че имате постоянна работа мисля да не е проблем. Нооооо всеки случай е единичен.

Стискам палци! Peace
Цитирай

Кебекуйка

Здравейте!

По лични наблюдения, визите ги дават първия път за една година, а после десетгодишни, второто ранде-ву в посолството отне 4 минути мах. Случаи на отказани визи при кандидатствали познати няма, ако всичката документация е налице. Просто представете някъв конкретен повод за пътуването и всичко би трябвало да е ок.
Цитирай

Просто представете някъв конкретен повод за пътуването и всичко би трябвало да е ок.

Проблема е, че повода ми е "искам да имам виза за като ми потрябва (дойде някоя любима група) да отскоча до Сиатъл"...
Имам си дата за 13.11, ама се чудя още да плащам ли таксите и т.н. Ако дават за 10 год - супер, но ако е за 1 или откажат..
Благодаря на всички!
Цитирай

Canada

Хайде и аз за визите...
Кандидатствахме преди 4 години, защото планувахме пътуване до Disney world във Флорида. Записахме час за интервю през интернет. Там на място самото интервю ни отне 3-4 мин., като ние поискахме еднократни визи, а служителят ни убеждаваше да вземем многократни десетгодишни. Е дадоха ни многократните. Тази е и една от причините все още да не сме подали документи за канадски паспорти.
Гаргамелчо, направо ми стана студено, като погледнах снимките. "Нови пазар" много ми хареса  Very Happy Не я обичам зимата и това е. Ужасно съм зиморничава и днес сутринта, докато гледах как и при нас се мъчи да завали сняг, за пореден път си помислих каква късметлийка съм, че не ми се налага да излизам, а мога да си стоя на топло, с чаша кафе в ръка.
Хайде малко отчет:
Налични пари към 28 август - 171$.
От тогава насам съм получила 10$ от Роси и 30$ от Патето Яки. Искам да им се извиня, че чак сега давам отчет в темата.
Те поставиха началото на нова кампания за събиране на средства. Благодаря ви момичета!!! Веднага се присъединявам и аз с 10$, с което общата сума става - 221$.
Приятели ще се прибират в БГ за Коледа и могат да занесат голям сак с багаж. Вече съм приготвила няколко от пеещо-свирещите играчки на Слава, като се предвижда от тук нататък с тях да си играят децата от училището за слепи "Луи Браил" в София.
С част от събраните пари съм купила 10 кутии пастели (по 32 цвята в кутия) и един голям плик с бонбони (почти 2 кг. или 240 бр. рокетс), всичко на обща стойност 19$. Така наличната сума към момента е 202$. Смятам да купя и дежурните 10 кутии крем против подсичане. За друго ще помисля по-нататък, като подредя багажа в сака.
Момичета от Мисисага, имам молба към вас. Наближава Хелоуин и предполагам, че ще обикаляте с децата си за бонбони. Също така предполагам, че не всички ще бъдат харесани и изядени. Идеята ми е, ако има такива, вместо да ги хвърляте, да ми ги дадете на мен. Ще изпратя всичко събрано по приятелите ми и така ще бъдат зарадвани и малките палавници от някой дом в БГ.
И така, обявявам стартирането на нова кампания за събиране на парички. За тези от вас, които са нови и биха искали да се присъединят, да ми пишат тук или на лични.

Дописвам след последния пост на Миленка. Нямаме познати, на които да са отказали визи, напротив, имаме много малко, които не са кандидатствали. Една приятелка кандидатства на 3-я месец след като кацна тук, все още нямаше работа, но пак й дадоха 10 годишна многократна виза.
Цитирай

Канада, Монреал

Здравейте, много сте се  разписали нещо, вече ми е трудно да ви изчета! Smile
Millena, за визите, имам съвсем пресен опит. Имах покана, но въобще не я погледнаха, искаха да видят само служебна бележка от местоработата, банкови извлечения и последните 5 pay slips. Питаха ме за причината за посещение - при нас е гостуване на приятели, каква националност е мъжът ми, къде е родено детето и това беше. Дадоха ми 10-годишна виза.
При наличието на постоянна работа и достоверна причина за посещение, според мен шансът да не вземеш виза е почти нулев.
shemet_neveroiaten, дано Марти бъзро се възстанови от операцията.
Попаднах на една прИмоция:
JRC Mega Vente d`entrepot - до 24 октомври детски играчки на промоция.
5589 Royalmount, suite 100, H4P 1J3
През седмицата работят до 5 ч., май в четвъртък и петък до 7 ч., но не съм много сигурна.
Има играчки, по-евтини са, но не толкова, колкото предполагах. Според мен си заслужава да се отиде.
Цитирай

Монреал, Канада

Попаднах на една прИмоция:
JRC Mega Vente d`entrepot - до 24 октомври детски играчки на промоция.
5589 Royalmount, suite 100, H4P 1J3
През седмицата работят до 5 ч., май в четвъртък и петък до 7 ч., но не съм много сигурна.
Има играчки, по-евтини са, но не толкова, колкото предполагах. Според мен си заслужава да се отиде.

Не знам къде си попаднала на това, но виж какво пише в сайта им: http://www.jrctoys.com/toywarehouse.asp
А именно: разпродажбата е за месеците октомври, ноември и декември. Ние ходихме миналата година в началото на декември. Играчки имаше хубави, но за по-големи деца. За по-малките имаше най-различни пъзели с цифри, животни, форми и всякакви такива. Имаше и много книжки на смешни цени. Аз скоро се сетих за това, отворих сайта им и видях работното време, и уж щях да пиша тук, и забравих Rolling Eyes Тая година пак мисля да го посетим, че поне с малко книжки да се заредим (с играчки се заредихме от Бг Mr. Green). Някой преди тук беше споменал за форум, в който се споделя за всякакви разпродажби. Имах го в Bookmark, но за съжаление след всичките преинсталации, в един момент съм го затрила без да искам. Ако някой има линк за този форум ще се радвам да го сподели Peace

П.П. Аз май не съм го затрила тоя форум, с малко търсене го изнамерих  Mr. Green http://frugalshopper.ca/phpbb2/viewforum.php?f=48
« Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 05:44 от p4eli4ka »
Цитирай

Vancouver

hand, добре, дошла  Hug В коя част на града си? Моите са с атопична кожа, препоръчвам Aveeno от масовите марки тук, добре им понася. Не може да се намери Клоран и Мустела, които ползвах преди, поне не е лесно.

Мерси Милена Smile. В Ню Уест сме засега, само тук успяхме да си намерим предварително апартамент от България но не ни харесва много надявам се до няколко месеца да се преместим.

Цитирай

Много благодаря за инфото за визите, значи явно ще е добре да си спазим записаната дата и да действаме Smile Не искахме 1 год. да ни дават, защото не знам колко и дали ще я ползваме, а 4*131 не са си малко пари, за да ги даваме ей така.

hand, там има много българи, поне това си е плюс в началото. Няколко човека сме тук, в различни части на Vancouver (аз и дензъл сме в Бърнаби), пиши, ако имаш нужда от някакво инфо или помощ. Знам как е в началото, когато се чудиш за елементарни неща, както аз за визата сега...  ooooh!
Цитирай

Здравейте! И аз да се включа по темата за визите за САЩ с пресни впечатления. Ние взехме преди 2 седмици 10 годишни туристически. Не знаехме кога ще ходим и в документите не бяхме писали нищо, но интервюиращият ни каза, че това поле не може да е празно, и ние казахме, че искаме да идем до Сиатъл за shopping and pleasure, но нямаме никакви планове. Интервюто отне около 5 минути. Единственият документ, на който обърнаха внимание бяха бележките от работодателите. Питаха на съвсем странични неща и мина много приятно. А и освен това сме отскоро в Канада.

Милена, въобще не се притеснявайте, че нямате нищо планирано, мисля че няма проблем да ви издадат визи на всички. Важното е да видят, че работите и че сте минали пробния период. Успех!
Цитирай

Thornhill,ON Canada

Здравейте момичета!
За първи път в живота си честитя първия сняг на 21 октомври  Mr. Green

Много съм благодарна на всички ,които така мило се отзоваха и ми помогнаха с инфо за доктора и за всичко останало  Hug bouquet

Ние сме добре,сина ни Ники ходи на училище ,малката е още у нас ,защото се оказа че трябва да е на 30месеца минимум за да посещава daycare ,бяхме в листата на чакащите за субсидия ,отидохме на интервюто ,всичко беше ок,дадоха ни я и в един прекрасен миг ,когато служителката проверяваше за места се оказа че дъщеря ни е много малка,а ако не я вземат в градина до 1 месец губим субсидията ,логичния въпрос е защо толкова настояваха за това интервю,когато много добре знаят рождената дата на дъщеря ми  Thinking,безумие просто!
Бях много изненадана и от цената на снимките които правят в училището на сина ни 36$ беше най евтиния вариант  Shocked
Иначе предишните седмици се наслаждавахме на прекрасната есен,беше наистина красиво,но много кратко.
В момента аз ходя на английски за финансови институции,интересен курс,много полезен,малко скучен на моменти ,но като цяло не съжалявам ,иска ми се да изкарам и CSC ,но в момента ми е невъзможно да заделя 900$  Rolling Eyes
Мъжа ми също си търси усилено работа и така.
Много тъжно ми стана за всички загубили близките си ,много е тежко точно в такъв момент да си далеч,надявам се да успеете да се съвземете бързо и да не унивате ,една силна  Hug от мен!

Аз преминах момента с търсене на обувки и сега съм на етап търсене на зимен гащеризон за малката и спортен екип за баткото,приемам всякакви идеи  Smile
Ами това е от мен,дано не съм досадила ,успешна седмица и много усмивки ви пожелавам ! Love
Цитирай

Торонто

Аз преминах момента с търсене на обувки и сега съм на етап търсене на зимен гащеризон за малката и спортен екип за баткото,приемам всякакви идеи  Smile
Ами това е от мен,дано не съм досадила ,успешна седмица и много усмивки ви пожелавам ! Love

Sears outlet, ама дали имате наблизо не знам. С кола ли сте? Питам, защото разбрах, че сте нови още.

А как 30 месеца за daycare? Децата ги приемат още на 1 год...
Цитирай

Thornhill,ON Canada

Така ми казаха  Rolling Eyes
Не сме с кола още,мъж ми ходи на кормуване сега и се надявам до месец да сме  Smile
Аз уча листовки  Mr. Green
Видях реклами на Outlet- та ,но си нямам идея как се стига до там без кола  newsm78
Цитирай

Seattle

Момичета, Robeez имат сейл в момента, плюс фри шипинг ако купиш 2или повече.. аз бих се комбинирала с някой за един чифт ако има желаещи  Peace
Цитирай

Pierrefonds, CA

Момичета, Robeez имат сейл в момента, плюс фри шипинг ако купиш 2или повече.. аз бих се комбинирала с някой за един чифт ако има желаещи  Peace

Гаргамелчо, това гледах и аз преди малко  Smile. Ще поръчвам 2 чифта.
Доволна съм от тази марка  Peace
Цитирай

Thornhill,ON Canada

Гаргамелчо, това гледах и аз преди малко  Smile. Ще поръчвам 2 чифта.
Доволна съм от тази марка  Peace
Само с крадитна карта ли става плащането?
Цитирай

Pierrefonds, CA

С кредитна и с PayPal.
Цитирай

Хубави моделчета, но за по- малки. За моята 4 годишна кака няма нещо подходящо.
Цитирай

Thornhill,ON Canada

Да, и аз установих че май сме малко големи вече,но моделите са много сладки. Peace
Цитирай

Канада, Монреал

p4eli4ka,
Наистина играчките са на разпродажба до декември включително, днес питах. Казаха ми, че през май пак ще са отворени за посетители.
Ако разбера за още някоя интересна детска разпродажба, ще пиша тук.
Мисля, че Robeez са по-евтини в Winners ?
Знаете ли за други разпродажби, които се организират ежегодно или магазини, където детските играчки се продават на по-добри цени? Освен тези на JRC, друго не успях да намеря Sad
Цитирай

Монреал, Канада

Ние миналата година ходихме и на някаква друга разпродажба за играчки, но нямам координатите, беше от брошурка в публи-сака. Ама уж пишеше, че е за играчки, а то имаше по-скоро много ранички, чинии и чаши с разни детски герои, портомоненца, ключодържатели, чадъри детски. Голямо помещение беше, но единственото което купих бяха 2 ранички Немо (двете заедно за 10$ без такси).
Lady_Cherie, точно разпродажби за играчки ли те интересуват? Не че имам нещо друго впредвид, просто питам. Ако попадна на нещо ще споделям. Знам, че миналата година с публи-саковете идваха най-различни брошурки за такива разпродажби и освен за играчки имаше и за дрешки.
Цитирай

Да, тези модели, които са на сайта на Robeez към 30 долара ги има в Winners на 13. Но не съм обръщала внимание на марката. Също така в Goldtex в Ласал ги има на 25 долара.
Цитирай

Канада, Монреал

P4eli4ka, и дрешки също ме интересуват, с толкова бързо растящ малък човек Smile
Ние не получаваме публи сак, а там май наистина има много инфо за такива разпродажби.
Вери,  сега видях, че си писала. Вашият Ясен много висок и строен!! С какво го храниш, бързо да си признаеш!  Hug
Цитирай

Монреал, Канада

Lady_Cherie, за дрешки не знам дали си ходила на следното място (ще се самоцитирам):

Цитат
Ако искаш изгодни дрешки, горещо ти препоръчвам следното:
8955 Blvd. St-Laurent (Metro Cremazie)
Работно време:
четвъртък 10ч-18ч
петък        10ч-18ч
събота       10ч-17ч
Това е склад, който преди правеше разпродажби 3-4 пъти годишно. От известно време работи всяка седмица. Вътре спокойно можеш да си обикаляш с количката. Откакто работи всяка седмица е много спокойно, преди беше някаква абсолютна лудница. Има дрехи от новородено, до 20-годишни. Аз (а и доста от тук пишещите) съм купувала гащеризончета за по 2$, ватирани панталончета по 1$, блузки по 1-2$ и още доста неща. Просто вътре трябва да търсиш големите надписи (всичко по 2$, всичко по 1$+). Купувала съм и чорапки за по 25 цента чифта. Абе има много неща и ако имаш нужда и възможност, посети го, няма да съжаляваш  Peace

Ето и сканирана брошурка, за да видиш какви марки дрешки се предлагат:
http://im1.shutterfly.com/procgtaserv/47b7d623b3127cce98548a946c … 6100AYs2jNy5bNmMg
Не гледай датите, брошурката е стара, не можах да намеря новата. Аз съм купувала страхотни дрешки на Fisher Price за смешни пари. Преди, когато разпродажбите бяха няколко пъти годишно, беше без такси. Сега има такси, но пък си е доста евтино. Приемат само кеш. Аз от доста време не съм ходила, защото сме добре заредени с дрехи. Ако някой е ходил скоро да сподели моля дали все още предлагат добър избор и добри цени Thinking
Цитирай

Seattle

Lady_Cherie, ако имате аутлет на The Children's Place наблизо, обикновенно правят страхотни разпродажби Peace

Момичета днес е последният срок да се регистрирате за безплатна фото книжка до 120стр твърди корици.. в случай че някой се интересува, може да погледнете темата в Хоби Peace
Цитирай

Vaudreuil Canada

Гаргамелчо много си ме запалила с тия книжки но хич не ми стига времето да направя една дори. Отивам обаче да се регистрирам дано поне тази да не изпусна.
Цитирай

Вери,  сега видях, че си писала. Вашият Ясен много висок и строен!! С какво го храниш, бързо да си признаеш!  Hug
Да, Крали Марко вече е цели 70см, 7200гр. Smile

Сега една хубава новина. Smile

Мама Вени е родила момче в понеделник, 4300гр, нормално. Други подробности не знам.

Да й е жив и здрав юнака!
Много радостни мигове с новия член на семейството!

Цитирай

Thornhill,ON Canada

Честита радост на мама Вени,да са живи и здрави и бързо възтановяване и желая!
Цитирай

Ottawa, Canada

Izwinqwam se che na latinica pisha, ama ot ofisa na burzo.
Chestito na Mama Veni!! Chakame poweche nowini - snimki i razkazi:)

B-52?? Sushto chakame da pishesh, wreme e da se rajda weche bebocheto ti mai?

I da pitam na burzo. Mislq da pochwam gurneto, nqkakwi burzi suweti, koe sus sigurnost da ne prawq. I nai-weche kak da razbera dali e wreme. Struwa mi se,che ne i uwira glawata, no puk moje i da shwane ako go naprawime dostatuchno FUN. Nikoga ne sum si predstawqla, che shte obqsnqwam kolko e FUN da hodish do toaletna  Laughing
Цитирай

Монреал, Канада

Честито на мама Вени малък юнак bouquet Пожелавам да е много здрав и силен, мама бързо да се възстановява, а татко и батко много да помагат Peace
Еми, аз пробвах с гърнето когато Флоранс стана на 1 годинка. Не искаше да стои на него изобщо. Застояваше се по 4-5 минути и то само ако гледа филмчета. Само веднъж се изпишка и изака, но това си беше чиста случайност, защото след това в рамките на 2 часа ака още 4 пъти. Опитвах се да я занимавам, стоях до нея, подавах книжки и играчки, но ефект нямаше никакъв. Мислех когато стане на 18 месеца да пробвам пак. Е, тя стана, ама аз още не съм пробвала Embarassed Но все пак мисля скоро да е, дано този път имам по-голям успех Praynig От 1-2 седмици забелязвам, че вече никак не й е комфортно като е наакана. Върви на пръсти, държи се за дупето, много е смешна Laughing Дано това да са знаци, които да спомогнат за по-бързото свикване на гърне Praynig
Цитирай

Montréal

Здравейте от мен!Вери вече ви е казала-имам си един малък-голям мъж,казва се Борислав,тежи почти 4300 и е 54.5 см.Искам да успокоя всички ,на които им предстои раждане-тук в Канада се ражда по-лесно.Не,че моето беше лесно,ама в сравнение с първото сега се чувствам като че ли не съм родила преди 4 дни.Целият екип и всички работещи в болницата бяха страхотни.Сега се мъчим с кърменето,много ми е сложно,болят ме зърната,бебето иска много често и се чувствам в едно постоянно безсъние.Това е от мен Very Happy
Цитирай

Sydney, AUS

Честито и от мен Вени! newsm32
Да ти е жив и здрав! Много да ви радва!
Бързо възстановяване ти пожелавам.

Гаргамелчо, направих си албума, но не успях да си го поръчам безплатно ;(
Имаш ли представа как става?
Цитирай

Поздравления, Вени, много бързо възстановяване и много усмивки с малкото човече  bouquet
Цитирай

Toronto, Canada

Вени, честит ти втори син!  bouquet
Да расте здрав и послушен, да бъде гордост за мама и тати и приятел на батко!
Успех с кърменето! И да не се отказваш!
  Peace
Цитирай

Pierrefonds, CA

Вени, честит ти втори син !   bouquet
Да е здрав Борислав ! Бързо възстановяване на теб!

А с кърменето ще се справиш ! Който не е поискал, не се е справил  Wink
« Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 00:43 от Еli=== »
Цитирай

Калгари, Канада

Честито mama Veni , много здраве и усмивки! Дано бързо се справите с кърменето.

За завещанието още търся информация и го мисля, с тези непрекъснати пътувания на съпругът ми - все съм под напрежение.

Тук сняг още няма. Peace
Цитирай

Vaudreuil Canada

Честито mama Veni! Да расте здрав и умен най-малкия член на вашето семейство! Бързо възстановяване ти желая! Ако с нещо можем да помогнем казвай или питай.

escorial  като ти гледам лентичката и ти скоро ще се радваш на дребосъче.
Цитирай

Монреал, Канада

честито на мама Вени!!! да е жив и здрав малкия Борислав..да расте голям и силен!!! Laughing
за кърменето не се отказвай, след първата седмица ще стане по-леко (личен и пресен опит) Peace

сега и аз да похваля Максим - тежи 6.500кг и цели 63см и сме изцяло на кърма #Crazy...като се сетя каква мишка беше Crazy
Цитирай

Seattle

Честито, Мама Вени, радвам се че раждането е минало добре и си доволна. Пожелавам ти успех с кърменето и ако решиш че имаш нужда от помощ не се колебай да се обадиш на вашата локална ла лече лига, няма да ти откажат помощ!

escorial, трябва да пратиш покана на някого(или на себе си Wink  ) и да ти сложат 1-2 снимки за да проработи купона, виж повече инфо в темата към която съм дала линк в предишния си пост. Поканеният човек също получава фри книжка Peace
Цитирай

Thornhill,ON Canada

Нашия опит с гърнето е : започнахме да я слагаме преди да е навършила годинка още ,просто когато аз ходех да пишкам я взимах с мен и тя много се забавляваше да ме имитира.
Не съм я насилвала, но и обясних, че гърнето е само за пиш, а не за игра и тя някакси схвана .Така продължихме до към година и половина ,просто ходех с нея в тоалетната през около 2 часа.
После забелязах, че винаги ака към 10 сутринта и тогава задължително я слагах , давах и книжки, играчки и тя си ходеше там.После започна да се усеща за акото и да ми носи сама гърнето , даже искаше само в банята да го слагам и да мием ръцете после.
Сега сме вече със седалка , тя си се качва сама , прави каквото прави , почиства си дупето , пуска вода и ми носи гашите си да и ги обуя  Crazy, голяма скица е , много често обаче когато се е заиграла , особено с други деца пропуска да казва, затова навън си ходим с памперс, понякога се изпуска и вкъщи , особено когато и е много интересно нещо което прави и не иска да го прекъсва.
Та такава е нашата история,иска се много търпение ,нещата не стават изведнъж  Peace
А за кърменето ,ами още се кърмим.Мамо Вени , мога да те посъветвам да оставяш гърдите си на "въздух" и да ги редуваш по често  Hug
Цитирай

Канада, Монреал

Мама Вени, честито бебче, да ви радва много и да е здравичко  baloni! Много хубаво име сте му избрали.
За кърменето много ми помагна мазилото Лансинох, слагах си след всяко кърмене.

Попаднах на една разпродажда на детски дрехи, марката не ми е много позната, вие сигурно ги знаете - Крикетс (пак не ми работи латиницата! hit), щяло да има разпродажба и пролетта :

From October 20 to 25, 2008
Monday to Friday: 8h to 17h30
Saturday: 8h to 14h
333 Chabanel Ouest, suite 800, Montreal
Accept Visa, Mastercard, Interac & Cash
Цитирай

Имах малко проблеми с Нета, сега вече всичко се оправи  Peace

heureuse и  Sneji благодаря ви, че сте писали по зададените от мен въпроси.  bouquet bouquet bouquet

Честито на мама Вени, нека бебчо само радост да и носи! Вени, препоръчват ти да правиш компреси с намокрена с гореща вода хавлия и после добре да я изтискаш, тя бързо изстива, затова побързай да я сложиш на гърдите си докато изстине. Ако сложиш някакви ръкавици докато я мокриш с възможно по-топла вода, няма да си париш ръцете. Казвам гореща, защото докато я изтискаш и бързо изчезва топлината от нея. Това го правих в началото около половин час преди всяко кърмене. Казаха ми, че стимулирва производството на мляко и ми облекчаваше зърната.
Също мажи се често с Лансинох и като изсъхне можеш да кърмиш малкия без да измиваш лекарството.
Цитирай

Canada

mama Veni, честит ви син Борислав! Да е жив и здрав! На теб - бързо възстановяване и успех с кърменето!

Живна темата, харесва ми така. Wink

Гаргамелчо, да, интересувам се за мнения за конкретни готини професори от JMSB, но минавам на лични, за да не отегчаваме останалите. Лафът "Нови пазар" е трепач!  35

Lady_Cherie, ти на работа ли тръгна? Кой гледа сладкиша Сами?

Оказа се, че пантофките-цвички Robeez в Bo Bebe излизат крайна цена $ 22.50 и има доста голям избор.

Леле колко са пораснали малките бебенца! Чак отварях книжката на Раян да видя той колко е тежал и е бил висок на тяхната възраст. И неговите мерки не са били скромни. Wink

MamaMargo, на каква възраст е дъщеря ти? Сигурно си писала, но не си спомням, извини ме.

Приятен уикенд на всички!
Цитирай

Обувките в Winners са на Tendertoys. Много приличат на моделите на Robeez. Днес проверих и докладвам. После мярнах, че продават R. и в Пандата, но нещо цена не видях.

Маги я запознах с гърнето, когато беше на 20 месеца. По онова време четох, че това бил най- добрия период за отказване от памперса, детето осъзнавало какво трябва да се прави стига да е готово. Не се " психирало " излишно. Сега с Ясен ми се иска колкото се може по- рано да махнем памперса.

Мамо Вени, успех с кърменето! Най- важно е спокойствието, почивката и увереността. В началото е трудно, знам. Това мога да кажа след едно неуспешно и едно успешно кърмене. Предполагам, че консултантка е идвала вече у вас. Тук подкрепата е голяма, ако една майка е решила да кърми. А щом искаш, няма начин да не успееш.
Цитирай

Seattle

November Rain, цък  Peace
Цитирай

Кебекуйка

Честит ти момък, мамо Вени!
Да ви е жив и здрав!
 bouquet
Цитирай

Pierrefonds, CA

.
« Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 23:23 от Еli=== »
Цитирай

Thornhill,ON Canada

November rain ,моята Еличка е родена на 7 ми август 2006,т.е 2г и 2 месеца. Peace
Цитирай

Още едно лъвче. Smile
Моята дъщеря е на 4-ти август.
Цитирай

Торонто/Канада

Честито и от мен на mama Veni за синчето Борислав! Да ви е жив и здрав и успешно и дълго кърмене ви желая! Много е важно в началото на кърменето майката да търси подкрепа ако е нужно - Ла Лече Лига, както казва и Gargamelcho или лактационни колсултанти, други майки. Всичко си идва на мястото след първите 6-8 седмици, казват. И при нас беше мнооого трудно началото, а сега вече почти година стабилно си продължаваме за голямо удоволствие на бебка и на мама.

Хей, ще правите ли хелоуински походи с бебенца и дечица из квартала си? Ние ще се опитаме да излезем по-рано привечер с няколко местни мамчета с бебоци-наборчета, още си нямаме премяна, препоръчаха ми Value Village за евтини костюми, ама незнам дали ще има бебешки.

Нашият първи рожден ден наближава и се чудя дали да го отбележим по-шумно с гости или да сме си само ние, малкият човек и без това още не разбира какво става, най-много да се ошашка. Вие какъв опит имате?

Цитирай

Seattle

Pate Jaki, ако можеш да изчакаш до 30 или дори 31ви, всички костюми в магазините ще ги намалят с по 70-80%, мисля че в Winners има доста добър избор, също и в Уолмарт и Зелърс..  Mr. Green

Миналата година на нашата улица беше просто невероятно, всяка къща бе украсена и хората бяха наизлезли отпред и раздаваха бонбони на децата. Много впечатляващо наистина Very Happy Ние с Виктория бяхме се облекли като вещици и събрахме сума ти бонбони, които след като бяха преброени и разгледани обстойно, бяха отстъпени на големите каки и батковци, които се нижеха до към 9 вечерта. Препоръчвам на майките с по-малки деца да обуят удобни обувки, че аз миналата година бях с едни високи остри токчета и не ме питайте как съм разнасяла момата, като реши че се е изморила ама още не и се прибира Crazy
Дано да е хубаво времето и тази година. Ако живеете в блок, най-добре се огледайте за най-близкото украсено кварталче и се разходете там като вземе да се стъмнява за да усетите истински празника. В моловете също раздават бонбони ама не е и на половина толкова весело Crazy

На второ четене, гледам че сте отворили тефтерите с мерките и теглилките, моят топчо си е съвсем в нормите по чартовете на WHO за кърмени бебета.. абе ще видим колко ще каже доктора в срядаWink
http://www.who.int/childgrowth/standards/height_for_age/en/index.html
« Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 01:09 от Гаргамелчо »
Цитирай

Кебекуйка

В нашта махала забелязвам все по-малко украсени къщи от година на година  Whistling, сигурно ще да е поради увеличаващата се бройка имигранти (не в квартала, ама по принцип)
Вие наблюдавате ли я тази тенденция?

Ние костюма го спретнахме днес следобед, наложи се да обезглавя една плюшена костенурка, защото ми трябваше корубата и, с една блузка старичка също се простих...но се получи достолепна костенурка нинджа, сравнихме с тези от филмчето и приликите са доста повече от разликите  Laughing

Нещо Уолмарт и Зелърс продукцията поне за момчета хич не ми допадат.
Цитирай

Ние стартираме с партитата утре, от офиса на мъжа ми правят haunted house за децата в Стенли парк, надявам се да им е забавно.
Вики ще е баш трансформъра - Оптимус прайм, голям зор беше с този костюм. А Катето ще е принцеса-фея, ще ползваме една нейна си рокля, не костюм, взехме само коронка, крила и магическа пръчка. Ще разменяме снимки, нали? Интересно ми е да видя всички дечица  Hug
Цитирай

Thornhill,ON Canada

И за нас тази година ще ни е първия Хелуин и моя син Ники ,който е на 11 много се вълнува,иска да е Анакин Скайуокър  Mr. Green ,така че усилено търсим персонажа на добра цена,защото намерих един костюм в нета но беше близо 45 долара  Whistling,а малката май ще е принцеса също  Wink
Ще се възползвам от идеята да изчакам до 30 ти  Peace
а аз мога да вляза в ролята на вещица и без костюм,просто няма да се реша и да спя една нощ  Mr. Green

Вери  Hug, лъвчетата са опасни нали  Laughing,от сега си избира сама дрехите и приема само комплименти за избора  Mr. Green
Цитирай

Montréal

Благодаря на всички ви за пожеланията!А за кремчето-още днес изпращам мъжо да го купи,дано да помогне,че болката е почти непоносима.А и безсънието ме смазва отделно.Все пак ще направя всичко необходимо за да успея този път да кърмя,искам го от все сърце.Дано след някой ден нещата да се  нормализират,че в момента съм като в безтегловност от умора.Поздрави на всички и успехи в намирането на костюми Very Happy
Цитирай

Ottawa, Canada

Благодаря за споделените истории за гърнета. Ина до момента само седи с дрехите на гърнето и се обясняваме където е дупето и кое точно е акото. Днес татко и каза, че му показала масата за смяна на памперс, завел я и имала пълен памперс за смяна.. знам ли дали е съвпадение! Smile

За Halloween, ние си закупихме един костюм на тигър и сега я уча да ръмжи като тигър. Голям майтап е, защото някой път го докарва!!!!

И аз да честитя на мама Вени. Да е много усмихнат малкия Борислав! Чакаме снимки като ти влезе ежедневието в ритъм и си поотспиш   Very Happy

В тази връзка да ви кажа, че май скоро ще имаме новини от В52, едно малко пиленце ми подсказа, че и тя ще ни се хвали скоро скоро. Не казвам нищо, че нямам authorization  Love

Цитирай

Монреал

Да е жив и здрав малкият Борислав на мама Вени!  newsm67 present smile3541

Аз все още не знам дали ще правим нещо за Хелоуин - нито костюм имаме, нито бонбони  Embarassed И на работата ще правят конкурс за най-оригинален костюм  Crazy - еехх, весело да бъде  Laughing

За гърнето - моето диване, не седи нито на гърнето, нито на седалката, дето се слага на тоалетната - просто не седи и това си е  Laughing така, че след няколко опита - ще чакам да почнат в градината да ги слагат - казаха към 2 годишна възраст ги почвали.

Най-новата новина, днеска му казвам да ми даде целувка и младежа се изцепи "No"  Shocked Откъде го научи това Ноу, никой не му приказва на английски нито в къщи, нито в градината  newsm78
« Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 23:23 от TarikMom »
Цитирай

Вери  Hug, лъвчетата са опасни нали  Laughing,от сега си избира сама дрехите и приема само комплименти за избора  Mr. Green
Ооо такъв нарцис, такъв тартор е моята, така ги нарежда всички, поне мога да съм спокойна, че коня в реката няма да си остави.
Цитирай

Привет от нас!

Честито момченце на Мама Вени- да бъде жив и здрав! Да порасне хубав, умен и добър човек!
За гърдите- няма да се притесняваш- нормално е да се разранят в началото! Внимавай при поставянето- бебето на възглавница, коремчето към теб обърнато хубаво, повече от ареолата в устата на бебето, стисни хубаво /тук казват като хамбургер Smile/
Кърми в различни пози, за да не се дразни зърното само на едно място. Ще отшуми това - спокойно продължавай, иска се постоянство с кърменето!

Еми в Отава, за гърнето аз бих изчакала до лятото поне! Много е малка все още и ако започнете сега, поне година ще има веднъж на гърнето, веднъж в памперса. Лично аз нямам нерви да се занимавам с това да я слагам през час -два на гърне и да внимавам не стане беля! Аз махнах памперса от раз, когато беше 2,5 г за 5 дена точно нямаше фалове. Можеше и по-рано да пробваме, сега си мисля! За мен оптималния вариант е около 2 годинки! Но тя като ходи на градина може по-рано да прояви ентусиазмът като гледа другите!
Цитирай

Канада, Монреал

November Rain, все още не съм тръгнала на работа, ще изчакам до догодина, да поотрасне отрочето, иначе много ми се доработва от време на време, ако можеше за по 4 часа на ден нещо хем добре платено, хем интересно, хем да не отсъствам много от вкъщи - тръгвам веднага Smile
Раян оздравя ли вече с ушетата? А в работата как е атмосферата?

а аз мога да вляза в ролята на вещица и без костюм,просто няма да се реша и да спя една нощ  Mr. Green
  35

За гърнето, на мен отсега ми се иска да го слагам Сами, само да се понаучи по-добре да стои, че още много залита, като пианде.
Цитирай

За тези, които сте били в Куба...препоръчайте ми хубаво място- град, хотел...,мислим да ходим през декември.
Благодаря!
Цитирай

Houston, TX

Аз съм била във Варадеро, става. Ако не сте си купили почивка още погледни за Доминикана, там е по-хубаво от Куба.
Цитирай

Sydney, AUS

Ние сме били в Punta Cana, Доминиканската Република. Хотел Sol Melia Caribe. Беше страхотно!!!
Особено за родители с малки деца. Има детски клуб, който много им хареса, така, че даже успяхме да отидем няколко пъти сами на плаж. Хотела е като голям комплекс, който се обикаля от едно влакче - няма да споменавам, че и влакчето много се хареса на децата Wink
Бяхме там в края на този февруари, времето беше прекрасно. Храната беше много разнообразна. Но внимавайте с чешмяната вода - в никакъв случай не я пийте.
Морето беше невероятно красиво и чисто. Пясъкът бял - като по приказките!
И внимавайте да не изгорите, че слънцето е много силно! Wink
Ако някой се интересува от повече информация - нека ми пише Wink
Цитирай

Houston, TX

За Пунта Кана е вярно, само че наистина бял пясък може да видите пак в Доминикана, но на един остров, намира се на коралов риф и си сменя местоположението (т.е мърда по малко). Наистина райско място а и рибите ги храниш от ръка. Имат и страхотен рафтинг. Ако все пак решите в Куба имай предвид, че по това време на годината може и да е студено.
Ние вече си купихме почивка за Jamaica.
Цитирай

Канада, Монреал

Здравейте в този дъждовен ден  Hug
Откъде търсите инфо за почивките? Чрез агенция или има сайтове на хотелите и на курортите? Агенциите всъщност продават ли по-скъпо или е все едно дали сам ще си намериш почивката? Ямайка звучи много привлекателно като дестинация Smile Въпреки, че на мен най-много ми се ходи до Перу. Някой ходил ли е до Мачу Пикчу?
Цитирай

Houston, TX

Използваме www.selloffvacation.com. От там си набелязваме какво искаме,после се обаждам на агента и той ни дава за същата почивка по-ниска цена ( ей това това не мога да си го обясня как става). Открих и прекрасен сайт с почивка от рода - два дни в един град, два дни в друг град( нещо което ме устройва много), но в момента с тази операция не мога много много да се друсам по пътищата.
За Перу, мои приятели си го организираха сами, ако те интересува ще се опитам да издиря адреса на перуанската агенция която ползваха, а и някъде из форума бях цхела за такова пътуване с посочени адреси на агенции и цени.
Цитирай

Монреал, Канада

Titina, пропуснала си едно "s" в края на линка и се отваря съвсем друга страница. Правилния линк е http://www.selloffvacations.com/
Ох как ми се ходи и на мен някъде, ама няма да е тази година ooooh!
Цитирай

Houston, TX

p4eli4ka  благодаря за корекцията bouquet
Цитирай

Vancouver

Честито бебе на Вени! Да е жив и здрав и много послушен  Love

Цитирай

гр.Бургас

Привет, канадски мами! Нахълтва в темата ви чудна една кандидат - мама за Канада. Предстои ни интервю, чакаме го от 3 години и половина. И сега така ми е...притеснено. Имам си две дечица, май  по-големки са вече, дали ще се климатизират... , как ще мине всичко. Ще съм благодарна, на всяка която ми даде малко инфо за предстоящото интервю. Благодаря ви предварително! bouquet
Цитирай

Монреал, Канада

Здравейте момичета!
Честито бебче на мама Вени! Много да спинка, много да папка и малко да плаче Love
Стегнахме ги вече и двете момчета. Дребното ще бъде лъвче, а баткото някакъв призрак с мантия и маска, която свети с различни цветове. На костюма на дребното най-много ми харесва това, че ще може да го носи няколко години Mr. Green Ннещо каето мантия с опашка и качулка за грива.
За пантофките - купих на бебчо едни страхотни според мен от Уолмарт за 7-8 долара. Ако не ме домързи ще ги снимам да видите.
Пате Яки, за детето първия рожден ден най-важното е да няма голяма навалица и нерви. Или си празнувайте сами, или си поканете 1-2 приятелски семейства и си изкарайте приятно и без нерви. Аз като четях и гледах снимки в отчетната темичка около рождените дни, направо паднах - ми че някои цели сватби са направили, ама наистина като сватби - резервиран цял ресторант и с всичките му там мурафети Shocked Представям си колко е трудно за едно бебе да бъде зентъра на вниманието на такава тълпа.
Момичета, абе като се почива на Карибите, не се ли прихваща лесно въпросната "туриста"? Аз и тук не мога изобщо да опазвам Габи да спазваа хигиенни норми - като е в количката любимото му занимание е да си пипа и сваля обувките, а после ръзете в устата. Ако отидем там как да го държа стерилен не знам.
Арабела, добре дошла! Много отдавна ми беше интервюто, добре е като ви питат защо искате да дойдете в Канада да не се оплаквате от това което е в България, а да казвате че там сте постигнали много, но мислите че в канада ще постигнете още повече (така модерното позитивно мислене Wink ). Успех!
Цитирай

Pierrefonds, CA

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, КАРОЛИНА ! БЪДИ ЗДРАВА, ЩАСТЛИВА И С МНОГО КЪСМЕТ ! 
Цитирай
Здравейте момичета !
Честито бебче на Вени ! Да ти е жив и здрав и мно-о-ого послушен !
Честит Рожден ден Каролина ! Желая ти здраве и много поводи за усмивки !
Ако срещнете утре случайно Дарт Вейдър с торба, на която мама е зашила картонена тиква не се скъпете на бонбони, мойта хала е това  Smile
Момичета, а какво ще кажете за това съобщение което получих днес по мейла. Аз мисля да имам едно наум, защото някои от тези десертчета са ни любими Crying or Very sad

Please pass on to everyone with kids.

>
>For your information, the following items have been recalled due to
> China 's milk scandal:
>
>1.   M&M
>2.   Snickers
>3.   Mento's Yoghurt Bottle
>4.   Dove Chocolate
>5.   Oreo Wafer Sticks
>6.   Dutchlady Sterilised Milk
>7.   Wall's all natural mango
>8.   Mini Poppers Ice Cream
>9.   Magnum Ice Cream
>10.  Moo Sandwich Ice Cream
>11.  Mini Cornetto
>12.  Youcan Ice Cream
>
>Stores have been asked by AVA Singapore to remove them.
>
>If you have any of these items at home, don't eat them.
>
>Joanna Kuczynski BScN, RN
>Public Health Nurse
> Toronto Public Health
> 2340 Dundas St. West
> Toronto , Ontario
>M6P 4A9
>Tel:                416-...       
>Fax: 416-392-0645
Цитирай

Vancouver

Честит рожден ден, Каролина!

Цитирай

Каролина, скорпионче Smile, Честит Рожден Ден!
Да си жива и здрава! Щастие, любов и късмет ти желая!

sanja_2, от изброените работи ние нищо не ядем. Аз нагъвам друг шоколад, но то никаква гаранция, че е читав. В днешно време май какво ли не е заразено, модифицирано, изкривено...
Цитирай

Кебекуйка

Весел празник, Каролина!
Сбъднати мечти и само положителни емоции!!!
 bouquet
Цитирай

Честит Рожден Ден, Каролина!
Бъди жива и здрава и много щастлива с обичните хора! Желая ти много поводи за радост, усмивки и празнуване flower2!

Относно това ново списъче- просто вече окончателно се затвърждава мнението ми за качеството на храната тук, то и вкусът на много ''сладки изкушения'' е показателен - адски сладко и с химичен привкус. Всичко е на принципа - с минимум средства- максимум печалба, див капитализъм и да живей дружбата с китайската братска република!
Цитирай

Привет на всички,

На 24 октомври се роди нашия син Петър. Мерките са 4033/55. 
Да ни е жив и здрав.

Цитирай

Монреал, Канада

В52, да ти е жив и здрав сина, много те да те радва, а ти него да го слушаш 35 bouquet
а той така дълъг се е родил, май трябва да се пробва в баскетбола Party

Честит рожден ден, Каролина!!!! newsm59 party023 newsm67 party013
(май се олях с имотиконките Shocked)
Цитирай

Toronto, Canada

B52, честит син!
Да ти е жив и здрав Петър и много радост да ви носи.

Много благодаря на всички ви за милите поздрави!
Цитирай

B52, да е жив и здрав Петър! Да ви е гордост и радост!
Цитирай

Oakville, ON

B52, да ви ежив и здрав Петър! Да бъде е гордост и радост на мама, тати, баба и дядо!
Да слушка, папка и спинка и голяяяяяямм да порастне!

Каролина, Честит Рожден Ден!
 baloni  baloni balonibdbaloni baloni baloni baloni

Честито малко бебче на мама Вени!
Цитирай

Seattle

B52, Честито! Да ви е жив и здрав младежа bouquet Наистина внушителни мерки  Love

Каролина, Честит Рожден Ден! Желая ти да си все така лъчезарна и много да те слушат двамата ти мъже Very Happy newsm59
Цитирай

Ех, че хубави поводи са се събрали!

B52, честит син! Много усмивки, радост и гордост да ви носи!

Каролина, най-добри пожелания за рожденият ти ден  bouquet
Цитирай

Canada

Честити бебчета на B52 и Вени! Хубаво да папкат и много да спинкат!
Честит рожден ден, Каролина Hug Бъди много обичана!
По повод на утрешния празник, моята голяма дъщеря за поредна година е много разочарована. В училище им е забранено да ходят с костюми, защото накърнявали чувствата на децата от други религии. За капак тази година са им забранили утре да носят и бонбони, за да се почерпят. Официално утре за тях не е Нелоуин, а черно-оранжев ден и всички деца трябва да бъдат облечени само в черно и оранжево. Класът, който спази изискването на 100%, печели за награда няколко пакета с пуканки.
По повод списъка на Саня, моите деца са фенове на ММ. Колкото и да се старая, не мога да ги предпазя от всичко.
Цитирай

Sneji, тези хора не прекаляват ли  #Crazy ooooh! То и ние не празнуваме този празник, и тук има хора от една камара религии, но утре си имат събиране с костюми и стая на ужасите, и всичко. Направо им се чудя понякога до къде стигат в опита си да са толерантни или знам ли и аз как да го нарека  ooooh!
Цитирай

Варна

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,ВЕРИ!
     newsm59 newsm59
    МНОГО ЗДРАВЕ И ЩАСТЛИВИ ДНИ! 

Цитирай
Честито бебче B52 ! Да здрав, щастлив и с много късмет в живота !
Честит Рожден ден Вери! Успехи и щастие ти желая !
Снежи, ако това ти е за утеха и в нашето училище празника днес е отменен. Единственото което е казала вчера госпожата на децата е, че са били много непослушни през цялата седмица затова ги лишава от парти. Всъщност сина ми живее с убеждението, че само техния клас е наказан. Хм, ще видим , след училище ще ми разкаже дали другите са празнували, което доста ме съмнява. Жалко за децата, много го чакаха това парти...
Иначе за въпросния списък с храните  - кой знае колко " лоши" неща сме изяли досега, приемете го просто като една информация... Smile
Цитирай

Pierrefonds, CA

Честит Рожден Ден, Вери ! Много здраве и много обич от твоите съкровища !

Цитирай

Канада, Монреал

Привет  Laughing
Честито сладко малко човече на B52 - да расте все така висок и снажен и да радва много мама и татко!   :ylinfant:
Каролина, ЧРД! Всичко най-най хубаво ти желая!   :ura:
Вери Честит Рожден Ден и на теб!   :bouquet: Много положителни емоции!
Благодаря Titina и P4eli4ka за инфото. Титина, за Перу питах по-скоро защото ми беше интересно дали някоя от вас е ходила и да сподели лични впечатления. Благодаря за идеята да се поразровя във форума.
Arabela, повече инфо за интервютата според мен ще намериш във форума на bgcanada.com.
Цитирай

Монреал, Канада

Честит Рожден ден, Вери!!! bouquet newsm59 newsm42
жива, здрава и щастлива...да те  слушкат всички вкъщи family
Цитирай

Торонто/Канада

Уф, писах-писах и всичко изчезна! Twisted Evil Някакъм хелоуински номер!

Та поне да повторя поздравленията, а довечера мога да се напъна да преповторя и другото.

B52, честито момченце Петър! Да е жив и здрав и много радост да ви носи!

Каролинка, Вери, честит ви рожден ден и от мен! Много е хубаво да си имаш виртуално парти с торта с други мами!  newsm59  Наздраве и чудесна година!
Цитирай

Toronto, Canada

Честит Рожден ден, Вери!
Пожелавам ти много здраве, щастие, късмет,
прекрасно и здраво семейство!
Бъди винаги обичана майка и жена!
Весел празник!

Цитирай

Благодаря за пожеланията, момичета!  Hug

Цитирай

Toronto, Canada

Момичета, заповядайте в новата Хелоуинска тема.
Надявах се тая да я изпишем до днес и за да не ми отиде на вятъра работата пуснах новата тема, която е в стил с днешния празник.
На обикалящите малчовци довечера им пожелавам да напълнят торбата лакомства.

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-275 от 275 отговора