Градински и училищни вълнения на канадките - 29

  • 19 170
  • 275
  •   1
Отговори
# 30
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802


Еli===, как е в България? Вярвам, че си прекарвате страхотно.


Честита ви племенница ! Много здравичка и послушна да е !
Ние обикаляме по цял ден  Whistling Нещо захладня времето от 2-3 дни, но не ни плаши, нали сме канадци  Laughing. Днес на 20-ина градуса, всички съграждани с плътни якета, а ние по  къси ръкави  Party  Мимонка я бях навлякла, естествено, че бабите ще ме бият  Crazy
Забравила съм мръсния въздух и разбитите тротоари  Tired , но какво да се прави ...
С госпоИцата всичко е наред, запознава се с роднините и им се радва  Simple Smile( и те на нея, малко в повече Simple Smile ooooh!)
 
Абе хубаво е тук, ама за малко - месец-два, не повече  Rolling Eyes Поне за нас с мъжа ми..




Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 21:44 от Еli===

# 31
  • Мнения: 11
благодаря за пожеланията!!!

поздрави и щастливи емоции на другите празнуващи!!!  bouquet

# 32
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честито на празнуващите и весел празник.

# 33
  • Canada
  • Мнения: 231
Здравейте!
Мерси и за останалите поздравления!

Някой ползва ли слоу кукър/крок-пот и ако да, каква марка и доволен ли е?

# 34
  • Мнения: 5 713
Да, ползвам и съм много доволна. На Дженеръл Електрик. Но ти като купуваш, гледай съда да е бял. Моят е черен.

# 35
  • Мнения: 319
November Rain, нямах никаква представа, че става дума за песен  Embarassed Пък и нали не съм англофонка, затова си го превеждам, по-голяма е вероятността да не сбъркам правописа Blush А ти с твоите многобройни никове, май е най-добре на име да ти пиша  Flutter Хем ще е правилно написано, хем малко хора ще се сещат, че пиша именно на теб Sunglasses Стига съм писала глупости, ами да отивам да боядисвам   redecoration

# 36
  • Мнения: 6
Здравейте

Знам, че повечето сте от доста време в Канада, но спомняте ли си с колко багаж тръгнахте в началото - събрахте ли всичко в разрешените килограми от самолетните компании или част от работите ги получихте след това в колети? Има ли смисъл да пращам част от дрехите с колет или е по-добре да се купят направо нови. Гледам, че пощенските разходи са доста за колетче от 20 кг Thinking На какво мнение сте?

# 37
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ookami ние дойдохме всеки с по 2 багажа по 32 кила, 4 месеца по-късно имахме гости които ни донесоха още 2 багажа по 32 кила. Така че винаги има какво още да се вземе - важното е да прецениш кое ще ти спести пари - дрехи така или иначе в някой момент ще купувате - вземете си домакински вещи с доказано качество, лични такива също с доказано качество или с които сте свикнали другото ще го купите. Например един комплект прибори за хранене струва доста и качеството е съмнително - ако имате хубави такива вземете си ги - те са за цял живот.

# 38
  • Мнения: 9
Ookami, когато идвате в Канада за първи път може да носите неограничено количество багаж/това го знаят много малко хора и затова се вмесват в границите на 23кг./Поразпитай се.

# 39
  • Мнения: 319
Ние също бяхме с по 2 багажа по 32 кила + 2 ръчни по 7-8 (разрешено беше по 10кг). Но малко след това всички авиокомпании промениха максимума на багажа на 2 по 23кг. Ако сега трябваше да идвам насам и да носим общо 4 по 23кг, сигурна съм, че доста неща нямаше да вземем. Но тогава 4 по 32кг напълно ни устроиха. Взехме абсолютно всичко, което си бяхме наумили, дори разни дреболии, за които много хора биха ми се изсмели. Но така или иначе и без тия дреболии можехме да минем, но като имаше място си ги взех все пак. Е, естествено останаха там разни книги и учебници, но в последствие ни пращаха по познати, а и сега като си ходихме взехме доста от тези учебници, както и доста книжки за детето. Винаги има още какво да се вземе. За приборите съм съгласна - вземете си от там, въпреки, че тежат. Ние пътувахме зимата и това че бяхме със зимните якета ни спести доста място в куфарите. Пък и бяхме си купили торби за вакумиране, които също ни свършиха доста добра работа. Но с тоя максимум от по 23кг на куфар, употребата на такива торби се обезмисля. Януари като си идвахме насам не ползвахме вакумиращи торби и куфарите пак останаха празни, но пък на кила ги бяхме докарали точно. По пощата е наистина много скъпо и според мен не си заслужава. За колет до 1кг мисля че беше 19лв, а от 1кг до 2кг - 26лв. За по-големи бях проверявала преди време, но цените бяха космически. След ваканцията, която прекарахме в БГ, за мен остава непонятно как човек сега може да имигрира с 2х23кг + ръчния. Ми ние дето уж почти нищо не носехме, пак бяхме на лимита на килограмите, и на отиване и на връщане. Е, вярно, че на отиване носехме доста памперси и пюрета, ама на връщане вече ги нямаше Blush Абе здраве да е, вземете каквото можете, пък каквото остане малко по малко ще ви го пращат по познати или като дойде ред да си ходите, ще си го вземете. Пак се унесох в писане, но по времето когато ние идвахме насам, бях известна сред приятелите ни с това, че имах най-подробните списъци за багаж Mr. Green Всеки си ги копираше и допълваше само личните вещи Crazy
Кивито, то може и да може да внесеш неограничен багаж в Канада, ама авиокомпанията няма да го позволи. Носачите на летищата са застраховани за по 23кг, затова ако е по-тежко се плаща свръх багаж. Ако имаш повече от 2 куфара, също се плаща. И тъй като е доста скъпо, едва ли си заслужава доплащането за неща, които тук могат да се купят с тези пари. А на летището в София никой няма да те пита за първи път ли идваш в Канада. Също съм сигурна, че никой няма да се задълбочи да разсъждава, какво означава емигрантската виза. Тяхната работа е да спазват изискванията на авиокомпаниите, нали за това им плащат. Пък кой го интересува къде точно отиваш и защо, че да правят компромиси за количеството багаж. Според мен ако някой е успял да направи това, е било защото е минал между капките, а не по друга причина.

# 40
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
По принцип при емиграция имаш право да си внесеш неограничено количество лични вещи - заедно с теб или през първата 1 година. Авиокомпаниите лимитират количеството на багажа но останалия багаж можете да изпращате с контейнер или по други хора. Важното е при първото влизане да подадете списък с вещите които ще внесете в рамките на 1 година. Списъка е много генерален - дрехи, дискове, посуда, автомобил, хавлии, чаршафи, мебели и т.н.

Този списък се заверява от митничаря на летището и си го пазите за момента в който въпросните вещи влязат в страната за да не им плащате мито.

# 41
  • Мнения: 319
По принцип при емиграция имаш право да си внесеш неограничено количество лични вещи - заедно с теб или през първата 1 година. Авиокомпаниите лимитират количеството на багажа но останалия багаж можете да изпращате с контейнер или по други хора. Важното е при първото влизане да подадете списък с вещите които ще внесете в рамките на 1 година. Списъка е много генерален - дрехи, дискове, посуда, автомобил, хавлии, чаршафи, мебели и т.н.

Този списък се заверява от митничаря на летището и си го пазите за момента в който въпросните вещи влязат в страната за да не им плащате мито.

То можело и в едно изречение да се каже, пък аз разтягам някакви локуми Blush Отивам да боядисвам   redecoration, много се застоях пак на компютъра  badcomp

# 42
  • Мнения: 96
OOkami, мои приятели пристигнаха наскоро тук и за жалост не им бях казала за този списък, но доколкото разбрах на митницата ти дават някакъв формуляр. Все пак си го поискай, ако не ти го дадат. Освен това те си пренесоха нещата от БГ с контейнер преди няма и месец, който believe it or nor им излезе доста евтино. Знам че гигантски комплект тенджери и друга покъщнина + 2 разглобени колела се наместиха в контейнера  Shocked и безпроблемно кацнаха тук. Ако искаш подробности свиркай, ще те свържа с хората.  Wink

Мамчета, не смея да се похваля (скоро надявам се!!), но имам питане във връзка със security clearance. Някоя правила ли си е за работа нещо такова? Ако да - колко време отне и за кое ниво?
Мерси:)

И да ви дам update, Ина вече е царицата на детската градина. Не мога да я накарам да си тръгне!! Отне ни 2 седмици да свикнеме, но сега е просто невероятна. Отива с кеф, малко хленчи на оставяне, но после си играе и се весели. Пожелавам го на всички!!!  Laughing




# 43
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Гаргамелчо имам питанка - ако правилно си спомням де Вики хапеше по едно време до кога продължи този период? Ние от няколко седмици хапем наред в къщи - за градината още нищо не са ми казали но се опасявам че и там ще има пострадали. Ако някой друг има опит с този проблем нека сподели кога отшумява тази криза. Дано да не е докато излязат всички зъби че ще си ходя вечно нахапана.  ooooh!

# 44
  • Мнения: 919
Шемет, Виктория хапеше, да Embarassed Периода продължи около 3-4 месеца при нас, като имаше периоди в които беше по-спокойно и други които.. Струва ми се че колкото повече и се карах толкова по-зле ставаше, по този начин тя получава вниманието, което е и целта и. Като ухапе някой, гледай първо да успокоиш нахапаното дете, като игнорираш малкият хапльо максимално, а след това просто го взимаш и му казваш че щом ще се държи така няма да играе повече и си тръгвате. При нас хапането намаля драстично след като едно детенце зверски я ухапа по пръстите Rolling Eyes Поне при нас хапането в повечето случаи се случваше като се изнерви от нещо или е уморена.. общо взето в повечето случаи е предотвратимо и все пак имаше доста нахапани от моята щерка Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт