Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

София

Имам племеннички-близначки на месец и половина. От два дни имаме проблем - щом някой се надвеси над тях, подскачат от страх и започват да плачат, особено едното от тях сякаш изпада в ужас. Плаче и дори като го вземат на ръце дълго не се успокоява. Дори от майка си се страхува. Някой имал ли е такъв проблем?
Цитирай

Русе

Като пеленаче детенцето ми често се стряскаше,но насън само Thinking
Цитирай

Стара Загора

И моите като бебета се стряскаха,но насън  newsm78
Цитирай

пловдив

и моите се стряскаха на сън
Цитирай

Варна,морето,сините вълни...

Те май вси4ки пелена4ета се стряскат на сьн,и Денис се стряскаше.
Цитирай

Да и Алекс се стряскаше
Цитирай

Има един тип "стряскане", който е нормален и се нарича рефлекс на Моро
Рефлексът „Моро” е рефлекс, при който бебето се стресва от силен звук или рязко движение. Бебето разтваря ръцете и краката си и започва да плаче, а след това отново събира ръцете и краката си. Този рефлекс продължава до 5 или 6-ия месец.
Дано да става дума за това
Цитирай

Може да има много причини, и никоя за, която се сещем, не е "медицинска". Ако искаш, остави нещата да минат от самосебе си. Ако ти се къса сърцето от това (на мен поне никак не ми поняся детенце да плаче по къквто и да е повод) и си склонна да видиш какво предлага холистичната медицина, можеш да се посъветваш с класически хомеопат.
Цитирай

И бебка се стряскаше така, вече не. Сега пък реве от непознати Thinking

Може да има много причини, и никоя за, която се сещем, не е "медицинска". Ако искаш, остави нещата да минат от самосебе си. Ако ти се къса сърцето от това (на мен поне никак не ми поняся детенце да плаче по къквто и да е повод) и си склонна да видиш какво предлага холистичната медицина, можеш да се посъветваш с класически хомеопат.

#Crazy #Crazy #Crazy
Мег, става дума за нещо, което е напълно нормално както е описала blueeyes !!!

Цитирай

София

Да, трябва да е рефлекс на Моро, както по-горе е споменато! Моята дъщеря в началото доста се стряскаше, сега само от време на време. Но не плаче! С възрастта трябва да отшуми... Дано да е това при вас  Peace
Цитирай

Някъде по Дунава

И моите като бебета се стряскаха,но насън  newsm78

Peace
И бебка се стряска насън
Цитирай

София

И аз предполагам, че е това, което са написали мамите.
Алекс се стряскаше само насън. В началото от всичко - звук, движение около него и т.н. Стряскаше се ако го докоснеш. Вече не го прави.
Цитирай

Габрово

Малката също имаше такъв период, много се стряскаше, но не е ревала от това. Просто така като минеш покрай нея или като направиш нещо да я завиеш или нещо друго. Но след около два месеца май спря да се стряска. Мисля, че трябва да се консултира със специалист просто за нейно успокоение, надявам се че няма да е нищо сериозно.   bouquet
Цитирай

Горна Оряховица

Да, синът ми също се стряскаше много....Сепваше се, но не е плакъл...Това отшумя към 2 месец... Hug
Цитирай

София

И моята се стряска насън. Предполагам, както е писано по-горе, че става дума за рефлекс на Моро.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора