Ирландия- Втора тема

  • 30 025
  • 295
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 376
Ireland



Ирландия- 1 тема

Понеже първата ни тема стана 15 страници, отварям нова.Дано сме по активни.

Вижте какво получих на е майла си преди малко:

Ирландската национална авиокомпания Aer Lingus ще открие директна линия София - Дъблин от 28 октомври 2008 г. Полетите ще бъдат два пъти седмично - вторник и събота.

София Дъблин заминаване 21.40 ч., кацане 23.40 ч.
Дъблин София замиваване 15.00 ч., пристигане 20.40 ч.

За допълнителна информация на адрес: www.aerlingus.com

Цената излиза 182 евро с летищните такси.

# 1
  • Мнения: 316
Slim, благодаря за новата тема   bouquet
Аз скоро не съм писала, но пропрочитам от време на време. От работа + малко дете не ми остава много време за форума  Sad

Браво на Aer Lingus, цената също ми се струва добра!

Планове за събота и неделя?

  bouquet

# 2
  • Мнения: 316
Сега погледнах и старата тема, където сте обсъждали детските ясли/градини. И аз се включвам, но позитивно.
Моята дъщеря е на година и половина и също ходи на ясла 5 дни в седмицата и с малки изключения съм доволна. Яслата се помещава в къща на 3 етажа, отвън никой не би казал, че това е ясла/градина. Дворът е средно голям без люлки и катерушки, но са в процес на ремонт. Вътре стаите + кухнята са много чисти. Аз нося памперси, мокри кърпи + храна за следобедна закуска /бисквитки или крекер, или плод/. Закуска + обяд се готви в яслата. Децата спят на втория етаж в кошари. Памперси и дрехи се сменят в банята на специална поставка. Там са и памперсите на децата - подредени с името на всяко дете. Като вземам дъщеря си вечер е винаги с чист памперс + чисти дрехи, та даже и прическа  Mr. Green Средно два пъти в седмицата ми дават нейни рисунки  Heart Eyes За това удоволствие плащаме 180 евро на седмица, което ми се струва много, но се изумих, че има и 300 на седмица  #Crazy Малко ми е далеч яслата, но в близост до нас посетих ясла като тази описана от Slim. Разбирате, че предпочитам да ми е по-далеч, но с добри условия.
От това, от което не съм доволна, но то звучи смешно в описаната ясла в предната тема: често се губят дрехи на дъщеря ми - слагат ги в чанти на други деца. Един ден все се намират де.....
Та това е моят опит с яслите в западната част на Дъблин.

# 3
  • Най-зеленият остров
  • Мнения: 50
Здравейте,
Отново се включвам с въпроси  Embarassed
Прочетох за детските градини и направо се втрещих. В училищата как е? Условията аналогични ли са? Занималня имат ли малките (моята дъщеря скоро ще навърши 5 год. и разбрах, че направо на училище трябва да тръгне)? Не знае английски и много се притеснявам как ще се адаптира.

# 4
Не се притеснявай за адаптацията на детето, като са малко поиват като гъби, сигурна съм, че ще научи езика за нула време. Не съм се инстерсувала от училищата (има доста време докато моето бебче се роди), но живея в Дъблин от 4ри години и има неща дето до ден днешен ме изумяват тука.. боси им ходят децата, влачат се и се въргалят по земята, та нищо чудно и по яслите да е така, собствените им майки не ги гледат пък какво остава за лелките в яслите...Предполагам обаче, че има и нормални места...

# 5
  • Изомрудения остров
  • Мнения: 107
   bouquet  bouquet  bouquet Hug
БЛАГОДАРЯ  ти Slim за новата тема и аз отдавна не съм писала с новата работа и новите емоции нямам време , но сега нещата се нормализираха и съм на линия Hug

# 6
  • Мнения: 48
Slim ,Благодаря за темата!  bouquet

За градините да не се притесните...Сигурна съм че, когато дойдете ще намерите хубави градини за дечицата.Не всичките са толкова зале,но поне знаете че има и такива.

За училищата мога да кажа само хубави неща,моят син ходи с голям кеф и много се забавлява.Е, системата не е като в Бг ....но поне децата са щастливи.
 katyanen  зависи в кое училище ще сте,но може да детето да има допълнителни часове по английски....така че ще го научи бързо.

# 7
  • Мнения: 1 376
Добро Утро  Grinning
Незнам как е при вас, но тук вали от събота.И е студено.
На мен толкова ми се спи, но никой не ме е карал да ставам в 06:27.
Сега трябва да ходя на meeting, после минавам да си купя папки, листи и други неща за училище, че почваме утре и след това се хоризонтирам.
Някой беше питал в предишната тема за бяло брашно.В Лидл има два вида сини и червени пакети.Едното е бяло, другото е по черно. На по черното пише, че е за сконове.Не си спомням на бялото какво пише.

Лека седмица от мен.

# 8
  • Мнения: 110
Ако може да се включа във вашата тема.
Много живо ме интересуват училищата. Какво учат? Каква е системата? Вие ли си купувате учебниците?
Моята дъщеря ще е 6-ти клас другата година. Ще се справи ли с материала там? А за езика искат ли сертификат?

# 9
  • Мнения: 1 376
Нямам дете , затова не мога да ти кажа какво учат.
Учебниците се купуват от родителите, униформите също.

# 10
  • Мнения: 48
s_avenue аз мога да допълня че, изучават религия в училище.До колкото занам учениците имат право да си избират м/у история и география,музика и рисуване-но зависи и от училището.Моят син е малък -senior-infants.Незнам дали искат сетификати за английският,но те винаги могат да и направят някакъв тест.

Момичета как сте?При нас пак е мрачно и сиво,но поне невали дъжд(за сега)....Аз да питам някой пазарувал ли е  дрехи по интернет в Ирландия?Аз имах 2 каталога....обаче не помня имената им. newsm78

# 11
  • Мнения: 1 376
Коркс аз пазарувам от лередут и дрес фор лес. Гледала съм каталога на симпли, но доста са им надути цените.

Иначе при нас пече слънце и е топло.Аз обаче трябва да ходя на работа. Close

# 12
  • Мнения: 30
 Здравейте и от нас!
 Тъй като скоро ни предстой рожден ден на дъщеря ми в детската градина, се позаинтересувах какво биха ми позволили да донеса. Казаха, че те сами ще и организират тържеството и ще имала от тях подарък Party
 Бях по лъскана, че дори ще се зарадват ако сама направя тортата за празника! Heart Eyes
 Такова отношение не съм получавала от детската градина в София, там за да занеса торта искаха сертификат от сладкарницата от която съм я купила,  а дума да не ставаше аз нещо саморъчно да направя, всичко опаковано и готово от магазина.
 Дори ме поканиха със малкия ми син да дойдем и да видим как ще мине празника. Grinning
 
 И аз да се включа макар и с голямо закъснение за темата " детските градини", но от тази година минахме в предучилищна група в детската. И ми поискаха четка и паста за зъби ( защото след всяко ядене си миели зъбките), така също и пантофи.
 Това ми хареса и бях доволна, защото не разбирах как спят на земята ( на едни дунапренови дюшеци) и ходят вътре с обувки.  За навън, за катерушките  ползват задължително гумени ботуши, нали времето тук е все дъждовно.
 Иначе, сега съм по доволна, казвам го от името на дъщеря си, защото сутрин ме събужда и казва , че е време за училище.  А, преди с много трикове се събуждахме Embarassed
  Хубаво е на детска градина, защото детето ти общува и научава нови неща.
   
 

# 13
  • Мнения: 48
Здравейте.И аз да попиша...нали е събота и не бързам за никъде.
Анеле,това е супер че така сте организирали рожденният ден на детето.Моят син като беше в предучилищната носихме пликчета за всички деца с лакомства,много доволни бяха децата(такава беше практиката в градината).

Slim благодаря за сайтовете.Голямо гледане падна,но още не съм си купила нищо. Laughing
А днес ми казаха че ще имало разпродажба в NEXT.Ако успея да навия синът да излезе с мен по магазините ще бъде много хубаво....

# 14
  • Мнения: 1 376
Коркс разпродажбата в некст почна в 7 сутринта.Трябва да побързаш, ако искаш да си купиш нещо Wink

Общи условия

Активация на акаунт