Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 61 отговора

Горна Оряховица

Историята ми е следната,ще бъда кратка:подадох молба за развод,но докато влезе в сила решението съпругът ми почина,сега не могат да ми кажат дали съм развеена или вдовица,а има и заем за изплащане и свекървата и девера ми предлагат следното-ще поемат заема,но в замяна искат сина ми да се откаже от всичко,което му се полага от баща му,движимо и недвижимо имущество,тоой е на 6г. и понеже не може да взема решени е искат аз да подпиша.Споделете как бихте постъпили в такава ситуация?Благодаря Ви!
Цитирай

София

Зависи за какви суми става на въпрос-прецени кое ще е по-добре теб и детето.Ако имотите са малко, а заемите са големи-приеми, ако е обратното-недей...
Цитирай

- Каква е сумата на заема?
- Каква е примерната сума на имуществото, на бащата на детето?
Цитирай

Бързо си намери адвокат! Много неща могат да се направят! Е, зависи и ти какво искаш, но .... непременно говори с адвокат, форумът не е правилното място, където да получиш правилните отговори по този въпрос!
Цитирай

Бързо си намери адвокат! Много неща могат да се направят! Е, зависи и ти какво искаш, но .... непременно говори с адвокат, форумът не е правилното място, където да получиш правилните отговори по този въпрос!

Между другото-това е най-добрия съвет!
Цитирай

Горна Оряховица

Благодаря Ви-утре съм при адвокат
Цитирай

Задължително се посъветвай с адвокат!
Цитирай

Горна Оряховица

А става въпрос за 5000лв. и една шеста от къща в едно село +3 декара земи,поне така ми казаха...
Цитирай

Пожелавам ти да си намериш добър адвокат, защото при тази оферта, ти и синът ти ще бъдете ощетени.
Цитирай

Süd

Изясни си първо какво си очаквала да получиш при развода и тогава решавай - ако не се лъжа след смъртта на родителите на съпруга ти ще има и повторно разделяне на имуществото и тогава детето би трябвало да има по-голями облаги. Thinking
Цитирай

Мисля ,че искат нещо да те преметнат.Хубаво провери какво точно наследява детето.Успех.
Цитирай

Е, как не могат да ти кажат, дали си разведена
или вдовица. След като няма решение, значи не
си била разведена към момента на смъртта му.
Цитирай

Горна Оряховица

Вече втори месец ме въртят за това и не мога си извадя удостоверение за наследници,което ми е много нужно,включително и за пенсията,която му се полага.Днес са изпратили документите в София,понеже тук не могат да решат...
Цитирай

Егати казуса. Според мен си вдовица и като такава - наследница. Как да не могат да ти издадат удостоверение?  #Crazy Както са ти казали и другите - посъветвай се с адвокат. Успех, дано всичко се нареди по най-добрия за теб и детето начин. И съжалявам за смъртта на мъжа ти, макар и вече бивш.  Peace   bouquet
Цитирай

В сините очи на децата ми

Аз лично мисля, че НЕ трябва да лишаваш детето ви от каквото и да било, при положение, че то по право е наследник /единствен ?/ на баща си.  Peace  

По отношение на кредита - какъв е вида му? Явно не е ипотечен...При какви условия е сключен, ако ти се явяваш съдлъжник проучи какви са задълженията ти в бъдеще след смъртта на съпруга ти. Според вида на кредита и сумата му /ако първоначалната сума на кредита е голяма/, някои банки предлагат задължителни или доброволни застраховки "Живот".5000 лв. остатъчна стойност не е огромна сума. Според мен тя не е равностойна на "сина ми да се откаже от всичко,което му се полага от баща му,движимо и недвижимо имущество".

Освен това мисля, че ти също имаш право върху всичко придобито по време на брака ви, защото след като нямате съдебно решение за развод си негова вдовица.

Кетегорично не бих приела предложението на роднините.

Приеми моите уважения.    bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 61 отговора