Стряскане при пеленачета

  • 1 224
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 810
Имам племеннички-близначки на месец и половина. От два дни имаме проблем - щом някой се надвеси над тях, подскачат от страх и започват да плачат, особено едното от тях сякаш изпада в ужас. Плаче и дори като го вземат на ръце дълго не се успокоява. Дори от майка си се страхува. Някой имал ли е такъв проблем?

# 1
  • Мнения: 2 090
Като пеленаче детенцето ми често се стряскаше,но насън само Thinking

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моите като бебета се стряскаха,но насън  newsm78

# 3
  • Мнения: 257
и моите се стряскаха на сън

# 4
  • Мнения: 4 335
Те май вси4ки пелена4ета се стряскат на сьн,и Денис се стряскаше.

# 5
  • Мнения: 4 433
Да и Алекс се стряскаше

# 6
  • Мнения: 3 997
Има един тип "стряскане", който е нормален и се нарича рефлекс на Моро
Рефлексът „Моро” е рефлекс, при който бебето се стресва от силен звук или рязко движение. Бебето разтваря ръцете и краката си и започва да плаче, а след това отново събира ръцете и краката си. Този рефлекс продължава до 5 или 6-ия месец.
Дано да става дума за това

# 7
  • Мнения: 3 869
Може да има много причини, и никоя за, която се сещем, не е "медицинска". Ако искаш, остави нещата да минат от самосебе си. Ако ти се къса сърцето от това (на мен поне никак не ми поняся детенце да плаче по къквто и да е повод) и си склонна да видиш какво предлага холистичната медицина, можеш да се посъветваш с класически хомеопат.

# 8
  • Мнения: 6 708
И бебка се стряскаше така, вече не. Сега пък реве от непознати Thinking

Може да има много причини, и никоя за, която се сещем, не е "медицинска". Ако искаш, остави нещата да минат от самосебе си. Ако ти се къса сърцето от това (на мен поне никак не ми поняся детенце да плаче по къквто и да е повод) и си склонна да видиш какво предлага холистичната медицина, можеш да се посъветваш с класически хомеопат.

 #Crazy #Crazy #Crazy
Мег, става дума за нещо, което е напълно нормално както е описала blueeyes !!!

# 9
  • София
  • Мнения: 23 028
Да, трябва да е рефлекс на Моро, както по-горе е споменато! Моята дъщеря в началото доста се стряскаше, сега само от време на време. Но не плаче! С възрастта трябва да отшуми... Дано да е това при вас  Peace

# 10
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 711
И моите като бебета се стряскаха,но насън  newsm78

 Peace
И бебка се стряска насън

# 11
  • София
  • Мнения: 39 673
И аз предполагам, че е това, което са написали мамите.
Алекс се стряскаше само насън. В началото от всичко - звук, движение около него и т.н. Стряскаше се ако го докоснеш. Вече не го прави.

# 12
  • Мнения: 559
Малката също имаше такъв период, много се стряскаше, но не е ревала от това. Просто така като минеш покрай нея или като направиш нещо да я завиеш или нещо друго. Но след около два месеца май спря да се стряска. Мисля, че трябва да се консултира със специалист просто за нейно успокоение, надявам се че няма да е нищо сериозно.   bouquet

# 13
  • Мнения: 58
Да, синът ми също се стряскаше много....Сепваше се, но не е плакъл...Това отшумя към 2 месец... Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 1 946
И моята се стряска насън. Предполагам, както е писано по-горе, че става дума за рефлекс на Моро.

Общи условия

Активация на акаунт