Градински и училищни вълнения на канадките - 29

  • 19 194
  • 275
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 216


Искам да Ви питам какъв прах използвате за пране на бебешки дрешки защото май аз недовиждам но не намерих прах в супера който да е само за бебета, единствено омекотители.
Бебешките прахове са почти винаги последни вдясно на щандовете с перилни препарати. Най-популярният е
http://www.ivorysnow.ca/Images/en-ca/prod_bottles_en.jpg. С отлични качества е. По-големите вериги супер-маркети имат свои марки бебешки прахове. Не очаквай разнообразие.

# 106
  • Мнения: 160


Искам да Ви питам какъв прах използвате за пране на бебешки дрешки защото май аз недовиждам но не намерих прах в супера който да е само за бебета, единствено омекотители.
Бебешките прахове са почти винаги последни вдясно на щандовете с перилни препарати. Най-популярният е
http://www.ivorysnow.ca/Images/en-ca/prod_bottles_en.jpg. С отлични качества е. По-големите вериги супер-маркети имат свои марки бебешки прахове. Не очаквай разнообразие.

Мерси, ще го пробвам.

# 107
  • Мнения: 40
Г-жа Броненосец,  mamamia,  shemet_neveroiaten, благодаря ви, че споделихте вашите истории за отбиването с мен!!!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Да чуя личния опит на вас мили мами ме окуражава да реша и аз какво бих желала. Нашият проблем е, че при всяко събуждане нощем единствено заспива на гърдата. Така вече имам хронично недоспиване, а и вече няма кой да ми помага. Майка замина за БГ. Та може би и аз така ще постъпя, ще разредя постепенно и ще се опитам да отмахна най-вече нощните кърмения, дневните не ми пречат. Нашата мома не прие биберон нито от шише нито залъгалка още от раждането, та затова ми е мнооого трудно, та ще видим с какво ще го заменя....
Радвам се, че ако изключим този доста труден въпрос за разрешаване, Вики е изключително спокойно и игриво детенце, много си я обичкаме  Hug Hug Hug

hand
, добре дошла на канадска земя и лека адаптация!  Peace

# 108
  • Мнения: 313
Иде деня на благодарноста. Кой ще прави ли пуйка ??

Наща къща ще е на пуешки филета, че като направим пуйка после цяла седмица преживяме.

# 109
  • Мнения: 160
Иде деня на благодарноста. Кой ще прави ли пуйка ??

Наща къща ще е на пуешки филета, че като направим пуйка после цяла седмица преживяме.

Това е идея да се споделят изпитани рецепти за печена пуйка ако не е обсъждано преди.

# 110
  • Мнения: 449
Нашият проблем е, че при всяко събуждане нощем единствено заспива на гърдата.

И аз поради същата причина, реших да го отбивам.
Нощните ставания и хроничното недоспиване ми идваха в повече вече и просто една нощ реших, че това ще е края на нощните му яденета. Беше на 1 г. и 1 мес. Той също не пиеше от шишета с биберон, но имахме късмета няколко дни преди това да види как Писанкината Ивет пие от такова шише и много се впечатли.  Flutter Извадих му негово шише и първите дни само си играеше с него, но след това започна с охота да пие вода от него. И така много лесно успях да го приуча да пие от шише формула. Вечер преди лягане започнах да му давам Enfagrow 12+ с ванилия. Много е вкусно това мляко и от раз го пропи. Отначало по 20 мл., 30 мл. и така постепенно увеличавах количеството. Три нощи подред имаше ревове като се събуди, ноооо аз не отстъпих. Мисля, че много лесно и бързо се получи при нас спирането на нощното сукане. През деня продължих да го кърмя още 3 месеца и постепенно разреждах, докато накрая съвсем го отбих. Та откакто пропи формула започна да спи по цяла нощ и аз дето се вика станах "бял" човек.
milla, ако решиш да й даваш формула може да пробваш с чаша със сламка. Даже имахме период, в който пиеше млякото от сламка, после пак минахме на шише и сега така продължаваме.

hand, добре дошла в Канада. Сещам се, че и на мен китайците ми направиха впечатление в началото, по скоро с простошкато си държане. Mr. Green

# 111
  • Мнения: 160
Имам отново въпрос относно здравните осигуровки в Канада. Знам, че не ни се полага осигуряване за 3 месеца и затова цялото семейство си направихме частна застраховка тук която поема много неща ако се наложи но само в случай на неотложна помощ, болничен престой и тн.

 Незнам какво да правя с бебето -аз сега я захранвам и естествено имам въпроси (нашият лекар в България й направи схема за няколко месеца но някои храни не ги харесва) а искам и педиатър да я следи както досега един път в месеца и не разбирам защо са го измислили така малките бебета да нямат право на прегледи.

Ходих да питам в walk-in клиника и там ми казаха 65 долара на преглед и то са GP а не педиатри. Четох, че имало места където мога да ходя да я тегля и меря без да плащам майките от Ванкувър ако могат да ме насочат на такова място може в Ню Уест или Бърнаби или на другаде  няма значение а аз ще търся клиника където да заплатя поне един или два пъти да я прегледат профилактично специалисти все пак сега расте, трябва да се следи и не искам 3 месеца да чакам за преглед.

Ако има хора, дошли с малки бебета моля дайде съвет Вие как процедирахте.

# 112
  • Мнения: 3 932
Иде деня на благодарноста. Кой ще прави ли пуйка ??

Наща къща ще е на пуешки филета, че като направим пуйка после цяла седмица преживяме.
Това е идея да се споделят изпитани рецепти за печена пуйка ако не е обсъждано преди.

Ние традиционно ще си спестим пуйката, в противен случай ще трябва да ядем пуешко до Коледа..
Рецептата е пуйка върху кисело зеле, пече се на бавен огън цяла нощ...фасулска работа! Или поне изглежда отстрани  Embarassed

# 113
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ние пък ще заменим пуйката с пиле Simple Smile

По въпроса с пиенето на мляко - сламката е много хубав вариант за през деня ама за приспиване не става и върви че обясни що не може да си го вземе точно това шише в леглото.

# 114
  • Мнения: 919
един или два пъти да я прегледат профилактично специалисти все пак сега расте ... и не искам 3 месеца да чакам за преглед.

hand, добре дошли на Канадска земя Grinning
не мога да ти помогна много, но да ти кажа че тук за бебе без здравословни проблеми прегледите са на 2, 4, 6 после чак на 9 месеца и след това на годинка Peace тоест и да имаше здравна осигуровка между 6 и 9 месец няма профилактичен преглед Wink Дори мисля че ако ти е второ дете минаваш и без този на 9 месеца или поне така е според нашата педи.
Моята дребосъчка има час чак за 3 месеца, защото няма да я ваксинираме и педиатъра реши че в такъв случай няма смисъл да я разкарваме ако няма някакъв проблем разбира се. После смятам чак на 6 месеца да ходим пак колкото да я претеглят и премерят по скоро от любопитство.За захранването във форума и изобщо инернет има много повече информация от тази която може да ми даде педито Stop

# 115
  • Мнения: 1 216
hand, тегленето на бебета и консултации с детски сестри става в public health unit обикновено.

За Thanksgiving- никак не мога да го почувствам и не съм празнувала. Това е чисто семеен празник, където семействата се събират от далече, за да седнат заедно и да изядат една голяма пуйка и сигурно има за какво да благодарят. И понеже все пак е и празник на есенния урожай, това ми е по-близо и мога да опека тиква на фурна  Simple Smile

# 116
  • Мнения: 1
Здрвавей hand,
Аз съм в Канада от 3 месеца и половина, и имах същите въпроси. Основния ми съвет е да запишеш детето си на педиатър и да му направиш застраховка(което до колокото разбирам си направила), защото в случей на спешна нужда без здравна карта през първите 3 месеца тук режат глави в болницата. А за записване при педиатър сега ще трябва да платиш към 50 долара(поне ние толкова платихме) и в момент на спешна помощ ще ти излезе по-евтино(дано не ти се налага). Моето бебе изкара варицела през първите 3 месеца и платихме около 500 долара в болницата само за прегледа( бяхме забравили, че трябва да се засраховаме). Аз същото доста роптах, че цели 3 месеца не осигуряват поне бебетата, но това е положението тук. А тук такава си им е системата и на мен това не ми харесва, но ... преглеждат бебетата на 3 месеца и то доста формално, не е като в БГ или поне това са моите впечатления.
А имам един въпрос. Нашият педиатър ни предложи да направим противогрипна ваксина на 9 месеца. Какво мислите? Някои правил ли е такава на детето си? Дали да я направим или да я откажа?

# 117
  • Мнения: 417
hand,
Не сум ползвала подобни услуги, но от друг форум имам следната информация:

Address: 537 Carnarvon St, New Westminster, BC V3L 1C2 (Map)*
Phone: 604-777-6740

Относно праха за пране - аз съм ползвала обикновени прахове без аромати, за чувствителна кожа. Последно взимах от Уолмарт.

Привет мили дами!
Определено си настана есен, дори и по западния бряг. Изведнъж захладня.... или поне на мен си ми е студено.
Вероятно и от промяната нашият малък щурчо е с течащ нос и поддържа 37-37.5ТС
Засега незнам какво да правя, освен че му давам витамин, изтеглям с помпа секрети от носа. Нощно време се върти и скимти - явно му е дискомфортно. Може и да е в комбинациа с някой растящ зъб. Чух за солена вода и смятам да пробвам. Ако може това да помогно за секретите в носа и да неслизат надолу.Но моето диване недава да му правя "процедури" и пищи като че ли го колят.
Иначе чета много редовно и напълно съм в течение, но от работа и следработна работа няма време.
Честито на празнувалите, честито на Еми за новата работа.

Поздрави от все още слънчев (но студен) Ванкувър!

# 118
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
aneta007, за ваксината - не сме ползвали такава, за нас няма смисъл от нея, но всеки сам си решава  Peace
hand, ако здравословното състояние на детето ти е ОК, то профилактичен преглед не ти трябва /тук доста ги претупват/, ако би трябвало да следите състоянието му поради някаква причина или ти имаш някакви опасения, то намери лекар /дори не педиатър/ и му сподели.
Каролина, да не би още да пие с биберон?! newsm78 /какво значи, че пие от шише/

# 119
  • Мнения: 5 713
denzul, за нослето освен физиологичен разтвор / солена вода / нищо друго не ползвам. А като каза помпа за секрети, виж това, ако не го знаеш:

http://www.cheekymonkey.ca/Babyvac.htm

В юнската отчетна тема кой ли не го купи, само дето в България струва 18лв. Simple Smile

aneta007, не бих сложила противогрипната, дори и да бях ЗА ваксините.

И аз като Г-жа Броненосец нещо не го чувствам празника. Всъщност за краткия ни период тук техни празници не сме празнували.

Общи условия

Активация на акаунт