Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора

София

Здравейте мами! Искам да питам дали някоя от вас е ползвала електрическа помпа за кърма? Каква марка и доволни ли сте! Има ли някакви странични ефекти върху гърдите и зърната. Преди месец кърмата ми намаля,  да не кажа направо спря / цедях с триста зора по 20-30 грама на ден/ и се наложи да започнем с АМ. Аз въпреки всичко не се отказах и с много мъки успях да си възвърна кърмата до толкова, че вече ядем само 2 пъти на ден АМ. Но през това време се оказа, че детето ми се отказа да суче. Просто започва да реве, опъва се назад, обръща главата и не иска да суче. И затова започна едно цедене та знае ли се:/. Но няма значение ще се мъчим само на нея да и е добре, но си мислех, че ако си купя електрическа помпа ще е много по лесно за мен. Затова питам ако някой е ползвал да сподели как е бързо ли става, по-силна ли е от механичната и т.н. АААА и колко горе долу струва? Мерси предварително.
Цитирай

MEDELA SWING е моята. пиша с малки букви защото се цедя в момента. препоръчаха ми я девойки от форума и съм много доволна. много по нежна за гърдите е от тази на авент и по вече кърма изцежда. не зная как но е факт. ако пуснеш в търсачката ще намериш доста инфо. успех с цеденето  Hug
Цитирай

София, Младост 2

Ако имаш възможност да отделиш около 300 лв, тогава най-доброто на бг-пазара е Медела Суинг, има я в магазините Малечко. Помпата наистина е страхотна, а и фирмата си е специализирана в производството само на помпи и прави най-добрите в света. Моделът Суинг е евтин и за масовата публика, разбира се, не е като болничния тип наистина много добри помпи, но за нашия пазар това е най-доброто, което се предлага.
Почти на същата цена е електрическата на Авент - има добри отзиви и за нея и също като Меделата е двуфазна, т.е. малко по-добре от обикновените помпи стимулира гърдата и по-лесно предизвиква рефлекса на потичане . Мисля, че Авентската имаше опцията да изцежда едновременно и двете гърди - провери и ако е така, тогава може да е добър избор, тъй като ще пести време.
Електрическата помпа на Нук Не препоръчвам, макар че е тройно по-евтина - виждала съм страхотни рани от нея и много майки се оплакват, че не успяват да й хванат цаката.
Цитирай

Стара Загора

Според мен най-добрата помпа е на Авент Peace
Цитирай

Здравейте,
 Аз първоначално си бях взела ръчна помпа на NUK, но имах много кърма и акушерката от която я закупих ми я замени с електрическа на NUK. Искам да кажа, че ВЪОБЩЕ НЕ СЪМ ДОВОЛНА ОТ ЕЛЕКТРИЧЕСКАТА ИМ ПОМПА! Изсмукваше много малко и се налагаше да си мачкам гърдите като мекици, за да стане работата.За зърната няма да говоря, бебето не ми ги разрани, но помпата да. Накрая се принудих да си я сменя пак с ръчната на NUK и макар и да ме боли ръката,поне ми върши отлична работа!
     Успех на всички! newsm10
Цитирай

София

И аз използвах Медела Суинг - страхотна е!  Peace
Цитирай

София

Момичета купих си помпата на Медела Суинг, но за съжаление не ми помогна и кърмата ми спря.Тя си беше почти спряла, но си мислех, че ще мога да я върна с помощта на помпата. Така, че вече не ми трябва и я продавам. Иначе помпата наистина е страхотна, дърпа много хубаво, но при мен просто няма какво да тече. Ако някой се интересува може да ми пише или да ми се обади на тел. 0885078315. Помпата е купена на 13.09.08 г. и още е в гаранця. Ползвана е 10-15 пъти. Направо си е нова.Купих я от магазин на Малечко за 292 лв.+ 10.40 за биберони за шишето и я продавам за 250 лева. Едната биба сме я ползвали, но другата е чисто нова и я давам и нея. Успех в кърменето, аз за огромно мое съжаление не успях. Понякога желанието е повече от възможностите!
Цитирай

Sofia

Момичета купих си помпата на Медела Суинг, но за съжаление не ми помогна и кърмата ми спря.Тя си беше почти спряла, но си мислех, че ще мога да я върна с помощта на помпата. Така, че вече не ми трябва и я продавам. Иначе помпата наистина е страхотна, дърпа много хубаво, но при мен просто няма какво да тече. Ако някой се интересува може да ми пише или да ми се обади на тел. 0885078315. Помпата е купена на 13.09.08 г. и още е в гаранця. Ползвана е 10-15 пъти. Направо си е нова.Купих я от магазин на Малечко за 292 лв.+ 10.40 за биберони за шишето и я продавам за 250 лева. Едната биба сме я ползвали, но другата е чисто нова и я давам и нея. Успех в кърменето, аз за огромно мое съжаление не успях. Понякога желанието е повече от възможностите!

Добре де, в продавалника що пише че е продадена???
Една приятелка са е записала, за да ми покаже, но ти си написала продадена Rolling Eyes
Цитирай

София

Не е продадена.Не знам защо пише така. И аз го видях.За първи път публикувам и нещо явно съм натиснала без да искам. Не знам защо наистина, за което се извинявам. Обявата е валидна.
Цитирай

София

Извинете, че ще отговоря, въпреки, че темата е приключила (тя се превърна малко в обява, но нищо), но понеже като пусках търсачка миналата седмица, имах нужда от такава тема, ето още 1 мнение:

От 1 месец цедя на ръка (ходя на работа и бебето го хранят с изцедената кърма от офиса). С предишното си бебе също правех така, тогава даже по едно време направих такива рекорди в млекодобива, че се налагаше и да замразявам. Ставаше лесно и бързо - за 15 минути - 1 доза за кърмачето, едни широки канали, само за доене  Mr. Green. С това бебе също започнах така, но или нещо не го правя както трябва или не знам какво - ръцете започнаха малко да ме болят при някои стави и не ставаше по-добре. Една вечер даже си усещах болка лека, притесних се сериозно, защото и без това бях забелязала че при определени дружения ме боли, та си казах - стига, трябва да си купя електрическа помпа. Изчетох всичко от търсачката с ключови думи "електрическа помпа" и аз така стигнах до извода, че най-добрата е на Медела, но цената й... е прекалено солена за мен. намерих обява на друго място в интернет за помпа НУК, свързах се с момичето, зададох й куп въпроси и тя ми написа много изчерпателни отговори. Все що ме притесняваше, попитах и отговорите ми харесаха. Купих я ІІ ръка, нали стана ясно. Върнах се вкъщи, стерилизирах и седнах. Остави, че шумът адски ме притесняваше (как бях забравила да попитам чува ли се, все пак ми трябва за офиса - ще се затворя в стаята, ама ще ме чуват пак), да не говорим за млекодобива - някакви мижави 10-20 мл за половин час.  newsm78 Хм, да бях седнала преди кърмене да го пробвам, не - след. Следващия път реших да го направя преди кърмене - пак нъц - не тече както очаквах. Ами аз на ръка цедя такава струя, че... После се замислих и цръцнах няколко пъти за да прокарам каналите както трябва (то и на ръка като цедя първите 10-20 движения са сравнително слаби, после усещам как слиза кърмата и се започва като за световно) - прокарах ги, едва успях да завия горната част на помпата към шишето и се започна направо пръскане в помпата. Вярно, става на по-слаби струи отколкото на ръка, трябва да помогна първия път, бръмчи моторчето (не е като с механична помпа да се затвориш някъде и да не те чуват), общо взето за същото количество ми отнема максимум 30% повече време, но като не се напрягам въобще, като мога да се занимавам с нещо друго  Hug - заключвам се в стаята в офиса, включвам форума, чета и цъкам, а! - и то си помпа! Да не забравя да се похваля - вярно, че става става леееко още по-бавно, защото тук ни е нов офис и още имаме проблеми с напрежението в ел. инсталацията, но пък затова - бръмченето е наполовина по-слабо и понеже съм в другия край на стаята - предполагам че и не се чува толкова навън. Трети ден по 3 пъти на ден. Не ме болят зърната въбще, само ми е неудобно, че вратата на стаята ми стои толкова време затворена.

Искам само да добавя, че съм ползвала и механични помпи на Чико и Авент и с тях също ми е потичала качествено кърмата от един момент нататък на силна струя, но докато я добия тази струя, ми се разкатава ръката, та общо взето е въпроса струята да тръгне - не е проблема в помпите. А - ползвала съм и едни други, дето се стиска едно нещо и то прави вакуум, ама  #Crazy така де, исках да кажа ,че бая опит имам с цеденето. Вярно, не съм пробвала на Медела, но засега и другата ми върши работа.
Цитирай
Момичета, здравейте!
Търся да купя помпа за кърма Medela Swing.
Има ли все още някоя мама, която продава своята?
Ако има нека да ми пише на holly@mail.bg
Цитирай

Sofia

Да се включа и аз тогава, тъй като купих помпата на dilina, страхотна е. Никакво напрежение в ръцете, а помпа чудесно. За медела суинг става въпрос. Peace
Цитирай
Здравейте, благодаря на всички участници за споделене на мнение и опит.
Преди 4 дена с жена ми взехме електронна помпа на AVENT. Избрахме AVENT понеже вече имахме стерилизатор, шишета и всичко останало на AVENT.
Помпата е страхотна и изпомпва количество кърма за 10мин, което с механична AVENT се изпомпва за 30-40мин. Жена ми ужасно я болеше ръката от механичната AVENT (ползва я 5 дена след което не можеше да вдига бебока Sad ). С електронната помпа направо се родихме! Разликата м/у механичната и електронната е от тук до луната Smile Ето някои предимства на електронната помпа които забелязахме:
1. Не боли ръка от нея и следователно няма да спипате тендовагинит, а и можете да вдигнете бебето в последствие Smile
2. Изцежда кърмата към 3 пъти по-бързо и следователно гърдите ви са 3 пъти по малко надъвкани Wink
3. Специално с електронната AVENT можете лесно да задавате каквато си искате сила и бързина на засмукване.
4. Има 2 части по-малко за миене и стерилизиране (дръжка и капаче на дръжката) от механичната AVENT

Много сме доволни, вложението си струваше - 249 лв. На практика се оказа че механичните помпи не вършат никаква работа. Сега вече имаме и механична и електронна Smile С други думи пестенето на пари в началото ни излезна по-скъпо.
Но от друга страна пък, си правим банка с кърма с която се надяваме да храним бебока малко по-дъго Smile

Поздрави на всички и много весели моменти с бебоците Smile
Цитирай

София

Не пренебрегвайте и помпата Mini Electric - Medela, която струва 140 лв.
Моя приятелка я ползва и е много доволна. Позволих си да я препоръчам на съседка по легло в родилния дом, която едвам цедеше с ръчна помпа на НУК по 20 мл. за един час. Купи си тази помпа на Медела и наистина времето за цедене намаля на 15-тина минути. Детенцето беше в кувиоз и тя трябваше да носи кърма за хранене - за 2-3 дни успя да увеличи количеството кърма на всяко изцеждане двойно. Хубаво е, че помпата цеди на импулси и наподобява сукането на бебето.
Цитирай

София, Младост 4

Здравейте, малко късно се включвам, но ето много хубава статия за помпите. Въпреки че вече разполагате с много добра електрическа може да ви е полезна.  http://xedra.wordpress.com/2009/08/27/breastpump/
   Споделяте, че за периода на дохранване бебчо се е отбил от гърдата. Все още не всичко е загубено. Може да опитате да предложите да суче от гърда със силиконово зърно. Понякога това е много удачен вариант при преход от шише към гърда. Много помага да предложите гърда в сънено състояние на бебо, тогав те сучат по инстинкт и може да ви изненада приятно  Smile
   Ето две хубави статии за силиконовите зърна и тяхното използване, както и за храненето с шише, така че да не вреди на кърменето - http://xedra.wordpress.com/2009/10/29/bottlefeeding-2/
   http://xedra.wordpress.com/2009/06/26/nippleshield/
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора