Къде и кого да уведомя за своеволията на маршрутките???

  • 7 193
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 92
Искам да ви разкажа какво ми се случи на мен онзи ден с маршрутка 5.Минава покрай спирката,но кара до разделителната най-вътрешна лента.Беше адско задръстване,аз минавам между всички коли, спирам го,той ме вижда,отварям вратата да се кача и той в този момент тръгва!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfireЕ това за мен е пълен идиот!Възмутена съм. #Cussing outДа не говорим,че билетче никога не дават,а само прибират паричките.Но за съжаление с тия задръствания това е единствения начин да се предвижиш по-бързо. Thinking

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Eeeeee ами вози се с градския транспорт тогава! Има и други алтернативи- таксита, колело, пеша... За лев и 50 какво искаш?
Само с тия недоволства и оплаквания да не се стигне до спирането им, че после ще стане приказно...  Tired Close

# 17
  • София
  • Мнения: 295
ИА "Автомобилна администрация" - от там им издават лицензите, одобряват им маршрутите и т.н.
ул."Гурко" 5
София 1000

(+359 2) 930 88 40
(+359 2) 930 88 10
Договорите за превоз, маршрути и разписания   са от Столична община. Лицензите са към Автомобилна администрация. Жалбите пускайте към Столична община, Дирекция транспорт.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 430
Въпросът ми е директен - къде да подам оплакване срещу безумно наглите шофьори на маршрутки с номера 1 , 5, 27 , 29 , 37 , които от няколко дни преминават безнаказано извън установените им маршрути с цел избягване на задръствания !!!

Откакто се появиха под прозорците ни нещата станаха не само нетърпими , но и откровено опасни - карат с 60-70 км в час по улица , която е надлежно обозначена , че по нея често преминават и внезапно изскачат деца ! Улицата се намира в кв. Мусагеница и на нея се намират голяма градинка пълна с бебета , училище и детска градина .

Сигурна съм , че не само мен притеснява този проблем , но не мога да чакам докато се случи нещо и тогава да се влея в тълпите недоволни .

Аман от селски тарикатлъци в тая нещастна страна...

Ако знаете наистина къде има отговорни и трезво мислещи , моля , дайте достъп до тях !!!  bouquet
По изброените номера да разбирам ли,че живееш в Мусагеница бл.102 и 101 Joy
Защото аз само 5,21 и 27 съм засичала да преминават през квартала,за да избегнат задръстванията на Г.М.Димитров и Онкологията

# 19
  • Мнения: 410
Ох, с такава радост мога да се похваля, че от около 1година тези идиотски маршрутки не се движат вече в Русе!!!!!!!
Никога не съм се качвала в тях, но ми стига това, дето съм видяла, наистина съчувствам на всички вас, които сте принудени да ги ползвате и търпите.
Peace

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

Аз принципно много благодаря за чудесната перспектива, която ми обрисува. Не се съмнявам, че поне тема тук ще има.

Само че, не разбирам какъв е повода за написаното.
Когато се поставят легнали полицаи, които са скалъпени от хората в блока, обикновено се трошат най-вече колите на хората, които НЕ са бусове, все пак.
Има цивилизован начин да се поставят бубуни, които отговарят на изискаванията на БЕЗОПАСТНОСТ, че дори имат и светлоотразители, за да може да ги види човек в тъмното, все пак.

Мисля, че един скандал с фирмата по телефона  би свършил по-добра работа в случая.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 430
Reza,най-комичното е ,че това става пред очите на самия КАТ,там винаги си стои патрулка,и само се почесват,и се заглеждат по младите момичета или джиповете на Ангел Бончев Mr. Green
Иначе съм абсолютно съгласна,че с легналите полицаи само ще си разбрицам и без това старата кола и файда нулева

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Знам, знам...
Не ми се пише въобще нито за полицаи, нито за транспорт...нито за пътища, нито нищо, защото започвам да се ядосвам, а това не е добре нито за работата ми нито за форума:)

В това си състояние, ако аз бях в ситуацията на автора, наистина щях да вдигна телефона и да си го излея на фирмата стопанисваща въпросната маршрутна линия.

# 23
  • Мнения: 3 521
обикновено се трошат най-вече колите на хората, които НЕ са бусове, все пак.

 Обикновено се трошат колите, които преминават с несъобразена скорост през "полицаите". Защото дори и "ниските" коли са малко по-високи от 15 см.,и ако един шофьор, който се движи с изправни светлини, чисто стъкло и съобразена скорост(30 или 40 км/ч) без да блее по небесата и да квака със спътника си, не види по пътя си нещо изпъкнало, високо повече от 15 см. и дълго през цялата улица тогава чисто и просто не го бива за шофьор. Дали ако оставя на пътя един телевизор Сони със супер-плосък екран, дебел 5 см. и диагонал 1,5 м. и него няма да го видят, а? newsm78

п.п. "Перспективата" не е конкретно за теб. Изобщо не съм искала да те засегна и се извинявам, ако така е прозвучало - тя е по-скоро за всички.

# 24
  • Мнения: 68
Има много коли, които закачат въпросните бабуни и със скорост от 5 км/час.

Тези "легнали полицаи" могат да бъдат опасни, когато се поставят самоинициативно от когото си поиска, където си поиска.


Нямам търпение да ги спрат тези маршрутки окончателно. От тях  пострадват и хора, които никога не са ги ползвали.

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

 Обикновено се трошат колите, които преминават с несъобразена скорост през "полицаите".

АКО, въпросните бубуни са направени по стандарт!
Виждала съм бубуни през които няма начин да минеш без да задереш.

Когато улицата е без осветление, вечер е и шофьора се оглежда като сурикат за баби, пияни хора, деца и кучета се случва да не види НЕмаркирана бубуна или дупка, след което отива да види автомоньора си.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 430
Около Техническият Университет са именно такива Peace

# 27
  • Мнения: 3 521
Около Техническият Университет са именно такива Peace

Да, пък и около Техническия всички карат с 30  Joy. В същност точно там "полицаите" ги изляха от общината - т.е. те са стандартни.

Дупките са опасни - истина е.

# 28
  • Мнения: 2 716
А маршрутките се движат само в светлата част на деня  Close

# 29
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Не искам да те отчайвам,но най-добре ще е да се оплачеш на Армейския поп.

Общи условия

Активация на акаунт