Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте! Учудена съм, че цикълът ми дойде , при положение ,че бебето ми е на 2 месеца и половина ,и е само на кърма newsm78
Дали не е сигнал за намаляване на кърмата ,въпреки че аз лично не усещам такова нещо ,или си е нормална физиология? Thinking
Какво ще кажете?
Цитирай

София

И на мен ми дойде още на 2-рия месец.Ако детенцето ти е разредило кърменията и не суче толкова често,както като новородено,особено нощем,е напълно нормално да ти дойде цикъла.Изобщо не е сигнал за намаляване на кърмата обаче.Има вероятност слабо да намалява в дните преди цикъла,но когато ти дойде ще се нормализира отново.
Цитирай

Плевен - София - Перник

Мила брунхилде, аз смятам, че е нормално, няма място за притеснение! На мен ми дойде на петия месец и половина. И през моята глава мина ужасяващата мисъл, че ми е намаляла кърмата? Колко невежо и непросветено от моя страна!  Една мама консултант - иначе аз на всякъде я представям като "Личната ми инструкторка по кърмене" веднага ме успокои, че просто организмът ми се възстановява и е готов за втори дубъл. Един пример - на баба ми и е дошло на следващият месец, след като са и спрели лохиите, на майка ми и е дошло след като е спряла да ме кърми - на 10 месец. Всеки организъм реагира и се възстановява различно! Мнението ми е:
НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ, наслаждавай се на неповторимите мигове да кърмиш бебето си!
Цитирай

Стара Загора

На мен ми дойде след като спрях да кърмя Peace
Цитирай

И според мен е нормално да ти дойде по различно време. Не се притеснявай изобщо и си кърми бебчето. Да, най-вероятно ще ти понамалява кърмата по време на цикъла, но после ще се нормализира. На мен лично ми дойде когато започнах захранването - около 6-тия месец. Успех и да кърмиш още дълги месеци! Wink
Цитирай
Мама съм на две дечица. На първото ми дойде цикъл още на следващия месец след раждането и това не ни повлия по никакъв начин на кърменето-кърмехме се до годинка. Сега имам бебче на два месеца и пак по същия начин цикъла ми дойде на следващия месец. Не съм забелязала кърмата ми да намалява само дето детето става по-нервно. Не се притеснявай не е нещо ненормално просто ние сме едно изключение.
Цитирай

И на мен ми дойде малко след като ми спряха лохиите, които продължиха 50 дни... което просто ми беше неприятно, но не съм усетила да има проблеми с кърмата. Намаля ми сега, когато захраних и заместих хранения, но и с това се борим и двете.
По-важно е да не се притесняваш, а да си кърмиш спокойно и да се наслаждаваш на хубавите мигове с детенце  Hug
Цитирай

Благодаря на всички за компетентните отговори!  bouquet Ние с бебето продължаваме напред Very Happy Дано успеем да се кърмим дълго време.
Цитирай

Плевен - София - Перник

Ще успеете! Няма по-силно нещо устрема на една майка!  Hug

Да се фукаш дълго време на ляво и на дясно, че си кърмиш бебето! Peace

За мен няма по - голяма гордост!  Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.