Декорации за таван

  • 11 674
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Здравейте момичета, направих си таван от гипсокартон в новия апартамент и майстора ми го направи чудесно, но... идеята ми за това как трябва да изглежда в крайна сметка се оказа страшно тъпа - просто един квадрат с 9 луни. Не искам да тормозя майстора да го разбива и прави наново, така че търся идеи за декорации около/върху този таван.
Моля ви, помогнете ми, че вече го сънувам тоя пуст таван  Tired Face

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Не го пипай, така е най-добре.

# 2
  • York
  • Мнения: 826
Може да си поиграеш с цветовете, да направиш светни фигури.

# 3
  • Мнения: 93
За съжаление не мога да го оставя - майка ми ме побърква на тема "как съм била толкова тъпа, че да измисля толкова тъпо нещо"... Така че наистина ми трябва идея за нещо по-цветно и разкрасяващо.
Мислих за гипсови орнаменти, ама такива вече продават ли?
Или нещо от пластмаса, стиропор, нещичко...
Или да си извикам някой от Художествената академия да ми порисува? Това колко ли ще излезе? newsm78

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Орнаменти с лунички не си вървят. Можеш да окачиш още гипскартон, за да получиш релеф, но едва ли си струва само заради майка ти. Това нейно жилище ли е? Друго, което можеш да направиш е, да го боядисаш цветно, да не е бял.

# 5
  • Мнения: 250
Поиграй си с цветовете, квадрата боядисай в друг цвят, а останалото вържи с цвета на стените или подобно. Но орнаменти май не върви... newsm78

# 6
  • Мнения: 298
Сложи му някаква декоративна мазилка или боя на едната част, а другата боядисай

# 7
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Боядисай квадрата в някакъв цвят,така че да се открои ,няма нужда да го претрупваш с орнаменти.

# 8
  • Мнения: 93
Абе то е с различен цвят от стените, но не бял - търсех семпъл ефект, но елегантен, ама то стана само семпъл... Всичко е в сенки на много бледо бежавото. Така че с цветове няма да се оправи работата.
Апартамента е с парите на майка ми, да, затова тя определя нещата.
Ако окача още гипсокартон тавана ще се смъкне много надолу и ще задуши стаята. Мислех си да му сложа един по-натруфен полилей като този примерно,
магнолия
 а някак да налепя, сложа, знам ли и аз и още чудесии, че да живне малко тоя пуст таван...
По-добре е претрупано в случая...

# 9
  • Мнения: 8 999
Ако таванът ти е по-нисък от 4-5 метра, не си тормози главата с идеи, които само ще захлупят помещението. За височините в стандартно жилище белият таван е най-добрият избор. Достатъчно поле за изява имаш по стените, пода и чрез мебелите и текстила.

# 10
  • Мнения: 93
Таванът си ми е стандартно нисък ( под 3 метра ). И вече е готов в гипсокартона си, боядисан и завършен напълно. Сега търся начини да поправя щетите, които моите тъпи идеи причиниха. И наистина трябва да се направи нещо на този таван. Не може да се компенсира от стените по абсолютно никакъв начин - самите стени са запълнени с мебели, прозорци и други простотии по тях. Жилището е малко и умерено претрупано, по-изчистените форми не се одобряват от човека с парите ( майка ми ). Може би ако наема някой да го изрисува примерно ще стане интересно...

# 11
  • Мнения: 8 999
Най-важен е въпросът кой ще живее в това жилище. Ако ще си ти - направи го така, както на теб ще ти харесва /а щом стените вече са заети, то по-добре е да оставиш едно чисто петно, което да не те натоварва допълнително, стенописи по таваните са препоръчителни за огромни помещения като бални зали в дворците или църковните куполи/. Но, ако в апартамента ще живее майка ти, питай я тя какво предпочита, за да не се сърди после пак.
Можеш да закачиш /монтират се лесно в гипсокартона/ малки дървени скари тук-там от леко дърво или бамбук, лакирани в контрастен на тавана цвят.

# 12
  • Мнения: 5 911
Дай да го видим пусти му таван.Така коментарите са  напосоки.Може да не е толкова зле.Или да не му трябва кой знае какво в добавка.Но онези гипсови фризове отдавна не са на мода.
И дали идеята ти е тъпа или са ти втълпили ,че е такава.Явно си мислила и гледала,преди да решиш да е точно така.

# 13
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Ако ще живееш ти,не виждам какъв ти е проблема ThinkingАко ще живее майка ти .....да,наистина има проблем.... ooooh!
Не става ясно от това което пишеш,на ТЕБ харесва ли ти ,или не??!!!
Ако ти харесва ,съвсем елегантно кажи на майка ти,че ти искаш да е такъв проклетия таван WinkИ друга не разбрах......този квадрат....той ли е с по ниско ниво от тавана ,или е обратното....хлътнал е в тавана newsm78 Извинявай,но не ми стана ясно.....

# 14
  • Мнения: 93
Тавана е на по-ниско ниво и всъщност не е мега зле... Но парите за апартамента са изцяло от майка ми - 130 хил., така че тя има огромна намеса в решенията ми спрямо него. Сега, часове мога да говоря за крайно нездравословните отношения , които имам с майка ми, но това е друга тема, Въпросът е, че тоя таван трябва да стане интересен някак, към момента на майка ми и се вижда тъп. Който плаща, той поръчва музиката.
А стана ми интересно за тия скари - снимка някъде можеш ли да ми покажеш baibibi?
И идеята е разбира се не да ми изрисуват сикстинската капела, я, ами да ми нарисуват некое цветенце, листенце, красотийка някаква...

Общи условия

Активация на акаунт