Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Мами, днес се натъкнах на нещо, което ме обърка невероятно!
Ползвам шишета Авент и когато слагам водичка или мляко на бебо го правя по делението на шишето. То си е разграфено и си пише милилитрите. Такааа...добре, но днес решавам, че ще му правя чайче и откривам, че 150мл на мензурата, в която го сварих отговарят на около 100мл от шишето Shocked Мензурата е стъклена и е подарък от лаборантка, не е купувана от някъде си...Те са едни такива стандартни от едно време...сигурно се сещате.
Някоя от вас забелязала ли е подобна разлика? Вие деленията на шишето ли гледате, когато сипвате течността?

ПП. Водата не се е изпарила при варенето. Беше си 150-160мл преди да я налея в шишето.
Цитирай

София

Ха, ами и аз винаги съм се съобразявала с деленията на шишетата (пак на Авент)и не съм забелязала разлика, но може и да има.И на мен ще ми е интересно ако някой е запознат с разликите да изясни явлението. newsm78
Цитирай

На мен ми се разминаваха деленията между помпата и шишето.....добре че скоро спрях шишетата
Цитирай

Ruse

и ние сме с Авент  Shocked, не съм забелязала това но след малко ще направя замерване,  странна работа ми се струва...  Thinking
Цитирай

Пловдив

Да, има разлика, но само с 10 мл.
Значи 100 мл в голямото шише на Чико отговарят на 110 мл  в малкото шише на Чико и в Авент.
Това го изпробвах като преливах като луда от едно шише в друго.
Сега или меря водата с едно шише на Камера, или слагам +10 мл в шишето на Авент.
Предполагам, че прехвалените шишета Авент и Чико са с различни разграфявания всяко и е въпрос на късмет да улучиш вярното  Mad
Цитирай

София

Току що премерих с друга чаша, която е 250мл и си съвпада с шишето на Авент!Така че милилитрите си отговарят, не се притеснявай!
Цитирай
много се извинявам ама аз съм кандидат татко.Та искам да попитам за мнения по въпроса за шишетата.Какви шишета ще ми препоръчате.За сега съм се спрял на Д-р Браун, защото по материалите които прочетох, те  предпазват от колики и инфекция на средното ухо.Моля дайте помощ, че не остаба време newsm78
Цитирай

Бургас

Току що направих сравнение между мерките на "нук" и "авент"( с това разполагам).Няма разлика.

Sinbad,  най-добре пусни тема по въпроса, но докато чакаш отговори  използвай търсачката.Има ужасно много инфо за шишетата.
Аз изпозвам "нук" и съм много доволна особено от новите им шишета.
Цитирай

РусЙе

Аз имам и на "Avent'  и на "Chicco"-съвпадат си съвсем точно newsm53
Цитирай

София

И ние имаме същите - и при нас си съвпадат деленията Wink
Цитирай

Пловдив

Значи при мен е мал шанс  Mad
150 мл на Чико и 260 мл на Авент ми съвпадат, но не и с това от 250 мл на Чико и кривото на Чико.
Цитирай

Sofia

Аз имам на Чико, Камера и д-р Браун - първото и третото съвпадат, обаче на Камера някъде му бягат 10 мл.
Цитирай

Taка,когато сипвате вота в шишетата се получава мениск-това е леко придърпване на водата от стените на съда(шишето)нагоре(защото е мокреща течност).Чиста физика,всички сме го учили.И всъщност искам да ви напомня,че водата се отмерва не от горния край на мениска,а от долния-т.е. от страната на течността и винаги на нивото на очите.Дано до описах разбираемо WinkОпитайте тека,не би трябвало да ви се получават разлики.
Цитирай

София

Мерси за отговорите...явно мензурата е дефектна, защото сутринта изпробвах с друга и разликата е само 10мл. Не е малка, но не е такова чудо...
Интересуваше ме не разликата м/у шишетата, а спрямо някаква по- точна съдинка...неутрална.
Яко се шашнах...да храня двумесечното ми бебче с такива количества Tired, добре че разликата не е голяма.

sinbad, извода, който си направих е, че коликите са си колики. Шишетата нямат такова значение, каквото пише по листовките...познавам мами с НУК, с БРАУН, аз съм с АВЕНТ и всичките бебета си имат колики... Така, че си е въпрос на организъм на детето. При някои са по- силни, при други по- слаби, а при трети липсват.
Пожелавам ви да сте от третите Wink
Цитирай

София

И при мен има разлика от 10мл между шишетата на авент и голямото на Чико. Като чикото е в повече. Иначе гледам винаги долен менискус (т.е. да тангира в съответното деление).
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.