Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-11 от 11 отговора

София

Спомням си как с майка ми правехме сладки с различни формички. Не с шприц, а просто се разточва и с формички се изрязват и печат.
Сдобих се с форми, но не знам рецептата за тестото.
Някой да помогне, моля Praynig
Цитирай

София

От това, което чета ти питаш за друг вид тесто, което аз не правя. Със сигурност някой ще ти пусне рецептата.
Аз лично с формички правя медени сладки. Рецептата е много лесна и винаги става Smile Много се уважават в къщи и не остават Smile

Медени сладки

1 ч.ч. захар (може и с кафява захар)
1 ч.ч. олио
2 яйца
1 бакпулвер
канела на вкус
1 пакетче ванилия
150 грама мед (10 с.л.)
Брашно, колкото поеме за да стане меко тесто и да може да се разточи.

Омесваш всичките продукти заедно. Няма значение кое след кое слагаш. От тестото късаш по-големи топки и ги разточваш на кора с дебелина около 0,5 см (по-дебели са по-вкусни отколкото по-тънки).
Изрязваш с формички.
Пека на 180С без вентилатор около 15 мин, като слагам тавата на средата на фурната. Ползвам само тефлонови тави, така че не намазвам тавата с нищо.
В началото са доста твърди и хрупкави, но колкото повече престояват толкова по-меки стават.
По желание могат да се намажат с мармалад и да се слепят 2х2. Също така могат да се украсят с разтопен шоколад или глазура, но аз нямам време за подоби неща Smile
Цитирай

на 5 етаж в ляво

Същата ми е рецептата като на exxo  Peace
Наистина стават много вкусни и освен това много и на брой Wink
Само не ги препичай,че стават"троши зъби" .Леко като се зачервят ги вади веднага.....и по добре стават като се слепят със мармалад,умекват и са наистина много вкусни.Аз като ги намажа , притискам леко и после ги овалвам в смлени орихи отстрани ,където е излязло сладкото,но така или иначе трябва да престоят поне 1 нощ похлупени,за да омекнат Peace
Цитирай

София

Линцеровите сладки на Наталина  Peace Peace Peace

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=244153.0
Цитирай

на 5 етаж в ляво

Линцеровите сладки на Наталина  Peace Peace Peace

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=244153.0
Да ,божествени са тези сладки WinkЗаради тях си купих и специални форми даже Love Имаше едни пак на Наталинка...рохлички.....ейййй не е истина какъв вкус имат,но това е за тема с  новогодишните и коледни сладки,не за тук,ама аз да си кажа Embarassed
Цитирай

сред люляците

Виж тези Орехови бисквитки Peace и тези също bowuu
Цитирай

София

Е няма как заинтригува ме -  Praynig моля за "рохличките" - тъкмо съм си намислила да правя сладки заедно с Ваньо chef
Цитирай

на 5 етаж в ляво

Ох ,миличка сега съм на работа,и събота и неделя няма да съм в нас,така,че в понеделник ще взема рецептата на работа и ще ти я напиша.....обещавам Hug
Дано някой я намери преди мен ,да си я направиш в почивните дни.Има я тук вав форума пусната,ако искаи потърси я Hug
Цитирай

София

danidji, търсих я, стигнах и до сайта на Нелина, но нещо не я намирам. Ще изчакам когато можеш. Благодаря за отзивчивостта bouquet
Цитирай

USA

danidji, търсих я, стигнах и до сайта на Нелина, но нещо не я намирам. Ще изчакам когато можеш. Благодаря за отзивчивостта bouquet
Ето ги рохличките на Наталина. Smile
Цитирай

Тези медени сладки на еххо много ме впечатлиха. Обезателно ще ги пробвам.Много харесвам меденки, още повече домашни  Hug
Цитирай
 smile3511 smile3511 smile3511 smile3511 smile3511 smile3511 smile3511 smile3511 luvbed luvbed luvbed Banghead Banghead Banghead Banghead EFP 1crib Плеасе
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-11 от 11 отговора