Ползвали ли сте Коластрата на АкваСорс?

  • 9 328
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
Моля,ако някой има някакви впечатления за коластрата на АкваСорс,то нека сподели!?

http://catalog.bg/product.php?company=2059&id=2893

Почти съм се навила да я купя,за да подсиля имунитета на дъщеря ми,която често боледува.
Благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 168
Да, аз досега давах по 1 на ден, купувах си я на бройка от аптека "санита" и то не полекарско преписание, а вместо витамини един вид. Сега обаче палечко взе да боледува страшно много, имунитета му е абсолютно сринат и по лекарско предписание трябва да давам коластра и зелана енергия, пак на Аквасорс. Обясни ми човека, че един вид вървят "ръка за ръка". Поръчала съм си ги, но не съм ги започнала още така да ги давам заедно, но съм 99,9% убедена, че помагат. Не знам въобразявам ли си или е съвпадение, но зимата като му давах и не се разболя. Имаше грипни епидемии, в групата в яслата бяха останали 6 деца само здрави, но аз проблем нямах. Като спрях да давам коластра и ела да видиш какво става, няма оправия. И сега трябва да е в болница, ама си го водя само на процедурите. Както и да...ТА моето мнение е твърдо ДА на продукта!

# 2
  • Мнения: 455
vessence,благодаря за бързия и изчерпателен отговор.А как я даваше-в малко течност или как?Аз днес я поръчах и с една майка ще си поделим опаковката,а по-нататък пак ще поръчаме.

# 3
  • Мнения: 168
Ами първоначално опитах да я разтварям в лъжичка с вода, обаче нещо не стана, аз ли не се справих, не се разтваря по начало ли, не знам. Започнах да отварям капсулката в лъжичка пак, но без течност, само прах4ето му давах, то е сладичко и нямах проблеми. Сега вече му давам цялата капсулка и той си я дъвче като дъвка. Желатиновата опаковка като се сдъвче и нали знаеш как става една такава лепкава, та голяма радост е като ги види само. Ама зависи колко е голямо детенце, де. Дано има ефект и при вас. Аз сега си взех опаковка от 120 капсули и опаковка зелена енергия, ама малчо пак е болен и не мога да ги давам. (има страхотно разстройство и коластрата ще го разхлаби  Confused)

# 4
  • Мнения: 1 353
vessence не си права за коластрата,че ще го разхлаби
Цитат
...........Коластрата унищожава вредните за организма бактерии и предпазва от вируси. Използва се и за лечение на диария......
 
Цитат
Лактоферинът е желязопренасящ гликопротеин, който принадлежи към групата на трансферините. Отговаря за имунната защита на лигавиците на дихателната, храносмилателна и пикочо-полова система, и се съдържа в различни телесни течности и секрети (сълзи, бронхиален секрет, слюнка, жлъчка, панкреатичен сок, чревни секрети, полови секрети). Най-богат източник на лактоферин е коластрата, следвана от млякото. За промишлени цели се използва лактоферин от коластра от крави, а напоследък чрез методите на генното инженерство се произвежда „човешки“ лактоферин. Лактоферинът, предлаган от АкваСорс, е извлечен от коластра от крави. В организма лактоферинът се среща в две форми: холо-лактоферин (свързан с желязо) и апо-лактоферин (без желязо). Главните функции на лактоферина са следните:

* Антибактериално действие: лактоферинът действа бактериостатично като свързва свободното желязо и вит. В12 и ги прави недостъпни за бактериите, което спира тяхното размножаване, а така също и бактерицидно (разрушава клетъчните стени на много микроби и гъбички). Лактоферинът е особено важен за бебетата и хората с отслабена имунна система. Ефективен е срещу E. coli, Salmonella, Staphylococcus, Listeria, Candida и т.н. При опитни мишки, заразени със стафилококи, които получават 2% от калориите си като лактоферин, бъбречните инфекции намаляват с 40-60%, а бактериите в урината – от 5 до 12 пъти.
Инфекции на пикочните пътища: те са много чести при бебетата, малките момиченца и жените, поради анатомичните особености на женския организъм (къса и широка уретра). Много жени се оплакват от „цистит“, който често се усложнява чак до пиелонефрит. Коластрата и лактоферинът могат значително да облекчат тези инфекции и да намалят опасността от пиелонефрит и хронична бъбречна недостатъчност.

* Антивирусно действие: Лактоферинът е ключова молекула за имунната система, и може да се използва в борбата с различни вирусни инфекции. Той пречи на много вируси да се прикрепят върху клетъчните стени и да проникнат в клетките ни – например цитомегаловирусите и вирусите, причиняващи херпес и СПИН. От друга страна е установено, че у болни от СПИН лактоферинът в устната кухина е намален, което ги прави много по-възприемчиви към различни инфекции.

* Противовъзпалително действие: Лактоферинът свързва някои полизахариди (екзотоксини, секретирани от микробите) и активира някои имунни клетки, от които зависи имунния отговор. В резултат на всичко това се облекчават възпалителните процеси и се намалява разрушаването на различни тъкани.

* Имуномодулаторно действие: рецептори за лактоферин са открити върху различни имунокомпетентни клетки – Т-лимфоцити (т.нар. клетки-убийци), моноцити, макрофаги. Лактоферинът, съдържащ се в устната кухина и стомашно-чревния тракт, спира развитието на микробите или ги унищожава. Новородени прасенца, в чиято храна е добавен лактоферин, са многократно по-устойчиви на инфекции – след инжектиране на токсини от Escherichia coli умират само 17% от тях, докато при прасенцата, които не получават лактоферин, смъртността е 74%.

* Пробиотично действие: Лактоферинът потиска развитието на вредни бактерии в червата и подпомага развитието на бифидобактериите, допринасяйки за оздравяването на нормалната микрофлора. Ако полезните бактерии в червата се унищожат, на тяхно място се заселват вредни бактерии, които произвеждат различни токсини, влошаващи работата на черния дроб, който е принуден да ги обезврежда.

* Антиоксидантно действие: свързвайки свободното желязо в кръвта, апо-лактоферинът намалява образуването на свободни радикали и предпазва липидите от окисляване, а клетките – от разрушаване. От друга страна, холо-лактоферинът отдава желязо там и тогава, където и когато то е необходимо за клетките. Това води до забавяне на остаряването и понижаване на податливостта към дегенеративни и ракови заболявания.

* Подобрено усвояване на желязото: поради високия си афинитет към желязото лактоферинът го свързва и пренася до всички клетки, които се нуждаят от него (подобрява бионаличността на желязото в организма), което помага за по-бързото справяне с желязодефицитни анемии, например.

* Стомашно-чревен тракт: Лактоферинът намалява възпалителните процеси в червата, например при ХУХК (болест на Крон) и други автоимунни, алергични и инфекциозни заболявания, при които се засягат червата – при условие, че се приема редовно и в достатъчни количества.
Противораково действие: има достатъчно опити in-vitro и in-vivo, доказващи антиканцерогенния ефект на лактоферина. Опитни мишки, на които заедно с канцерогенното вещество азоксиметан се дава и лактоферин, развиват много по-малко тумори на стомашно-чревния тракт. Доказано е също мощното потискащо действие на лактоферина специално върху рака на панкреаса при човека – той се препоръчва като част от терапията на това заболяване.

Бактерията Лактобацилус Ацидофилус е една от най-полезните за човешкия организъм. Тя се съдържа в някои ферментирали млечни продукти и хранителни добавки. Приемана в достатъчни количества, тя се заселва в храносмилателната и пикочо-половата системи и подобрява здравето. Досега са установени следните ефекти:

* подобрява екологията на червата и не допуска развитието на болестотворни микроби, като перчи на залавянето им за стените на червата,

* променя рН и кислородното съдържание и произвежда бакперицидни вещества (водороден прекис, млечна и оцетна киселина и др.)

* произвежда ензими, в това число галактаза, която е необходима за удвояването на млечната захар - така може да се помогне на хора с непоносимост към мляко и особено кърмачета.

* предпазва червата, пикочните пътища и половата система от бактериални и гъбични инфекции.

* намалява образуването на канцерогени в червата и не позволява развитие на вредни бактерии там

*намалява диарията след подлагане на радиация или химиотерапия

*намалява нивото на вредния холестерол

Ето какво пише световно известният натуролог и диетолог д-р Уолтър Ласт (автор на поредицата книги "Излекувай себе си"):

"...Финландски изследователи откриват, че майките, които кърмят децата си могат да ги предпазят от екзема и астма, ако вземат пробиотици (ацидофилус-бифидо бактерии) по време на бременността и кърменето. Бебетата обикновено получават бактериите от своите майки, докато се придвижват надолу в родилния канал, но съвременната медицина променя този естествен поцес. Бебетата, родени с цезарово сечение се заразяват с бактериите на болниците - стрептококи и клостридия..."

Повече информация за Ацидофилус може да прочетете в менюто Пробиотици.

Забележка: Въпреки, че продуктът КолАктив на АкваСорс съдържа коластра от крави, той е подходящ за онези, които са на диета, изключваща млечни продукти, тъй като съдържанието на лактоза и млечното съдържание са минимални. Въпреки това, този продукт не е подходящ за хора, страдащи от алергии към млечния протеин.

# 5
  • Мнения: 455
Момичета днес купих за дъщеричкакта ми Колактив 3тм.Нямам търпение да започна да и давам.
ВЕСЕНЦЕ,Благодаря ти,мила за изчерпаемата информация!  bouquet
Тъкмо имах нужда от нея.
vessence,аз доколкото разбрах можеш да даваш Клоактив и сега.Дори ще помогнеш по-бързо да се оправи разстойството.Успех! Hug

# 6
  • Мнения: 1 353
Simona06 ,а мислила ли си към Колактива да прибавиш Афа или зелена енергеия? В съчетание стават определено доста по ефективни .

# 7
  • Мнения: 455
Когато прочета повечко за тези продукти и се просветя ще видим.
Може би!?

# 8
  • Мнения: 168
Адашке,
много благодаря за инфото. И аз се чудех защо ми казаха да не давам сега, ама пусто нямах време да седна да се информирам Tired Днес започнах и зелената енергия и коластрата. Та не съм искала да дезинформирам де, ама хубаво, че има такива като тебе да поправят адекватно и аргументирано!  bouquet Още веднъж благодаря и дано ни се оправят децата!

# 9
  • Мнения: 1 353
Стискам палци Весе бързо да се оправяте  Heart Eyes-сигурна съм че ще стане така де Hug ( сигурно знаеш,че трябва да увеличиш капсулките ЗЕ   и коластра) А температура има ли малчо?

# 10
  • Мнения: 168
Вече няма Т, жизнен е като цяло, ама пустото акане не можем да оправим още. Вече сили не ми останаха.... Tired

# 11
  • Мнения: 1 353
Колко често ака и с каква консистенция е акото? Ако ти ака по 4-5 пъти не се притеснявай изобщо пък и е хубаво че все пак от някъде трябва да се изчисти и да се изкара болестта от тялото.Но ако ака 8-9 пъти това вече си е множко. Иначе приема ли достатъчно течности страшно няма Hug

# 12
  • Мнения: 168
Ами 2 пъти дневно, ама не съм доволна от качеството- има какво да се желае. Днес пуснахме пълна кръвна картина и дадохме материал за изследване да видим накъде сме. Коластрата я давах зимата по 1 капсулка дневно, профилактично просто и нямах проблеми. Не знам съвпадение ли е, но като спрях да давам.... Cry цяяяло лято болен...Не мога да го оправя, просто през седмица. Да ме пита човек защо спрях, защоооо  Banghead Сега пак почнах коластрата и давам по 3, по 4, той малкия сам си ги иска, защото ги дъвче целите капсулки, като дъвка. Но ЗЕ не мога да го излъжа и не знам как ще я давам, няколко дни вече правя опити и нищо! Нито разтворени, нито цели, никак не ги ще. Казва "гадно е" и това е.
Ох, малко пооспамих темата, съжалявам!
Всъщност пак всичо е във връзка с коластрата де, затова и разказвам как се стичат при мен нещата.
Успешен ден на всички!

# 13
  • Мнения: 455
Тъкмо се чудех дали има разлика във вкуса на Колактив и Колактив3? newsm78
Значи вкуса на Колактив е по-хубав!?Защото на Колактив 3 е ужас!Дори и във сок се усеща.Пък и нещо не се разтваря добре съдържанието на ампулката!?

# 14
  • Мнения: 168
Ами коластрата е беличка, наистина се разтваря по-трудно, ако изобщо се разтвори де. Иначе е сладка и дълго време я давах на сухо, просто съдържанието на ампулката изсипвах в лъжичка и давах направо. Обаче моя юнах като направи един път  Whistling и познай дали не успява да издуха всичко. Затова вече цялата ампула давам. Обаче зелената енергия, нали и самите ампулки са си зелени, а и мирише на трева ли, на водорасли ли, не знам, ама не  е вкусна де. Е там вече и аз се чудя какво да измисля... newsm78. Виж дали единия от двата начина ще действа и при твоето детенце. Дано се получи!

Общи условия

Активация на акаунт