Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца с увреждания и хронични заболявания
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Varna

Можетели да ми препоръчате нефролог няма знаяение в кой град.

Благодаря
Цитирай
Детски нефролог ли? За какво се отнася?
Цитирай

Varna

Ох извинете все забравям да пиша да за детски нефролог става въпрос
Цитирай
Извинявай за забавянето.

Във Варна съм ходила при доц. Близнакова, но никак не съм доволна от познанията и. Ще напиша телефони за София.

Доц. Анадолийска- детски нефролог- 0888/941 012
Д-р Лилова - 02/954 2347, 0888/869 480
Записвания при сестра Жаклин на тел 02/952 3840, вътр.269
Доц. Минков е детски уролог в Правителствена болница Лозенец-02/9607 668, 0889/522 764
Знам, че и в Пирогов има много добри специалисти.

Искаш ли все пак да споделиш какъв е проблема? Може да можем да те насочим по-добре.
Цитирай

Varna

Много ти благодаря за инфото.А при нас проблема е следния.Дъщерями в началото на месец май започна да вдига температура,подържаше 39и9 4дни докато разберем защо я вдига,направихме доста иследвания и най на края се оказа чее от бъбреци.Единият и бъбрек беше се уголемил и тогава дц.Близнакова ни прие за лечение в терапията .Полежахме в болницата под нейно наблюдение,и наистина помогна.След 10дни се прибрахме в къщи,трябваше дасе направи една цветна снимка но не успяхме тъй като малката много плака и не можахме да я успокоим 2часа.Продължихме лечение в къщи,изпихме 3 антибиотика.И само след седмица и другата ми дъщеря направи същото.Мъжами реши чее прекалено сериозна диагнозата (остър пиолефрит)и задължително искаме второ мнение ,но тъй като във Варна е само тя реших да питам вас някои да ни помогне с информация

и пак благодаря ти
Цитирай

Кори Селести

пиши какво е станало на втората консултация...
стискам палци!!!
Цитирай
Да, наистина пиши какво е станало. Не забравяй и стискам палци!
Цитирай

Stara Zagora

Nai-dobri sa v Pirogov,ne iskam da izkazvam mnenie za d-r Minkov,no kogato bqh v bolnicata edno detence na 6 mes doide v pirogov s napravena operaciq ot monkov na 40 dni pri koeto babreka e sprql da raboti mislq 4e poradi neuspe6nata operaciq v pravitelstvena,i sega se nalaga nefrektomiq na babreka.Taka 4e otivai v pirogov,tova e seriozna diagnoza (ne iskam da te pla6a,no az minah prez tozi ad),a 6tom imate i uveli4avane na babreka tova moje da ozna4ava i 4e imate hidronefroza koqto trqbva da se razbere ot kakvo se polu4ava i da se lekuva navreme.Ako iska6 pi6i mi i 6te ti dam koordinati na lekarite tam:)Stogkam palci na malkite!Pi6i kakvo stava s vas!
Цитирай
Здравейте, отскоро съм регистрирана тук. Моят син също е с диагноза остър пиелонефрит открихме го случайно понеже нямаше апетит и не наддаваше. Личният ни лекар не ни обърна голямо внимание и потърсихме друг който се учуди че не са ни пускали микробиология на урина досега. Пусна ни това изследване и се оказа че има микроб в урината. Той ни препоръча Доц. Близнакова във Варна тъй като ние сме от Русе и тук няма такъв специалист. На 26 май Близнакова ни вкара в терапията за 7 дни малкия се оправи сега се храни и наддаде с 500гр. за 2 месеца. Но самото отношение на Близнакова не ни хареса изобщо и решихме да потърсим още едно мнение във София на мен лично ми препоръчаха Д-р Буева. Д-р. Лилова. И професор Анадолийска но за нея казаха че не е препоръчателно. Можете ли да ми кажете нещо за Д-р Лилова и Д-р Буева къде преглеждат записах си телефона на Д-р Лилова. А пропуснах да кажя че сина ми е на 4 год. 7 месеца. ще ви бъда благодарна много за малко информация, тъй като миналия месец ходихме на контролен преглед при Близнакова и някои от изследванията не бяха много добри а тя каза че е нормално за заболяването му а отново има сенки под очите макар да се храни добре. Благодаря ви предварително. И Марина обръщам се към теб може би сме били заедно по-едно и също време в болницата ние влязохме на 26 май и на 1 юни ни изписаха.
Цитирай

София

Била съм с дъшеря си на прегледи и при трите. Доволна съм, но доц.Анадолийска е доста заета и трудно отделя по повече време за прегледи. При д-р Лилова бяхме постоперативно за един ехограф.
При д-р Буева - за следоперативно лечение и наблюдение. Последното беше по мой избор и желание и съм доволна от отношението, професионализмът (доколкото аз като неспециалист мога да преценя) и последователността в терапията. Търпелива е, изслушва родителите и не спестява обясненията си. Стриктна е в работата си и не прави компромиси с уклончиви диагнози.
Преглежда в Педиатрията - в поликлиниката (май беше кабинет 109 или 209...на втория етаж) или поне преди няколко месеца беше така. Тогава се записвахме - т.е.взимахме си номерче за ред много рано сутринта, а прегледите бяха същия ден, някои неща здравната каса не ги поемаше и си ги плащахме.
Ако не си е сменила номерът, телефонът й е: 0887 992 911.
Успех. Smile
Цитирай
Имай в предвид, че ако искаш да ползваш направление при д-р Буева, записванията са за 2-3 седмици напред. Ако искаш веднага да те приеме ще трябва да си приготвиш една такса - ще те вземе на момента.
При Лилова - влиза се по-лесно, защото не си е ограничила лимит по 6 деца на ден за здравната каса.
Поне така беше миналата година.
Цитирай
Благодаря ви много за отговора. Смятам да отидем на частно тъй като към здравната каса е голямо чакане. А и досега ходим на частно при Близнакова така че съм сигурна че на частно ще стане по-бързо. Отново ви благодаря за отговора и за Анадолийска ми казаха че не е за предпочитане да се ходи а Д-р Лилова и Д-р Буева били в момента най-добри в тази област. Информацията я имам от моя позната лекар която има приятелка във педиатрията в София и тя й казала за двете лекарки в момента. Предполагам че ще опитаме скоро да отидем защото малкия малко се наплаши от лекари и абокати и постоянно говори затова, единствено това ни спираше да отидем по-рано в София но щом се възтанови емоцианално ще тръгнем. Отново благодаря.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.